Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli się nie mylę Kino Polska posiada zremasterowaną wersję tego filmu , ostatnio TVP i Kino Polska zaczęły się wymieniać filmami , ostatnio na TVP 1 leciał zremasterowany Vabank

 

Za kilka dni będzie na TVP Historia "Deja-vu" Juliusza Machulskiego ( w najbliższą niedzielę również w TVP Kultura ) film często leci na komercyjnym kanale TVP HD,ale nie każdy ma dostęp ,szkoda że w Telewizji Polskiej nikt nie pomyślał aby wyemitować ten film na TVP 1 HD lub TVP 2HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Historia (obok TVP Kultura) jest praktycznie jedynym kanałem TVP, który z przyjemnością oglądam. Najchętniej oglądam stare filmy z lat 30'-40' - wtedy filmy były naprawdę ambitne i na wysokim poziomie. Poza tym pamiętam przyzwoity dokument o kibicach.

 

Na mojej liście kanałów w DVB-T TVP Historia zajmuje 4 miejsce (3. miejsce TVP Kultura). Niestety TVP zamiast na jakość, stawia na ilość kanałów. Stąd mamy w DVB-T TVP POLONIA (sic!), czy obrzydliwy kanał powtórkowy jakim jest TVP "Rozrywka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał TVP Historia również jest bardzo niedopracowany, co już wcześniej odnotowałem. Filmy międzywojenne są powielane non stop te same, a TVP Historia ma prawa także do innych. Filmów polskich z lat 40-tych, 50-tych, czy 60-tych na tej antenie teoretycznie nie zobaczymy. Mimo wszystko, patrząc na polską ofertę filmową, kanał TVP Historia uważam na wyższym poziomie, niż TVP Kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu mogę stwierdzić, że w TVP HISTORIA pojawia się coraz więcej programów o tematyce zupełnie niehistorycznej. Przed chwilą skończył się film o jednym z indiańskich plemion w Amazonii. Kilkakrotnie widziałem też kulinarne programy Makłowicza. W ich programie można również znaleźć cykl pt. "Podróżnik", albo "Dzika Polska". Jeżeli to tak ma wyglądać, to TVP DOKUMENT powinno jednak powstać jako rebranding TVP HISTORIA. Pojęcie "Dokument" można przecież zinterpretować jako rozszerzenie kanału historycznego o pozycje podróżnicze, przyrodnicze czy kulinarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na TV Historia warto zwrócić uwagę na dokument "Generał Walter" który przedstawia sylwetkę generała Karola Świerczewskiego i kulisy jego zagadkowej śmierci, początek dziś o 18.35, drugi dokument według Mnie bardzo ciekawy to "Honor Generała" opowiadający o generale Stanisławie Sosabowskim, bardziej cenionym i znanym obecnie w Holandii niż w Polsce, niestety taka jest smutna prawda, emisja w niedzielę o 19.45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy pana Makłowicz są teraz coraz rzadziej emitowane w TVP Historia, chyba tylko raz w tygodniu, zostały przeniesione do TVP Rozrywka, uważam, ze ramówka TVP Historia staje się coraz lepsza.

EDIT:

W TVP Historia jest 5 razy w tygodniu ok.10:45.

On oprócz gotowania opowiada takżę o historii miejsc, które odwiedza(zwłaszcza w najnowszych odcinkach, co niekoniecznie mi sie podoba), więc pasuje do TVP Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo ciekawy dokument "Goralenvolk" był dziś wyemitowany o 14.00, poruszał on bardzo mało dotychczas znany i wyjaśniony w historiografii polskiej temat kolaboracji górali podczas wojny, jak widać w archiwum TVP są ciekawe dokumenty tylko trzeba sie postarać i emitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...