Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np. lubię obejrzeć łyżwiarstwo figurowe,ale nie spodziewam się,że takich jak ja jest dużo. Wyniki oglądalności to materiał do refleksji i ewentualnie zmartwień dla włodarzy danej stacji. Jak się interesujecie włoską czy francuską piłką to ją po prostu oglądajcie i tyle. Wiadomo,że badanie Nielsena jest obarczone błędem, ono nie mówi -tyle oglądało i basta, to są szacunki. Lepszych nie ma, rynek się na tym opiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Newcastle-QPR i co????Co jakiś czas piksele na ekranie. Wkurzające to jest.

U mnie niestety było podobnie... :( Były to jedyne kanały na których coś takiego się działo. Siła sygnału ~95%; Jakość ~75% 

 

Mam jeszcze inne pytanie. Czasami są osoby, które wrzucają tutaj konkretne parametry techniczne kanału podczas danej transmisji. Może ma ktoś informację jak wyglądało to wczoraj? 

-Puchar Włoch na antenie Polsat Sport News - lepsza jakość widoczna gołym okiem w porównaniu do meczu ligi włoskiej na Eleven Sports. 

-Puchar Francji na antenie TVP Sport - lepsza jakość niż liga francuska w Eleven. 

 

I to mnie zastanawia, bo taki PSN ma średnią bitrate ok. 6 Mbit. 

TVP Sport ma średnią ok. 6,6 Mbit. 

 

A każdy z Elevenów ma średnią ok. 6,9 - 7,0 Mbit. Skąd więc taka różnica w jakości obrazu z przekazu satelitarnego? Może tu chodzi o jakieś kodeki, lub też inne parametry? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zakupiliśmy prawa do najpopularniejszych lig i dyscyplin, takich jak piłkarskie La Liga, Serie A(...) :D To taki żart chyba.

(...)Oferujemy naszym klientom produkt na najwyższym poziomie.(...) To już niestety kłamstwo.

 

Poza tym studio i magazyny to już się uruchamiają od roku. Już za chwilę i za momencik... Tyle, że zanosi się bardziej na wycofanie z rynku niż zrobienie prawdziwych sportowych kanałów ze studiem i magazynami skrótów czy informacji ze świata sportu.

Kupienie Ekstraklasy to w ogóle jakaś abstrakcja przy tym jakim priorytetem jest ta liga dla NC+ (innymi słowy przepłacą, ale kupią). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te głosy przecież jakiś czas temu był news o zatrudnieniu nowej kobiety od marketingu. Moim zdaniem sprzątnęli ten bałagan związany z dostępem EE, i teraz będzie lepiej. Nie słuchajcie ludzi którzy lubili żyć w starym układzie. Bo to oni sieją tu największy ferment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety było podobnie... :( Były to jedyne kanały na których coś takiego się działo. Siła sygnału ~95%; Jakość ~75% 

 

Mam jeszcze inne pytanie. Czasami są osoby, które wrzucają tutaj konkretne parametry techniczne kanału podczas danej transmisji. Może ma ktoś informację jak wyglądało to wczoraj? 

-Puchar Włoch na antenie Polsat Sport News - lepsza jakość widoczna gołym okiem w porównaniu do meczu ligi włoskiej na Eleven Sports. 

-Puchar Francji na antenie TVP Sport - lepsza jakość niż liga francuska w Eleven. 

 

I to mnie zastanawia, bo taki PSN ma średnią bitrate ok. 6 Mbit. 

TVP Sport ma średnią ok. 6,6 Mbit. 

 

A każdy z Elevenów ma średnią ok. 6,9 - 7,0 Mbit. Skąd więc taka różnica w jakości obrazu z przekazu satelitarnego? Może tu chodzi o jakieś kodeki, lub też inne parametry? 

 

Witam, mam podobne zdanie. Też mi się wydaje że jakość na sportowych kanałach polsatu i Tvp Sport jest wyższa choć bitrate tych kanałów jest mniejszy od Elevenów. Dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te głosy przecież jakiś czas temu był news o zatrudnieniu nowej kobiety od marketingu. Moim zdaniem sprzątnęli ten bałagan związany z dostępem EE, i teraz będzie lepiej. Nie słuchajcie ludzi którzy lubili żyć w starym układzie. Bo to oni sieją tu największy ferment.

Nikt tu nie żyje w starym układzie kociku, tak jak nikt przy zdrowych zmysłach nie zwinie kanału, bo na forum ktoś napisał, że oglądalność słaba :) Nikt też nie wróży końca Eleven, za to poddaje analizie szacunkowe liczby- proste to jak drut.

 

Nie lubię natomiast jak się wciska tani PR, jak w ostatnim wywiadzie sponsorowanym Pana z Eleven, który zgrabnie odpowiada na pytania w których się sugeruje, że mają silną pozycję i że odnieśli sukces na polskim rynku :) Swoją drogą, przy całym absurdzie zawartym w tym wywiadzie, ciekaw jestem jakby Eleven opakował i sprzedawał Ekstraklasę, skoro dziś niemal wszyscy związani z Eleven nabijają się z tego produktu (nawet jeśli przy niej zaczynali, patrz: Święcicki), bo - jak mniemam - nie jest w ich posiadaniu... I nawet nie chodzi o sprawy techniczne, ale o fakt, że dziś wszyscy mają ją w poważaniu, a jutro by ją kochali :) Ten sławetny punkt widzenia i obiektywizm się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal wielu z Was nie rozumie jednej rzeczy, w takiej dzialalności telewizyjnej nieważne jest jak mówią o danej stacji, aktorze, programie itp. Ważne, żeby mówili, bo wtedy ktoś się zainteresuje, wygoogluje co to/kto to jest, zawiesi oko, a na tym własnie zależy w firmie. Widac jakie macie pojęcie o biznesie. Nie ma firm, ludzi, których lubi sie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kilkoma przypadkami, to nikt nie hejtuje Elevenów. Wytykanie błędów, usterek czy niedotrzymywania obietnic, to nie hejt.

Jak ktoś podważa wyniki oglądalności i twierdzi, że to bzdury, bo on i jego koledzy oglądają, a nie mają telemetrów, to niech się nie dziwi, że w odpowiedzi dostanie kilka "wyjaśniających" postów. Faktem jest, że Eleveny mają kiepską oglądalność i nie ma co się kłócić na ten temat.

Rozumiem, że ktoś wolał stary układ, bo za jedną opłatą miał wszystkie ligi i najważniejsze mecze. Rozumiem również drugą stronę. Tutaj punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ktoś wolał stary układ, bo za jedną opłatą miał wszystkie ligi i najważniejsze mecze.

 

Szczególnie powinno się wklejać ten fragment postu z adnotacją: jak nie interesuje Cię wybór spotkań tylko narzucenie 3 z LL i 2 z Serie A :) No f... way :) Ja nie chciałbym żadnego powrotu praw. 

Swoją drogą jak tak lubicie PL to ciekawe jak bylibyście zadowoleni jakby wam wrócili do 2 meczów.....I co Ty na to @Pawop? Jakbyś miał do wyboru 2 mecze PL a 5 PL, to którą opcję byś wolał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co się teraz stało ogólnie z prawami to raj dla kibica piłki 5 meczyków z niemiec; 8 z polski; 7 z hiszpani; 6 z włoch; anglia też jest w nc+ dowartościowana  - jak by to miał jeden podmiot obciął by niemiłosiernie liczbę spotkań bo musiał by mieć 10 anten aby jakoś to upchnąć - mówimy NIE ! centralizacji praw sportowych - niech każdy je marnuje i psuje okiem malkontentów  inaczej :P

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie. Wyluzujcie już.

 

Co do sytuacji finansowej Eleven to na razie bądźcie spokojni :)

Przypomnę także, że Grupa Eleven jest dostępna na 6 rynkach i prawa kupuje jednocześnie na kilka rynków. Dodatkowo na Elevenach sporo reklam od firm bukmacherskich (także podczas meczów), więc kasa z reklam (i współpracy) od nich płynie. Chociaż - jako widz - mam to w nosie ile zarabiają. Ważne, że mam dostęp.

 

Co do sprzedaży. Jasne, że nie jest ona wysoka, bo Eleveny nie mają ważnego produktu jak Ekstraklasa, która m.in. trzyma niektórych przy Canal+ (nawet jeśli drożeją pakiety). Ale chyba w tym roku w Eleven zatrudnili jakąś kobitkę do współpracy z operatorami w tym zakresie. Pojawiają się także coraz lepsze promocje. Przykładowo UPC od nowego roku obniżyło cenę pakietów do 9,90 zł (znam kilka osób, które skorzystały z tej promocji, gdy ich powiadomieniem, a wcześniej nie mieli Elevenów, ale chcieli tylko nie za 16 zeta). Są też w UPC promocje, gdzie Eleven jest już wliczony do paczki telewizji z internetem (z mocną kampanią reklamową). Vectra chyba ez ostatnio obniżyła ceny. Znam też kilka osób, które w zeszłym roku wzięły w Cyfrowym Polsacie pakiet Premium Max, dlatego, że tam Eleveny są tańsze niż 15 zł. Ludzie kupują tez Eleveny w necie.

 

Nie znamy danych sprzedaży i pewnie nie poznamy podobnie jak Canal+ i HBO. Zresztą to nie nasz biznes. Dla kibiców lig jakie Eleveny mają w ofercie, ważne, że dzięki Eleven jest dostęp do większej liczby meczów.

 

Tak swoją drogą, sprzedaż Canal+ ostatnio też nie jest najlepsza. Operatorzy głównie walczą o utrzymanie dotychczasowych abonentów Canal+ niż o nowe aktywacje. Dodam, że jeśli chodzi o ostateczną cenę Eleven to często windują ją sami operatorzy, by więcej zarobić.

 

Co do Ekstraklasy. Zakup praw na wyłączność jest mało prawdopodobna. W grę może wchodzić raczej współpraca z innym nadawcą (jak np. kiedyś Cyfra+ i Cyfrowy Polsat).

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie siejmy znowu takiej propagandy. Kiedy za Canal+ trzeba było płacić powyżej 100 zł? Ja jestem abonentem tej paczki od samego początku i jakoś takich kwot nie pamiętam. Fajnie, że kanały Eleven tanieją(choć najmniej oczywiście w Vectrze- 14,90). Na szczęście w nc+ można to dostać bez zobowiązania za 15,90 na dwa miesiące i to jest odpowiednia cena, bo jak zauważyli co rozsądniejsi forumowicze, bez lokomotyw typu polska liga czy LM daleko na tym rynku się nie zajedzie. Fanów Serie A jest najwięcej, ale chyba tylko na tym forum :). Nawet La Liga nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak oczekiwano, ratuje ich tylko F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie siejmy znowu takiej propagandy. Kiedy za Canal+ trzeba było płacić powyżej 100 zł? Ja jestem abonentem tej paczki od samego początku i jakoś takich kwot nie pamiętam.

Ale do tego trzeba podchodzić indywidualnie. Cztery lata temu płaciłem tam 124 a dwa lata później 134. Znam takich co extra + z c+ płacą 56. Więc nie uogólniaj. Bo  tu się trochę mijasz z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...