Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Barti:

Widocznie telewizja publiczna doszła do podobnych wniosków, co ja. To marsz bezsensowny, bo jego uczestnicy domagają się wolnej Polski, choć ta nie jest w żaden sposób represjonowana czy zależna od kogoś. Tu wcale nie chodzi o upamiętnianie. Dlaczego więc publiczna telewizja ma wydawać publiczne środki, na relację z marszu [regulamin]?

 

Może jakieś wspominkowe programy są na kanałach tematycznych? Albo później, na tych ogólnych? Śledziłeś ramówkę? Mnie to aż tak nie interesuje i nawet nie zwróciłem uwagi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rocznica stanu wojennego. Ale w programach w telewizji publicznej nie znalazłem nic na ten temat. W telewizji w ogóle również. Może ta rocznica jest mało ważna.

W końcu to "młoda" historia.

Tylko bez uniesień politycznych.

 

TVP Historia dzisiaj wyemitowała kilka programów dotyczących stanu wojennego, o 14:45 była debata historyczna, a w nocy pokażą odcinek programu "Bez komentarza" o nocy stanu wojennego. TV Polonia pokaże o 22:40 film "Śmierć jak kromka chleba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edukacja kobiet dalej jest tępiona m.in. w Pakistanie czy Afganistanie, jednak powoli wszystko idzie do przodu ;)

Tak jest niech ci z kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet edukują ludzi z państw Bliskiego Wschodu - tam mają miejsce do popisu :lol:

Co do tego, co draco_san powiedział - czyli że Polska to wolny kraj i nie jest zależna od kogoś

oEJaM4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosiłem się do tej sprawy przemocy wobec kobiet. :P Choć moim zdaniem ona u nas występuje. Mężczyźni bywają z natury agresywni. :P Kwestie religijne nie mają większego znaczenia. Poza spychaniem tematu do sfery tabu.

 

Zastanawiam się bardziej nad wypowiedziami uczestników ostatniego marszu... Nie rozumiem ich sensu. W jaki sposób wolność Polski jest tłamszona? Po co, ta radykalna retoryka? W wielu demokratycznych krajach, np. w UK, jedna partia sprawowała władzę znacznie dłużej niż obecnie ta w Polsce. I miała większą przewagę w parlamencie, oraz miała dużo większy wpływ na zmiany zachodzące w kraju. Mimo to, nie pamiętam głośnych zarzutów o zdradę zasad demokracji. Ale możliwe, że nieuważnie słuchałem. ;) Ok, chyba coś mnie jednak oświeciło... Mianowicie, chyba trudno ludziom pogodzić się z faktem, że ich ideały nie są na czele. Że istnieje inna grupa, która ma swoje i dominuje. Ale receptą na ten stan jest nauka tolerancji. A nie wymachiwanie przed oczami tamtej grupy, hasłami w stylu "my jesteśmi jedynymi i prawdziwymi demokratami".

 

Heheheh, chyba naczytałem się za dużo gazet amerykańskich, bo zaczynam gadać jak one. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna żałoba, tylko wspieranie walki z przemocą wobec kobiet w ramach kampanii Biała Wstążka https://www.facebook.com/canalplusfilm/posts/1016085668418492?comment_id=1016155078411551&offset=0&total_comments=4.
Ja też jestem przeciwko przemocy wobec kobiet, ale jak patrze nie raz na mojego sąsiada(chłop 1,8 metra i 100 kgżywej wagi) to czekam na dzień wspierania bitych mężczyzn. Wraca biedak z roboty o 20 trochę trącony i odrazu ma wp...dol od żony( 1,7 m i tak na oko 60 kg, ksywka Ksena) i to tak od ślubu czyli jakieś 12 lat, a w mediach tylko o bitych kobietach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta Wyborcza prizents:

 

1. Race w Polsce - skandaliczne zachowanie kibolstwa, zamknąć stadion, hołota!

 

2. Race w Argentynie - Niesamowita oprawa kibiców River Plate - takich fajerwerków nie zobaczycie na Sylwestra. Kosmos!

 

10849787_793994517315178_5339331931830408570_n.jpg?oh=6d379edb1f379e04dbeee0a8c96e9277&oe=5506454E&__gda__=1427359504_b021a195152c0771a1edc325cd7b37ff

 

Ogólnie polecam ciekawy fan page na fb: https://www.facebook.com/zelaznalogika.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobijają doniesienia z posiedzeń naszych ustawodawców. O ile projekt dofinansowania agencji kosmicznej, jeszcze jestem w stanie zrozumieć. To inny, zgłaszający dofinansowanie pewnej świątyni - już nie. Gdzie tu korzyści dla Polski? Nie jesteśmy bogatym państwem i mamy pilniejsze potrzeby. Osoby zgłaszające taką ustawę, są kompletnie oderwane od rzeczywistości i, moim zdaniem, nie powinny dłużej pełnić funkcji publicznych.

 

Tymczasem, ważna dla mnie i mojej kobiety ustawa o związkach partnerskich, znowu nie przeszła. Z powodu braku tolerancji dla LGBT. Ale co mnie obchodzą czyjeś fobie i polityka? Chciałbym zawrzeć taki związek ze swoją partnerką. I w końcu mieć dzieci. Małżeństwo nas nie interesuje, bo oboje jesteśmy zbyt niezależnymi ludźmi. Ale taki formalny związek już tak, bo ułatwiłby nam wiele spraw (np. majątkowych w przypadku śmierci, szpitala). Za chwilę wyjeżdżam w interesach do Bawarii, na ponad miesiąc. A to szacowne grono z Wiejskiej, tymi głosowaniami daje mi chyba lekko do zrozumienia, żebym nie wracał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem na chwilę na TVN24 a tam Elton John wyszedł za mąż. Argentyński sąd uznał że orangutanicy mieszkającej od 20 lat w zoo należy się prawo do wolności a przy okazji Anita Werner wspomniała że wcześniej rząd indyjski przyznał delfinom status osoby pozaludzkiej. Czy świat oszalał czy tylko telewizja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o to, że gdy podawane są wiadomości z zagranicy, to zamiast spraw istotnych podaje się takie, ładnie mówiąc, "michałki" (czyli po prostu bzdety i zapchajdziury). Nie zawsze z polskich mediów można się dowiedzieć na przykład, że we Włoszech debata nad bardzo ważną ustawą trwała do 4:40 w sobotę i że ta ustawa reguluje jakieś oszczędności. Ale jeśli gdzieś urodzi się 2-głowa panda, wszystkie stacje podają obszernie taką wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że telewizje na całym świecie dostają gotowe takie materiały, idą na łatwiznę i je serwują by wypełnić ramówkę. I można się zastanawiać co gorsze, informacje o osobie pozaludzkiej czy kłótnie polityków? :D Ideałem był TVN24 z początku istnienia. Informacje z kraju i ze świata przeplatane magazynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna wiadomość: dzisiaj zmarł Krzysztof Krauze - reżyser niezapomnianych filmów jak ''Gry uliczne'', ''Dług'', ''Mój Nikifor'', ''Plac Zbawiciela'' czy ''Papusza'' (te dwa ostatnie filmy reżyserował z żoną). Informację o jego śmierci poinformował Paweł Sztompke w radiowej ''Jedynce'' przed chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...