Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jestem pozytywnie zaskoczony, na antenie TVP historia będzie można zobaczyć program Rewizja nadzwyczajna, już dawno tego programu nie było w TVP, a jest to bardzo dobry program historyczny prowadzony przez Dariusza Baliszewskiego, kolejny odcinek programu w środę o 17.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakby drgnęło .Świetny film jest teraz emitowany "Michał Strogow kurier carski" ,pojawił się też Magazyn Ekspresu Reporterów ,szkoda że zrezygnowano z filmów w porannym paśmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Biorąc pod uwagę archiwa TVP kanał mógłby być naprawdę atrakcyjny, nawet nie trzeba szastać kasą na nowe produkcje. Cóż, chyba historia obecnie nie jest trendy.

Owszem archiwa TVP są ogromne i zawierają sporo filmów dokumentalnych i fabularnych, tylko większość z nich tzn. wyprodukowana do 1989 r. jest ciekawa tylko bardzo propagandowa, więc gdyby TVP historia zaczęła masowo puszczać takie pozycje to mogłoby podnieść sie glosy , że próbuje wybarwić oblicze PRL-u.

@Sentence historia może być bardzo ciekawa, tylko musi być atrakcyjnie zaprezentowana aby zachęcić młode pokolenie do jej poznania, polskie społeczeństwo jako ogól w większości bardzo słabo zna polska historię i tu widzę duże problemy, bo znajomość historii własnego kraju to podstawa aby poznać swoje korzenie i rodowód. mimo wszystko, to ramówka TVP Historia jak dla mnie w ostatnich dniach sie poprawiła, widać większą ilość ciekawych dokumentów i filmów fabularnych m.in Kutza, jakby jeszcze program sensacje XX wieku pokazywali o przyzwoitej porze to byłoby dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie wciągnął w ostatnich dniach "Dziennik Telewizyjny" i "Encyklopedia II Wojny Światowej" (Bogusław Wołoszański RZĄDZI :D!). A "Sensacje 20-gp Wieku" były już może na "TVP Historia" emitowane, czy mogę na nie jeszcze liczyć :D???

 

A co do obecności "TVP Historia" na "Hot Birdzie", to moim zdaniem "TVP" powinna sama się w końcu za to zabrać i znaleźć kawałek transpondera na emisję "FTA", bo jak widać "Nka" pomóc nie chce i zamiast włączyć "TVP Historia" na 11508 woli tam nadawać "TVN HD" i "TVN HD+1", dla których najlepsze miejsce jest właśnie tam gdzie znajduje się teraz "TVP Historia" (stawiam, że po wyłączeniu "TVN HD+1" będą woleli w to miejsce dać np. "TVN7 HD", niż "TVP Historia" niestety...)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie sprawa wcale nie jest taka prosta, ponieważ o ile np. komunizm i hitleryzm i ich symbole uznano za zbrodnicze i zakazano nawiązywania do nich, to już okres PRL-u i jego funkcjonariusze nie zostali objęci taka zrozumiałą klasyfikacją, więc właściwie dziś zupełnie bezkarnie można propagować peerelowskie dyrdymały, choćby pod pretekstem audycji o charakterze historycznym.

 

Czym innym jest film poglądowy na temat tamtego ciemnego okresu, a czym innym konkretna propaganda, którą bez żadnych ceregieli zamieszcza się żywcem na antenie, bo rzeczywiście pachnie to już nie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo mamy w Polsce dwie opinie:

- PRL był beznadziejny, wstrętny i w ogole be,

- PRL to dobry okres w historii Polski, Gierek zbudowal kraj murowany itp.

Osoby z pierwszymi poglądami nie dają się namówić na przeciwną opcję, w drugą stronę tak samo - a na pewno na to nie wpłynie "Dziennik Telewizyjny". Garstka, która potrafi bardziej szczegółowo ocenić ten okres historii, uzna dziennik za źródło wiedzy o tamtej telewizji, cenzurze i propagandy sukcesu. Dużego wpływu nie widzę.

 

A te peerelowskie dyrdymały obroniły się same. A właściwie nie obroniły, bo teraz żyjemy w trochę innym kraju, niż przed 1989 rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Johan1 moim zdaniem trochę przesadza, bo idąc jego tokiem myślenia należałoby w ogóle zakazać emisji wszelkich programów z czasów "PRLu", a to jest moim zdaniem czysta PARANOJA !

 

Ja bardzo chętnie oglądam "Dziennik Telewizyjny", bo mogę zobaczyć jak wyglądał świat kiedy miałem trzy lata i bardzo chętnie zobaczyłbym inne programy, które pamiętam z dzieciństwa, takie jak np. "Kwant", "5-10-15", "Tik-Tak" itp. i dlatego jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia kanału "TVP Retro" z tymi właśnie programami, ale jeśli "TVP" chciałaby je puścić kiedyś na "TVP Historia", to nie miałbym nic przeciwko :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, za to forum SK jest edukacyjne bo dzięki temu dowiedziałem się że propagowanie idei komunistycznych jest w Polsce zabronione (a jest, od 2010 roku - musiałem poszperać w necie :). I faktycznie audycje czysto propagandowe nadawane bez komentarza mogą, że tak powiem, podpadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Frazes" rzeczywiście miło się wspomina takie programy.Też pamiętam "Tik-Tak" nawet miałam kasetę magnetofonową "Piosenki Pana Tik-Taka" jedna piosenkę pamiętam do dziś "pocałuj żabkę w łapkę" ,z 5-10-15 w pamięci utkwiła czołówka programu gdzie wykorzystano utwór "Bez ograniczeń" Kombi ,z innych podobnych programów na pewno "Piątek z Pankracym" "Zwierzyniec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ale ja absolutnie szanuję tych, którzy z tęsknotą wspominają zaprzeszłe czasy, bo mają do tego prawo, rozumiem też ciekawość młodych, którzy patrzą na te propagandowe idiotyzmy, jak na jakiś skansen, ale prawo powinno być prawem, a u nas ustawodawcy nie wyrazili dość jasno opinii na temat peerelu i jego kacyków, więc tak po prawdzie nie wiadomo jak to traktować.

 

No niby komunizm, a jednak nie całkiem, niby zbrodniarze, ale tez nie w takim wymiarze, jak to miało miejsce za wschodnią granicą.

 

Widać to wszystko kwestia skali. :|

 

... a mimo to jakoś tak gorzko, gdy ustawodawcy w wolnej Polsce tak relatywizują to, co dla nas, którzy mamy na plecach blizny od zomowskich pałek, jest takie zupełnie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, za to forum SK jest edukacyjne bo dzięki temu dowiedziałem się że propagowanie idei komunistycznych jest w Polsce zabronione (a jest, od 2010 roku - musiałem poszperać w necie :). I faktycznie audycje czysto propagandowe nadawane bez komentarza mogą, że tak powiem, podpadać...

Jeśli już o tym dyskutujemy, to ja jestem w ogóle przeciwny takiemu ustawowemu ustalaniu, że jakieś materiały archiwalne są jakąś niewłaściwą propagandą, której należy zakazać, bo powiedzmy, że za ileś tam lat nastanie ustrój, który będzie głosił, że "demokracja to zdegenerowana ideologia" i że wszystko co z nią związane musi być zakazane. Co wtedy z archiwami z obecnych czasów???

"Frazes" rzeczywiście miło się wspomina takie programy.Też pamiętam "Tik-Tak" nawet miałam kasetę magnetofonową "Piosenki Pana Tik-Taka" jedna piosenkę pamiętam do dziś "pocałuj żabkę w łapkę" ,z 5-10-15 w pamięci utkwiła czołówka programu gdzie wykorzystano utwór "Bez ograniczeń" Kombi ,z innych podobnych programów na pewno "Piątek z Pankracym" "Zwierzyniec"

Ja z lat 80-tych właśnie najbardziej pamiętam "Kwant" z Panem Romanem Kacirógiem (ktoś wie czy on wciąż żyje???), "5-10-15" i głos Wojciecha Manna, którego większość teraz kojarzy tylko z "Szansy Na Sukces", "Tik-Tak" i "Teleranek" z Tadeuszem Rossem :D ...

 

Z tych programów znam też zespół "Papa Dance", który często w nich się pojawiał i przyznam, że do tej pory ich lubię i chciałbym zobaczyć ich stare występy na festiwalach w Opolu czy Sopocie, bo ich w dzieciństwie nie widziałem, a wiem, że w archiwach "TVP" są, bo były pokazywane np. jako oryginalne wykonania piosenek we wspomnianej "Szansie Na Sukces" lub w "Dzień Dobry TVN" w materiale o historii piosenki "Gdzie Jest Ola"... Do wielu piosenek "Papa Dance" powstały też teledyski, które pamiętam, a których teraz nigdzie nie mogę znaleźć (np. "Skajlajt", czy "Bez Dopingu")...

 

W ogóle często jak oglądam "Szansy Na Sukces" z wykonawcami z lat 80-tych lub np. "Kocham Cię Polsko" to "krew mnie zalewa", że bardzo dużo starych oryginalnych materiałów jest w archiwach "TVP", ale niestety wykorzystują je tylko właśnie w krótkich fragmentach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...