Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, przeglądałem twórczość tego Pana, ale niestety szkoda mi czasu na czytanie od deski do deski pozycji, które wydają mi się miałkie, w dodatku autora, którego nie bardzo szanuję.

 

Nawet w mojej domowej bibliotece, znajduje się do dziś co najmniej kilkadziesiąt pozycji, których dotąd nie miałem czasu przeczytać, a które o wiele więcej są warte, niż słowa zapisane przez tego Pana.

 

Nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie i zastanów się również nad sensownością swojego podpisu, gdzie zapisałeś, że: "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.", skoro stan faktyczny jest taki, że większość dziś żyjących, w ogóle nie ma pojęcia co to jest ów honor i jakie by mógł mieć zastosowanie.

 

Znak czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał jest lustrzanym odbiciem zarządu TVP, więc: "Jaki Pan, taki kram".

 

W TVP Historia jest moim zdaniem miejsce TYLKO na historię, a nie na jakieś odgrzebywane starocie z archiwów TVP, jak "Sonda", który to program ma oczywiście swoje walory, ale z historią jako taką nie ma zupełnie nic wspólnego.

 

Kontrowersyjna postać, jaką jest Wołoszański, który to próbuje z historii IIWŚ uczynić sensacyjkę dla pensjonarek, czy kucharek, może oczywiście mieć swoje miejsce w ramówce tej stacji, byleby tylko nie w godzinach największej oglądalności.

 

Polakom należy się rzetelna prawda historyczna, a nie jakieś wariacje na temat.

 

A "SONDA" to także historia tyle że poruszająca inne dziedziny nauk, można sobie przypomnieć jak kiedyś robiono takie programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóty ludzie nie znają swojej historii, to nie powinno być miejsca na żadne rozdrabnianie się na drobne, czyli archeologię archiwów TVP i to zupełnie niehistoryczną.

 

Na antenie TVP Historia powinny gościć jedynie programy tyczące historii powszechnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johan1 po pierwsze to każdemu człowiekowi należy sie szacunek niezależnie jakie poglądy prezentuje, po drugie słowa z mojego podpisu to cytat ze słynnego przemówienia sejmowego ministra Józefa Becka nie wiem co to ma wspólnego z dyskusja o Wołoszańskim, po trzecie zarzucając komuś brak honoru nie znając go osobiście jest jak dla mnie perfidne i uwłaczające godności. I jeszcze jedno TVP Historia będzie pokazywała to co chce bo nie TY jesteś jej prezesem, a ramówkę jak już napisałem wcześniej ma niezłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi12, czytaj dokładnie to, na co odpowiadasz, chyba że lubisz chucpę pod wszelką postacią.

 

Nie napisałem o kimś konkretnym w kontekście honoru, tylko o tym, że jest to w obecnym świecie absolutnie mało znana cecha, zresztą tak samo jak patriotyzm, czy wiara w Boga.

 

Na sztandarach dawniej występowały trzy słowa i w tej kolejności: "Bóg, honor i Ojczyzna", niemniej dzisiaj żadna z tych wartości nie jest dla współczesnych wartością istotną, jako że panuje wszechobecny konsumpcjonizm, połączony z hedonistycznymi podrygami, a wszystko to w takt uwielbienia do samego siebie, czyli największego z autorytetów.

 

Mam w nosie jakieś personalne wycieczki, bo jestem ponad nie, ale nigdy nie będziesz miał pewności, kogo tak naprawdę znam osobiście i jakie są faktycznie moje wpływy, więc daruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sonda" to moim zdaniem JAK NAJBARDZIEJ historia. Niedawno wyemitowany został np. odcinek pod tytułem "Video `83", który pokazywał ówczesne nowości w dziedzinie audio-video (m. in. płyty "cd", kasety video, magnetowidy, kamery).

 

Pytam się skąd jak nie z takich właśnie starych programów obecne dzieciaki mają się dowiedzieć skąd się wzięła płyta "cd" lub że nie zawsze oglądało się/nagrywało filmy na płytach "dvd", kartach pamięci, "pendrive`ach", czy twardych dyskach???

 

Ja sam, mimo 30 lat się z tego odcinka sporo dowiedziałem (np., że już na początku "ery" video było kilka rodzajów kaset, a nie od razu tylko "VHS", czy profesjonalny "Betacam" - pamiętam, że od zawsze chciałem zobaczyć "na żywo" taką kasetę i ocenić czy jest widoczna różnica w jakości, między nią, a "VHSem", bo od dzieciństwa interesuję się techniką telewizyjną, ale niestety nie było mi to nadal dane :( ...) i teraz oglądam też następne :D .

 

A z "Dziennika Telewizyjnego" bardzo ciekawe są też informacje sportowe, czy prognoza pogody (dzięki niej wiem, że pogoda w tych dniach, ale 1984 roku była dosyć podobna chyba do tej obecnej, a miałem wtedy trzy latka, więc nie pamiętałem :D ) :D .

 

Historia to nie tylko polityka i powtarzam: nie wszystko w "PRLu" było złe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy mnie się też wydaje,że słowo historia jest pojęciem bardziej obszernym ,trudno aby historię tworzył tylko rozdział PRL .Historia to tez odkrycia ,wynalazki,technika dzięki temu można zobaczyć jak wyglądało życie dawniej a jak teraz

Kończąc temat Pana Wołoszańskiego - wiadomo jak się chce uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie co jak co ,ale nie można negować wiedzy jaką posiada .Ten sam "przytyk" można skierować wobec wybitnego językoznawcy ,który prowadzi obecnie program w TV Polonia .Kontrowersyjnych postaci było więcej dla jednych Piłsudski to mąż stanu a dla innych zwyczajny awanturnik,który władzę przejął dzięki zamachowi nie był wybitnym strategiem wojskowym a "cud nad Wisłą" był takim samym cudem jak Obrona Jasnej Góry,gdzie tak na prawdę wojsko szwedzkim nie bardzo się chciało bić - Wszystko zależy od skali.

 

Frazes nie wiesz jak jest różnica między Betacamem a VHS ? .Betacam jest wynalazkiem Sony ,a VHS JVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes nie wiesz jak jest różnica między Betacamem a VHS ? .Betacam jest wynalazkiem Sony ,a VHS JVC

 

Eee, chyba różnica jest nie tylko w tym, która firma opracowała dany format (http://pl.wikipedia.org/wiki/Betamax - tutaj piszą, że "Betacam" był systemem studyjnym, telewizyjnym i właśnie tak słyszałem kiedyś, więc chyba nie jest to całkiem to samo co "VHS", który był/jest w końcu systemem "domowym"), ale dzięki za odzew w tej sprawie, bo dostałem impuls, żeby poszukać dokładniejszych informacji na ten temat :D .

 

Sorki za "off-top".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem wielkim nie jestem ,ale uważam że Wikipedia to nie jest najlepsze źródło wiedzy .Dużo haseł jest pisane na wyścigi "kto więcej" .Sama interesuje się muzyką jak nieraz widzę rewelacje tam wypisywane to śmiać mi się chce . Pierwsze video skonstruowała amerykańska firma Ampex w latach 60 -tych było to urządzenie przypominające magnetofon szpulowy .Sony też skonstruowało takie magnetowidy taśmowe - PV 100 (1962 r) ,CV 2000 (1964r) .Problemem były taśmy duże i nieporęczne w końcu taśmę zamknięto w kasecie i Sony wypuściło na rynek w 1971r magnetowid kasetowy (model VP 1100).To prawda betacam był pomyślany jako system studyjny,na bazie tego na potrzeby zwykłych użytkowników opracowana betamax i w 1975r Sony wypuściło na rynek taki magnetowid (model SL 6300) .Japoński JVC (który obecnie tworzy holding z inną japońską firmą Kenwood) zaprezentowało swój standard VHS (video home system), aby dobić konkurenta za darmo rozdawało licencję na swój patent .Sony w 1992r zaprezentowało w pełni cyfrowy betacam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP udostępnia przekaz z satelity ASTRA 19,2 st. Wschód - to jest ich tr.

TVP Historia nadaje poprzez operatora platformy n i udostępnia sygnał CP oraz TP(Orange), a ponieważ TVP nie chce częściowo pokrywać kosztów miejsca na tr. na Hot Birdzie to i przekaz ITI koduje, podobnie wygląda sprawa z TVP Info.

Inaczej sprawa wygląda z CYFRA+ gdyż kanały TVP Polonia jak i TVP Kultura im miejsce zostało udostępnione poprzez stosowne umowy (kiedyś C+ wspólnie z TVP chciał budować narodowa platformę cyfrową)

 

Na 13st, East i tak już więcej nowych tr nie będzie, a przez to koszty najmu pojemności są bardzo wysokie.

Więc dobrze że TVP nadaje z 19,2st, East bo ma większe możliwości rozwoju np. dodanie w przyszłości TVP Info z lokalnymi oddziałami TVP.

 

 

Teraz gdy się kończy umowa najmu na tr. trzeba oferować wyższą cenę za tr. aby dalej z niego korzystać, tak mniej więcej robi SKY Italia, dzięki temu przez ostatnie kilka lat udało jej się wydzierżawić nowe pojemności (przeważnie gdy inny dzierżawca przenosił się np. na innego satelitę)...

Czas pomyśleć o oferowaniu konwerterów monoblock podobnie jak to robi CANAL Digitaal - to jest najtańsza możliwość aby nie musieć zmieniać pozycji satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ogóle sprawa emisji "TVP Historia" na "Hot Birdzie" przez "ITI" jest kuriozalna, bo nie dość, że kodują sygnał, to jeszcze ulokowali przekaz w końcu kanału w jakości "SD" na transponderze w "DVB-S2" odcinając od niego sporą część abonentów "Cyfrowego Polsatu", podczas gdy kanały, które powinny być emitowane z transpondera w "DVB-S2" (między innymi "TVN HD") zajmują cenne miejsce na transponderze w "DVB-S"...

 

Mam nadzieję, że "Cyfra+" po połączeniu z "Nką" zrobi z tym jakiś porządek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja uważam, że wyświetlanie DTV jest propagowaniem komunizmu i powinien tym zainteresować prokurator.

 

Chyba nikt nie traktuje dosłownie treści serwowanych w ówczesnym DTV. Proponuję odrobinę dystansu, wtedy jak na dłoni zobaczymy manipulację i propagandę jaką komuna aplikowała Polakom za pomocą telewizji.

Niusy podawane wówczas ze śmiertelną powagą dziś dla młodych pewnie brzmią jak skecze z kabaretu np.

http://www.youtube.com/watch?v=90Y-xwxuHWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ignacy, jesteś pewien, że tak jest w istocie?

 

Obawiam się jednak, że prawda jawi się jako bardziej ponura, niżby na to wyglądało z pozoru.

 

Dlaczego?

 

Ano dlatego, że przeciętna IQ w społeczeństwach wysokorozwiniętych spada w stopniu wręcz zastraszającym, a za główne źródła wiedzy uważa się powszechnie internetową sieć, albo media we wszystkich ich postaciach.

 

Czytelnictwo jest wręcz szczątkowe, a jeśli już ktoś coś czyta, to albo są to specjalistyczne czasopisma, albo kolorowe tabloidy.

 

W tym kontekście takie programy jak wspomniany przez Ciebie DTV, to dość poważne zagrożenie dla młodych umysłów, bo propaganda, to propaganda, więc i ta zaprzeszła i ta obecna są w sumie dosyć podobne w kreowaniu zmyślonej wizji świata.

 

Nie lekceważyłbym więc problemu, bo jeśli już podaje się takie dania, to powinny być one serwowane z odpowiednim komentarzem, inaczej jest to nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę skład obecnych władz TVP i wyłanianych przez nie kierownictw poszczególnych programów, obawiam się szanowny Johanie, że dobór komentatorów byłby bardzo tendencyjny, w tonie raczej rozgrzeszającym PRL. Więc może lepiej jak ten DTV leci "surowy".

A co do Internetu, to można w nim znaleźć sporo tematów, które tzw. "wiodące media" omijają szerokim łukiem lub podają w sposób zmanipulowany. Oczywiście, nie należy do wszystkiego na co trafimy w sieci podchodzic bezkrytycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ignacy, aby odnaleźć konkretne informacje w sieci, czy wyszukać sobie w kartotekach bibliotecznych odpowiednią lekturę, trzeba najpierw wiedzieć czego się poszukuje i gdzie tego szukać, a do tego potrzeba przynajmniej minimum wiedzy, z którym, śmiem twierdzić, nie jest pośród naszych dziatek najlepiej.

 

Zresztą, historia najnowsza jest traktowana w programach szkolnych, wyjątkowo po macoszemu, więc wiedza jaką wynosi młodzież z sal lekcyjnych jest okrutnie żałosna.

 

Jedynie rodzice, czy dziadkowie mogą tu proces poznawczy znacznie poszerzyć, oczywiście o ile owi wstępni w ogóle mają jakąś godziwą wiedzę o czasie, który sami przeżyli, bo i z tym bywa niezmiernie kiepsko.

 

Tak, czy owak uważam, że takie programy jak DTV nie powinny być publikowane bez stosownego komentarza, w innym bowiem razie można wielce zaszkodzić młodym umysłom, które zetkną się z takim propagandowym materiałem bez żadnego przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno skończyłem historię najnowszą i chyba nie jest z nią w szkołach tak źle. Na historii na lata 1945-1990 poświęciliśmy prawie 6 miesięcy, a dodatkowo na WOS-ie lata 1956-2010 przeanalizowaliśmy w jakieś 4 miesiące. Z gimnazjum też jakąś wiedzę wyniosłem.... Ale chyba zbyt wiele "młodych umysłów" nie jest widzami TVP HISTORIA, bo wolą VIVĘ, ESKĘ, czy inne DISCOVERY, ale też raczej programy o charakterze technologicznym.

 

ignacy, aby odnaleźć konkretne informacje w sieci, czy wyszukać sobie w kartotekach bibliotecznych odpowiednią lekturę, trzeba najpierw wiedzieć czego się poszukuje i gdzie tego szukać, a do tego potrzeba przynajmniej minimum wiedzy, z którym, śmiem twierdzić, nie jest pośród naszych dziatek najlepiej.

 

Z tej wypowiedzi pośrednio wynika też moje stwierdzenie, iż Ci co historią się nie interesują i nie wiedzą o co chodzi to TVP Historia nie oglądają, więc nie musimy chyba się obawiać o "zczerwonienie" polskiej młodzieży. Treści zawarte DzT dziś brzmią raczej groteskowo niż propagandowo: "wyprodukowaliśmy 10000 ton śmietany" czy "wybory na sekretarza w powiecie wygrał Szczepan Bimber". Pozatym idąc Twoim tokiem myślenia połowa ramówki w TVP HISTORIA nadaje się do wyrzucenia, gdyż powstała przed 1989 rokiem.

 

Ale skończmy tę światopoglądową dyskusję, która do niczego nie prowadzi...

 

Barbórka w TVP HISTORIA

16:00 Kopalnia Polska - dokument

20:05 Barbórka - film obyczajowy

 

Co ciekawe z TVP Historia świętować, będziemy też mikołajki :D

 

20:00 Noc Świętego Mikołaja - film obyczajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...