Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu nowoczesność. Wiadomo, że im większy ekran tym lepiej i łatwiej się komentuje.

Właśnie dlatego zastanawia mnie, dlaczego większość stacji nie zainwestuje w takie ekrany? Dlatego Eleven ma u mnie plusa za ułatwianie pracy komentatorom, a także co za tym idzie za lepszą perspektywę słuchową dla widza, bo w końcu komentator widzi lepiej i więcej szczegółów dostrzeże niż patrząc w taki mały monitorek. Widziałem materiały "od kuchni" C+ i tam komentatorzy stali w dziupli na stadionie podczas meczów Ekstraklasy, a nie siedzieli i gapili się w ekran, bo mają wtedy lepszy przegląd pola.

 

Mały minus za komentarz Pawła Wilkowicza w meczu Chile - Argentyna(wcześniejszego nie oglądałem). Mówił czysto tekstowo jakby się wyuczył formułek, a jak przychodziła akcja to nie pomagał Piotrowi Dumanowskiemu jak to robi ekspert, tylko dalej ciągnął te swoje opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oglądanie TV co najmniej 42 calowego z 20-30 cm maksymalnie, większy ekran wcale nie oznacza, że będzie im łatwiej i że więcej zobaczą z takiej odległości a wręcz przeciwnie mniej.  Pominę już fakt jak to działa na zdrowie.

 

To, że patrząc się komentatorzy na boisku jak są na stadionie to inna kwestia, to po prostu inna perspektywa której nie oddaje TV, widać całe boisko a nie fragment gdzie jest akcja, widzisz jak zawodnicy się przesuwają itd. Mecz na stadionie wygląda zupełnie inaczej niż w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że musiało mi i to jakoś umknąć, dzięki.

Ciekawe tylko gdzie oni to wszystko będą pokazywać? Z tego, co pamiętam to w Brazylii graja w "naszych" godzinach, jeden mecz w niedzielę o 16:00, reszta 20:00 i później.

Jak na chwile obecną nie ma problemu w sobotę za tydzień jest mecz ligi stanowej ( bo liga Brazylii startuje 14 maja) jest po 23 więc nic nie koliduje 

o 16 nigdy w TV nie było meczów za czasu kiedy Sportklub miał.

Stawiam że będą dawać mecze po 23 lub jak kiedyś będzie 3 kanał to 21 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu na żywo w Eleven:

 

PIŁKA NOŻNA

 

LA LIGA

 

01.04 20:30 ES Rayo Vallecano - Getafe CF

02.04 16:00 E   Atletico Madryt - Real Betis

02.04 18:15 ES UD Las Palmas - Valencia CF

02.04 20:30 E   FC Barcelona - Real Madryt (+ studio od 19:30 i 22:30)

02.04 22:40 E   Celta Vigo - Deportivo La Coruna

03.04 12:00 ES Athletic Bilbao - Granada CF

03.04 18:50 E   SD Eibar - Villarreal CF

03.04 20:30 ES Sevilla FC - Real Sociedad San Sebastian

 

SERIE A

 

02.04 20:45 ES Juventus Turyn - FC Empoli

03.04 12:30 E   Udinese Calcio - SSC Napoli

03.04 15:00 E   Lazio Rzym - AS Roma

03.04 20:45 E   Inter Mediolan - AC Torino

 

LIGUE 1

 

01.04 20:30 E   AS Monaco - Girondins Bordeaux

03.04 14:00 ES FC Nantes - OSC Lille

03.04 17:00 E   SC Bastia - Olympique Marsylia

 

SCOTTISH PREMIER LEAGUE

 

02.04 13:30 E Celtic Glasgow - Heart of Middlothian

 

CAMPEONATO PAULISTA

 

02.04 23:30 ES Sao Paulo FC - Oeste Itápolis

03.04 23:30 E   Capivariano FC - Santos FC

 

ELIMINACJE MŚ 2018

 

29.03 22:30 ES Kolumbia - Ekwador

30.03 01:00 E   Urugwaj - Peru

30.03 01:30 ES Argentyna - Boliwia

30.03 03:00 E   Paragwaj - Brazylia

 

MECZ TOWARZYSKI

 

29.03 21:00 E Anglia - Holandia

 

FORMUŁA 1 - GP BAHRAJNU

 

01.04 13:00 ES 1. sesja treningowa

01.04 17:00 ES 2. sesja treningowa

02.04 14:00 ES 3. sesja treningowa

02.04 17:00 ES Sesja kwalifikacyjna

03.04 17:00 ES Wyścig (+ studio od 16:15 i 19:00)

 

ŻUŻEL - ELITE LEAGUE

 

29.03 20:30 ES Belle Vue Aces - Poole Pirates

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a Eleven są ekrany jakieś 42"(?). Moim zdaniem to znacznie ułatwia komentatorowi przegląda danego wydarzenia.

 

Patrzcie na to: https://twitter.com/P_Miroslawski/status/710638900948111360 lub https://twitter.com/cwiakala/status/713104252227465216

 

To są monitory 27" (Samsung).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszędzie komentatorzy oglądają mecze na małych monitorach. Zarówno w C+ to widzimy, Polsacie, a tym bardziej w TVP. Czy w ogóle w TVP na monitorach LCD, czy może nawet na CRT patrząc na ich możliwości techniczne. Ale 42 calowy monitor też by przeszkadzał, bo siedząc z odległosci kilkunastu centymetrów, to trudno byłoby komentatorowi ogarnąć tak duży ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są monitory 27" (Samsung).

Jeśli to prawda, to widocznie tylko moje złudzenie sugerowało większe monitorki. Ale i tak wyglądają bardziej profesjonalnie od tych z Polsatu Sport. Wydaje mi się, że komentatorzy są zadowoleni z tego co mają.

 

A to prawda, że D.Szpakowskim mówił, że wolałby robić mecz z domu sprzed TV 50" i nawet było to podczas wywiadu z P.Mirosławskim w "ASie wywiadu". To nie był pierwszy raz więc ten problem jednak istnieje, a Eleven nieco ułatwia robotę "z dziupli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem maksymalnie monitor 24'', żeby siedzieć przy biurku i oglądać - wtedy da się jeszcze ogarnąć wzrokiem. Miałem taki w pracy i to max przy większych nie da się ogarnąć całego pola widzenia. W sumie nie wiem dlaczego nie zakupią 60'' tv posadzą ich 1,5m przed i wtedy widać wszystko jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że inauguracja meczów z Brazylii przypadła na hit Santos - Sao Paulo gdzie jedni i drudzy bez połowy zawodników będą ;/ Santos poważnie osłabiony, niestety całe ofensywne trio na kadrze,a ponadto dwóch na kadrze olimpijskiej. ALe akurat mecze Santosu u siebie na Villa Belmiro są naprawdę warte oglądania bo Santos gra tutaj piłkę bardzo ofensywną i widowiskową. A i młodzież Santosu bardzo dobra i utalentowana więc fajnie będzie ich w akcji zobaczyc. 

Sao Paulo też bez reprezentantów, a do tego zawieszony Ganso i kontuzja Michel Bastos, oj nie fajnie... 

Grzywacz i Gazda mają komentować. Ajj liczyłem na Ćwiąkałe, szkoda trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie, tam są 4 strefy czasowe do 3 do 6 h różnicy w dól względem naszego czasu.

 

 

Jak na chwile obecną nie ma problemu w sobotę za tydzień jest mecz ligi stanowej ( bo liga Brazylii startuje 14 maja) jest po 23 więc nic nie koliduje 

o 16 nigdy w TV nie było meczów za czasu kiedy Sportklub miał.

Stawiam że będą dawać mecze po 23 lub jak kiedyś będzie 3 kanał to 21 

W poprzednim sezonie na pewno były rozgrywane mecze (zazwyczaj jeden lub dwa) w niedziele o 16, pamiętam bo czasami obstawiałem.

 

Przydałby się trzeci kanał bo ciągle skupują te prawa a już wcześniej brakowało miejsca na transmisje.

 

A to studio przed meczem Barcelona - Real to znowu będzie dwóch gości z mikrofonami stojących przed stadionem?

 

A odnośnie gry Santosu na swoim stadionie, to w ubiegłym sezonie byli drugim najlepszym zespołem pod tym względem, u siebie zdobyli 48 pkt (z 58 łącznie), więcej (50) miał tylko mistrzowski Corinthians.

Edytowane przez lukaszo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Brazylii jeśli chodzi o ligę to mają Europejski czas, czyli nie ma rozpiętości 3,4,5,6h tylko normalnie jedna stała zależna od zmiany czasu, ale tej regularniej. Teraz, aż do października będzie to 5h jeśli chodzi o czas meczów ligowych. Mecze w ndz.(w/g czasu polskiego) o 16, 21, 23:30. W sobotę głównie jest to 23:30.

 

Spotkania od 16 naszego czasu dopiero od zeszłego sezonu weszły regularnie do rozgrywek.

//Nie zapominajcie, że często w Brazylii gra się w środku tygodnia śr/czw w nocy naszego czasu. Mecze jednak są dość późno, bo często od 22 ich czasu, czyli o 3 u nas. Za czasów SK nie szedł taki sygnał do Europy.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...