Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 29.09.2020 o 01:02, Barti napisał:

@WebMat

Nie, to nie były z mojej strony żadne złośliwości. Absolutnie! Ja po prostu tak zrozumiałem to, co wtedy napisałeś. Wybacz. :oops:

 

OK. Nie zabiję Cię... na razie. 8)

 

W dniu 30.09.2020 o 00:10, Emil.1603 napisał:
W dniu 29.09.2020 o 01:02, Barti napisał:

 

No, ale na tym kończymy tutaj temat o "Faktach" TVN, gdyż niniejszy wątek jest o stacji TVN 24 BiS. :read:

…które również są emitowane na TVN 24 BiS. Czyli mamy rozmawiać o TVN 24 BiS bez rozmów o ramówce i programach tego kanału? ?

 

No właśnie tego też nie rozumiem. Taka restrykcyjność niszczy dyskusję. Tak jak nie rozumiem tego poprawiania tytułów. Aż się zdziwiłem po czasie, że napisałem Fakty w cudzysłowie.

 

A właśnie swoją drogą, pisze się TVN24 BiS, a nie TVN 24 BiS. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 00:10, Emil.1603 napisał:

W takim razie TVN po raz kolejny się kompromituje. Takie wydarzenie powinni obowiązkowo wręcz transmitować na swojej antenie, a nie tylko w Internecie. Wstyd!

W internecie chyba było płatne, bo z ciekawości odpaliłem na przeglądarce i wypluło mnie na tego potworka o nazwie go.tvncośtam. Oni serio myśleli, że wybulę za abonament żeby obejrzeć coś co transmitowane jest za friko u konkurencji i na YouTube? :lol2:

 

Na szczęście TVP Info stanęło wczoraj na wysokości zadania :brawo:gdzie mieliśmy nie tylko transmisję na żywo z tłumaczeniem na dwa głosy, ale też studio przed i po. Co w tym czasie emitował TVN BiS? Oczywiście jakąś powtórkę powtórek z gadającymi głowami o ideologii LGBT. Kanał stworzony do takich wydarzeń jak właśnie wybory prezydenckie w USA wolał w tym czasie wałkować na tematy tęczowe i krajowe. Bez komentarza ?‍♂️

 

Od początku pandemii grupa TVN oszukiwała telewidzów, platformy, kablówki, swoich partnerów biznesowych dublując przez większość czasu na antenie TVN 24 BiS ramówkę z TVN 24, a teraz jeszcze to. Toż to nawet Polsat jest mniej bezczelny, bo jeśli serwuje ludziom powtórki to nigdy w tak żałosny zsynchronizowany sposób na dwóch kanałach jednocześnie. Słabe to wszystko i takie mało profesjonalne. Ciekawe jaką powtórkę z TVN 24 zaserwują nam podczas "wieczoru wyborczego w USA"? Wolne sądy, globalne ocieplenie, LGBT, koronawirus czy księża pedofile? Przewidywalność i upolitycznienie tej stacji aż mnie przeraża. 

 

TVN 24/BiS powinien bardziej skupiać się na telewidzach zamiast na uprawianiu polityki. Aż chciałoby się zaapelować o więcej zdrowego rozsądku w tych niezdrowych czasach, ale co to da. Wystarczy zobaczyć co wyrabia w porannym paśmie na głównej antenie Rafał Wojda, znany też z TVN 24 BiS. Zastanawiam się czy to jeszcze dziennikarstwo czy kabareciarstwo a'la szopka noworoczna. I może byłoby to nawet śmieszne gdyby nie to, że żart powtarzany w kółko przestaje być śmieszny. 

 

PS. Jedyny pozytyw z ostatnich tygodni jaki zaobserwowałem to wreszcie jakaś powtórka Faktów o świecie na antenie TVN 24 BiS podczas nocnej wachty. Co do reszty to wystarczy przeczytać wszystkie posty w tym temacie z ostatnich kilku stron żeby przekonać się, że kondycja TVN BiS (i nie tylko) na pewnie nie zasługuje na bis. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Project_ALF napisał:

Ciekawe jaką powtórkę z TVN 24 zaserwują nam podczas "wieczoru wyborczego w USA"? Wolne sądy, globalne ocieplenie, LGBT, Koronawirus czy księża pedofile? Przewidywalność i upolitycznienie tej stacji aż mnie przeraża.

Wszystko to tematy społecznie/polityczne, którymi zajmują się politycy. Mnie nie dziwi że się tym zajmują.

To że ostatnio dużo było powtórek na BIS z tym się zgodzę i to mi się też nie podobało.

3 godziny temu, Project_ALF napisał:

TVN 24/BiS powinien bardziej skupiać się na telewidzach zamiast na uprawianiu polityki.

To kanały informacyjno-publicystyczne, a to = polityka.

Tak samo postępuje konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczyna się poranne pasmo "Wstajesz i wiesz".

5 minut później leci 5-10 minutowy serwis informacyjny.

Krótko po jego zakończeniu Rafał Wojda prawie zawsze wtrąca coś złośliwego w prawą stronę i tak co pół godziny / godzinę mamy ten sam schemat. Najlepsza w tym wszystkim jest jednak ta reakcja jego koleżanek czytających z promptera, które nagle są "zmuszone" do śmiania się z tych często nieśmiesznych docinków. Ich reakcja to na ogół wyraz zażenowania, zmieszania, skrępowania. Jak ja im wtedy współczuję. Założę się, że mają już w kalendarzykach wyszczególnione te dni kiedy muszą pracować z tym impertynentem. Jeśli dla ciebie tak wygląda publicystyka to okey, dla mnie to Korea Północna. 

 

Zdaję sobie sprawę, że konkurencja też ma wiele za uszami, ale ja konkurencji na ogół nie oglądam chyba, że w tak szczególnych chwilach jak kilka postów wyżej więc się nie wypowiadam. Opisuję tylko to co widzę i jakże inne jest wrażenie gdy za sterami tego porannego cyklu w TVN stają prawdziwi dziennikarze jak np. Robert Kantereit. Zawsze klasa, dziennikarska neutralność, człowiek który przywraca ci wiarę w TVN.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu wyjść jako "adwokat diabła", ale generalnie tego, co robi Wojda w porankach, nie da się nazwać publicystyką, bo to nią nie było, nie jest i nie ma nawet roszczeń żadnych do bycia nią. To ma być właśnie taki element nieco luźniejszy z tymi docinkami i złośliwościami, a poziom zabawności ich to już kwestia dyskusyjna. Też osobiście wolę jak prowadzi Kantereit, ma taki odpowiedni głos i styl, trochę szkoda że obecnie tylko 2 godziny robi, i to wtedy, gdy zazwyczaj jeszcze śpię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W Austrii doszło do ataku terrorystycznego, a tymczasem na TVN 24 BiS pokazują powtórkę Faktów po Faktach. Super… Profesjonalizm pełną gębą!

 

Szczerze? Dla mnie osobiście mogliby już śmiało zakończyć nadawanie tego kanału, przenieść Fakty o świecie do TVN 24, przeprowadzić rebranding na inną markę lub cokolwiek co zatrzymałoby tę karuzelę kompromitacji. Debaty prezydenckie ze Stanów Zjednoczonych? Na żywo tylko w Internecie, a w TVN 24 BiS tylko w ramach powtórki. Nie wiem czy relacjonowali coś z Turcji z powodu trzęsienia ziemi, ale zakładam że też nie.

 

Wielka szkoda, że taki w miarę dobry kanał informacyjny i pewna alternatywa od reszty tak się stoczyła…

 

PS. Właśnie pojawił się czerwony PILNY pasek, a konkretniej o 22:14 z groszami. Wstyd…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboutreka napisał:

@WebMat Nagranie warto zobaczyć głównie dla kontrastu wypowiadających się pań i podsumowania Pieńkowskiej...

 

Obejrzałem do końca. TVN bodaj przez całą prezydenturę ma taki dość dyplomatyczny stosunek do Trumpa. Taka sama komedia było przy każdym spotkaniu Dudy z Trumpem, gdzie nagle TVN wchodził w buty rzetelnej telewizji.

 

Wynika to z prostej przyczyny, gdyby TVN walił w Trumpa, to Duda mógłby powiedzieć do niego: patrz, oni Cię oczerniają i tak samo robią z nami, pozwól nam na dekoncentrację mediów. A tak przy jakiejkolwiek groźbie nacjonalizacji udziałów odzywa się Mosbacher, która broni TVN-u jako amerykańskiej własności i przekonuje, że jest to wolne i obiektywne medium. A to przecież prezydent USA mianuje ambasadora, więc za pewne Amerykanie uznali, że posiadanie takiego narzędzia nacisku na polskie władze jest w ich interesie.

 

Pamiętam zdziwienie Pieńkowskiej jak Clinton przegrała wybory i jak przekonywała, że to ona powinna być koniecznie prezydentem. Że tyle lat czekała, że całe życie się do tej funkcji przygotowywała i że jej się to należy itp. Ale jak widać jest na tyle odpowiedzialna, że wie skąd jej wyrastają nogi. W przypadku poważnej wpadki mogłoby polecieć całe szefostwo, a niekoniecznie ta czy inna dziennikarka czy dziennikarz, dlatego oni się już wszyscy wzajemnie pilnują.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Kontrast TVN-u? Biden najlepszy i zbawca narodu. Trump najgorszy i w ogóle lepiej się go pozbyć. Pewnie nawet nie trzeba tego oglądać, aby takie podsumowanie z tego wyciągnąć.

Oglądałem noc wyborczą i korespondencje na przykład Marcina Wrony, więc mogę stwierdzić, że to podsumowanie jest błędne. TVN właśnie nie wali aż tak mocno, powiedziałbym że w tej kwestii podchodzono nawet ciut rzetelniej od TVP (tam by ten opis pasował przy wymianie nazwisk, jeśli posłuchać tego, co mówili komentatorzy w TVP).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak Ten podział na Demokratów i Republikanów, o którym mowa m.in. w TVN24 BiS jest już moim zdaniem od dawna archaiczny. Obie partie są demokratyczne, jak i media które je popierają. Ten bezpiecznik w rękach Amerykanów będzie nadal ciążył, bo rządzący sami pozbawili się możliwości ruchów będąc z góry tylko i wyłącznie proamerykański. Raczej nie spodziewałbym się radykalnych zmian na rynku telewizyjnym, a tym samym zmiany właściciela TVN24 BiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...