Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawop - a niech sobie i ma....niech nawet dokupią ligę siatkówki i jej LM, będą jeszcze popularniejsze, a co ja mówię skoki niech kupią :) Tylko, co z tego jeżeli ja w C+ Serie A miałem mało a ona mnie najbardziej interesuje? To po pierwsze...

 

A po drugie. Ceny są kosmiczne w porównaniu do Elevena, a od połowy grudnia do połowy lutego poza PL, z wydumanym banem (przez Angoli!), co jeszcze ogranicza ilość tej jakże popularnej ligi praktycznie ma tam czego oglądać....więc co z tego, że mają najpopularniejsze prawa jeśli częściej odpalam Polsat Sport w Ipli niż C+ w tv...bo nie mam czego oglądać. I dodam, że cały weekend leci w tle Eleven...teraz też Puchar Anglii ze świetnym jak dla mnie Grzywaczem...jak ten koleś umie oddać emocje!!! Niesamowite!! :)

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@TVManiac, czy Ci się podoba czy nie, C+ ma najpopularniesze rozgrywki piłkarskie w Polsce.

Ale nie mają hiszpańskiej a Real i Barcelona to najpopularniejsze kluby, które nie wygrywają tak łatwo i gładko jak kiedyś i mecze są wyrównane. Tracą punkty nawet u siebie. Wygrywają też często 1 bramką. Nie ma tej przepaści jak Real i Barca zdobywały po 100 pkt wygrywając mecze po 6:0, 5:0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardziej ciekawi jaki % abonentów w ogóle wie co to jest Eleven ? Zwłaszcza w CP.

Powiedzmy sobie szczerze C+ gdyby nie miał Ekstraklasy od początku swojego istnienia to także miałby mniejszą rozpoznawalność nie bronie w żaden sposób Eleven bo dla mnie Mirosławski to [beep], nie przyjmuje żadnej krytyki a nawet jeśli tak to wszystkich zablokuje, wielki szef amator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ to nie tylko piłka? A poza tym zaczynali w czasach kiedy nie było za wiele kanałów na rynku i nadawali nawet w naziemnym analogu, więc siłą rzeczy łatwo było im się przebić i zakorzenić w świadomości Polaków.

Tomciu to jedyny głos rozsądku w tym temacie, popieram.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zejdźcie na ziemię.

O czym my w ogóle rozmawiamy? Najpodlejszy mecz polskiej ekstraklasy ma podobną oglądalność jak te topowe ligi w Eleven.

Według waszej filozofii oglądalność Eleven-ów powinna być taka sama jak Canal+ Sport, bo myśląc waszymi kategoriami prawdziwy fan sportu powinien wykupić pakiet Eleven aby zrównoważyć to, co straciło nc+. Niestety te słupki nie mogą się jakoś wyrównać...

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zejdźcie na ziemię.

O czym my w ogóle rozmawiamy? Najpodlejszy mecz polskiej ekstraklasy ma podobną oglądalność jak te topowe ligi w Eleven.

Według waszej filozofii oglądalność Eleven-ów powinna być taka sama jak Canal+ Sport, bo myśląc waszymi kategoriami prawdziwy fan sportu powinien wykupić pakiet Eleven aby zrównoważyć to, co straciło nc+. Niestety te słupki nie mogą się jakoś wyrównać...

Trudno, żeby Eleven zbudowało w 2 lata markę i świadomość u widza porównywalną do tej na którą C+ pracowało 20 lat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zejdźcie na ziemię.

O czym my w ogóle rozmawiamy? Najpodlejszy mecz polskiej ekstraklasy ma podobną oglądalność jak te topowe ligi w Eleven.

Według waszej filozofii oglądalność Eleven-ów powinna być taka sama jak Canal+ Sport, bo myśląc waszymi kategoriami prawdziwy fan sportu powinien wykupić pakiet Eleven aby zrównoważyć to, co straciło nc+. Niestety te słupki nie mogą się jakoś wyrównać...

Sięgnij po dane, które prezentował STARS.TV - byle jaki mecz Legii ma 5x większą oglądalność niż Barcelona :) Głupio cytować samego siebie, ale odsyłam do postu z 09.01.2017 r.

 

mecz Barcelony - 26 tys.

wyścig F1 - 125 tyś

mecz Legii - 150 tys.

 

Tyle w temacie. Można się zabijać o to, kto co ma lepsze, ale na ten moment Eleven nie wygrywa z C+ mimo, że daje więcej spotkań. Większą oglądalność ma C+, bo i ciekawsze dla zwykłego kibica prawa.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przedstawienie tych danych, bo mi nie chciało się ich szukać.

Niestety pewnym "twardogłowym" z tego forum nie wytłumaczysz tego, że na dzisiaj to nc+ ma najlepiej (poza Eurosportem) sprzedające się prawa. Eleven po prostu się przeliczyło w paru kwestiach. Prawda jest taka, że oni żyją jako tako dzięki prawom, które dostali za darmo od MP&Silva. Jak tym ostatnim znudzi się dokładanie do interesu to Eleven skończy jak Manor w F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że w tym dziale są jeszcze rozsądne osoby jak @Spirit, @Tomciu czy @Stars. Problem polega na tym, że zaraz wpadnie tu @Maniac i przytoczy koronny argument, że on i jego trzech kumpli oglądają jednocześnie 3 mecze Serie A i na pewno widownia tej ligi jest ogromna, a Nielsen kłamie :). Na szczęście po sezonie 2017/18 większość praw Eleven się kończy i dopiero wtedy przekonamy się czy będą w stanie je przedłużyć. Przypominam, że Sportklub czy Orange Sport też zaczynały z wysokiego C, a jeden ledwo zipie, a drugi już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, ale ja rozumiem podejście bugmenota i Maniaca - mają dużą ilość meczów za naprawdę niewielką kasę. Problem w tym, że im się wydaje, że skoro płacą te grosze to będą zawsze już oglądać po 10 spotkań na weekend, co świadczy tylko o tym, że za chwilę mogą być szczerze zdziwieni, że jednak tych 3 lig już w Eleven nie ma i nawet nie będą wiedzieć dlaczego :)

 

Drugi problem jest taki, że nikt nie kwestionuje ilości meczów w Eleven tylko to, że jak się baaardzo powoli okazuje polski kibic nie jest chętny płacić za te ligi, które ma Eleven. I nagle może się okazać, że ta sławetna ilość zabije te kanały, bo zamiast jednego meczu i widowni 50 tys. będą mieć 3 mecze na 3 kanałach z widownią 10 tys. i potem wielkie zdziwienie, że nikt się nie chce u nich reklamować, a wyniki oglądalności są takie słabe :) Najpierw trzeba mieć dobry produkt, potem go jakoś opakować, a potem dopiero sprzedawać, a nie odwrotnie - w tym wypadku ilość wcale nie przekłada się na jakość. Super, że jest wybór, ale wygląda na to, że jednak nie o to chodzi zwykłemu kibicowi. I pewnie stąd wczoraj brak meczu OM - może to jakaś powolna próba racjonalizacji kosztów i sprawdzenia, czy małą widownię da się skumulować.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spirit

Nigdy ilość nie wygra z jakością. Zawsze mecze tak wyśmiewanej na tym forum polskiej ligi miały większą oglądalność od Serie A, ligi francuskiej czy nawet hiszpańskiej, równie wysoką oglądalność miała też LM. Nawet taki serial "Belfer" cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów, podobnie największe hity filmowe. Biorąc w/w fakty pod uwagę wcale cena za C+ nie jest za wysoka w porównaniu do Eleven. Ja w C+ oglądam mecze Legii(każdy), hity LM, filmy, hity Premier League, mecze polskich drużyn w LE czy wybrane mecze NBA, a w Eleven tylko najciekawsze mecze La Ligi, podobnie jak w Eurosporcie wybrane mecze Bundesligi. To gdzie tu jest tak niska cena Eleven? Ten kanał powinien być w pakietach, podobnie jak Eurosport, wtedy być może oglądalność i przychody z reklam byłyby na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład:

wątek Domo+ ma tylko 4 strony

Małe zainteresowanie tematyką kanału.Prawie nikt tego nie ogląda,nie wchodzi i nie komentuje bo go to zwyczajnie nie obchodzi.Kanał jest, nadaje sobie-ok,nie mój klimat nie udzielam się.

 

Wątek o kanałach Eleven - 756 stron

Kanały posiadają bardzo atrakcyjne prawa sportowe i cieszą się sporą popularnością tutaj czyli w skupisku maniaków tv sat.Większość forum ogląda te kanały z tym że mamy podział na dwie grupy- jedni jak np ja i moi przyjaciele fani Serie A oglądają bo jest tam coś co lubimy a inni tylko po to aby wejść tutaj i krytykować.Jakie to typowo polskie.

 

Pokazują wszystkie mecze -źle

Nie pokażą dziś meczu z Francji też źle

Bo to nie jest forum dla projektantów wnętrz, a sport zawsze jest kartą przetargową w temacie telewizji. :)

I nadawca Domo+ na pewno nie wydał milionów na jakieś prawa do programów... :)

 

Moim zdaniem jeśli Eleven nie zgarnie na kilka lat Ligi Mistrzów UEFA, albo polskiej Ekstraklasy - to zniknie z rynku niedługo po tym jak się kurek z pieniędzmi zakręci.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zgadzam z Wami, u mnie też z reguły C+Sport wygrywa w weekendy, a od 10 lutego to już w ogóle jak wróci Ekstraklasa, Liga Mistrzów i Liga Europy, to już Eleven znowu będzie rzadszym gościem w moim TV. :) W końcu strona z praktycznie samymi głosami rozsądku w temacie, niemożliwe. :D

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Katarczycy przeszarżowali we Francji, pod marką beIN Sports. Ja w zasadzie krótko po powstaniu kanałów Eleven przestałem się udzielać w tym wątku, bo niestety nie ma to większego sensu. A liczby jakie są takie są i trudno z nimi dyskutować (potencjalne koszty praw+koszty stałe/ilość abonentów+oglądalność i wpływy z reklam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM to przede wszystkim wysoka cena a nowe koszy ze względu na reformę będą jeszcze większe,wszystko zbliża do 100 mln Euro i nie sądzę aby Eleven był  w stanie zaoferować to w cenie 15 zł.   Sam C+ pewnie który nie może stracić ESA i LM (bo to będzie koniec w zasadzie marki C+ w Polsce) też na pewno będzie miał z tym problem i na pewno będzie próbował pozyskać te prawa nie samemu.  A parząc na wile aspektów na rynku to jednak tylko Eleven może być partnerem do tak kosztownych praw.  A to jest sytuacja w które wygra klient bo będzie 8 meczy w TV a nie jak teraz 4 czy 5 i operatorzy którzy rozłożą koszty.

 

@Pawop ale przyjmując twoją hipotezę, to kto powiedział, że w takiej sytuacji musi być więcej meczów w TV ? Zawsze może być 3 TV + 5 internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM na trzech kanałach to trochę mało. Musieliby przynajmniej uruchomić kanały serwisowe i znowu renegocjować umowy z nadawcami, a jak widać idzie to ciężko. Wydaje mi sie że LM to za wysokie progi na Eleven.

To też zależy od tego czy kanały Eleven w Polsce są na plusie, czy nie. Słabe wyniki oglądalności w TV jest także spowodowane szeroką dystrybucją w internecie. Ciekawe ile osób kupuje te kanały w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co w C+, Polsacie i Eurosporcie (tutaj akurat z tenisem) które tak robią mają poczucie humoru ?  To nie jest rozwiązanie nowe.

 

Zresztą sam Eleven jeszcze przed statem zakładał to, że mecze które nie zmieszczą się w ramówce mają być w internecie ale do dziś do tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Wygląda na to, że nie mogą pokazywać meczy O. Marsylii w lidze francuskiej. A przynajmniej trzy mecze. 12.02.2017 jest mecz O. Marsylii w ramówce. Ale np. 08.02.2017 pomimo wolnej ramówki brak meczu. Coś musi być nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...