Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak a propos Strefy Widza TVP. Jako osoba niepełnosprawna, jestem zwolniony z opłacania abonamentu RTV. Telewizja Polska nie przewiduje dostępu do usługi przez osoby takie jak ja. Nawet gdybym chciał opłacać abonament, musiałbym zrzec się swojego orzeczenia o niepełnosprawności, a to pociąga za sobą inne konsekwencje. Nie lubię wylewania czarnej żółci w sieci, ale to jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, koledzy, ale z powodu płacenia abonamentu tylko przez garstkę społeczeństwa i ociągania się rządu z wprowadzeniem opłaty audiowizualnej kanały TVP1 i TVP2 to już jest de facto KOMERCJA :!: Niektórzy jak widzę do tej pory się z tym jeszcze nie potrafili pogodzić, skoro wciąż piszą o jakimś szacunku do widza itd. :D Szacunek do widza w telewizji, która jest komercją??? Dobre sobie! :lol2: Równie nonsensowne, jak domaganie się szacunku do widza od kanałów TVN...

 

TVP1 i TVP2 robią to, co się opłaca, bo tak robić (niestety) muszą. Jeśli opłaca się przerwać emisję serialu zagranicznego i dać w jego miejsce powtórkę jakiegoś własnego gniota, to tak zrobią. Te kanały od Polsatów i TVNów najbardziej odróżnia jeszcze tylko brak przerywania programu reklamami, ale podziękować za taki stan rzeczy można tylko ustawie, a nie samej TVP, bo gdyby TVP miała prawo przerywać programy reklamami, idę o zakład, że już by to dawno zaczęła robić. :wink:

 

I nie ma co pisać, że niektórzy płacą. Płacących jest za mało, żeby TVP mogła sobie pozwolić na bycie telewizją niekomercyjną i emisję produkcji, które są komercyjnie nieopłacalne. Tutaj w pełni podzielam zdanie @draco_sana, że obecnie ta garstka płacących się nie liczy, nie ma na nic wpływu. Nawet gdyby przestała płacić, TVP prawdopodobnie nie zaznałaby z tego powodu większych strat... Jak płacić będzie musiało CAŁE SPOŁECZEŃSTWO, wtedy pomówimy o szacunku do widza, misji itd. Na razie mamy z misji TVP Kulturę i TVP Historię - moim zdaniem to i tak jest dużo, jak na obecny niski poziom ściągalności abonamentu... Wymagać jeszcze więcej nie ma już sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U osób, które są niezwolnione z płacenia abonamentu, a nie płacą, powinni znacznie częściej się zjawiać komornicy sądowi, aby co najmniej 70% z nich płaciło regularnie abonament.

 

Mam nadzieję, że zwiększenie egzekucji komorniczych przywróci oryginalność, dobrobyt i misyjność publicznej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały od Polsatów i TVNów najbardziej odróżnia jeszcze tylko brak przerywania programu reklamami, ale podziękować za taki stan rzeczy można tylko ustawie, a nie samej TVP, bo gdyby TVP miała prawo przerywać programy reklamami, idę o zakład, że już by to dawno zaczęła robić. :wink:

Przecież spamują i zagłuszają już audycje reklamami. Może jeszcze nie reklamami proszków, leków itp. ale autopromocją (czyli reklamą własnych audycji) jak najbardziej. W nosie mają ustawę, która im tego zabrania.

Ja jestem za opłatą audiowizualną, bo obecny stan jest nie do przyjęcia (jedni płacą, a inni nie). Nie może być jednak tak, że TVP lekceważy tych, którzy jeszcze abonament uczciwie płacą. Skoro nie zależy im na tych widzach i ich abonamencie, to niech dobrowolnie z niego zrezygnują do czasu wprowadzenia opłaty audiowizualnej. W tym okresie TVP mogłaby działać na tej samej zasadzie jak komercyjni nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dobrze. Na pewno nie zrezygnują dobrowolnie z pieniędzy, skoro nie muszą. Programy misyjne za coś trzeba robić. :P TVP nie może działać w pełni na zasadach komercyjnych, bo łamałaby prawo i sypałyby się kary. Do tego też potrzebna ustawa, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek do widza nie zależy od jakichś abonamentów czy opłat audiowizualnych. To efekt idiotycznej polityki prowadzonej przez TVP. Z wszystkich wyżej wymienionych seriali oglądałem tylko "Modę na sukces" i już na przykładzie tego serialu mogę wnioskować, jaka jest polityka TVP wobec zagranicznych produkcji.

 

Specjalnie sobie nagrałem dwa ostatnie odcinki "MnS" dodatkowo 10 minut przed i po emisji. Zazwyczaj oglądałem serial na portalu TVP, ze względu na pracę. I co zauważyłem podczas oglądania nagrań? Żadnych informacji o zdjęciu serialu z anteny, żadnej informacji przed czy po. żadnego "osławionego" paska (ale info o godzinie emisji "Wspaniałego stulecia" jeszcze parę dni wcześniej było!). "Modę..." zdjęto cichaczem, nawet nie postarano się o porządny komunikat (chyba, że mnie coś ominęło). Jak zrobiono z innymi serialami, mającymi określoną liczbę odcinków? "Drużyna A", "McGyver", a wcześniej "Chicago Fire", czy "Glee" - to dobitne przykłady kupowania licencji i nie emitowania do końca tego, co się kupiło. TVP wiedziała, że serial ma powiedzmy 50 odcinków, to wszystkie należało pokazać. Jeśli nadawca decyduje się na emitowanie czegoś, to powinien to pokazać od początku do końca. I jeszcze trzeba informować widzów o zmianach. TVP tej roli nie wypełnia. Nawet jeśli 100% dochodów byłaby z abonamentu, to minimalnych standardów nie będzie. Bo decydują ludzie, którzy takich ważnych drobiazgów nie dostrzegają. Ogólnie rzecz biorąc - TVP jest na bakier z serialami zagranicznymi.

 

Jakość oferty programowej nie zależy od źródeł finansowania, tylko od ludzi, którzy daną telewizją zarządzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakość tych ludzi, już zależy od źródeł finansowania. Jak są słabo opłacani, to gorzej wykonują swoją pracę. Dodatkowo w to miesza się polityka. Nie będzie stabilnych standardów, dopóki te dwie sprawy nie zostaną naprawione. Wymiana ludzi nic nie da, bo już nie raz się zmieniała ekipa. :P I nie zakładaj z góry, że przy 100% abonamentu będzie nadal źle. W przeszłości, gdy była kasa, TVP tego problemu nie miała. :P

 

I żadna telewizja nie jest zobligowana do emisji czegoś do kańca, na czym może stracić. Szczególnie jeśli musi dbać o finanse. A TVP niestety musi. Poza tym, są zobowiązani bardziej do dbania o własne programy, a nie o obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U osób, które są niezwolnione z płacenia abonamentu, a nie płacą, powinni znacznie częściej się zjawiać komornicy sądowi, aby co najmniej 70% z nich płaciło regularnie abonament.

 

Po pierwsze aby się pojawił komornik sądowy musi być prawomocny wyrok opatrzony klauzulą wykonalności ,a zaległości(lub płatności) abonamentowe nie mogą być dochodzone przed sądami powszechnymi

 

Rozwiązanie jest banalnie proste w przypadku osób korzystających z usług prywatnych podmiotów ,abonament (lub oplata audiowizualna) powinna być wliczona w cenę pakietu i odprowadzana do TVP ,i problem się całkowicie rozwiąże .Osoby korzystające tylko z NTC same by płaciły .Dodatkowo uniknie się podwójnej opłaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze aby się pojawił komornik sądowy musi być prawomocny wyrok opatrzony klauzulą wykonalności ,a zaległości(lub płatności) abonamentowe nie mogą być dochodzone przed sądami powszechnymi

A powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, powinna być w drodze przetargu wyłaniana osobna firma, zajmująca się ściągalnością abonamentu i zaległościami. Jej dochody byłyby uzależnione od skuteczności, czyli pewien % od transakcji. Oczywiście z uprawnieniami do wystawiania mandatów, za niepłacenie. Albo żeby firma energetyczna miała prawo odcinać gospodarstwo od prądu, jeśli będzie zaległość abonamentowa (nawet pomimo uregulowania należności za sam prąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ledwo wiążą koniec z końcem, a ty jeszcze chcesz ich im odciąć prąd tylko dlatego, że nie płacą abonamentu? Im bardziej nalegają żeby im płacić i głębiej sięgają do portfela ludzi tym mniej będzie płacić. Ja już jestem w 99% anty TVP, nie oglądam i nie mam zamiaru tego zmieniać. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ledwo wiążą koniec z końcem, a ty jeszcze chcesz ich im odciąć prąd tylko dlatego, że nie płacą abonamentu? Im bardziej nalegają żeby im płacić i głębiej sięgają do portfela ludzi tym mniej będzie płacić. Ja już jestem w 99% anty TVP, nie oglądam i nie mam zamiaru tego zmieniać. Pozdrawiam ;)

 

 

Toż wymyślił - ludzie mają żyć jak w prehistorycznych czasach przez to, że nie zapłacili abonamentu - NIECH ON SIĘ ZASTANOWI, CO PISZE :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem jest, jak ktoś już gdzies o tym pisal, żeby abo. był pobierany od platform, i ci co nie zaplaca (ja bym nie placil, do póki w TVP nie zrobi się konkretna zmiana na lepsze), to nie będą mieli dostępu do TVP, to już jest ok 6-7mln abon. Teraz pytanie jak sciagnac od NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może już robia jakies przymiarki co do kodowania, ja ostatnio zauwazylem na TVP 1 HD i TVP HD oraz Canal+ Film HD ale to pomine, zaniki kanalow które powiazywalem bardziej z możliwym parowaniem kart z tunerem, u mnie to się dzieje na Camelu i własnym sprzęcie, ale wiem tez ze na dedykowanym sprzęcie to samo się dzieje. Ale @akoss22 powiedz mi jak dotra do tych co placa lub nie w NTC? Tu jest problem.

Ps. I jakie rozwiązanie dla takiego przypadku? Mam nc+ i Orange IPTV i jak to rozwiaza? ja powiedzmy będę oplacal abo. w nc+ dla TVP, i tu będę miał, logiczne ze drugiego abon. już nie będę placil w orange dla TVP ale tam wtedy mogę nie mieć dostępu do TVP, jak takie sytuacje rozwiazac? Mysle ze Oni wlasnie z takich powodow nie wiedza, jak się do tego wszystkiego dobrze zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co piszę. W Polsce jest za duża pobłażliwość... Chociaż, może to odcinanie to zbyt radykalny krok. Ale wysokie mandaty, jak najbardziej. Podobnie powinno być z tymi drogowymi. Ludzie od razu zaczęli by przestrzegać prawa. ;) Dostałem kiedyś mandat za złe parkowanie w DE. Od tamtego czasu parkuję perfekcyjnie. ;)

 

Abonament pobierany od platform to niedobra rzecz. Mocno wpływałoby to na ich konkurencyjność. Wiele osób by odeszło, albo zmniejszyło posiadane pakiety.

 

@rotalplus:

Daruj sobie takie uwagi. To był tylko pomysł. Mam mnóstwo innych na temat abonamentu rtv. Np. pobieranie go przez Urząd Skarbowy. Albo wliczenie go w opłaty na rzecz Urzędu Miasta, itd. :P

 

Generalnie, po waszych reakcjach widać, że to niezgorszy pomysł. Strach jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...