Skocz do zawartości

Sportowe Wydarzenie Roku


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że kończy nam się rok, w telewizjach pełno podsumować, to zdecydowałem się założyć nowy temat, ciekawi mnie jakie wydarzenie sportowe w tym roku zrobiło na Was największe wrażenie. Mieliśmy między innymi dwa złota olimpijskie Stocha, mistrzostwo świata w siatkówce mężczyzn. Jednak na mnie zdecydowanie największe wrażenie w mijającym roku w sporcie zrobił jeden mecz, nie chodzi mi o historyczną wygraną Polski nad Niemcami, ale półfinał mundialu Brazylia - Niemcy:

 

A co było dla Was numerem jeden mijającego roku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie więc muszę dokonać podziału mojej sportowej osobowości na dwie perspektywy:

 

Projecta_ALF-a polaczka

Projecta_ALF-a światowca

 

Jako polaczek wybieram:

1. Bardzo udane dla Polski Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi zwieńczone 2 złotymi medalami Kamila Stocha (doprawdy iście historyczne osiągnięcie. Nareszcie dadzą Wojtkowi Fortunie zasłużony spokój).

2. Złoty medal siatkarzy (epicka sprawa. Mimo, że nie jestem fanem siatkówki potrafię docenić ten wielki sukces).

3. Cztery zwycięstwa Polski nad Niemcami w jednym roku kalendarzowym. Ograliśmy naszych niedawnych okupantów i oprawców w czterech ważnych dyscyplinach sportowych w jednym roku kalendarzowym. Moi dzielni rodacy ograli Niemców w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Duża sprawa. Najbardziej cieszy rzecz jasna to historyczne zwycięstwo nad Niemcami w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy - Francja 2016.

4. Sukcesy kolarzy. Epokowe sukcesy i to wszystkie w jednym roku. Brawo Majka. Brawo Kwiatkowski. My Polacy jesteśmy jednak z natury zachłanni i chcemy jeszcze więcej!

5. Nareszcie dobra postawa piłkarskiego mistrza Polski na kilku frontach jednocześnie. Za rok jeśli się tu spotkamy Legia może wskoczyć na znacznie wyższe miejsce w mojej hierarchii sportowych wydarzeń 2015 roku. Mam tylko dwa warunki:

1) wyeliminowanie Ajaksu

2) awans do Champions League

 

 

Jako światowiec wybieram:

1. Piłkarskie Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 / Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi (ex-aequo)

Piękny mundial muszę przyznać. Dużo emocjonujących meczów. Co z niego zapamiętam najbardziej? Brazylijski Koniec Świata, czyli klęskę Brazylii 1:7 z Niemcami. Upadek głównych faworytów turnieju na czele z mistrzem Świata - Hiszpanią. Powiew świeżości w postaci: Kolumbii, Belgii i kilku innych ekip.

Równie piękne ZIO. Cały miesiąc siedziałem i oglądałem. Kapitalny mecz Rosja 2:3 USA w hokeju na lodzie mężczyzn. Czułem się jakbym wszedł do wehikułu czasu i przeniósł się do Lake Placid. Ogółem bardzo wysoki poziom w wielu dyscyplinach (nie ma sensu się chyba o każdej rozpisywać) i nie taka słaba organizacja jak ją przed samymi IO malowano.

...

3. Szokujący triumf (aktualnie czerwonej latarni ligi australijskiej) Western Sydney Wanderers w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Śledziłem ich triumf od A do Z przez co sprawili mi dużo emocji i satysfakcji, bo lubię takie historie. Historie wręcz bajkowe. Naturalnie mógłbym w tym miejscu wymienić triumf amerykanów w koszykówce lub Realu Madryt w europejskiej Lidze Mistrzów, ale mnie takie historie już nie podniecają. Amerykańskie sukcesy w koszykówce mocno mi już spowszedniały, a zwycięstwo Realu nad Atletico to triumf odłożony w czasie. Patrząc na możliwości, pieniądze, potencjał społeczno-sportowo-marketingowy Real sięga po Champions League dopiero po 12 latach od swojego ostatniego sięgnięcia po to trofeum. Słabo.

 

I tyle. Zabrakło mi już weny na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan piłki:

 

1. Mecz Polska - Niemcy i pierwsze historyczne zwycięstwo. Do tego wreszcie reprezentacja z prawdziwego zdarzenia, która nie przynosi wstydu.

2. Gwałt Legii na Celtiku, ale w konsekwencji niekompetencji pani kierownik bolesny walkower. Szkoda, bo jestem przekonany, że mielibyśmy Legię w fazie grupowej Ligi Mistrzów, ale ta historia może być nawet dla nich dobra.

3. Dobry sezon Legii w LE. Wreszcie pokazujemy, że nie tylko Czesi, Białorusini, Cypryjczycy czy Rumuni mogą grać z dobrymi zespołami. Liczę na to, że przy odpowiednim nastawieniu taktycznym i mentalnych pokonamy Ajax i pogramy dalej.

4. MŚ 2014. Była to epicka impreza, najlepsze MŚ jakie w życiu oglądałem. Szczególnie do historii przejdzie mecz Brazylia - Niemcy 1:7. To pokazało siłę niemieckiej piłki.

 

A oprócz tego oczywiście medale polskich zawodników (skoczków, Justyny, kolarzy i innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wydarzeniem numer jeden w mijającym roku było pierwsze w historii zwycięstwo reprezentacji Polski nad aktualnymi mistrzami świata Niemcami w spotkaniu eliminacyjnym do ME.

Kolejnym wydarzeniem w moim rankingu było mistrzostwo świata naszych siatkarzy i oczywiście dwa złote medale igrzysk olimpijskich Kamila Stocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje top 5?

1. Igrzyska Olimpijskie, złota Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha.

2. Polska mistrzem świata w siatkówce.

3. Jesienne mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej i pierwsze w historii zwycięstwo nad Niemcami.

4. Mundial w Brazylii, Brazylia w półfinale przegrywa z Niemcami 1-7, którzy póżniej zostają mistrzem świata.

5. Legia Warszawa /najpierw walkower z Celtikiem w eliminacjach LM przez niekompetencję jednej osoby/ i bardzo dobra postawa w jesiennych meczach LE/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem za "Sportowe Wydarzenie Roku" należy uznać zdobywców olimpijskich medali:

Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska.

 

Złoty medal Mistrzostw Świata w Siatkówce.

 

Mecz Polska - Niemcy w ramach eliminacji do ME oraz Niemcy - Brazylia na MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Moje typowanie Sportowego Wydarzenia Roku:

 

1. Igrzyska Olimpijskie w Soczi i złote medale Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki.

 

2. Zdobycie złotego medalu przez polskich siatkarzy w Mistrzostwach Świata.

 

3. Mistrzostwa Świata w kolarstwie i złoto Michała Kwiatkowskiego.

 

4. Piłka nożna - zwycięstwo Polski z Niemcami.

 

5. Anita Włodarczyk - rekord świata w rzucie młotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zapomniałem o Anicie i jej rekordzie świata :oops:

 

Reasumując rok 2014 był bardzo tłustym rokiem dla polskich kibiców. Oby kolejne lata przyniosły nam nie mniej udane żniwa czego serdecznie życzę polskim sportowcom, wam i sobie.

 

Do siego roku życzy wszystkim (nie zawsze życzliwy) Project_ALF :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...