Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli o Papa Dance mowa - pierwszym ich nagraniem było " W 40 dni dookoła świata" do tej piosenki powstał też taki zabawny teledysk ,pamiętam że zobaczyłam go w takim cyklu "przeboje dwójki" ,potem były "Ordynarny faul" "Kamikadze wróć" "Pocztówka z wakacji" - to jeszcze ze starym wokalistą w składzie Grzegorzem Wawrzyszakiem .Później w zespole doszło do niepotrzebnych tarć nie tylko między muzykami,ale zwłaszcza między producentami i nastąpiła zmiana wokalisty na Pawła Stasiaka "Naj strory " " Maxi singiel" "Ocean wspomnień .TVP Polonia ostatnio zrobiła frajdę pokazując archiwalny materiał z zespołem "Perfect" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem oryginalną kasetę "Papa Dance" od rodziców na piąte urodziny (1986 rok), zresztą cały czas ją mam i nadal działa (dopiero niedawno się dowiedziałem, że ta kaseta to po prostu album "Poniżej Krytyki"), tak samo jak mój późniejszy oryginalny nabytek, czyli kaseta "Nasz Ziemski Eden", więc słabo kojarzę tego ich pierwszego wokalistę, chociaż oczywiście wiem, że isniał :D .

 

Co do teledysków to pamiętam teledyski do piosenek "Bez Dopingu" (taki w dymach i Paweł Stasiak w takiej zielonej błyszczącej koszuli :D ) i "Skajlajt" (taki gdzie zespół płynął motorówką - Paweł Stasiak miał żółtą kurtkę :D ), ale właśnie nie mogę ich nigdzie w sieci odnaleźć (może były częścią innego programu i to dlatego???), tak samo jak występów na festiwalach, poza kawałkiem z wykonaniem piosenki "Nasz Disneyland" w Opolu 1988, ale wiem, że były też inne występy festiwalowe, bo widziałem je właśnie kiedyś w "Szansie Na Sukces" we fragmencie...

 

Do tego dochodzą jeszcze występy w "Teleranku" (pamiętam, że było tam wykonanie piosenki "Kryształek Nocnej Opowieści" - Paweł Stasiak w białej koronkowej koszuli i czarnej wstąrzce pod szyją :D ), "Dyskotece Pana Jacka", czy "5-10-15" :D ...

 

Z "Teleranka", albo z "Dyskoteki Pana Jacka" kojarzę też piosenkę "Złudzenia Telelenia" do której teraz można by zrobić według mnie fajny klip z kawałkami różnych programów :D .

 

Ach, żeby tak być pracownikiem "TVP" i móc grzebać w ich archiwach :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykając ten temat jeżeli chcecie zobaczyć pierwsze teledyski tego zespołu (jakość fatalna,ale może TVP się zlituje i to pokaże)

( "40 dni dookoła Świata" pierwszy utwór jaki w ogóle nagrał zespół rok 1984 )

("Kamikadze wróć" na wokalu jeszcze Wawrzyszak" rok 1985)

http://www.youtube.com/watch?v=GqJBIy1B6vE (tutaj utwór ma podpis "Królowa fal" - BŁĄD prawdziwa nazwa - "Pocztówka z wakacji" rok 1985

Wszystkie nagrania pochodzą z debiutanckiej płyty "Papa Dance" (wydawca Savitor 1985r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, zamiast Papa Dance w TVP Historia widziałbym inne rzeczy. Pamiętam oprócz Teleranka, 5-10-15, Sondy np. takie obrazki: 1983, koniec wakacji. Rocznica. Z ojcem wracamy z wakacji. Obok przystanku czterech ZOMO-wców zatrzymuje młodą dziewczynę, c.c. 20 lat. - Dowód. - Nie mam. Gleba i grad pał po plecach. Ja 10 lat, brat młodszy. A oni bez krępacji dziewczynę na glebę i pałują. A teraz ich szefuńcie nawet szefuńciami klubów parlamentarnych zostają. To powinni bez przerwy i na okrągło przypominać. Tylko czy urodzeni po tych czaro-białych czasach są w stanie zrozumieć z tego cokolwiek? I takie przypadki, jak opisałem są na taśmach. Tylko przypominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj_wlew, widzisz, młodzi wolą rozmawiać o przebojach Teleranka, audycji, której zabrakło w pewną grudniowa niedzielę, gdy pojawił się w naszych domach pewien miś z okienka, a na ulicach ustawiono koksowniki dla ogrzania czerwonych łap ogłupiałych obwiesi, "zmuszonych" do zielonego karnawału.

 

... ale co ja, stary dziad się tu będę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj_wlew co z tego żeby takie obrazki pokazywali na okrągło i bez przerwy ?.Autorzy tych "wydarzeń" już dawno powinni ponieść konsekwencje prawne ,jak na razie to na papier do wypełnienia aktach sądowych wycięto pół lasu,część spraw już dawno uległo przedawnieniu .Wiem o czym piszę powiem nieskromnie mam wykształcenie prawnicze ,to jest raczej temat dla wymiaru sprawiedliwości, a nie dla TVP Historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania28, zatem powinnaś zdawać sobie sprawę, że cały okres peerelu powinien zostać uznany ustawowo za zbrodniczy, a jego funkcjonariusze za zbrodniarzy i wówczas żadne przedawnienie nie mogłoby mieć miejsca, a zbrodnie tamtego okresu ścigane i sądzone byłyby do końca tego pochrzanionego świata.

 

A ramówka TVP Historia, należy się historii, a nie jakimś głupotom, z których żadnego pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 powiem tak - na rozliczenie PRL był czas ,ale wtedy była "gruba kreska" więc teraz pozostają tylko wspomnienia i pamięć o wszystkich ofiarach,których dokładna liczba nie jest znana do dzisiaj .Jakie Państwo - takie Prawo.

 

...Kidy Historia będzie FTA na Hotbirdzie ? ,podejrzewam,że nigdy .Przecież jest FTA na Astrze ,a na dodatek będzie w NTC więc nie ma sensu umieszczać tego programu na 13E zważywszy ,że nie mam żadnego programu TVP niekodowanego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28

Ja mam TNK SD I TNK HD i nie zamierzam kupowac tunera DVB-T dla takiej zawartosci programowej ktora praktycznie sie pokrywa co mam(brak TV6 I PSN nie przeszkadza mi) a korwerera twim monoblock nie bede kupowal specjalnie dla TVP HISTORIA I TV TRWAM(Mam odpowiednik bez oplat - Religia TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania28, zatem powinnaś zdawać sobie sprawę, że cały okres peerelu powinien zostać uznany ustawowo za zbrodniczy, a jego funkcjonariusze za zbrodniarzy i wówczas żadne przedawnienie nie mogłoby mieć miejsca, a zbrodnie tamtego okresu ścigane i sądzone byłyby do końca tego pochrzanionego świata.

 

Powtórzę to co napisałem wyżej. Według mnie nie należy za wszelką cenę ścigać i piętnować wszystkiego co było za czasów "PRL", bo idąc tym tokiem myślenia, to gdyby za jakiś czas (wiele lat) doszła do władzy partia głosząca, że "demokracja i kapitalizm to zbrodniczy i wyzyskiwujący ludzi ustrój" (co wcale nie jest takie nierealne biorąc pod uwagę kryzys itp.) należałoby uznać za zbrodniarzy wszystkich obecnych polityków, a archiwa telewizyjne publicznie spalić i do czego wtedy byśmy doszli (ostatnio oglądam sporo filmów na temat początków władzy nazistów w Niemczech w latach 30-tych i wtedy też publicznie palono książki tych "niewłaściwych" pisarzy i naukowców, a przeciwników politycznych i ideologicznych aresztowano lub rozstrzeliwano, więc takie domaganie się jakichś wielkich rozliczeń za jakiś popszedni ustrój polityczny zazwyczaj do niczego dobrego nie prowadzi...)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Frazes" - Johan1 zapewne nie miał na myśli" ściganie wszystkiego" zapewne chodziło o komunistyczny aparat terroru,problem w ty,że w wielu sprawach doszło już do przedawnienia ,ewentualnie pozostają zbrodnie na narodzie polskim gdyż takie przestępstwa nigdy się nie przedawniają .Pewne posunięcie wykonał IPN oskarżając autorów stanu wojennego o kierowanie związkiem zbrojnym o charakterze przestępczym ,ale jak wyglądają procesy każdy widzi .Problem jest naprawdę trudny i złożony ,a "interpretacja " prawa dość swobodna .Inne państwa też mają z tym kłopot weźmy przykład ; Kurt Bode ,Hans Giesecke ,którzy wydali wyrok śmierci na obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku za ten czyn nie ponieśli żadnej odpowiedzialności ,po wojnie stali się "cenionymi prawnikami" .Szef wywiadu SS Walter Schelenberg też nie poniósł żadnej kary ,pomimo ,że SS została uznana jako organizacja zbrodnicza

....Ogólnie Frazes zgadzam się z Tobą ,że takie działanie raczej nie przyniesie nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie studiowałaś prawo, ale jeśli jest wina, to powinna być i kara, a jeśli tak nie jest, to w powstałą próżnię zasysane są coraz to większe i większe paskudztwa, które procentują kompletną relatywizacją zasad moralnych i degrengoladą całego społeczeństwa.

 

Trzeba rozliczać zło, bo inaczej utoniemy w ... zresztą powinniście wiedzieć w czym.

 

Ot, choćby dzisiaj jest 400 rocznica Ruskiego Hołdu i czy któreś z WAS wie, co to właściwie takiego?

 

Jeśli tak to gratulacje, ale ów fakt historyczny tak skrzętnie zamiatano w Polsce pod zaborami i tej zaprzeszłej, że dzisiejsze milczenie w tej sprawie i nie przywrócenie tego faktu do podręczników szkolnych daje sporo do myślenia, gdzie my tak naprawdę żyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 -winę jeszcze trzeba udowodnić ,jest coś takiego jak domniemanie niewinności .Winnym jest się wtedy,kiedy zapadnie prawomocny wyrok sądowy .Prawomocny wyrok sądowy to taki od którego nie przysługuje już żaden środek odwoławczy ,samo postawienie zarzutów to za mało .Nie zawsze popełniając przestępstwo zostaniemy skazani - takie jest w Polsce prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania28, to, to ja wiem, bo prawo to dla mnie również nie żadne arkana, rzecz tylko w tym, że dla większości społeczeństwa byłoby zdrowiej, żeby pro publico bono wszyscy dranie zostali jednak osądzeni sprawiedliwie i szybko i skazani sprawiedliwie.

 

Nie myśl sobie, że zależy mi, żeby zapełniać zakłady penitencjarne funkcjonariuszami peerelu, bo ani mi to w głowie, ale wszyscy ci, którzy popełnili łajdactwa, powinni chodzić dziś nie w blasku chwały i z pełnymi kieszeniami, pobrzękując odznaczeniami, tylko w hańbie, czyli w stanie na jaki najbardziej zasługują.

 

Tak samo jak Ty wiem też, że wszystko zależy tu od sprawnego działania sądów, ale to jak działa u nas system sądowniczy, to chyba nie jest dla Ciebie jakąś wielką tajemnicą?

 

Skoro więc wszyscy niemal są zgodni, że zbrodnie trzeba ukarać i wiemy, że system sądowniczy jest niewydolny z takich, czy innych względów, to jak myślisz jaka jest w tym wszystkim rola władzy ustawodawczej i wykonawczej?

 

Czy przypadkiem nie korygująca ta niezborność?

 

Jeśli się zatem nic nie czyni, to co wypada nam, pokrzywdzonym przez tamten system sądzić?

To nie są łatwe sprawy, ale warto się zastanawiać, jak można by temu w przyszłości zaradzić, przecież chyba nie kończyłaś prawa do szuflady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście troszkę jakby na boczne tory ,ale taka dyskusja i tematy są potrzebne w końcu dotyczy to nas wszystkich.Ale wracając do "innej " historii 3.11 minie kolejna rocznica śmierci Romana Wilhelmi jak przypuszczam z tej okazji jest emitowany film "Kariera Nikodema Dyzmy" ,dobrze,że chociaż TVP Historia pamięta ,inne kanały TVP jakoś troszkę zapomniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28

Może pozostałe kanały TVP nie wyemitują nic związanego z Romanem Wilhelmim w rocznicę jego śmierci, ale gdybyś śledziła ramówki, to wyczytałabyś w nich wiele filmów dokumentalnych związanych z śp Romanem.

 

,,Mniejsze zło", sob., godz. 13:50, TVP Kultura;

 

Więcej Filmów fabularnych w których Wilhelmi gra pierwszoplanowe role można ujrzeć w Kino Polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przecież pokazują takie filmy jak Miś czy Rozmowy kontrolowane które na pewno nie popierają PRL tylko w satyryczny sposób demaskują jego obłude i zakłamanie, co do dziennika to trzeba do niego podchodzić z dystansem, żeby nie dać się na brać na sztuczki propagandowe w nim stosowane, a dla młodego pokolenia które nie widziało dziennika na żywo w telewizji, może wydać się ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ten kanał ma duży potencjał dobrym posunięciem była emisja kultowych programów Sonda ,Sensacje XX wieku zważywszy ,że Pana Wołoszański jest postacią lubianą a cykl jego programów był kontynuowany w postaci słuchowisk emitowanych w Radiu Zet .Jeżeli według zapewnień kanał zostanie włączony do naziemnej telewizji cyfrowej oglądalność zapewne będzie większa ,szczególnie przez starsze osoby ,które nie korzystają z przekazu satelitarnego .Też kibicuję temu programowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał jest lustrzanym odbiciem zarządu TVP, więc: "Jaki Pan, taki kram".

 

W TVP Historia jest moim zdaniem miejsce TYLKO na historię, a nie na jakieś odgrzebywane starocie z archiwów TVP, jak "Sonda", który to program ma oczywiście swoje walory, ale z historią jako taką nie ma zupełnie nic wspólnego.

 

Kontrowersyjna postać, jaką jest Wołoszański, który to próbuje z historii IIWŚ uczynić sensacyjkę dla pensjonarek, czy kucharek, może oczywiście mieć swoje miejsce w ramówce tej stacji, byleby tylko nie w godzinach największej oglądalności.

 

Polakom należy się rzetelna prawda historyczna, a nie jakieś wariacje na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołoszański może jest kontrowersyjny i czasami przedstawia niektóre fakty niezgodne z stanem dzisiejszych badań, ale stara się przedstawić historię w najbardziej przystępny sposób i za to należy mu sie szacunek, @Johan1 a przeczytałeś przynajmniej jedną książę pana Wołoszańskiego, żeby wydawać takie osądy, chyba nie. Mi sie jego programy podobają jako, że zawodowo zajmuje sie ta dziedziną to mogę wychwycić co jest prawdą a co fałszem. TVP Historia jest kanałem przynajmniej przyzwoitym jak na ten moment, ramówkę ma niezłą w stosunku do tego co było dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...