Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na konta spółek publicznej radiofonii i telewizji trafiły w 2012 r. w sumie 563 mln zł. To o 93 mln zł więcej, niż zakładała pierwotna prognoza. KRRiT podniosła też prognozę wpływów abonamentowych na 2013 rok - do 529 mln zł.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/56 ... ci-polakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, szacuje, że tegoroczne wpływy TVP z reklam będą niższe o 4 proc., natomiast wzrosną wpływy z abonamentu. Do końca listopada ub.r. stacja miała 150 mln zł straty, ale wynik finansowy za cały 2012 nie jest jeszcze znany.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ju ... abonamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiadomo jak by nie promowali to i tak ludzie nie będą płacić,zwłaszcza pod przymusem.W dzisiejszych czasach gdzie wszystko drożeje a pensje maleją,zapłacenie abonamentu byłoby chyba ostatnią rzeczą na którą chciałbym wydać ciężko zarobione pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś oficjalne stanowisko:

[...]jak będą traktowane osoby ze starszymi odbiornikami, które nie zakupiły dekodera? Telewizory takich osób utracą możliwość odbierania telewizji naziemnej, więc jak to się ma do płacenia abonamentu RTV? Czy osoby te mogą twierdzić, że nie mają odbiornika, mimo iż mają odbiornik starszego typu? Pytanie zadaliśmy Monice Bąk, rzeczniczce Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Odpowiedź przyszła dość szybko.

- Żeby przestać płacić abonament trzeba wyrejestrować odbiornik. Odbiornik bez dekodera - jeśli jest już na tym terenie tylko cyfrowy odbiór - nie jest urządzeniem umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu. Więc po wyrejestrowaniu odbiornika [abonent] może przestać płacić... - stwierdziła rzeczniczka KRRiT w wypowiedzi dla DI24.pl.

Cały news tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak i my wszyscy spotykający się tutaj na forum, doskonale Cię rozumiemy. Ale żyjemy w społeczeństwie zorganizowanym i mamy ustawowy obowiązek płacenia abonamentu za posiadanie telewizowa.

 

Osobiście cały czas czekam na oficjalne informacje dotyczące miłośników i odbiorców telewizji satelitarnej. Jak do tej pory temat tv sat jest skrzętnie omijany przez Krajową Radę Radia i Telewizj.

Gorąca prośba - czy redakcja SatKuriera mogłaby zadać KRRiT pytanie w naszym imieniu:

"Czy osoby posiadające zestaw: stary analogowy telewizor (bez możliwości odbioru NTC) plus odbiornik satelitarny do odbioru programów FTA (bez żadnej platformy komercyjnej), muszą płacić abonament rtv?"

 

Niech w końcu oficjalnie się wypowiedzą. Bo obowiązek płacenia 18,65 zł miesięcznie za jeden kanał telewizji publicznej tj. TV Polonia jest grubą przesadą. Antena też przecież może być skierowana na inną pozycję jak 13 i 19 °E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był też problem z abonamentem ,były długi napisałam do KRRiTV o umorzenie długu i pozytywnie rozpatrzyli moją prośbę teraz jestem na czysto .Jeżeli ktoś ma długi to gorąco zachęcam do korespondencji z KRRiTV i odradzam sprawdzanie skuteczności US w ściąganiu należności

Teraz leci reklama zachęcająca do płacenia abonamentu dzięki czemu Getin Bank zwróci nam wpłacone pieniądze ,pomijam już fakt,że trzeba spełnić pewne kryteria przy podpisywaniu umowy konta ,na tej reklamie pojawiają się loga TVP Seriale i TVP Sport - nie wiem czy TVP sugeruje ,że jeżeli wszyscy będą opłacać abonament to te kanały zostaną udostępnione bezpłatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej reklamie pojawiają się loga TVP Seriale i TVP Sport - nie wiem czy TVP sugeruje ,że jeżeli wszyscy będą opłacać abonament to te kanały zostaną udostępnione bezpłatnie

Tego pierwszego to nawet za darmo bym nie chciał. Większość powtórek nadawanych w TVP Seriale można oglądać w TVP Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, skarbówka zajmuje się abonamentem RTV. TVP wkrótce może się wzbogacić :)

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... pomni.html

Z tego co czytam to łączne zaległości Polaków z tytułu abonamentu RTV to 2,3 mld złotych. Gdyby choć połowę z tego odzyskała TVP to pewnie sypnęłoby nowymi kanałami i to w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed chwilą czytałem artykuł na WP i nie wierzyłem własnym oczom. To jakieś herezje przecież. W dobie kryzysu oni raczą sobie straszyć nas uczciwych obywateli skarbówką. Jak to czytam to jak bym bym miał jakieś koszmarne sny. Przecież to się tak skończyć nie może. Pamiętam jak dziś jak p. Tusk sam zakazywał płacenie abonamentu a teraz łapy po tą kasę wyciąga!!!!!! Może by tak zrobić jak z NC+ i zbojkotować ten [beep] TVP. Mam już dosyć tego złodziejstwa po przykrywką prawa a raczej bezprawia unijnego. Zresztą jaki to abonament jak to jest podatek od posiadania odbiornika RTV?????????????

Może jakiś zbiorowy pozew przeciwko tym praktykom by się przydał albo jeszcze lepiej jak by tym zainteresował się rzecznik praw obywatelskich lub UOKIK w przypadku NC+ spojrzeli łaskawie na abonentów i wszczęli postępowanie.

ps

wydaje mi że jak problem nie zostanie nagłośniony to wyrwią od nas kasę i nigdy jej nie oddadzą nawet jak wezmą bezprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co mam płacić ten abonament :?: Za te [beep]olone znaczki przez cały czas trwania audycji :?: [beep]ową ofertę TVP :?: Ta opłata za posiadanie odbiorników to jest totalna przesada. Czyli za to, że używam telewizora np. do oglądania filmów na DVD to i tak muszę za to płacić :woot: herezje jakieś :woot: tak samo, jak raz kiedyś posłucham radia ZET, to mam płacić za to, że radio sobie stoi na półce :?::?::?: Oczywiście, trzeba podwyższyć abonament, bo może nie wystarczyć na szkolenia i premie :roll: Trudno, mam gdzieś cały ten abonament, jak kraj jest biedny to niech zabiorą (p)osłom i ministrantom premie i nagrody :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...