Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Przeglądałem dzisiaj wyniki oglądalności kanałów w okresie Luty 2022-Luty 2023. Jedna z rzeczy, która rzuciła mi się w oczy tak niemal ad hoc. Super zniszczono TVN CNBC Biznes. Efekt tego widać w oglądalności "TVN 24 2" (-50 % w grupie 4+ oraz -63,64% w grupie 16-49). Jak tak można było? Nigdy nie odżałuję TVN CNBC Biznes. Kanału od A do Z profesjonalnie przygotowanego, ale jak zawsze pan Pieczyński musiał przyłożyć palec do tego projektu i wymyślić TVN 24 BiS. Swego czasu były ręce, które leczą, a w przypadku pana Adama można mówić o rękach, które zepsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie zaglądam na ten kanał obecnie prawie wcale, także nie jestem zaskoczony tymi wynikami. Zresztą od jakiegoś czasu coraz więcej na nim powtórek.

Akurat kilka dni temu, o 21:50 powrócił Magazyn 24 Godziny. Mam nadzieję, że jakoś zmienią pasmo o 21, gdyż teraz leci tam powtórka Dnia na świecie z 16:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A&G napisał(a):

Przeglądałem dzisiaj wyniki oglądalności kanałów w okresie Luty 2022-Luty 2023. Jedna z rzeczy, która rzuciła mi się w oczy tak niemal ad hoc. Super zniszczono TVN CNBC Biznes. Efekt tego widać w oglądalności "TVN 24 2" (-50 % w grupie 4+ oraz -63,64% w grupie 16-49). Jak tak można było? 

Rok temu TVN CNBC nie istniał. To też było TVN24 BIS.

TVN CNBC miał średnio ok. 0,08% udziały w rynku. TVN24 BIS za ubiegły miesiąc 0,50% udziału w rynku. Wyniki z grupy 4+. Tak więc decyzja TVN okazała się z biznesowego punktu widzenia dobra bo kanał notuje lepszą oglądalność.

Dlaczego rok do roku jest spadek? Tego wydawałoby się tłumaczyć nie trzeba ale jak widać niektórzy nie łączą faktów. Otóż rok temu wybuchła regularna wojna na Ukrainie i wszystkie stacje newsowe biły rekordy oglądalności. Nic dziwnego, że teraz rok do roku są spadki. I jak spojrzysz w tabelę oglądalności to zobaczysz, że ten trend nie dotyczy wyłącznie TVN24 BIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie istniał. Chodzi mi o szerszy kontekst - "TVN 24 2", czy jak go zupełnie nieświadomie, ale wyjątkowo trafnie nazwano - TVN 24 BIS - nie pomógł. I wiadomo było, że nie pomoże, o czym pisano nawet tutaj wielokrotnie. Oglądalność powtórek, jak słusznie zauważył @dvbtowiec i nijakiego w ogólnym zamyśle kanału nie tylko była lata temu, ale nadal jest obecnie na najniższym poziomie wśród oglądanych kanałów (za nimi już tylko tak prestiżowe kanały informacyjne, jak Polsat News 2, TV Republika z oglądalnością na poziomie 0,0x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do południa kanał emituje tylko powtórki jednak między godziną 16:00 a 23:00 nadawane są programy na żywo. Programy są bardzo ciekawe, pojawia się dużo informacji, których nie ma na TVN 24, Polsat News czy TVP Info gdzie duża część informacji poświęcona jest polskiej polityce. Ja ostatnio częściej oglądam TVN 24 BiS niż inne kanały informacyjne, przynajmniej można się czegoś dowiedzieć a nie szczucie w polskiej polityce jednych na drugich.

Edytowane przez Mtv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 minut temu, Poland napisał(a):

Temu kanałowi faktycznie przydałby się rebranding na Fakty 24 gdyż puszczanie Makłowicza to już pewne przegięcie. 

Można to potraktować jako program podróżniczy, a takie są też nadawane w weekendy choćby na antenach CNN czy BBC News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 17:53, Frontowiec napisał(a):

@Poland W sumie ciekawie by było, jeśli chodzi o rebranding z TVN24 BiS na Fakty 24.

Fakty 24 ok, ale ja dalej obstaje że powrotem do stacji skupiającej się stricte na zagranicznej informacji, ale już pod nazwą TVN 24 CNN. 🙂

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...