Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

W systemie Conax (używanym przez N i NC+) można wyspecyfikować, czy dany kanał jest parowany. Jeśli tak - to zostanie zdekodowany WYŁACZNIE przez sparowaną parę karta - dekoder (moduł). Jeżeli kanał nie wymaga parowania, to TA SAMA, SPAROWANA karta zdekoduje taki kanał w dowolnym dekoderze (module) Conax.

 

Nagra (Cyfrowy Polsat i być może w przyszłości NC+) w porównaniu do powyższego jest parowana globalnie, tzn, karta jest ZAWSZE powiązana z określonym dekoderem (modułem) i tylko w takim dekoderze zdekoduje kanał. Inna sprawa, że część ofert w Nagra (np HD+ na kartach HD01 i HD02 czy Tivusat) oferuje karty z tym samym kluczem parującym na każdej karcie. Efektywnie takie karty działają w każdym (zwykle oznacza to - dedykowanym) dekoderze, który te dane ma w sobie zaszyte.

 

Parowanie realizuje się przez szyfrowanie danych potrzebnych do zdekodowania strumienia audio/video kluczem, który zna tylko dekoder. W Nagrze te dane są szyfrowane zawsze, w Conaxie - tylko dla kanałów parowanych.

 

Wszyskie kanały w SmartHD są NIEPAROWANE (bo są dostępne w sprzedaży tylko karty do oferty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, mam jeszcze jeden dylemat. Może pozornie wykracza on nieco poza temat wątku ale generalnie decyzja sprowadza się do wyboru opcji Smart HD+, więc zapytam tu. Powyżej pytałem o sens zamiany TNK SD na Smart HD+/MIX. Obecnie używam TNK w Ariva Combo 250+drugi kabel z cyfrową naziemną. Tu wystarczyłaby tylko migracja na Smart HD+. Do dekodera mam podłaczony dysk twardy, na który nagrywam wybrane programy TV lub oglądam filmy przeniesione z komputera (mam kilka płyt DVD które zrzuciłem sobie na HDD). Jednak niedawno zaopatrzyłme się w nowy TV, który umożliwia mi odbiór Smart HD+ poprzez moduł CI (jeśli go sobie kupię). Ogólnie to taka wizja bardziej mi odpowiada - mniej klamotów, mniej kabli. Pozbyłbym się Arivy i karty TNK SD a kupiłbym moduł CI z kartą Smart HD+. Filmy z komputera udostępniam poprzez DLNA wprost na TV (Ariva tego nie potrafi, trzeba nosić dysk). Niestety minusem tej konfiguracji jest to, że mój TV nie jest do końca kompatybilny z moim dyskiem twardym. Filmy z komputera owszem odtworzy ale za [beep]ę nie chce nagrywać programu z TV, ogólnie twierdząc, że mam podpiąć dysk obsługujący tę funkcję. Zatem mam do wyboru 2 konfiguracje:

1) zostaje po staremu - Ariva+dysk z możliwością nagrywania programów telewizyjnych; filmy z komputera odtwarzane poprzez DLNA, na dysku nagrywam jedynie z telewizji, Ariva podłączona poprzez HDMI; minusy - dużo kabli i klamotów, plusy? Może jak będzie burza, to nie spali mi TV tylko Arivę? ;)

2) pozbywam się Arivy, kupuję moduł CI z kartą Smart HD+, filmy z kompa odtwarzam poprzez DLNA ale aby nagrywać coś z TV na dysk muszę kupić nowy dysk. Plusy - mniej kabli, minusy - inwestycja w dysk, piorun spali mi od razu telewizor :)

 

W zestawie jest jeszcze amplituner, który dotychczas łączyłem z Arivą poprze kabel optyczny ale teraz łączę Arivę z TV poprzez HDMI a kablem optycznym połączyłem TV i amplituner.

 

Którą konfigurację byście polecali?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nagrywać programu z TV, ogólnie twierdząc, że mam podpiąć dysk obsługujący tę funkcję

 

Dziwna sytuacja. Skoro widzi dysk i odtwarza filmy to powinien również nagrywać. Jedyne co przychodzi mi do głowy to nieodpowiedni system plików na dysku. Masz tam najprawdopodobniej NTFS, który jest zamkniętym system plików Microsoftu. Wiele urządzeń co prawda czyta taki system plików, ale nie pozwala na zapisywanie danych. Najbardziej uniwersalnym systemem plików jest FAT32, ale tam masz ograniczenie wielkości pliku do 4GB, co dla samego nagrywania nie powinno być problemem, bo TV i tak dzieli nagranie na kawałki. Być może TV obsługuje też exFAT, który jest unowocześnioną wersją FAT32 pozbawioną ograniczeń.

 

Co do modułu do SmartHD+ to moim zdaniem szkoda pieniędzy. Za moduł od NC+ zapłacisz 199 zł. Za zwykły moduł CONAX zapłacisz z 99 zł, a do tego musisz co miesiąc płacić abonament za SmartHD+/NC+ na kartę. W polsacie cyfrowym dostajesz moduł za 1 zł, co pozwoli wziąć wyższy abonament, by łączna kwota była porównywalna. W polsacie możesz też ugrać bardzo atrakcyjne warunki przedłużeniowe jak 5 gratis przy umowie na 12 lub 15 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za TV? Może trzeba cos docytać w kwestii tego dysku?

 

LG 42LB5800

 

 

Dziwna sytuacja. Skoro widzi dysk i odtwarza filmy to powinien również nagrywać. Jedyne co przychodzi mi do głowy to nieodpowiedni system plików na dysku. Masz tam najprawdopodobniej NTFS, który jest zamkniętym system plików Microsoftu. Wiele urządzeń co prawda czyta taki system plików, ale nie pozwala na zapisywanie danych. Najbardziej uniwersalnym systemem plików jest FAT32, ale tam masz ograniczenie wielkości pliku do 4GB, co dla samego nagrywania nie powinno być problemem, bo TV i tak dzieli nagranie na kawałki. Być może TV obsługuje też exFAT, który jest unowocześnioną wersją FAT32 pozbawioną ograniczeń.

 

Instrukcja mówi, że powinien być FAT32 lub NTFS:

Korzystanie z urządzenia pamięci masowej USB - ostrzeżenie
Jeśli urządzenie pamięci masowej USB jest wyposażone we wbudowany program do automatycznego rozpoznawania lub wykorzystuje własny sterownik, urządzenie może nie działać.
Niektóre urządzenia pamięci masowej USB mogą działać nieprawidłowo lub nie działać w ogóle.
W przypadku korzystania z przewodu USB urządzenie USB może nie zostać rozpoznane lub może nie działać prawidłowo.
Należy używać jedynie urządzeń pamięci masowej USB sformatowanych w systemie plików Windows FAT32 lub NTFS.
W przypadku zewnętrznych dysków twardych USB zaleca się korzystanie z urządzeń o napięciu znamionowym poniżej 5 V oraz natężeniu znamionowym poniżej 500 mA.
Zaleca się stosowanie koncentratora USB lub dysku twardego USB z własnym zasilaniem (Jeśli zasilanie będzie niewystarczające, urządzenie pamięci masowej USB może nie zostać wykryte).
Zaleca się korzystanie z pamięci USB o pojemności 32 GB lub mniejszej oraz z dysków twardych USB o pojemności 2 TB lub mniejszej.
Jeśli dysk twardy USB z funkcją oszczędzania energii nie działa prawidłowo, wyłącz i ponownie włącz zasilanie. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi dysku twardego USB.
Dane zapisane w urządzeniu pamięci masowej USB mogą ulec uszkodzeniu, dlatego też należy pamiętać o tworzeniu kopii zapasowych ważnych plików w innych urządzeniach. Dbałość o dane stanowi obowiązek użytkownika. Producent urządzenia nie odpowiada za ich utratę. 

 

Ja mam dysk 3,5" 500 GB w kieszeni z własnym zasilaniem na 12 V. Pewnie tu jest problem. W necie nie ma za wiele informacji ale chyba nie tylko ja mam ten problem. Ale nie sprawdzałem jeszcze FAT32. Zobaczymy...

 

 

I druga sprawa - jest spora szansa, że to co nagrasz na dysku z telewizora - obejrzysz wyłącznie na tym jednym telewizorze (zero zrzucania na kompa, czy serwer DLNA). Sprawdź to PRZED ewentualnym zakupem dysku.

 

To oczywiste, na Arivie jest to samo :) Ale na tym specjalnie mi nie zależy :) Jeśli dzięki DLNA mam dostęp do kolekcji filmów na komputerze, więc dysk służyłby wyłącznie nagrywaniu programów, które "lecą za późno" albo TimeShiftu (pauzowania), więc pojemnośc nie musiałaby być powalająca.

 

Co do modułu do SmartHD+ to moim zdaniem szkoda pieniędzy. Za moduł od NC+ zapłacisz 199 zł. Za zwykły moduł CONAX zapłacisz z 99 zł, a do tego musisz co miesiąc płacić abonament za SmartHD+/NC+ na kartę. W polsacie cyfrowym dostajesz moduł za 1 zł, co pozwoli wziąć wyższy abonament, by łączna kwota była porównywalna. W polsacie możesz też ugrać bardzo atrakcyjne warunki przedłużeniowe jak 5 gratis przy umowie na 12 lub 15 miesięcy.

 

Polsat Cyfrowy ma żona więc jeden wystarczy :) Poza tym mi zależy na nsporcie i nie chcę żadnych abonamentów :) 20 zł za TV to w sam raz, biorąc pod uwage moje potrzeby, czas i pieniądze ;)

 

Dziękuję za głosy w dyskusji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sformatuj ten dysk do FAT32 - możliwe, że to pomoże :)

 

Niestety, ani FAT32 (dysk widzi ale tylko "do odczytu") ani exFAT ("uszkodzony system plików").

 

Dysk ma miec tylko jedną partycję. Czasami TV lub dekoder sat głupieje jak na dysku są 2 lub więcej partycji założonych.

 

Za każdym razem jest tylko 1 partycja. Niestety nie chce działać. Producent się zabezpieczył, przewidując taką możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja ze swoim problemem :)

 

Chyba jednak pozostanę przy Arivie i TNK SD. TVP 1 HD i TVP 2 HD biorę z naziemnej cyfrowej. Pytanie - czy jest szansa, że więcej kanałów HD pojawi się w cyfrowej naziemnej? Wiem, że koło stolycy jest próbnie TVN HD. Ogólnie to teraz zastanwaiam się czy:

1) przejść z moją TNK SD do SMART HD+

2) zostać w TNK SD i czekać na rozwój wypadków (ewentualne pojawianie się nowych kanałów HD w TV naziemnej oraz oferta od operatora TNK Sd na zakończenie transmisji)?

 

Przypomnę założenia:

1) oglądam niewiele: nsport, Discovery, czasem TVN Turbo no i w weekend jakiś film; dla mnie interesująca byłaby możliwość kupowania raczej konkretnych filmów/programów niż kanału;

2) nie interesuje mnie żaden abonament, miesięcznie chcę wydawać do 30 zł (to w wariancie z pakietem Multi+);

3) byłoby miło aby kilka kanałów było jednak w HD :)

4) mam w Arivie TV naziemną;

5) interesowałby mnie jeszcze Eurosport2 (Bundesliga) ale mogę to załatwić również poprzez internet i Eurosportplayer w telewizorze (12 zł miesięcznie);

6) w telewizorze mam możliwość korzystania z IPLI ale kompletnie nie mam z tym doświadczeń, a pewnie musiałbym dokupić internetu :)

7) Wiem, że takie rzeczy tylko w Erze.

 

Proszę o pomoc w stworzeniu optymalnego rozwiązania. Przepraszam, że tak namieszałem ale nie znam realiów, kilka lat siedziałem na TNK i mi to wystarczało. Pytanie stawiam w tym wątku, bo wciąż jednym z wariantów jest przejście do SMART HD+

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza opcja to przejść do Smart HD+ bo NTC nie będzie już mocno rozwijana, ma dojść jeden kanał hd od tvp i kilka innych w mux 8. W Smart hd+ masz wszystkie kanały które chcesz i płacisz tyle ile chcesz, oczywiście możesz poczekać do końca oferty tnk sd, może nc+ jeszcze bardziej będzie zachęcało do przejścia na smart hd+ ale kokosów bym się nie spodziewał, mogą zrobić 3 cz. Promocji i dorzucą jeszcze kilka kanałów takich jak TLC albo NGC oczywiście w marcu dowiemy się czy kanały z 2 cz. Promocji znikna z oferty czy dokoptują je do pakietu multi i podniosa jego cene, to jest chyba najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Czekam na inne propozycje. Dla utrudnienia dodam, że IPLA MAX w promocji dla abonentów CP (żona ma) kosztuje 25 zł. Techniczna możłiwość jest, bo uruchomiłem na próbę IPLA Sport (9,90 zł). Tyle że ta opcja wymagałaby zwiększenia pakietu internetowego (i opłat). W pakiecie za 99 zł korzystanie z IPLA bez limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przepraszam za post pod postem ale wybrałem pozostanie przy Arivie + migrację do SMART HD+ i jestem zadowolony. Migracja przeszła w ciągu ok. 3 godzin, przybyło mi sporo kanałów HD, przynajmniej do 31.03 :) Różnica w jakości jest zauważalna a oglądanie to czyta przyjemność ;)

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SmartHD+ to jakiś kosmiczny b.rdel. Sprawdziłem ważność doładowania przed przejściem z TNK SD - ważne do 28.01.2015 r. Załatwiłem procedurę przejścia. Potem doładowałem kartę w dn. 24.01.2015 r. i do tej pory nic - wciąż mam doładowanie ważne do 28.01. W dodatku dzisiaj (30.01) zniknęły mi kanały. Dziadostwo, amatorszczyzna i tyle. Nawet łobuzy maila nie podadzą, teraz stracę kolejne pieniądze na słuchaniu melodyjek w "biurze obsługi" składając reklamację. Omijajcie szerokim łukiem. Szczerze odradzam.

 

Adres do korespondencji - skrytka pocztowa. Całe biuro pewnie w aktówce prezesa, Starbucks albo Dworzec Centralny... Komedia normalnie... :brawo:

 

PS. Gdybyście dziwili się tak jak ja, że macie do czynienia z kompletną amatorszczyzną, to dorzucam kolejny smaczek z oficjalnej strony:

Kapitał zakładowy 50.000 zł

NIP 5213496571

... czyli tak jak podejrzewałem - starczyło na laptop, garnitur i kilka rachunków za kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest minimalny kapitał zakładowy jaki obowiązywał w momencie tworzenia spółki, teraz pewnie byłoby 5 tys. zł.

O niczym to nie świadczy, to tylko jedna z wielu spółek w grupie. Działalność mogła być sfinansowania pożyczką od np. spółki matki.

Poza tym sam Cyfrowy Dom niewiele robi, przecież wszystkim zawsze zarządzało N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Ale czemuś to służy, takie wyprowadzanie usług poza spółkę-matkę. A moim zdaniem wszystko jest zrobione w celu utrudnienia życia klientowi. Ja chcę napisać reklamację listem poleconym a nie gadać ze studentem z infolinii.... :read:

 

A gdzie mam pisać? Do szpary pod drzwiami? Do dziupli? Dziadostwo do kwadratu, ile oni "księgują przelewy" w XXI wieku? I to ja, który zapłaciłem 4 dni przed upływem terminu mam teraz udowadniać, że nie jestem wielbłądem? Mam ich prosić o właczenie sygnału? Uważasz, że to w porządku? Ktoś podjął świadomie decyzję o wyprowadzeniu tej działalności poza n...

 

Mam telewizję na kartę już kilka lat i to nie jest pierwszy raz, że musiałem tam wydzwaniać...

 

 

PS. Przepraszam za emocje ale mnie poniosło :) Jeszcze wczoraj oglądałem mecz na nsport HD a po meczu mi wyłączyli sygnał.

Po 11 minutach na infolnii dowiedziałem się, że moja minimalna wpłata za 1 miesiąc to 35 zł, ponieważ zadeklarowałem przy migracji, że chcę korzystać z pakietu Multi+

 

Ja wpłaciłem 30 zł i okazało się, że to za mało bo Smart HD+ kupiłem w pakiecie z Multi+ Czyli jeśli zapłacę 30 zł to nie włączą mi samego Smart HD+ na 1,5 miesiąca. Pakiet to pakiet. W tej chwili mam 30 zł gdzieś w kosmosie i Pakiet Bez Opłat na 1 miesiąc. Dopłaciłem przed chwilą 10 zł i zobaczę co się stanie :mrgreen:

 

Mój błąd polegał na tym, że przyjąłem, że mogę opłacać sam pakiet Smart HD+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ipo76 zarejestruj się na oficjalnym forum nc+ i wszystko zalatwisz mailowo bez żadnych dodatkowych kosztów (typu dzwonienie na infolinie 0-703). Co do zasilenia karty to najlepiej kupić dostęp na 3 m-ce np. w sklepie hollex.pl. Nie płacisz żadnej prowizji i kanały działają niemal od ręki - jeśli kupisz w godzinach "urzędowych". Jak zrobisz tradycyjny przelew to trochę niestety to trwa, zwłaszcza jak trafisz na weekend lub inne "święta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...