Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Ja się zastanawiam, czy oni mają już jakiś plan na "odmrożenie" TVN24 BiS, czy raczej zmierzają w kierunku jego likwidacji i czekają tylko na zakończenie umów z operatorami (co może potrwać, bo takie umowy są przecież zazwyczaj wieloletnie)?

Gdyby to miała być likwidacja to mi najbardziej byłoby szkoda "Faktów O Świecie" i skromnego, ale jednak wciąż obecnego pasma biznesowego.

Coś z likwidacją może być na rzeczy, bo Piotr Kraśko, Kamila Rachwalska, czy Agata Zamęcka dołączyli chyba na dobre do zespołu TVN24 i nawet reporterka z Francji, Anna Kowalska była ostatnio, widziałem, podpisana jako "korespondentka TVN".

Jest jeszcze taka opcja, że czekają do końca kampanii wyborczej albo tak, jak ktoś wspominał, do końca wakacji.

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Posted (edited)

Zgadza się.

Tutaj o tyle dla mnie zaskoczenie, że osoba z takim doświadczeniem nie dołączyła do prowadzących główne "Fakty", ale może z czasem i tam panią Jolantę zobaczymy, a z drugiej strony "Fakty Po Południu" to też jakby teraz dodatkowe główne wydanie, bo są też w głównym TVN.

Swoją drogą, ciekawe jaka jest oglądalność "Wstajesz I Wiesz" i "Faktów Po Południu" w głównym TVN, ale pewnie niezła, skoro ciągle tam są (wyszło na moje, bo ja już od dawna postulowałem, że takie rozwiązanie powinno wrócić, bo przecież kiedyś już tak było 😀).

Jeszcze powinni dać do głównego TVN krótszą wersję "Faktów Po Faktach", tzn. pierwszą z rozmów danego wydania.

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Posted (edited)

@Frazes "Fakty po południu" o 16:00 miały nie tak dawno poniżej 500 tysięcy widzów, więc bez szału, ale jak widać, to im pasuje.

Edited by Barti
17 godzin temu, Frazes napisał:

Zgadza się.

Tutaj o tyle dla mnie zaskoczenie, że osoba z takim doświadczeniem nie dołączyła do prowadzących główne "Fakty", ale może z czasem i tam panią Jolantę zobaczymy

Po co? W głównych "Faktach" jest bodajże aż 5 prowadzących i jest to liczba najwyraźniej wystarczająca. Przecież Kraśko też obecnie pracuje w TVN24, a kiedyś był nawet główną twarzą "Wiadomości" i musi się zadowolić jakimiś programami wyborczymi w TVN24. Nie ma już nawet "Faktów o świecie", które kiedyś prowadził w TVN24 BiS". 

Swoją drogą, ciekawe jaka jest oglądalność "Wstajesz I Wiesz" i "Faktów Po Południu" w głównym TVN, ale pewnie niezła, skoro ciągle tam są (wyszło na moje, bo ja już od dawna postulowałem, że takie rozwiązanie powinno wrócić, bo przecież kiedyś już tak było 😀).

Te programy pojawiły się ze względu na światową sytuacje związaną z koronawirusem. Druga kwestia - również przez koronowirusa - ramówka, szczególnie popołudniowa w TVN - to powtórka goniąca powtórkę, więc nawet popołudniowe "Fakty" mogły uatrakcyjnić ramówkę. 

Jeszcze powinni dać do głównego TVN krótszą wersję "Faktów Po Faktach", tzn. pierwszą z rozmów danego wydania.

Po co? Już kiedyś "Kropka nad i" była w TVN po głównych "Faktach" i długo w tym paśmie nie pobyła. Publicystyka nie jest chętnie oglądana na głównych antenach. Druga kwestia - zachowując to co mają teraz w ramówce + "FpF' - gdzie upchaliby reklamy, które dla stacji komercyjnych są bardzo ważne? Tym bardziej, że 19-20 to jeden z najdroższych czasów antenowych w TVN. Więc.... lepiej zejść na ziemie. 

Tu jest taki szczegół, że kiedyś popołudniowe "Fakty" trwały 15 minut, a nie 2 godziny czy godzinę w głównej antenie.

A co do samego TVN24 BiS - mam wrażenie, że jeśli będą jakieś ruchy dotyczące tej stacji, to możemy się ich spodziewać nie prędzej, jak po wakacjach.

W powrót do własnego programu w TVN24 BIS nie wierzę. Obecnie kanał notuje lepszą oglądalność, niż przy własnym programie. Inna kwestia to lifting studia i usunięcie wszelkich elementów z oprawy kanału.

Posted (edited)

I właśnie to jest to czego nie mogę na logikę pojąć, tzn., że kanały emitujące powtórki programów, albo wręcz tak jak teraz w większości "TVN24 BiS" prowadzące równoległą emisję innego kanału mają lepszą oglądalność, niż kanały emitujące osobną ramówkę. 😀

Edited by Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).

Myślę, że rosnąca oglądalność TVN24 BIS wynika z faktu, że u wielu operatorów jest w niższym pakiecie niż TVN24. A i sama oferta dla przeciętnego widza, który nie miał dostępu do TVN24 jest teraz ciekawsza niż kontent własny, który wyróżniał się na tle innych stacji dość dużym sprofilowaniem.

• Like 1
  • Confused 1

@Frazes Prosta sprawa. Na własnym przykładzie: znacznie łatwiej się teraz przełącza między Polsat News a TVN24 (jako TVN24 BiS), gdy oba programy są w C+ obok siebie (21. i 22. kanał). Gdyby jeszcze TVP Info przenieść na 23. kanał, to wszystkie najważniejsze kanały informacyjne byłyby obok siebie. Po prostu TVN24 BiS przejął jakiś kawałek widowni TVN24. Gdyby zrobić 17 kopii TVN-ów 24, np. co 10. kanał na liście i liczyć widownię osobno dla każdej z kopii, to też oglądalność by się w jakiś sposób podzieliła.

Posted (edited)

Zaryzykuję tezę, że gdyby podobny zabieg jak przy reemisji TVN24 w TVN24 BiS zastosowano w TVN7, tzn. większość ramówki zajęłaby reemisja TVN24, z zachowaniem "wstawek" filmowo-serialowo-rozrywkowych (dla zgodności z koncesją), to wyniki oglądalności byłyby jeszcze lepsze, za sprawą obecności w telewizji naziemnej, no i wyobrażam sobie tę przerażoną minę Jacka Kurskiego, bo w telewizji naziemnej zaczęto by nagle mówić, że to co głosi TVP Info jest niekoniecznie prawdziwe 😀 .

Szkoda, że TVN ma ciągle jednak tę zasadę, jak ja to nazywam bycia "świętszym od papieża" i na taką "potyczkę" nie pójdzie...

Edited by Frazes
  • Like 1

Pieńkowska w Faktach po południu, czyli koniec TVN 24 BiS coraz bliżej?

13 godzin temu, WebMat napisał:

Gdyby zrobić 17 kopii TVN-ów 24, np. co 10. kanał na liście i liczyć widownię osobno dla każdej z kopii, to też oglądalność by się w jakiś sposób podzieliła.

Cyfrowy Polsat próbował podbić sobie oglądalność Polsatu News tworząc po kilka kopii kanału w EPG, ale coś średnio im to wyszło i do dzisiaj kręcą się wokół 1% w rynku.

• Confused 1
W dniu 6.07.2020 o 17:30, Emil.1603 napisał:

Pieńkowska w Faktach po południu, czyli koniec TVN 24 BiS coraz bliżej?

Cyfrowy Polsat próbował podbić sobie oglądalność Polsatu News tworząc po kilka kopii kanału w EPG, ale coś średnio im to wyszło i do dzisiaj kręcą się wokół 1% w rynku.

W końcu "za robotę" się wzięła. Jedyna osoba, której mało widać, "jak się nie mylę", na antenie głównego TVN24. Kraśko chociaż prowadzi "Czas Decyzji"...

To teraz czekamy aż jakaś sieć kablowa ujawni datę wycofania stacji ze swojej oferty z powodu likwidacji - stawiam na październik. :)

• Haha 1
23 godziny temu, Emil.1603 napisał:

Od kiedy TVN 24 BiS nie ma już własnej strony internetowej?

W drugiej połowie kwietnia nastąpiła ta zmiana.

Potwierdza się kolejna marginalizacja tego kanału i pewnie też całej redakcji. W dodatku ten portal też nigdy nie był jakiś sensowny. Jak kiedyś szukałem wiadomości na bieżąco ze świata, to niespecjalnie to u nich znalazłem. Niestety… Co było rozczarowujące. Widać również teraz, że TVN 24 idzie mocno w swój TVN 24 GO. Reklamują to wszędzie gdzie się da na antenie.

Uprowadzenie autobusu w Łucku, ale z tego trupa się o tym nie dowiemy... :crazy: Na szczęście jest Ukraina 24, gdzie właśnie trwa wydanie specjalne. :]

Z tego co widziałem to Zamęcką, która prowadziła jakieś programy czy serwisy w TVN 24 BiS, wcisnęli na reporterkę w terenie do TVN 24. Fajnie, nie ma co…