Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co w żadnym regionie nie mają czterech kanałów.

 

Właśnie od niedawna mają :) Nie wiem czy ktoś wspominał o tym tutaj w wątku, ale chodzi o Singapur, gdzie ostatnio uruchomili Eleven Extra (do wcześniejszych Eleven, Eleven Sports i Eleven Plus), ale co ciekawe w formule PPV (niecałe 100PLN za turniej), gdzie pokazują krykiet (IPL). Turniej trwa do 21 maja, zobaczymy czy po tym czasie kanał zniknie :)

Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z dystrybucją tego kanału, czy jest to tylko internet, czy też obecni są w sieciach kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Ligue 1, która w ostatnim czasie coraz bardziej jest odkładana na bok. Może po kolejnym przetargu francuska liga wróci do matecznika czyli do C+.

 

A po 2017/18 prawa im kończą się do La Liga Santander, Serie A TIM, Emirates FA Cup oraz Ligue 1. Czy chcieliby wszystkie prawa przedłużyć w jednym czasie? W dodatku jest jeszcze walka o prawa telewizyjne do UEFA Champions League oraz UEFA Europa League.

Zapomnij, że cokolwiek co sprzedaje MP&Silva wróci do C+, nie będzie żadnego przetargu, tak jak nie było w 2015 roku. Jedyne co może wrócić to Liga Hiszpańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga francuska to może skończyć u nas jak portugalska. Jedyne co tam może być atrakcyjne dla Januszy to Polacy w składach, a w tym taka Serie A miażdży Ligue1. Monaco w przyszłym sezonie zapowiada się na klub rozsprzedany i znów liga jednej drużyny i kilkadziesiąt punktów przewagi PSG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od niedawna mają :) Nie wiem czy ktoś wspominał o tym tutaj w wątku, ale chodzi o Singapur, gdzie ostatnio uruchomili Eleven Extra (do wcześniejszych Eleven, Eleven Sports i Eleven Plus), ale co ciekawe w formule PPV (niecałe 100PLN za turniej), gdzie pokazują krykiet (IPL). Turniej trwa do 21 maja, zobaczymy czy po tym czasie kanał zniknie :)

Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z dystrybucją tego kanału, czy jest to tylko internet, czy też obecni są w sieciach kablowych.

Właściwie to nie jest Eleven Extra a Eleven IPL. Natomiast Eleven Plus jest dedykowany rozgrywkom Premier League.

 

A mi chodziło o cztery pełne linerane kanały. Nie jakieś dodatkowe czy pop-up. Takiej ilości jeszcze nie mają nigdzie. Lecz to pewnie kwestia czasu.

 

Rok temu tez mieli kanal PPV na czas Euro2016

Akurat też główne Eleven i Eleven Sports w Singapurze w tym czasie były kanałami głównie przeznaczonymi dla EURO 2016. Były zmienione nazwy, logotypy i oprawa.

 

Zrzuty ekranu sam wrzuciłem tutaj w dniu inauguracyjnym dla turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka EE uległa zmianie na sobotę jako, że Monaco gra o 21 antena o 18 będzie wolna czy ktoś może orientuje się czy planują w tym czasie zapełnić ją jakimś meczem ??

 

Serie A spotkanie Sassuolo - Sampdoria lub Ligue 1 Nice - Nancy ???

 

Drugie pytanie czy derby Mediolanu będą może komentowane ze stadionu czy to tylko moje marzenie :-)

Edytowane przez kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wyjazdy na mecze Serie A w tym sezonie można między bajki włożyć, a mówił o tym Mirosławski. Ciekawe jak wyjdzie mu z Bundesligą, gdzie przecież mówił, że będzie często wysyłał komentatorów na miejsce + będą mieli stałego korespondenta :-)

 

Pewnie za tydzień wyślą na Real - Barcelona i kto wie może na 2 mecze półfinałowe FA Cup, choć tutaj pewnie zostanie na jednym meczu Real - Barcelona (tradycyjnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to znak że 4 kanał jest zbędny, w następnym rozdaniu 11 pozbędzie się francuskiej i tłoku nie będzie.

4 kanał to jakiś wymysł forumowy. Widać było po ramówce, że badano zainteresowanie widzów, oglądalność i na podstawie wyników zawartość programowa zostanie wyselekcjonowana na kolejne miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ze względu na zmienioną godzinę Monaco-Dijon (21:00), w sobotę o 18:00 w Eleven Extra pokażemy na żywo mecz Sassuolo-Sampdoria"

 

https://twitter.com/P_Miroslawski/status/852444168546906112

Sugerowałem się ramówkami wysłanymi do prasy, ale jak pokażą to wiadomo, fajnie. ;)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajnie, że o 18:00 zdecydowali się na Serie A w niedzielę, dodatkowo potwierdził już, że będzie studio na El Clasico w Madrycie na Berabeu i w Warszawie a mecz skomentuje Święcicki i Ćwiąkała czyli po raz pierwszy bez Mirosławskiego za mikrofonem :)

 

Fajna sprawa, z drugiej strony nic nie pisał o 1/2 finału FA Cup więc zapewne oba ciekawie zapowiadające się spotkania będą robione ze studia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Serie A nie jest na tyle atrakcyjna żeby wysyłać na nią komentatorów. Podobnie rzecz ma się z ligą francuską.

Oczywiście masz rację, co pokazują liche wyniki oglądalności, nawet meczów hitowych w tych ligach. Nic dziwnego, że w poprzednich latach nikt nie walczył zawzięcie o te prawa, a Eleven dostał je w spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ze względu na zmienioną godzinę Monaco-Dijon (21:00), w sobotę o 18:00 w Eleven Extra pokażemy na żywo mecz Sassuolo-Sampdoria"

 

https://twitter.com/P_Miroslawski/status/852444168546906112

No i to jest świetna informacja! ;) Wielka Sobota z wielką włoska pilka. Cztery mecze+ kwalifikacje F1 o 17 idealnie wbite pomiędzy mecze Serie A. Super sprawa. Po święceniu jajek od razuna derby Mediolanu, potem hit w Rzymie. Wieczorem mniejsze emocje ale obejrzeć Napoli zawsze milo, tymbardziej że Zielu tam gra. No i Sampdoria ostatnio super forma, a i oglądać Patricka Schick warto. Mega talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyjdzie mu z Bundesligą, gdzie przecież mówił, że będzie często wysyłał komentatorów na miejsce + będą mieli stałego korespondenta :-)

Podejrzewam, że tym często wysyłanym komentatorem będzie on sam ;)

 

no i fajnie, że o 18:00 zdecydowali się na Serie A w niedzielę, dodatkowo potwierdził już, że będzie studio na El Clasico w Madrycie na Berabeu i w Warszawie a mecz skomentuje Święcicki i Ćwiąkała czyli po raz pierwszy bez Mirosławskiego za mikrofonem :)

El Clàssic Mirosławski sobie odpuścił, bo podjarał się F1 i "znajomością" z Toto Wolffem więc jeździ za nim po całym świecie ;) (Tak, wiem że w ten weekend nie ma F1).

 

Miejmy nadzieję że to Eleven wygra ten przetarg a nie to całe enceplus...

Heh, bawi mnie to...

Przypomnę tylko (głównie tym, co nie łapią się na tzw. "trzy procent"), źe jeszcze niedawno full pakiet miało nc+. Z tego co pamiętam to cenili się podobnie jak teraz. Co wtedy puszczali i w jakich proporcjach też wiadomo.

Czy naprawdę myślicie, że jak Eleven zgarnie co się da, to będzie lepiej? Mnogość praw wymaga dużej obsady komentatorskiej a to też kosztuje.

Moim zdaniem nie będzie. Będzie dokładnie tak samo jak w nc+, czyli transmisje z tego co się Januszom najlepiej sprzedaje. Kasę za dostęp też podniosą.

Jestem ciekaw ilu klientów będą mieli jak podniosą dostęp do 25 zł (tyle co pakiet Canal+) aby zbilansować to co kupią?

Czytam też, że podobno Eleven to Chińczycy, mają nieograniczony budżet itp. Skoro tak, to po co im te badania Nielsena skoro kasa się nie liczy?

Bein Sport też ostro wchodził i się przeliczył w Francji na przyklad.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, co pokazują liche wyniki oglądalności, nawet meczów hitowych w tych ligach. 

Z ciekawości zapytam, jaki wynik oglądalności miał mecz Napoli - Juventus? 

Nic dziwnego, że w poprzednich latach nikt nie walczył zawzięcie o te prawa, a Eleven dostał je w spadku.

Jak mógł ktoś walczyć zawzięcie skoro nie wystartował żaden przetarg? 

czyli wyjazdy na mecze Serie A w tym sezonie można między bajki włożyć, a mówił o tym Mirosławski. Ciekawe jak wyjdzie mu z Bundesligą, gdzie przecież mówił, że będzie często wysyłał komentatorów na miejsce + będą mieli stałego korespondenta :-)

Nie wiadomo do końca jak to wygląda z ceną. Może po prostu Eleven nie opłaca się wysyłać komentatorów z pobudek finansowych. Pytanie jak tam wygląda proces akredytacji na stanowiska komentatorskie. 

 

Nie wiem czy zauważyliście jak liche materiały zrobił Dumanowski przy okazji meczu Napoli - Juventus. Wywiad z lokalnym taksówkarzem, anonserem, dziennikarzem i bodaj kibicami. Żadnej ekskluzywności w tym nie było. Po czym zwinął manatki... i powiedzmy sobie szczerze - on wcale nie odwiedził bogatego Mediolanu, Turynu czy Rzymu tylko neapolitański śmieciogród. Przepraszam, że tak to nazywam, ale taka jest rzeczywistość. Bardziej wszędobylski dziennikarz równie dobrze wbiłby też na stadion tak jak niegdyś kibice Legii  :wink: Żarty żartami, ale tajemnicą poliszynela jest, że we Włoszech wszystko kosztuje. Pamiętam jak weszlaki chcieli zrobić wywiad z Toto Schillacim i na chęciach tylko się skończyło. Zrezygnowali po tym jak jego agent przedstawił im rachunek za minutę rozmowy z królem strzelców mundialu '90.

 

Eleven to nie Al Jazeera, to nie jest tak, że na wszystko ich stać. Studio mają mniejsze niż mój pokój z lat dziecięcych. A Mirosławski chwali się, że sam musi opłacać podróże na F1. Nie wymagajmy, że Święcicki i Kapica zaraz będą przekrzykiwać Fabio Caressę i Beppe Bergomiego na sąsiednim stanowisku komentatorskim. Jeszcze nie ten czas. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie tą przepychankę. Ci co twierdzą ,że Eleven coś dostał nie przedstawili na to żadnego dowodu. To,że osoba związana kiedyś z MP&Silva tworzy Eleven to nie oznacza,że ta spółka stała się nagle instytucją charytatywną i sama wykłada spore pieniądze by mieć prawa sportowe,a następnie oddaje je Eleven. Gdyby tak było hipotetycznie to konkurenci poszli by sądu czy zgłosili sprawę do urzędu typu UOKIK i by wygrali. Skoro tego nie robią znaczy,że wszystko odbywa się uczciwie z zachowaniem zasad rynkowych. 

Dawniej C+ chwalił się najlepszymi ligami ,a teraz te ich reklamówki wyglądają mizernie. Podobnie abonenci szczycili się- full futbol u nas, kontent premium,a teraz ppiszą,że co to za liga włoska itp. Nie od wczoraj tu jestem- Panowie i panie to żenada.  Jednak nie chciałbym aby jeden monopol(Canal+ ) zastąpił drugi(Eleven). Jednak to nie kwestia mojego chciejstwa ,a po prostu kto jakie oferty złoży ten nabędzie prawa sportowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...