Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dzisiejszym dniu wydaje mi się, że TVP Info przyjęło taktykę Ryszarda Petru i dlatego tak po macoszemu potraktowało 25 Finał WOŚP. ;)

 

Swoją drogą, red. Ziemiec jednak ma trochę klasy i czystej przyzwoitości połączonej z obiektywizmem, że nawet w postaci czystego faktu potrafił - na koniec Wiadomości, ale zawsze - poinformować, że jednak coś się w tej Polsce dzieje. :)

 

Odnoszę wrażenie również, że szefostwo TVP w aspekcie informacji myśli, że złapało Pana Boga za nogi i to co oni prezentują jest jedyną prawdą etc. Czasem przekora jest lepszym rozwiązaniem, aniżeli klapki na oczy i udawanie, że czegoś nie ma. Prezes Kurski myśli, że "ciemny lud to kupi"? Czasem serio nie trzeba robić 5 minut materiału o danym zjawisku. Czasem wystarczy jedna, byleby była zgodna z otaczającą nas rzeczywistością. A tak to TVP Info samo sobie zapracowywuje na określenie "reżimowej telewizji", nie wspominając już o gorszych określeniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po 20 w TVP Info poświęcą trochę czasu WOŚPowi, gościem Rachonia będzie Matka Kurka... ;) Zaprosili też Owsiaka, ale ja wątpię by przyjął zaproszenie do takiego towarzystwa...

EDIT: Nie zauważyłem przed publikacją posta że spotkanie jednak chyba odwołane. :) Ale być może spotkanie w innym terminie.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, że jeszcze gdzieś to dadzą, np. w TVP Polonia, tam tego dokumentu nie pokazywano. A co by nie mówić, to jednak ten film zdobył rozgłos, wszędzie się o nim mówi, więc TVP chce to wykorzystać i prezentuje jeszcze raz dla tych, którzy nie mieli okazji widzieć (a są takie osoby). Po "Puczu" ma być specjalne wydanie programu "Minęła 20", które poprowadzi Michał Rachoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej" zamiast dyskutować nt. fantazji pana Rzeplińskiego, wykłócał się o zbędną kwestię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Jackiem Karnowskim (wpolityce.pl) oraz Edytą Lewandowską - prezenterką tamtego serwisu informacyjnego. Poniżej załączam link do awantury i artykułu na ten temat:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QSbFxrbnVoY

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-nizinkiewicz-pokazal-w-tvp-info-logo-wosp-przemilczenie-takiej-akcji-przez-telewizje-publiczna-to-skandal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w programie ''Woronicza 17'' posłanka Nowoczesnej w geście protestu opuściła studio po tym, jak Maciej Pawlicki w ramach żartu w programie ''Studio Polska'' powiedział, że Ryszarda Petru zatrzymano pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie zarzucano, To był żart prowadzącego, który zaraz zdementował. Wiązało się to z tematem programu "Studio Polska", w których mówiono o fałszywych informacjach. 


http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowoczesna-manipulacja-tvp-maciej-pawlicki-krrit

Gdyby Pawlicki wiedział,że z tego będzie takie zamieszanie to chyba by zrezygnował z tego zabiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona tego kabaretu sztucznie nakręcanego przez Nowoczesną. W trwającym właśnie programie publicystycznym Minęła 20. poseł tejże partii wygłosił oświadczenie, w którym protestował przeciwko komunikacie wygłszonym wczoraj w Studiu Polska przez Macieja Pawlickiego. Na prawdę, nie mają czym innym się zajmować tylko niepotrzebnie odchodzą od tematu nad którym mieli teraz dyskutować. I to porównanie TVP z TVN. Śmieszne i zarazem żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie zarzucano, To był żart prowadzącego, który zaraz zdementował. Wiązało się to z tematem programu "Studio Polska", w których mówiono o fałszywych informacjach. 

 

Tak, i oczywiście było to niechcący i autor tego "żartu" nie mógł przewidzieć jego konsekwencji - był to jedynie przykład do poważnego programu o fałszywych informacjach rozpowszechnianych w mediach. Przykładu z tvp prowadzący nie mógł znaleźć, gdyż w tak rzetelnej telewizji żadne kłamstwa, ani nawet wpadki się nie zdarzają. To np. sprzed niewielu dni przypadkowe zniknięcie serduszka z kurtki posła podczas wywiadu to efekt mgły i specyficznego załamania światła, a nie żadna cezura, itd, itp. A świstak siedzi i zawija w sreberka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, niech robią z siebie męczenników teraz, mnie to jako widza po prostu żenuje. Gorzej niż dzieci. 

Niezależnie od wielkości sprawy, bo widząc co się dzieje w TVP ta sprawa jest raczej małego kalibru, to jeśli Ciebie zachowanie ofiary "żenuje", a o naganiaczu, który szczuje jednych na drugich, nie powiesz złego słowa, to taka postawa jest dla mnie przykra. Masz na tym forum prawie 7800 postów. Można powiedzieć, że tutaj rządzisz i dzielisz i zamiast troszczyć się o jakość TVP na forum jej poświęconym, która - tak uważałem i uważam nadal -  winna być wzorem powściągliwości i profesjonalizmu dla wszystkich innych, także tych jak najbardziej stronniczych prywatnych, piszesz takie dyrdymały. Od kogo wymagać dbania o standardy na tym forum jak nie od Wisloka? Idą straszne czasy, telewizja jeszcze nie raz da nam okazję nie tylko do krytyki, ale do całkowitego jej odrzucenia jako telewizji publicznej, obywatelskiej, wolnej, sprawiedliwej. Czy doczekam się od Ciebie kiedyś zawołania - non possumus ?! Oby nie okazało się, że na takie zawołanie będzie za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nieraz krytyczne posty na temat TVP . Jesteś stażem chyba nowym użytkownikiem, więc trudno byś prześledził moją tu całą aktywność. W Licznik postów nie patrzę, nie wiedziałem czy mam 2000 czy 20000 czy 200.. Od posłów wymagam pracy na rzecz dobra wspólnego,a nie użalania się nad sobą, bo jakiś dziennikarz zrobił niefortunną prowokację i podał nieprawdziwą informację, którą sprostował po 30 sekundach.

Jednak chyba uważasz,że t lepiej okupować, chodzić co tydzień po ulicy i robić heppeningi pod TVP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 40 minut temu Maciej Pawlicki zakomunikował na Twitterze: Prezes TVP Jacek Kurski właśnie poinformował mnie, że "musi odsunąć mnie od prowadzenia Studia Polska". Program znika. Dziękuję Wszystkim. (02.02.2017, 12:21)

 

W ramówce dla prasy "Studio Polska" jeszcze figuruje, ale możliwe że będzie korekta.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...