Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź z Poczty:

 

W dniu 24.07.2008 r. zostało do Pana wysłane zawiadomienie o nadaniu numeru identyfikacyjnego.

Informuję, że zaległość za okres:

- 11-12.2007 r. uległa przedawnieniu z dniem 1.01.2013 r.

- 1-12.2008 r. uległa przedawnieniu z dniem 1.01.2014 r.

Podstawą do wstrzymania postępowania egzekucyjnego jest przekazanie pisemnej informacji o złożeniu wniosku do KRRiT w sprawie umorzenia lub rozłożenia na raty zaległości w opłatach abonamentu rtv.

 

W takim wypadku chyba już nic nie można zrobić jak tylko iść i zapłacić. Chociaż nikt z domowników nie przypomina sobie o zawiadomieniu z nr. identyfikacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem dług po 5 latach się przedawnia - jest możliwość ściągnięcia pieniędzy jedynie za ostatnie 5 lat .Czyli jeżeli sobie przypomną o dłużniku w tym roku mogą się domagać należności za okres 2009-2014 ,jeżeli to będzie w przyszłym roku wtedy będą się domagać za okres 2010-2015 itp.

 

akoss22 - szkoda ,że nie napisałeś chociaż jeszcze chyba nic straconego bowiem możesz napisać .Jeżeli nie uda się uzyskać umorzenie długu spróbuj powalczyć o odsetki zawsze to parę groszy mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się że próbują ściągnąć najwięcej jak się da bo wkrótce nastąpi likwidacja tego abonamentu...

Ja raczej widzę wprowadzanie polityki konsekwencji i równości obywateli wobec prawa. Do tej pory, ci płacący byli po prostu deepy. Po co płacić, jak można nie płacić. To tak, jakbyś kupił gazetę, a ten za tobą w kolejce dostał ją za darmo. Jak byś się czuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam to trochę inaczej, biorąc pod uwagę moich rodziców. Oni płacą abonament, ale nie nazywają tego w ten sposób, wg nich jest to datek. Twierdzą, że lubią tvp i to widać, bo na ekranie leci głównie: klan, jaka to melodia, Teleexpress, wiadomości, barwy, m jak miłość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam pytanie-- tez dostalem wezwanie do zaplaty- odwolalem sie powolujac sie na to wszystko co wyzej podawaliscie itd i ....zero odzewu- 13 czerwca minal mieiac czyli termin ustawowy w ktorym powinienem dostac odpowiedz na pismo wyslane listem poleconym - czy to moze oznaczac ze odstapili od kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nieudzielenie odp. do wystosowanego pisma w przeciagu miesiaca, oznacza racje tego co wyslal, a oni nawet gdybys nie mial racji musza dac odp., wiec teraz moga cie cmoknac.

 

Panowie nie chcę Was martwić ale źle się Wam wydaje .Kodeks Postępowania Administracyjnego określa czas w jakim powinna zostać udzielona odpowiedź .Gdy się tak nie stanie służy zażalenie na bezczynność organu

Żaden przepis nie mówi o tym że nie udzielnie odpowiedzi jest równoznaczne z przyznaniem racji ,z kolei orzecznictwo sądowe jest w tej kwestii klarowne

 

Milczenie jednej ze stron co do twierdzeń strony przeciwnej nie może stanowić podstawy do uznania faktów za przyznane (Wyrok SA w Poznaniu z dnia 27 listopada 2007r ,Sygn.akt I.ACa 882/07)

 

Samo milcznie strony przeciwnej co do określonego faktu ,nie daje jeszcze podstaw do uznania ,że określony fakt został przyznany (Wyrok SA we Wrocławiu z dnia 9 marca 2012r ,Sygn .akt I ACa 146/12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz robić?

Przecież jak się odwołasz to decyzja co do zasady nie staje się prawomocna.

Czekaj spokojnie. Podejrzewam że KRRiT i PP są zawalone pismami i czas oczekiwania na odpowiedź jest znacząco wydłużony.

Z resztą PP w tych pismach straszy wszczęciem postępowania egzekucyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie-- tez dostalem wezwanie do zaplaty- odwolalem sie

 

Do kogo się odwołałeś ,do Poczty Polskiej :?::?:

 

Poczta Polska nie jest uprawniona ani do wymazania długu ,ani do zaprzestania ściągania długu - tu trzeba się zwrócić do KRRiTV .Ja miałam też ten problem ,jak znajdę pisma to je wrzucę tutaj ,zobaczycie jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny trik ....a ja myślałam, że na Poczcie można załatwić tylko abonament filatelistyczny :D

 

Teraz poważnie - Jedyną instytucją władną do umorzenia bądź rozłożenia na raty zadłużenia abonamentowego jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Ja właśnie tam zwróciłam się z prośbą .KRRiTV rejestruje każde takie pismo ,wtedy wysyłają listem zwykłym takie coś :

http://www.ufast.eu/pics/109955pismo1___Kopia.JPG

 

Po rozpatrzeniu wniosku zapada decyzja ,która jest ZAWSZE wysyłana bez względu czy jest pozytywna, czy negatywna .Jeżeli jest negatywna w terminie 14 dni można złożyć ponownie wniosek o rozpatrzenie sprawy .Decyzja jest wysyłana listem POLECONYM ,równocześnie KRRiTV powiadamia Pocztę - wydział abonamentu

 

Decyzja wygląda tak :

http://www.ufast.eu/pics/212216pismo2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zwisa ponieważ jestem na czysto

 

Ale śmiać mi się chce kiedy naiwni ludzie wysyłają masowo do Poczty Polskiej pisma powołując się na przepis który stracił moc : Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie warunków i trybu rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych ,Dz.U. 2013 poz. 1676

 

http://dokumenty.rcl.gov.pl/DU/rok/2013/pozycja/1676

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jabym płacił abonament RTV gdyby:

FTA i przez internet lub 100% zasięg SFN zadarmo na terytorium Polski były TVP1 i TVP2 Polsat TVN Puls,TV4(Polskie Freesat)

cena abonamentu miedzy 25 a 30zł

część dać komercyjnym wnioskiem o zmnieszenie reklam do 5minut

likwidacja radia 3 i 4 połączyć to do dwójki i zwiekszyć dwójce regionalne zostają.

A tak jest chaos nie ma zawsze TVP tak Samo MUx2 przerywają mieszają non stop w tych nadajnikach a tak to dali FTa na satce i byłby spokój konserwacjami.A na tym tracą obecnie tracą a tak to zrobil roz[beep]zaj niepytając nas polaków o zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UWAGA KONKURS !

 

Osoby płacące abonament RTV mają szansę na wygranie zaproszeń na film "Miasto 44" .Pokaz filmu odbędzie się na Stadionie Narodowym w dniu 30 lipca o godzinie 21.00

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest :

 

- okazanie dowodu opłacenia abonamentu RTV za miesiąc czerwiec /lipiec 2014

- wypełnienie formularza konkursowego

- dołączenie w formie pliku (pdf,jpg ) dokumentu potwierdzającego opłacenie abonamentu

- dokończenie zdania .... " Płacę abonament RTV ponieważ ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie płacę abonamentu, bo mi się nie chce iść na pocztę, wypełniać jakieś druki i w ogóle za tym chodzić. No bo czy to ja powinienem chodzić za tym, żeby ktoś inny miał pieniądze? Jeśli ktoś chce mieć pieniądze, to niech się sam o to postara, niech coś zrobi, np. dopisze ten abonament do rachunku za prąd — wtedy zapłacę i pewnie większość niepłacących tak zrobi, bo to w sumie żadne pieniądze. Wszystko niby takie proste, ale nikt nie chce (nie może, nie umie) tego zrobić. Skoro tak, to niestety, nie będzie pieniędzy, bo samo się nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mprw:

Tak, to bardzo proste. Szukasz na siłę usprawiedliwienia swojego lekceważenia obowiązku. Nikt Ci nie każe chodzić na pocztę. Można płacić przelewem nie wychodząc z domu. Ja zawsze robię przelew przez konto internetowe, na początku stycznia - płacę za cały rok z góry, bo tak jest taniej. Znalazło się panisko, które ma problemy z tak prostą czynnością jak zrobienie przelewu. Ale telewizję to się ogląda? Na ofertę programową TVP narzeka? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...