Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śmierci się przewidzieć nie da, a programu z powodu pogrzebu tej wolontariuszki też za bardzo nie mogli przenieść, bo pogrzeb był zaplanowany już kilka dni temu i wtedy już pewnie postanowiono o transmisji. Nie oglądałem dzisiaj TVP Info, ale zapewne informacja o śmierci Szaflarskiej była najpierw na pasku, a gdy już antena się zwolniła, to można było dać program specjalny.

Jakbym się mylił co do paska, to mnie poprawcie. Po prostu dzisiaj nie za bardzo mam dostęp do telewizora.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wolontariuszka ŚDM miała kilkugodzinny program specjalny na żywo wraz z transmisją pogrzebu, a legendarna polska aktorka filmowa i teatralna miała tylko jeden serwis specjalny, w którym zresztą był zrzędzący na nią Jan Nowicki + atakował dziennikarza Kamila Smerdla. Absurd goni absurd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakaś, tylko p. Helena Kmieć. Po drugie- TVP emituje filmy i dokumenty  poświęcone D. Szaflarskiej, po trzecie- zdaje się,że także inne stacje informacyjne szeroko relacjonowały dzisiejsze wydarzenia związane z osobą wolontariuszki, która nie była jedynie wolontariuszką na ŚDM. Po czwarte - jakoś nie widzę by kanały konkurencji w jakikolwiek sposób zmieniły swoje ramówki i upamiętniły panią Danutę. Ten nieustanny hejt na TVP staje się absurdalny. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, stacje informacyjne relacjonowały wydarzenia związane z pogrzebem Heleny Kmieć, ale nie jako program specjalny.

 

Czy TVP Info czasem nie jest stacją informacyjną? Czy czasem na stacji informacyjnej publicznego nadawcy nie ciąży obowiązek informowania najszybciej jak to się da o ważnych wydarzeniach w formie przerwania programu i podania ważnej informacji + ze zrobieniem programu specjalnego?  Tak powinno być w przypadku śmierci pani Danuty Szaflarskiej, TVP Info powinna zareagować tak samo błyskawicznie, jak to zrobiły TVN24 i Polsat News. Przeraża mnie to, że TVP Info nie było stać na przerwanie programu specjalnego związanego z uroczystościami pogrzebowymi (które równie dobrze mogły polecieć w Jedynce) aby poinformować o śmierci bardzo ważnej osoby związanej z aktorstwem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP bardzo honorowo podeszła do uczczenia pamięci Danuty Szaflarskiej. Dwa filmy nadali dzisiaj, a w tygodniu jeszcze kilka zostanie wyemitowanych. Zrobili więcej niż stacje komercyjne, które ograniczyły się tylko do wpisów na swoich fanpage'ach/stronach internetowych. W końcu Szaflarska była dla nich za mądrą aktorką i publiczna telewizja bardzo dobrze robi, że ją pokazuje.

Pogrzeb Heleny Kmieć miał po za tym charakter państwowy, ta dziewczyna zasłużyła na takie honory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem, że pogrzeb był państwowy, bo dziewczyna była zasłużoną misjonarką w tak młodym wieku. Moim skromnym zdaniem jednak powinna być transmisja w Jedynce tego pogrzebu i myślę, że wtedy nie byłoby problemu z poinformowaniem widzów o śmierci pani Danuty Szaflarskiej.

 

A na TVP ciąży misja, stąd honorowe uczczenie pamięci, tak jak to było z Andrzejem Wajdą. Inni nadawcy mogli zrobić, co chcieli i wybrali sposób nowoczesny, czyli social media ;) TVP ma ponadto bogate archiwum, tam są też filmy z panią Szaflarską, inni nadawcy nie mają, ot co.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @Kirk wspomniał ''śmierci nie da się przewidzieć'' i tutaj się zgadzam w tej kwestii. Nikt tego nie przewidział (nawet w TVP Info), że dzisiaj umrze Danuta Szaflarska w dniu, kiedy odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Kmieć - wolontariuszki m.in. ŚDM zamordowanej w Boliwii, który transmitowano w TVP Info i TV Trwam.

 

Nadawcy komercyjni (jak np. Polsat czy TVN) to nie mają filmów z nieodżałowaną Danutą Szaflarską (jedynie Kino Polska ma prawa do ''Zakazanych piosenek'' czy ''Skarbu'', w których zagrała).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy nie mają, widzę bardzo dużo starych filmów chociażby na Super Polsacie.  

Gdyby ten pogrzeb wyemitowano w TVP1 to podniósł by się larum(być może z twojej strony),że pogrzeb "jakieś wolontariuszki" dają na TVP1. Moim zdaniem nie należało przerywać transmisji uroczystości pogrzebowych- jakby to wyglądało? 

Oczywiście argument, który uwielbiam - na stacjach prywatnych nie ciążą żadne obowiązki, zapewne uczciwości i rzetelności dziennikarskiej również nie., tylko na TVP, która teraz wszystko robi nie tak jak trzeba, jak należy. To,że komercyjne nie robią nic lub prawie nic- nie szkodzi, bo mogą robić co chcą.. 

Szkoda,że za tą misją, która ciąży "tylko" na TVP(bo na prywatnych nic nie ciąży) nie idzie opłata, która by ją do tego obligowała. Wymagać tak, spełniać swoje obowiązki abonamentowe - nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Nie podniósłby się, ponieważ TVP1 i tak nie miało czegoś ciekawego do zaoferowania w te popołudnie, także mogli śmiało wyemitować, nawet większym wyróżnieniem byłaby emisja w pierwszym programie ;) A abonament płaci moja rodzina, więc o to się nie bój.

 

A o tym, czy TVP robi wszystko jak należy, czy nie robi, nie będę dyskutował, bo nie chcę wprowadzać tutaj zbędnej polemiki, moje zdanie doskonale znasz ;)

 

TVP Info w ogóle informowało na pasku o śmierci pani Szaflarskiej? Bo mogli się tym wybronić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Nie podniósłby się, ponieważ TVP1 i tak nie miało czegoś ciekawego do zaoferowania w te popołudnie, także mogli śmiało wyemitować, nawet większym wyróżnieniem byłaby emisja w pierwszym programie ;) A abonament płaci moja rodzina, więc o to się nie bój.

 

A o tym, czy TVP robi wszystko jak należy, czy nie robi, nie będę dyskutował, bo nie chcę wprowadzać tutaj zbędnej polemiki, moje zdanie doskonale znasz ;)

 

TVP Info w ogóle informowało na pasku o śmierci pani Szaflarskiej? Bo mogli się tym wybronić ;)

Nigdzie nie wyraziłem opinii,że TVP robi wszystko jak należy, wystarczy na spokojnie przeczytać jeszcze raz. Skoro był pasek to ja nie mam nawet najmniejszych zastrzeżeń do TVP INFO w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nie bardzo normalne.

A co jakby jakaś bomba wybuchła w naszym kraju, wyciek gazu, cokolwiek - jakieś wydarzenia, o którym trzeba bez najmniejszej zwłoki poinformować?
 
Kanał informacyjny ma taką specyfikę, że jeśli dzieje się coś ważnego, to o każdej porze powinna być zapewniona możliwość przerwania jakiegokolwiek programu żeby przekazać takie informacje.
I nie może tu być "świętych krów" - ani Studio Lotto, ani Teleexpress Extra, ani W tyle Wizji, ani nawet wcześniej zaplanowana msza.
 
To tak bardziej ogólnie, bo inne pytanie: czy ważniejsza jest transmisja pogrzebu "jakieś wolontariuszki" czy informacja o śmierci "jakiejś aktorki". Np., z całym szacunkiem, dla mnie żadna z tych spraw nie miała charakteru ultra ważnej czy niecierpiącej zwłoki, tak więc trudno mi się wypowiadać co było ważniejsze w tej konkretnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało gdyby jednak ta zwłoka niewielka była? Niestety,ale to czy TVP INFO o czymś powie czy nie powie niczego nie zmieni. Gdyby news w TVP INFO spowodował tego,że bomba nie wybuchnie to może tak,a tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie od 5 kwietnia, przy okazji cały transponder przejdzie do DVB-S2. Wersja SD na nim zostanie jeszcze 2 tygodnie (do 19 kwietnia), aby dać operatorom czas na przełączenie.

https://satkurier.pl/news/157073/tvp1-tvp2-tvp-info-i-tvp-sport-na-satelicie-wylacznie-w-hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...