Skocz do zawartości

Układ kanałów platformy CANAL+ – dyskusja ogólna


kanalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś wiadomo, że w Canal+, jak i w Polsat Box miejsce na liście kanałów w dekoderach zależy od $$$, stąd od zawsze panuje u obydwu operatorów bałagan. Dąbski dogadał się z Canal+, to i Puls 2 podniosą do HD i trafi na 21 poz. w dekoderach. Nie dziwi mnie także przesunięcie bliżej kanałów własnych, celem ich większego rozreklamowania i zwiększenia oglądalności. Polsat od lat robi dokładnie tak samo. Nie od dziś wiadomo, że jeżeli ktoś chce po swojemu, to pozostaje ułożenie listy ulubionych, lub zabawa w moduł.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trudno też oczekiwać od operatora pojawienia się w pierwszej dziesiątce, dwudziestce kanałów, skoro też ten ma sztywno ustalone, że na pozycjach XX-XX są kanały sportowe, a na pozycjach YY-YY kanały filmowe.

 

5 godzin temu, Bloo411 napisał:

Nie od dziś wiadomo, że jeżeli ktoś chce po swojemu, to pozostaje ułożenie listy ulubionych, lub zabawa w moduł.

Szkoda tylko, że nie ma odbiorników, które pozwalałby na robienie odstępów na takich własnych listach, głównie między kategoriami tematycznymi, jak to jest na sztywnych listach, np. 37 i potem ładnie wskakiwałoby na 40. A tak to wszystko jest zlane ze sobą. Dojdzie do jakichś większych zmian, w których kilka kanałów zostanie wyłączonych czy dodanych i na nowo trzeba się uczyć cyferek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista ulubionych z przypisanym na sztywno nr,  to kpina z abonentów.

Jest tu kilku mędrców, co im to nie przeszkadza, bo można się przyzwyczaić, zapamiętać nr kanałów itd. Lsta ulubionych powinna mieć własną numerację wg własnego widzimisię, a główna to może być bezsensownie ułożona przez operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jak chcą to niech sobie na 1 ustawią Novelas albo włoskie telezakupy, ich platforma. Ale skoro dają możliwość poustawiania po swojemu (oczywiście z ich numerkami) list ulubionych to zmieniając te swoje numerki nie mają prawa kasować mi kanałów na mojej, ustawionej przezemnie liście bo takie jest kogoś widzimisie. Niech sobie zmieniają, ale skoro na liście ulubionej miałem np. HGTV to jakim prawem mi to z listy usunęli? Swoją drogą fakt, że abonent powinien mieć możliwość poukładania kanałów po swojemu (włąsne numerki)  z możliwością pozostawienia pustych miejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 5azik napisał:

...Niech sobie zmieniają, ale skoro na liście ulubionej miałem np. HGTV to jakim prawem mi to z listy usunęli?....

Takim prawem, że nr kanału jest na stałe przyklejony. Gdy zmienią nr kanału, to oczywista oczywistość, że zniknie z pseudo ulubionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów starej dobrej n mieliśmy ładne obrazki nad banerem przy przełączaniu kanałów o zmianach pozycji dla niektórych kanałów, jeśli do takich dochodziło. Miało to miejsce może parę razy, ale mimo wszystko coś na plus. Proste, praktyczne, na tamte czasy minimalistyczne.

 

A teraz? CANAL+ cofa się o jakieś 15 lat tworząc przekaz archaicznej planszy o informacji, że PULS 2 przeniesiono z 47 na 21. Coraz większa parodia robi się z tej platformy 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że platforma C+ stałą się ofiarą własnej chciwości i sprzedawania miejsc po numerkach. I tak pewnie z ITI wiąże ich umowa że kanały 1-6 należą do kanałów ITI, z Polsatem ze 7-10 (z wyjatkiem pozycji 9, nie pamiętam co było wcześniej na poz.9), z TVP 11-19 itd. Pewnie by chcieli aby na 1 był główny C+, na 2 C+ Film itd aby promować własne kanały, ale... miejsca te są już zajęte i wiążą ich umowy. z Pulsem pewnie podpisali umowę że 20-21, zatem pierwszym "wolnym" był kanał 22 i tam dali Family, potem Domo, Kuchnię itd. Może by i ktoś tam chciał (choć wątpię) by nadać temu wszystkiemu jakiś sens, no ale umowa to umowa i nikt nie jest skłonny do kar czy jakichś roszczeń nadawców że np. przesunięto TVN na "odległą" pozycję 8. Dziwi tylko że nie można na własnych listach poukładać po swojemu, ale to też moim zdaniem objaw skąpstwa bo dla platformy zysk żaden, a trzeba by zlecić modyfikację oprogramowania wielu odbiorników co zapewne wiąze się z kosztami bo nikt tego za friko nie zrobi. A jak nie widać różnicy to po co przepłacać. Co jakiś czas robią mniejsze czy większe zmiany, a ze przy tym niszczą abonentom ich listy... A kogo to obchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda umowa kiedyś się kończy. C+ nie chciało dodatkowych Eurosportów i 4K na IO. TVN przenosi kanały na swoje transpondery. Kanały tematyczne TVN/D ostatnio poleciały w dół na liście kanałów. Nie ma wielkiej miłości pomiędzy C+ a TVN/D. Może w niedługim czasie TVN-y znikną z pierwszych miejsc na rzecz np. kanałów TVP? Które to kanały nadaje z satelity C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Mieliście to, mieliście tamto, a my mamy w spadku po n sztywną listę kanałów, której nie można ustawić jak się chce. To to jest dopiero zacofanie. 

Może i za czasów n lista była sztywna, ale przynajmniej był do czasu jakiś porządek. Na tyle, że potrafili przesunąć działy o dyszkę jak robiło się mniej miejsca. A teraz od lat wszystko jest upychane na siłę wraz z idiotycznymi dublami.

 

Godzinę temu, 5azik napisał:

I tak pewnie z ITI wiąże ich umowa że kanały 1-6 należą do kanałów ITI

Już od ładnych paru lat takie coś jak ITI nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Takim prawem, że nr kanału jest na stałe przyklejony. Gdy zmienią nr kanału, to oczywista oczywistość, że zniknie z pseudo ulubionej.

Żadna oczywistość. Kanał na ulubionej będzie z nową numeracją.Nic nie znika.

1 godzinę temu, ircios napisał:

Mieliście to, mieliście tamto, a my mamy w spadku po n sztywną listę kanałów, której nie można ustawić jak się chce. To to jest dopiero zacofanie. 

Dokładnie tak samo było w Cyfrze+. Dawno temu za czasu mediasatów "usztywniono" listę główną.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel napisał:

...Dokładnie tak samo było w Cyfrze+. Dawno temu za czasu mediasatów "usztywniono" listę główną.

Było, ale się skończyło.  Dlatego Mediasata oddałem i przeszedłem na swój sprzęt. Dziwne, że nie wspomniałeś, że potem lista z czasem przestała być sztywna.do czasu fuzji z n. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 14:30, enski napisał:

Za czasów starej dobrej n mieliśmy ładne obrazki nad banerem przy przełączaniu kanałów o zmianach pozycji dla niektórych kanałów, jeśli do takich dochodziło. Miało to miejsce może parę razy, ale mimo wszystko coś na plus. Proste, praktyczne, na tamte czasy minimalistyczne.

 

Ja tam nadal mam takie informacje przy przełączaniu na kanał, który zmieniał położenie, a przynajmniej tak było oprócz tej ostatniej zmiany bo teraz tego chyba nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...