Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jeszcze, bo dla przykładu w Czechach muxy lokalne dalej nadają w DVB-T(1) i nadają w MPEG2 lub MPEG4 to co, na ogólnokrajowych muxach idzie już w HEVC/DVB-T2.

Zatem jak zwykle zapytamy klientów MUX L4 czy w 2022 roku będą potrzebowali transmisji w DVB-T/MPEG4 czy DVB-T2/HEVC. Jesteśmy gotowi na oba scenariusze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te muxy Czeskie mają o niebo lepszy sygnał. Do mnie monter przyjechał z Fergudosonem H265 i jaki efekt? Sygnał 99%. Tak mocny jak polskie muxy. Także ja tylko potrzebuje głowicy na DVB-T2 no ale sprzęt z HEVC potrzbuje w jeszcze 1 pokoju.

Mux L4 będzie potrzebował  HEVC by trochę tą jakość podnieśc. W innym wypadku to fonia będzie jak z butelki. Jednak obecnie wole mocniejszy sygnał z Muxa L4 niż jakość. Kilka Kw  mocniejszy sygnał i mam spokój.

Moge sprzedać swoje antenty tym kto potrzebuje by odbierać.

 

Czesi nadają w T1 i MPEG4 ale migracja co T2 trwa i skończy się 10.2020.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, SatExpert napisał:

 

@PowerTV Gdyby w ramach wymiany do L3 włączyć wrocławskie ECHO 24 ? 

Jest grupa osób z Radomska i okolic studiujących we Wrocławiu i rodziny  są. zainteresowane co słychać we Wrocławiu

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie duże brawa ! , mój najlepszy i najciekawszy MUX to wasz MUX L4. ?

Kosicie konkurencje, aż miło do tego stopnia, że Polsat rozkodował Polsat News z lokalnego naziemnego mux4, chyba im gula skacze, że tracą kawałki tortu heheh

Proponuje odkupić od TVP wolne 3-4 sloty na kanały SD w MUX8, tam się marnuje puste miejsce, które można zapełnić ciekawymi kanałami.

Myślałem, że MUX8 szybciej rozwinie się od MUX L4, że w końcu TVP w wolnych slotach na MUX8 włączy kanały typu TVP Polonia, TVP Seriale, TVP Muzyka, TVP Dokument, a oni tam dają plansze testowe od pół roku i nic, nie chcą to niech Wam oddają. Nadawanie ich plansz kontrolnych to nie wywiązywanie się z koncesji, plansza kontrolna to nie jest nadawany kanał, jeżeli nie wywiązują się to niech odstąpią Wam wolne sloty. Trzeba przyznać, że jesteście best, powodzenia i dzięki.

Po przełączeniu na DVB-T2 to dopiero będzie się działo, sporo nowych kanałów będzie :)

 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko sobie życze  zwiększenia zasięgu.Kilka Kw więcej i wszyscy będą zadowoleni.

 

Mux 8 nadal nie dociera do wszystkich i nie wszyscy to znaja  nie wszyscy mają po instalowane anteny. Skończyło się promowanie muxu 8.Wyjątek to TVP Sport HD.

 

Ciekawe czy TVS się pojawi? Byłby komplet  NTL Echo24 i TVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX8 masz więcej nadajników i zasięg cała Polska, VHF lepiej przechodzi przez zapory jak drzewa,itd. mimo mniejszej mocy, jedyna różnica jest taka, że większość nadajników MUX8 ma polaryzację pionową dla VHF co oznacza w praktyce, że ciężko go odbierać na tej samej antenie co UHF, w większości przypadków trzeba zamontować dodatkową antenę - dobrego dipola w polaryzacji pionowej i połączyć zwrotnicą obie anteny, tyle. To, że ludzie mają tylko anteny do UHF lub słabej jakości nie oznacza, że jest słaby zasięg. Polaryzacja pionowa wymaga innego ustawienia anteny, a VHF lubi dipole konkretne (polecam te co najmniej 10 dB bez zasilacza), jest tyle anten, że spokojnie można odbierać w całej Polsce, sam montowałem już wiele anten sąsiadom tam, gdzie instalatorowi nie chciało się lub nie potrafili i wszystko działa OK. Chcesz mieć bezproblemowy odbiór MUX8 to zamontuj dobrego dipola w odpowiedniej polaryzacji i zwrotnicą połącz ze starą anteną, to jest proste. Słaby zasięg w Polsce ma jedynie kodowany MUX4 (lokalnych nie licząc, bo wiadomo że lokalne nie są ogólnopolskie), moim zdaniem nie ma miejsca na kodowane MUXy, dobrze że chociaż Polsat News rozkodowali, lecz tutaj odbiór w dużych miastach bezproblemowy, a w małych trzeba antenę kierunkową o dużym zysku i też będzie działać.

 

TVS przydałby się w L4, ale chyba już nie ma miejsca :) 

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 21:51, pietrek1 napisał:

....

Proponuje odkupić od TVP wolne 3-4 sloty na kanały SD w MUX8, tam się marnuje puste miejsce, które można zapełnić ciekawymi kanałami.

.....

 

Na MUX8 nie ma wolnych slotów. Ten mux jest zapełniony.Więcej kanałów na nim nie będzie.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 21:51, pietrek1 napisał:

Proponuje odkupić od TVP wolne 3-4 sloty na kanały SD w MUX8, tam się marnuje puste miejsce, które można zapełnić ciekawymi kanałami.

Myślałem, że MUX8 szybciej rozwinie się od MUX L4, że w końcu TVP w wolnych slotach na MUX8 włączy kanały typu TVP Polonia, TVP Seriale, TVP Muzyka, TVP Dokument, a oni tam dają plansze testowe od pół roku i nic, nie chcą to niech Wam oddają. Nadawanie ich plansz kontrolnych to nie wywiązywanie się z koncesji, plansza kontrolna to nie jest nadawany kanał, jeżeli nie wywiązują się to niech odstąpią Wam wolne sloty.

 

TVP miało wybór na MUX-8.Albo nadają 3 kanały w SD ,albo 1 kanał HD i 1 SD.  Z poślizgiem ale nadają TVP Sport HD i TVP Rozrywka. Nic więcej na tym muxie nie umieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pietrek1 napisał:

5 kanałów sd i 1 HD oraz kilka plansz kontrolnych, mozna spokojnie tam jeszcze coś dać...

Zapominasz chyba, że mux jest częściowo zapełniony przez innych nadawców.4 sloty zajęte zostały dużo wcześniej,TVP zajęła 1 SD i 1HD i mux pełny. Plansze dotyczą emisji HBB TV która pewnie nigdy nie wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 23:52, pietrek1 napisał:

MUX8 masz więcej nadajników i zasięg cała Polska, VHF lepiej przechodzi przez zapory jak drzewa,itd. mimo mniejszej mocy, jedyna różnica jest taka, że większość nadajników MUX8 ma polaryzację pionową dla VHF co oznacza w praktyce, że ciężko go odbierać na tej samej antenie co UHF, w większości przypadków trzeba zamontować dodatkową antenę - dobrego dipola w polaryzacji pionowej i połączyć zwrotnicą obie anteny, tyle. To, że ludzie mają tylko anteny do UHF lub słabej jakości nie oznacza, że jest słaby zasięg. Polaryzacja pionowa wymaga innego ustawienia anteny, a VHF lubi dipole konkretne (polecam te co najmniej 10 dB bez zasilacza), jest tyle anten, że spokojnie można odbierać w całej Polsce, sam montowałem już wiele anten sąsiadom tam, gdzie instalatorowi nie chciało się lub nie potrafili i wszystko działa OK. Chcesz mieć bezproblemowy odbiór MUX8 to zamontuj dobrego dipola w odpowiedniej polaryzacji i zwrotnicą połącz ze starą anteną, to jest proste. Słaby zasięg w Polsce ma jedynie kodowany MUX4 (lokalnych nie licząc, bo wiadomo że lokalne nie są ogólnopolskie), moim zdaniem nie ma miejsca na kodowane MUXy, dobrze że chociaż Polsat News rozkodowali, lecz tutaj odbiór w dużych miastach bezproblemowy, a w małych trzeba antenę kierunkową o dużym zysku i też będzie działać.

 

TVS przydałby się w L4, ale chyba już nie ma miejsca :) 

Mam na myśli brak anten na wielu budynkach i to nowych. Wciąż widnieją tylko pojedyncze Televesy skierowane tylko na Sobótke . Także przy takich instalacjach brak odbioru mux 8. Są też osoby które wybudowały się na peryferiach miast i też tylko sat   naziemna radio i bez drugiej na mux8.

Dlatego ja liczę na zwiększenie mocy nadawania L4 . Mogę wtedy wrócić się na antene Telmora dookónlną. Bez wzmacniacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 21:51, pietrek1 napisał:

Polsat rozkodował Polsat News z lokalnego naziemnego mux4, chyba im gula skacze, że tracą kawałki tortu heheh

 

Możliwe, a być może miała na to wpływ zbliżająca się data 13.10. Swoją drogą dzięki za info, nawet nie miałem w dekoderze tego muxa bo nie liczyłem, że cokolwiek dadzą fta. A wiadomo, czy to w ogóle celowy zabieg i tak pozostanie przynajmniej przez czas jakiś?

 

13 godzin temu, asiafan napisał:

Dlatego ja liczę na zwiększenie mocy nadawania L4 .

 

Chyba wszyscy na to liczymy. U mnie ostatnio bardzo różnie z odbiorem, boję się, że sytuacja z poprzedniego roku się powtórzy i wkrótce odbiór będzie tylko okazyjny.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, asiafan napisał:

Mam na myśli brak anten na wielu budynkach i to nowych. Wciąż widnieją tylko pojedyncze Televesy skierowane tylko na Sobótke . Także przy takich instalacjach brak odbioru mux 8. Są też osoby które wybudowały się na peryferiach miast i też tylko sat   naziemna radio i bez drugiej na mux8.

Dlatego ja liczę na zwiększenie mocy nadawania L4 . Mogę wtedy wrócić się na antene Telmora dookónlną. Bez wzmacniacza.

 

Tak jest mimo tego, że nie jest to zgodne z prawem, ponieważ nowy budynek powinien mieć z automatu dostęp do wszystkich kanałów naziemnych przez anteny zbiorcze, a brak dodania anteny do VHF jest błędem, szczególnie że po antenie VHF odbieramy także FM i DAB . Widzisz jak oni w MUX8 nadają tylko 5 kanałów SD i jeden kanał HD to z czym do ludzi. Ludzie dla 6 kanałów (a tak naprawdę 5ciu bo TVP Sport w sd jest z normalnego muxa) nie dodadzą nowych anten dipolowych dla tak małej ilości kanałów, dlatego też liczyłem,  że MUX8 zrobi szybciej przewagę nad innymi MUXami w postaci mniejszego bitrate i 10 kanałów SD, a tutaj zero rozwoju i mała ilość kanałów, która nie zachęci do montażu dodatkowej anteny. Mogliby swoją drogą zrobić jeszcze MUX9 na VHF w pionie, myślę że dało by się wcisnąć.

Dublowanie kanałów TVP Sport też nie jest dobre, ponieważ jest to strata miejsca dla innego kanału, nie wiem kto na to zezwolił, jak boją się o zasięg to niech zostawią tylko wersję SD, a tamte miejsce dadzą dla innych kanałów.

Dobrze, że L4 rozwinął się mocno, jak widać można jak się chce, testowałem wiele lokalizacji i zasięg L4 niby mały, ale w praktyce łapie mi zawsze lepiej od MUX4, więc nie jest źle..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wieści że sygnał z Mux l4 jest nadawany z delikatnie zwiększoną mocą nadawania. Gdzie o tym pisali? Dotyczy to też Sobótki ale nie chodzi o zwiększenie nadawania .

Z negatywów to wiem że nie można wzmacniać kanału 24 na wzmacniaczu bo 25 kanał jest zbyt blisko i padnie mi.

 

Pozostaje więc czekać aż Mux L4 jeszcze co nieco wzmocnią by do 60km była opcja nadawania. Wtedy mam spokój i moge nawet wrócić na antene dookólną telmora chyba że ktoś poleci mi innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...