Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem aż tak wymagającym. Gdyby tak zechcieli łaskawie zrezygnować z seriali ogłupiających. Jeśli pomniejszyliby ich ilość do jednej trzeciej, tego co nadają i nie dłuższych jak do pięćdziesięciu odcinków. Dodaliby więcej teatru i teatru sensacji. Raz na tydzień rewiowy program rozrywkowy. Rzucili chociażby raz na dwa tygodnie program popularnonaukowy.

I przegoniliby celebrytów na cztery strony świata. Rzekłbym, że telewizja publiczna znowu zaczyna mi się podobać. Ale to za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"draco_san" ale się rozbujałeś w marzeniach ,nawet gdyby abonament wynosił 50zł miesięcznie ,a jego ściągalność by była na poziomie 99,9% ,to szanse na te kanały są bliskie zeru

Nie zgadzam się. To jest osiągalne przy budżecie 3 mld. złotych i jeśli zostaną reklamy. Swoją budowę oparłem na doświadczeniach z innych krajów. Części kanałom wystarczy drobna przeróbka ramówki. A reszta jest osiągalna przy takim wsparciu gotówki. Być może tylko przesadziłem z tymi kanałami 3D i UHD. Ale TVP Info International jest możliwe. Kanał mógłby zarabiać na reklamach z innych krajów. Największą kasę pochłonęła by produkcja własna, szczególnie programy dla dzieci i młodzieży, oraz prawa filmowe i sportowe. Ale nie powiedziałem też, że ma nie być powtórek. :P

 

Nie jestem aż tak wymagającym. Gdyby tak zechcieli łaskawie zrezygnować z seriali ogłupiających. Jeśli pomniejszyliby ich ilość do jednej trzeciej, tego co nadają i nie dłuższych jak do pięćdziesięciu odcinków. Dodaliby więcej teatru i teatru sensacji. Raz na tydzień rewiowy program rozrywkowy. Rzucili chociażby raz na dwa tygodnie program popularnonaukowy.

I przegoniliby celebrytów na cztery strony świata. Rzekłbym, że telewizja publiczna znowu zaczyna mi się podobać. Ale to za wiele...

Czy ja wymagam cudów? To wszystko jest realne oparte na modelu innych telewizji publicznych w Europie. Obecny kształt TVP jest zresztą bardzo podobny do mojego - chodzi mi tylko właściwie o większy udział produkcji własnej i poszerzenie oferty młodzieżowej. Być może trochę przesadziłem z tym 3D i UHD. Jedyną moją fanaberią są anime i filmy z Azji. W zasadzie, mnie by wystarczyły tylko one. ;)

 

Natomiast twoje założenia, mnie się wydają nierealne. TVP miałaby ograniczyć rozrywkę? Przecież to ona przyciąga największą widownię przed telewizory. Trzeba też przyciągać nowe, młode pokolenia bo inaczej przegrają z internetem. Celebryci są w każdej liczącej się telewizji ogólnej na świecie. Oni też przyciągają widownie. Żaden rozsądny zarząd TVP ich nie wywali. Gdy czytam twój opis to mam przed oczami TV Trwam, tyle że bez religii. Taka telewizja to nudy, była by oglądana tylko przez zagorzałych zwolenników i nie poszerzała widowni. Prosta droga do przegrania konkurencji z siecią i bankructwa. Telewizja ma być dla ludzi, a dzisiejsze gusta są takie (nastawione na lekką rozrywkę), a nie inne. TV musi przyciągać młodą widownie, jeśli chce przetrwać. A ty możesz się przesiąść z TVP na TV Trwam, gdy ta już zaistnieje w NTC. Widać ich model ci najbardziej odpowiada.

 

I jakby zaczęli inwestować w produkcje filmów przyrodniczych i w produkcje filmów animowanych dla dzieci. To byłoby coś!

Zgadzam się, to byłoby coś. Ale na to niestety potrzeba pieniędzy z abonamentu. Politycy nie kwapią się do zmiany ustawy o finansowaniu mediów publicznych, a społeczeństwo nie widzi korzyści z płacenia na TV publiczną. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast twoje założenia, mnie się wydają nierealne. TVP miałaby ograniczyć rozrywkę? Przecież to ona przyciąga największą widownię przed telewizory. Trzeba też przyciągać nowe, młode pokolenia bo inaczej przegrają z internetem. Celebryci są w każdej liczącej się telewizji ogólnej na świecie. Oni też przyciągają widownie. Żaden rozsądny zarząd TVP ich nie wywali. Gdy czytam twój opis to mam przed oczami TV Trwam

Co ty nazywasz rozrywką? Niekończące sie seriale śmieciowe, przy których, niektórzy widzowie powymierali nie doczekawszy się końca oglądanego serialu. Zaproponowałem rozrywkę innego formatu, z jakiego dawno nie wiedzieć czemu rezygnowano. Wiesz chociaż dlaczego ludzie porzucili abonament? Powodem między innymi jest obecna "treść" nadawanych programów.

Owszem oglądam TV TRWAM tylko dlatego, że jestem poszukiwaczem interesujących filmów, programów na wszelkich stacjach telewizyjnych. I jeśli coś znajdę interesującego, to tam zatrzymuję "oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san:

 

odniosę się do Twojej wizji idealnej TV publicznej.

Pierwsza kwestia - struktura administracyjna powinna być tak zorganizowana, by nie generowała zbytnich kosztów osobowych i finansowych. Wiadomo, że decydenci muszą sporo zarabiać, ale dyrektorów nie powinno być przesadnie za dużo. Jestem wrogiem dzielenia jednej firmy na mniejsze, tylko po to, by dać zarobić. TVP powinna być jedna, bez spółek regionalnych, ośrodki powinny być częścią TVP. Jestem za tym, by regionalne rozgłośnie radia publicznego włączyć do Polskiego Radia, każdy z nich powinien emitować co najmniej 18 godzin własnego programu na dobę.

 

Kanały. Docelowo wszystkie powinny być w HD.Odkodowane z satelity powinny być tylko TVP Info i TVP Polonia.

TVP1 - teatr TVP, filmy fabularne po raz pierwszy w otwartej telewizji, 3 wydania "Wiadomości" (równolegle z TVP Info), zmiana formuły "Teleexpressu" (obecnie to dubel "Wiadomości"), dobre seriale ("Moda na sukces" zostaje, ewentualnie przeniesiona do TVP Seriale, jeśli będzie w DVB-T), duża dawka publicystyki, transmisje sportowe, trochę rozrywki typu "Jaka to melodia?". Jednym słowem - kanał uniwersalny.

 

TVP2 - kanał uniwersalny, ale z większym naciskiem na programy dla dzieci i młodzieży, wyższą kulturę, programy edukacyjne oraz na rozrywkę. Kino starsze i klasyka, publicystyka ale taka bardziej analityczno-edukacyjna - brak serwisów informacyjnych, "Panorama" - jako program opisujący szerzej pewne wydarzenia w Polsce i na świecie, bez gadających głów - codziennie jedno wydanie około 21 - charakter bardziej edukacyjny. Polskie soap opery jak "M jak miłość", czy "Barwy szczęścia" zostają.

 

TVP3 - kanał skupiający się głównie na problematyce polskiej, zawiera pasma regionalne - 5 godzin w dni powszednie, 6 - 8 godzin w weekendy, pasmo wspólne wykorzystuje potencjał ośrodków regionalnych (materiały ośrodków także w innych kanałach TVP), w nocy ogólnopolskie emisje głównych wydań regionalnych serwisów (coś na wzór norweskiego "Distriktnyheter"). Może być emisja równoległa z TVP Info wyspecjalizowanych serwisów typu wiadomości gospodarcze, kulturalne, materiały z Euronews,

 

TVP Info - całodobowy kanał informacyjny, z nocnym programem na żywo, bez publicystyki.

 

TVP Glob - filmy dokumentalne z całego świata o różnorodnej tematyce, w prime-time polska publicystyka i wyspecjalizowane dni świat"magazyny (np. reaktywowane "Oblicza mediów", czy program w stylu "7 dni świat".

 

TVP Kultura - ambitna kultura, teatr, opera, balet, biografie artystów, edukacja kulturalna także dla dzieci, klasyka kina, transmisje z ważnych wydarzeń kulturalnych.

 

TVP Seriale - kanał poświęcony serialom, ale mniej powtórkowy, więcej produkcji zagranicznych.

 

TVP Retro - prezentacja archiwaliów polskich i zagranicznych, nie tylko rozrywka.

 

TVP Sport - wiadomo, transmisje sportowe, magazyny sportowe, jeśli jest jakaś transmisja na TVP1 czy TVP2, to kanał sportowy nie prowadzi równoległej transmisji!

 

TVP Obiektyw (może być inna nazwa) - telewizyjna wersja TVP Parlament, transmisje z obrad obu izb naszego parlamentu, Parlamentu Europejskiego, briefingi polityków, transmisje ważnych wydarzeń społecznych (np. ogłoszenie wyroku sądowego w bulwersującej sprawie), wypowiedzi ważnych ludzi z zagranicy tłumaczone symultanicznie na nasz język

 

TVP Nauka - kanał typowo naukowy, polskie i zagraniczne programy edukacyjne dla różnych grup wiekowych, od dzieci po osoby starsze, o różnej tematyce, prezentacje wykładów akademickich, tematyka zarówno poważna, jak i lżejsza.

 

TVP Rozrywka - kabaret, różnego typu humor, koncerty polskich i zagranicznych artystów, dużo muzyki od disco-polo (uważam, że publiczne media nie powinny żadnej dyskryminować) po jazz, czy poetycką, programy prezentujące różnego rodzaju rozrywkę.

 

TVP Extra HD - czyli TVP HD po nowemu - materiały w HD nie emitowane na istniejących kanałach HD, po uruchomieniu wszystkich stacji w wersji HD, kanał uległby likwidacji.

 

TVP Polonia - program dla Polonii oraz dla Polaków przebywających za granicą i dla wszystkich interesujących się naszym krajem. Kanał ma promować naszą kulturę, gospodarkę itp. Kilka programów po angielsku, możliwość stworzenia napisów we wszystkich językach naszych sąsiadów oraz w kilku innych, ogólnoświatowy dostęp, także w Internecie, tak samo jak TVP Info. Jedyny kanał TVP całkowicie wolny od reklam.

 

W mojej wizji nie ma TVP ABC, programy dla dzieci i młodzieży są w TVP1 i 2, Kultura, Nauka, Sport i Retro i Rozrywka.

 

Całkowicie skończyć z 3D, skoro nawet BBC się wycofuje, UHDTV to na razie pieśń przyszłości. Wszystkie kanały powinny być w DVB-T. Ograniczona możliwość przerywania programów reklamami, całkowita rezygnacja z abonamentu, ale z publicznym finansowaniem w inny, prezentowany już sposób. Wszystkie stacje TVP wzajemnie się uzupełniają, a nie konkurują. Proponowałbym też większą współpracę s Polskim Radiem.

 

Trochę odeszliśmy od tematu, ale skoro taka wizja została już zaprezentowana w tym temacie, to skorzystałem z okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszyscy którzy z utęsknieniem czekali na wprowadzenie powszechnej opłaty audiowizualnej chyba się doczekali :

 

 

 

Resort kultury odkrywa karty: Opłata audiowizualna w wysokości 10 zł. Zapłacimy wszyscy

Wreszcie poznaliśmy szczegóły dotyczące planów nowelizacji ustawy medialnej. Wczoraj, resort kultury ujawnił 18-stronicowy dokument prezentujący nową koncepcję finansowania mediów publicznych. Zakłada on likwidację abonamentu i zastąpienie go opłatą audiowizualną. Dziś, w Radiu Zet minister kultury Bogdan Zdrojewski po raz kolejny podkreślił, że opłata ta będzie powszechnym obowiązkiem.Zamieszczony na oficjalnej stronie MKiDN dokument "Koncepcja zasad finansowania mediów publicznych", to propozycja szeregu zmian, których wdrożenie miałoby umożliwić stabilne funkcjonowanie publicznego nadawcy, a także jego większą misyjność. Najistotniejsze propozycje resortu kultury dotyczą likwidacji przestarzałego i mało funkcjonalnego systemu abonamentowego i zastąpienie go powszechną opłatą audiowizualną w wysokości 10 zł. Zgodnie z projektem, do uiszczenia takiej opłaty zobowiązane byłoby każde gospodarstwo domowe.

 

"Gospodarstwo domowe jest rozumiane jako zespół osób mieszkających i utrzymujących się wspólnie albo jedna osoba utrzymująca się samodzielnie" - czytamy w dokumencie.

 

Projekt resortu kultury zakłada stworzenie specjalnego Funduszu Misji Publicznej, który byłby finansowany z części środków uzyskanych z opłaty audiowizualnej. "Środki w nim gromadzone przyznawane byłyby w ramach konkursów na poszczególne przedsięwzięcia programowe. Podmiot, który uzyskałby dofinansowanie, byłby zobowiązany do jak najszerszego udostępnienia danej audycji" - czytamy na stronie MKiDN.

 

Projekt zakłada również kilka zmian związanych z poszerzeniem obecnego katalogu osób zwolnionych z uiszczania opłaty audiowizualnej. Najważniejszą z nich jest obniżenie wieku wymaganego do zwolnienia z 75 do 67 lat.

 

Dziś, w rozmowie z Radiem Zet, Bogdan Zdrojewski odniósł się także do kwestii amnestii dla osób, które przestały płacić abonament po słynnym wystąpieniu Donalda Tuska (premier określił wówczas abonament RTV mianem "haraczu"). Minister kultury zaznaczył, że taka amnestia byłaby możliwa, ale dopiero po wprowadzeniu nowego systemu finansowania mediów publicznych "Wtedy można się zastanawiać, czy opłaty zaległe mogłaby objąć amnestia" - podkreślił Zdrojewski.

 

Wciąż nie wiadomo, kiedy projekt rewolucji w finansowaniu mediów publicznych mógłby wejść w życie. Zdrojewski wielokrotnie podkreślał, że rozpoczęcie sejmowych prac nad nowelizacją ustawy medialnej zależy w dużej mierze od woli politycznej. Woli, której w Sejmie obecnie nie ma. Póki co, projekt założeń do nowelizacji ustawy medialnej spoczywa więc w sejmowej "zamrażarce". Kiedy ją opuści? Tego nie wie nawet sam minister kultury.

 

W rozmowie z radiową "Jedynką", rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że rząd zakłada wprowadzenie opłaty audiowizualnej jeszcze podczas obecnej kadencji Sejmu, czyli w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

 

źródło " Gazeta prawna" 31.01.2014r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu w TVP pokazywała takie oto programy popularno naukowe: KWANT, LABORATORIUM, SONDA dodatkowo Sensacje XX wieku, a teraz sama szmira pseudo kabarety i durnowate seriale. I to jest ta mityczna misja TVP pokazać odrealniony bzdurny szajs nabić komuś kasy. Najnowszy przykład serialu ,, Słodkie życie''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, to żądam dostępu do kanałów TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Kultura HD oraz TVP Sport HD w DVB-T. Jestem w stanie płacić i 30 zł/mies. tylko, żebym wiedział za co!

 

Resztę kanałów powtórkowych typu TVP Polonia, TVP Rozrywka, czy TVP Seriale natychmiastowo zlikwidować, to i znajdą się środki pieniężne na emisję w rozdzielczości HD. Przy okazji obciąć o 50% pensji Lisom, Kraśkom, czy Cichopkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu krajach są właśnie takie zasady, że obywatele finansują telewizję publiczną - czy to im się podoba, czy nie. Dlaczego TVP miałaby się zakodować i tym samym stracić zyski z reklam, z abonamentu i z dosyłów, a tym samym pomniejszyć znacznie widownie? Przecież nie przetrzymają tego finansowo. To byłaby katastrofa i upadek. Zostalibyśmy z badziewiastymi produkcjami TVN'u i Polsatu. A nawet jeśli by przetrwali, to nastąpiłoby znaczne pogorszenie jakości ramówki i pewnie wiele kanałów by zamknięto. A co z Polskim Radiem? Tu nawet nie ma co gdybać. Upadnie od razu. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ludzie chcieli płacić (w wystarczająco opłacalnej ilości) za dostęp do słuchania radia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco , po jakiego znów te Twoje mądrości, które wszyscy znamy.

opłata audiowizualna w proponowanej kwocie 10, a może nawet niższej byłaby akceptowalna i wpływy byłyby na tyle wysokie, ze byłby progres gdyby płacili wszyscy ... jednakowoż "dobry" rząd chce ZNÓW 1/3 zwolnionych.

Wtedy ci co płaca mają dyskomfort i wybrzydają. Jak wszyscy to wszyscy, jak sa wybrani to dlaczego reszta ma potulnie płacić a nie kombinować.

Grzech demoralizacji leży zatem w załozeniach.

Nie przesadzałbym też z psioczeniem na ofertę polskiej publicznej.

Chyba nie wiecie jaka chałę pokazuje publiczna tv w ...Niemczech. Po południu gotowanie, telenowele i sport (wielokrotnie ten sam co na Eurosporcie, który akurat w Niemczech jest FTA)

Np. powtórki archiwaliów disco z lat 80-tych, a widział tam ktoś fajny film na 1 albo 2-ce? Tytuł proszę... bo w tej naszej były w ubiegłym tygodniu co najmniej 2 hity: Walkiria i Crash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym też z psioczeniem na ofertę polskiej publicznej.

Chyba nie wiecie jaka chałę pokazuje publiczna tv w ...Niemczech. Po południu gotowanie, telenowele i sport (wielokrotnie ten sam co na Eurosporcie, który akurat w Niemczech jest FTA)

Chciałbym żeby Eurosport – po polsku – był FTA.

Z u mnie z perspektywy satelity, to widać jedyną słuszną telewizję Regionalną. Warszawską!

-----

W Niemczech państwowe radio i telewizja są bardzo silne. Większość stacji publicznych tworzy dobrowolny związek o nazwie ARD. Należą do niego wszystkie publiczne rozgłośnie regionalne.

 

Każda z rozgłośni regionalnych ma swój regionalny program telewizyjny, a wszystkie wspólnie tworzą pierwszy program telewizji niemieckiej zwany aktualnie Das Erste, i dodatkowe kanały cyfrowe Eins plus, Einsfestival i tagesschau24. Oprócz tego BR ma swój program edukacyjny BR alpha.

ARD i ZDF wspólnie emitują jeszcze:

kanal dla dzieci KiKa

kanał dokumentalny Phoenix

kanał kulturalny arte (we współpracy z telewizją francuską)

kanał kulturalny 3sat (we współpracy z telewizjami austriacką i szwajcarską)

Programy te są generalnie niezłe do bardzo dobrych. Oczywiście nie przez cały czas, ale na prawie każdym da się znaleźć coś ciekawego i wartościowego. Edukacja, reportaże, rozrywka, filmy... Telewizyjne rozgłośnie regionalne finansują produkcję wielu bardzo dobrych i ciekawych programów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu krajach są właśnie takie zasady, że obywatele finansują telewizję publiczną - czy to im się podoba, czy nie.

Z tą jedną różnicą, że obywatele mają to, co "chcą". Patrz Niemcy.

Ale obywatele mają, jak najpierw zapłacą wszyscy - nie przed. Ppatrz Niemcy. Żeby coś wyprodukować, kupić najpierw trzeba na to mieć. :P

 

 

@draco , po jakiego znów te Twoje mądrości, które wszyscy znamy.

A po takiego, że mam prawo do woli się wypowiadać. :P

 

opłata audiowizualna w proponowanej kwocie 10, a może nawet niższej byłaby akceptowalna i wpływy byłyby na tyle wysokie, ze byłby progres gdyby płacili wszyscy ... jednakowoż "dobry" rząd chce ZNÓW 1/3 zwolnionych.

Wtedy ci co płaca mają dyskomfort i wybrzydają. Jak wszyscy to wszyscy, jak sa wybrani to dlaczego reszta ma potulnie płacić a nie kombinować.

Grzech demoralizacji leży zatem w załozeniach.

Nie przesadzałbym też z psioczeniem na ofertę polskiej publicznej.

Chyba nie wiecie jaka chałę pokazuje publiczna tv w ...Niemczech. Po południu gotowanie, telenowele i sport (wielokrotnie ten sam co na Eurosporcie, który akurat w Niemczech jest FTA)

Np. powtórki archiwaliów disco z lat 80-tych, a widział tam ktoś fajny film na 1 albo 2-ce? Tytuł proszę... bo w tej naszej były w ubiegłym tygodniu co najmniej 2 hity: Walkiria i Crash.

W innych krajach też są zwolnienia. Założenia są dobre, tylko pewnie wykonanie będzie znów fatalne. Chcą za wszelką cenę zadowolić wszystkich. Pewnie kombinują tak, żeby opłata była niska ale jednocześnie dalej były reklamy. Bo jak wiadomo 10zł to zbyt niska kwota, żeby TVP miała nagle więcej pieniędzy. Zgadzam się z drugą częścią posta, ludzie zbytnio psioczą na ofertę TVP.

 

Chciałbym żeby Eurosport – po polsku – był FTA.

Ja też. Ale dlaczego w Polsce i w innych krajach nie jest? Ja widzę to tak: Ludzie dużo płacą na niego, i tylko pozornie jest za darmo. Zacznijmy od tego, że na niemieckim rynku jest bardzo silna telewizja publiczna. Na którą wszyscy płacą sporą kasę (18€), i która nadaje wszystko FTA w HD. To wywołuje silną presję na nadawców, żeby częściej udostępniali swoje treści FTA. Inaczej nie będą mieli oglądalności. Prywatne stację rekompensują sobie to na płatnej ofercie i kablówkach (znaczna część ludzi w DE ogląda TV przez kabel, NTC praktycznie tam się nie liczy). Kwoty za satelitę premium też są wyższe. Rynek wewnętrzny też jest większy i dodatkowo płynie kasa z reklam. To powoduje, że takiemu Disneyowi czy Eurosportowi bardziej opłaca się nadawać FTA w Niemczech, niż odpłatnie w Polsce. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj oj

Dzisiaj u mnie w domu pojawił się list z upomnieniem od PP i groźbą egzekucji za abonament od 01/2009 do 01/2012. Z odsetkami 900.

U mnie w urzędzie pocztowym cały karton tych listów. Widocznie wzięli się za ten rejon.

Jak myślicie jest szansa na umorzenie? Moze warto spróbować? Co warto napisać?

Że też musieli teraz. Nie mogli poczekać jeszcze 4 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jest szansa na umorzenie? Moze warto spróbować? Co warto napisać?

 

Zawsze warto napisać jeżeli jest jakiś punkt zaczepienia - bezrobocie ,choroba ,nagły wypadek lub inne nieszczęście

 

W ogóle to trzeba zacząć od zablokowania egzekucji tzn. trzeba wysłać pismo do COP w Bydgoszczy wydział abonamentu RTV o niepodejmowanie żadnych działań z uwagi na fakt że zwróciliśmy się do KRRiTV z prośba o umorzenie zaległości ,przeprosić i poprosić o cierpliwość - chodzi po prosto o to ,żeby pismo z tytułem egzekucyjnym nie wyszło z Poczty ,bo jeżeli taki tytuł trafi do Urzędu Skarbowego na ratunek jest za późno .Najgorzej jest jak ktoś osiąga dochody wtedy Urzędowi łatwo jest to ściągnąć bezpośrednio z rachunku ,albo ze zwrotu podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

takie cos pomocne w sieci niedawno znalazlem rozsylajcie dalej niech ludzie sie bronia to sobie dadza spokoj z nami :brawo:

 

odp listowna na wezwanie do zaplaty zaleglego abo. rtv z poczty polskiej. W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytel­nio­nych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy.

 

O co chodzi? Autorka pisma pogrzebała w przepisach i odkryła, że na podstawie rozporządzenia ministra transportu z 25.09.2007 w listopadzie 2008 wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność. Od tego czasu w ciągu roku poczta miała obowiązek nadać odbiornikom indywidualny numer identyfika­cyj­ny i poinformować o tym właścicieli. Inaczej nie może ściągać opłat.

 

Dostaliście takie zawiadomienie? Jak się okazuje, nie wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście wydaje mi się że próbują ściągnąć najwięcej jak się da bo wkrótce nastąpi likwidacja tego abonamentu...

prz3m3k1, na pewno komuś się uda. Obawiam się że część ludzi pisząc skargę do poczty dostanie xero potwierdzenia rejestracji i wtedy kicha;-/

ale zawsze trzeba próbować-nic nie ma się do stracenia;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rodzice nie opłacają abonamentu od października 2007 roku, a na Upomnieniu, które otrzymuje co drugi Polak zaległość naliczana jest od 2009!! Przecież po 5 latach dług ulega umorzeniu!! Do dzisiaj TV nie jest wyrejestrowany, oboje pracują. Wysłałem to pismo, o którym pisaliście kilka postów wyżej, tj. W związku z otrzymanym pismem nr UP Z/ 00000/0000/2014 z dnia 29.04.2014 r., na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę przesłać na mój adres pocztowy w ciągu 7 dni, licząc od dnia doręczenia niniejszego pisma. Dokument dostarczono wczoraj o godz. 19:27. Rodzice wyrażają chęć opłaty na bieżąco. Jak to załatwić?

 

Edit: Wysłałem maila z opisem sprawy i prośbą o jej wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...