Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiedzi są interesujące, żeby nie skończyło sie na chęciach, z drugiej strony co programy kulinarne maja wspólnego z historia, trudno zrozumieć. Najważniejsze aby skupili się na dobrych filmach dokumentalnych i pokazywali więcej programy z szeroko pojętej historii powszechnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Historia przypomni programy znane z TVP 2 m.in Szanse na sukces czy teleturniej Wielka gra, i po raz kolejny wyemituje od pierwszego odcinka serial "Czterej pancerni i pies", jeżeli tak mają wyglądać zmiany w ramówce to Ja dziękuję, z ciekawszych pozycji zauważyłem cykl filmów dokumentalnych pt "Polskie mundiale", program "Sensacje XX wieku" pozostaje w ramówce i to Mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Historia przypomni programy znane z TVP 2 m.in Szanse na sukces czy teleturniej Wielka gra

Nie mam pojęcia, co ma "Szansa na sukces" i "Wielka gra" wspólnego z historią. "Szansa na sukces" leci w TVP2\TVP Polonia, to powinno wystarczyć. Ponadto teleturniej "Wielka gra" 2\3 lata temu był powtarzany w TVP Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Historia przypomni programy znane z TVP 2 m.in Szanse na sukces czy teleturniej Wielka gra

Nie mam pojęcia, co ma "Szansa na sukces" i "Wielka gra" wspólnego z historią. "Szansa na sukces" leci w TVP2\TVP Polonia, to powinno wystarczyć. Ponadto teleturniej "Wielka gra" 2\3 lata temu był powtarzany w TVP Polonia.

 

Z komunikatu TVP wynika, że "Szansa na sukces" będzie w związku z poszerzeniem ramówki o.m.in. historię muzyki. To będą odcinki z wybranymi, większymi gwiazdami muzyki, typu Maryla Rodowicz, możliwe, że odcinki sprzed dobrych kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Szansa na sukces na być wyemitowany jutro właśnie z Marylą Rodowicz, z teleturniejów to jeszcze 300% Normy na TVP Historia widziałem, mają też wprowadzić jakiś program kulinarny, premierowy odcinek jest bodajże we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Również zagraniczne filmy dokumentalne zaczynają pojawiać sie na antenie TVP Historia, wczoraj pokazywali 3 odcinek serii pt. "Oblicze ludobójstwa", wczorajszy odcinek próbował wytłumaczyć dlaczego doszło do Holocaustu w czasie Drugiej Wojny Światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... wczorajszy odcinek próbował wytłumaczyć dlaczego doszło do Holocaustu w czasie Drugiej Wojny Światowej.

 

Przepraszam za ciekawość, ale już wiesz dlaczego? ;)

 

Niestety TVP Historia, to coraz rzadziej kanał do roztrząsania polskiej historii i jej niełatwych meandrów, a coraz częściej coś zupełnie niezrozumiałego.

 

Nie chcę przez to powiedzieć, że historia świata nie jest ciekawa, czy ważna, ale zanim sięgniemy po cudze, poznajmy najpierw to, co nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia Polski przecież musi mieć jakieś tło, w postaci historii Europy, swiata. W "Obliczach ludobójstwa" zresztą pojawiają się postacie z Polski: Rafał Lemkin, więźniowie obozów koncentracyjnych. Może wspomną w następnych odcinkach o Katyniu.

 

TVP nie jest teraz chyba zdolna do tworzenia ciekawych, a zarazem drogich, programów o naszej historii przed drugą wojną światową. A to właśnie obejmuje rozszerzenie koncesji. Interesuję się historią od dawna ( i nawet bardzo), ale muszę stwierdzić, że nasze stare dokumenty o np. średniowieczu są po prostu nudne... Pamiętacie ( co starsi) te filmy puszczane przez video na lekcjach historii w latach dziewięćdziesiątych? Gadający lektor, a na ekranie moneta przez pół minuty? Gada o bitwie, a pokazywana jest panorama opustoszałego zamku...

Stać TVP na to by pokazać jakieś ruiny, a jednocześnie w tym samym dokumencie jakąś komputerową rekonstrukcję wyglądu budowli? Stać ich na to, by mówiąc o uzbrojeniu, nie pokazywali tylko uszkodzonego hełmu, ale także człowieka ubranego w kopię omawianej zbroi? Nie... zapewne będziemy oglądali ilustrację z kronik Kadłubka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ( co starsi) te filmy puszczane przez video na lekcjach historii w latach dziewięćdziesiątych? Gadający lektor, a na ekranie moneta przez pół minuty? Gada o bitwie, a pokazywana jest panorama opustoszałego zamku...

To nie tylko w latach 90-tych XX wieku puszczali w szkołach takie filmy. Do dziś dzień takie serwują. Obraz i dźwięk - nijaki. Wszystkie ze starym logo TVP1 :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło dla Ciebie to ban za takie posty by się należał.

Napisałem próbował bo takiego wydarzenia jak Holocaust racjonalnie wytłumaczyć sie nie da, ludobójstwa tak przemyślanego i skrupulatnie wykonanego, dlatego napisałem próbował.

Zagraniczne filmy dokumentarne na antenie TVP Historia pojawiły się od niedawna, zawsze są nadawane w czwartki po godzinie 20.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...