Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wyżej, jeżeli przy wymianie kart wydadzą mi sprzęt bez opłat, to biorę i nadal zostaję z NC+, przynajmniej do końca obecnej umowy tj. do 30.11.2020 r. a potem się zobaczy, bo wkurzają mnie narzucone listy kanałów. Ja nie stosuję spliterów, mam MR z niezależnymi kartami, bo tak kiedyś sprzedawali, płacę 134 zł miesięcznie i to mnie zadowala.

A tak nawiasem mówiąc NC+ jest następcą prawnym C+ i też ma jakieś obowiązki wobec przejętych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie powołuj się na zapiski z cyfry+ bo piszesz tu o sądach cywilnych, że ktoś coś Ci obiecał wcześniej a teraz masz nowe regulaminy. Jak już na coś się powołujesz to na aktualne dla Ciebie regulaminy.

 

Oczywiście nie chcę udowadniać, że nie masz racji, wręcz przeciwnie. Dla mnie również jasnym jest, że jeśli masz samą kartę a każą Ci odbierać na sprzęcie nc+ to tylko i wyłącznie ten sprzęt powinieneś otrzymać na takich warunkach jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulaminy nc+ chyba gdzieś od 2013/2014 nie gwarantują działania na sprzęcie własnym i w razie "W" mogą wymienić kartki/przydzielić dekoder i nie można się z tej wymiany wykręcić. Chyba że przedłuzenie umowy było przez telefon i konsultant powiedział wprost że nie będzie żadnych zmian, wtedy mamy pewne pole manewru, ale i tak conajwyźej z prawem do rozwiązania umowy bez kary. Niech nikt nie mówi że ma coś zagwarantowane bo tak nie jest ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tym wszystkim którzy twierdzą że odejdą jak karty się sparują.

NC+ po was nie zapłacze.

Sam dobrze wiesz, że jak ktoś odejdzie z nc+ bo mu skasują odbiór na własnym deku to od razu ten ktoś ogląda dalej  to samo za ok 10x mniej.

Ja płacę 89 zeta choć nie musiałbym, ale płacę bo lubię i mnie stać, ale jak nc+ poleci po całości to bye bye bez łaski.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte obraźliwe stwierdzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój sprzęt i umowę przedłużyłem. Zdaję sobie sprawę z tego, że w trakcie umowy mogą mi wymienić karty, ale wtedy będą mi musieli wydać swoje dekodery, nie muszę się na to zgodzić i rozwiążę mowę przed terminem. Więc po co miałbym przechodzić na czas nieokreślony i płacić więcej?

Nie rozwiążesz umowy. Chyba oczywiście że karę zapłacisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10

Całkowicie się z tobą zgadzam ale jak widzisz sporo tutaj płaczących i panikarzy, bo karta w fergusonie albo splitterze przestała działać i świat się zawalił.

 

Nie rozwiążesz umowy. Chyba oczywiście że karę zapłacisz.

To twoja teoria, a praktyka mówi co innego. Qmpel przy przedłużeniu umowy dostał zapewnienie że karta będzie działać przez cały okres umowy. Rozmowy jak zapewne wiesz są nagrywane i jak najbardziej można się na to powołać. Ale jak lubicie to siejcie dalej plotki i panikę. :) Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10

Całkowicie się z tobą zgadzam ale jak widzisz sporo tutaj płaczących i panikarzy, bo karta w fergusonie albo splitterze przestała działać i świat się zawalił.

 

To twoja teoria, a praktyka mówi co innego. Qmpel przy przedłużeniu umowy dostał zapewnienie że karta będzie działać przez cały okres umowy. Rozmowy jak zapewne wiesz są nagrywane i jak najbardziej można się na to powołać. Ale jak lubicie to siejcie dalej plotki i panikę. :)

Bo karta będzie działać... W dekoderze nc+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie działać na sprzęcie innym niż operatora. Zaznaczył wyraźnie że na jego sprzęcie. Po tych wpisach widzę że prawdopodobnie większość z was dała się nabrać i wymieniła karty na nowe caymany i teraz wypisujcie takie bzdury żeby inni też wymienili, bo po co ktoś ma mieć lepiej, skoro też może mieć caymana i sprzęt operatora. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Nie wiem co nazywasz nabraniem ale u mnie wygrala czysta matematyka. Placilem +/- 95zeta miesiecznie. Mialem spliter i 3 fergusony. Wieczne dlubanie w liscie jak przychodzily nowe kanaly itd. Dostalem dekoder glowny + MRx2. Teraz place 120 zl. Wiem moja oferta jest [beep]iasta. Czyli doplacam 25 zl miesiecznie. 3 nowe tunery na linuxie lub jak ktos tam wczesniej pisal 1 jako serwer to za ile sie to splaci? Za 2 lata ? Za 2 lata to bedzie 4K itd w kolo macieju. Ok ferdki mi sie splacili lataly z 7 lat. Ale tera MR jest tak [beep]iascie tani ze....

ale wiem nieprzekonanych nie przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dokładnie przeczytajcie te umowy i regulaminy ,bo może sie okazać, że jesteście w czarnej [beep]ie. Kiedyś był zapis ,że gwarantują poprawny odbiór tylko na ich tunerach.

Czytać ze zrozumieniem ,a znalazłem jeszcze inny zapis z 2014r : https://ncplus.pl/~/media/ncplus/dokumenty/regulaminy/nc_plus_regulamin_22_12_2014.pdf   Zapis o sprzęcie własnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Nie wiem co nazywasz nabraniem ale u mnie wygrala czysta matematyka. Placilem +/- 95zeta miesiecznie. Mialem spliter i 3 fergusony. Wieczne dlubanie w liscie jak przychodzily nowe kanaly itd. Dostalem dekoder glowny + MRx2. Teraz place 120 zl. Wiem moja oferta jest [beep]iasta. Czyli doplacam 25 zl miesiecznie. 3 nowe tunery na linuxie lub jak ktos tam wczesniej pisal 1 jako serwer to za ile sie to splaci? Za 2 lata ? Za 2 lata to bedzie 4K itd w kolo macieju. Ok ferdki mi sie splacili lataly z 7 lat. Ale tera MR jest tak [beep]iascie tani ze....

ale wiem nieprzekonanych nie przekonam.

Zrobiłem dokładnie to samo co ty i jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zendow

Ogólnie rzecz biorąc wszystko zależy od tego co potrzebujesz. Napiszę Ci jak to jest na maszynach ktore działają na E2. Jeśli chodzi o grzebanie w liście kanałów to nie jest to aż tak czesto wykonywana czynność i nie na 3 urządzeniach tylko na jednym przy założeniu że wiesz jak to skonfigurować. Po drugie swoboda - własna lista kanałów, nagrywanie i odtwarzanie na czymkolwiek i na współdzielony zasób np. nfs. Dostęp z dowolnego urządzenia które działa w sieci lokalnej i potrafi obsługiwać przeglądarkę, a jak chcesz to z sieci zewnętrznej. W tym przypadku o którym piszę jest karta nc+ oraz karta skylink - przykładowo żona ogląda sobie film z kanału nc+, ktoś inny w tym czasie mecz z karty skylink i np. dziecko bajkę na tablecie. To zaledwie kilka rzeczy które można zrobić na jednej maszynie. Można tak wymieniać jeszcze długo rzeczy których nie osiągniesz na sprzęcie operatora, a są przydatne. Oczywiście jeśli wcześniej miałeś splitter lub fergusona albo inny podobny sprzęt to co piszesz jest uzasadnione ale moim zdaniem nie był to krok w dobrą stronę.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata to bedzie 4K itd w kolo macieju.<...>

ale wiem nieprzekonanych nie przekonam.

4K wokół za dwa lata? Sądzę, że nasycenie treścią 4K na poziomie jak mamy obecnie HD nastąpi nie wcześniej jak za 5 do 10lat (w sensie ilości, dostępności, etc.). Ale może się mylę, pożyjemy, zobaczymy. Fakt faktem nie jestem fanatykiem maksymalnie wyśrubowanej jakości/wierności obrazu. Teraz mam dobrze działający i spełniąjacy moje oczekiwania  sprzęt FullHD i o ile jakoś totalnie nie padnie przez najbliższe parę lat nie zamierzam go wymieniać dla "fanaberii 4K", której w codziennej praktyce może prawie nie zauważę.

Co do Cameleonów, zdaje są już odpowiednie sprzętowe blokery pozwalające ominąć problem słynnego FEDC. Kolokwialnie pisząc, jak chyba nawet przeczytałem na tym forum "karta w bloker, bloker w splitter i jedziemy dalej" ;) Zdaję sobie sprawę, że być może jest to przedłużanie agonii , ale póki się da zamierzam iść tą drogą. Na razie, póki co nc+ świeci u mnie bez takich dodatków :-)

Lecz jak już wspomniano wyżej, każdy robi wedle własnego uznania, potrzeb, itd. Jeden uwielbia układać własne listy, grzebać w konfiguracjach hard- i software, inny tego nie cierpi. Jeżeli jest z wyboru zadowolony, znaczy, że był dobry ;)

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać ze zrozumieniem ,a znalazłem jeszcze inny zapis z 2014r : https://ncplus.pl/~/media/ncplus/dokumenty/regulaminy/nc_plus_regulamin_22_12_2014.pdf Zapis o sprzęcie własnym

Masz rację to jest obowiązujący regulamin z grudnia 2014r. Przy przedłuźeniu umowy w czerwcu, przesłali mi jego treść, jest teź załączony do mojej oferty w ICA. Ten regulamin daje mi moźliwość odbioru oferty na własnym sprzęcie. Zgodnie z jego zapisami NC+ ma prawo wymiany kart i sprzętu, ale musi mnie wcześniej o tym fakcie zawiadomić.

Piszecie bzdety o jakichś nowych regulaminach, a nie czytacie swoich obowiązujących. Dwa lata temu, przy przedłźaniu umowy, jeden z konsultantów namawiał mnie na nowe dekodery i twierdził, źe za dwa, trzy miesiące zablokują mi mój sprzęt. Minęły dwa lata i nic się nie dzieje. Jak teraz przedłźałem umowę, mówiłem konsultantowi, źe nie będę przedłuźał, bo mam swój sprzęt, gość stwierdził, źe to nie jest źadna przeszkoda i na tym sprzęcie jeszcze pooglądam.

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta

 

1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. Abonent zobowiązuje się używać Karty dekodującej w sposób określony w Umowie, Regulaminie, Cenniku, niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji oraz odpowiadający właściwościom Karty dekodującej i jej przeznaczeniu. Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

 

A oto ta lista:

 

Lista kompatybilnych dekoderów:

  • ADB 5800S/SE 
  • ADB 5800SX/SE 
  • ADB 5810SWX 
  • ADB 5720SX/SE 
  • ADB 3740SX 
  • ADB 2849ST/2850ST 
  • ADB 2851S 
  • Pace HDS7241
  • PaceHDS7241CD
  • Sagemcom DSI83
  • Sagemcom DSI87
  • Sagemcom DSIW74
  • ADB NCP-4740SF
  • Technicolor USW4001NCP
  • Moduł CAM CI+ nc+

Warunkiem koniecznym dla spełnienia wymagania technicznego jest korzystanie z dekodera z zainstalowanym, oryginalnym oprogramowaniem operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ od dłuższego czasu stosowała zapisy, że gwarantuje poprawny odbiór tylko na dekoderach operatora. Nigdy w regulaminie nie było zapisu gwarantującego poprawny odbiór oferty na własnym sprzęcie.

Osoby, które mają tylko karty, w przypadku umowy terminowej i blokady karty ze względu na działania operatora mające na celu uszczelnienie systemu. Mogą wymienić kartę na zestaw od operatora lub rozwiązać umowę z karą.

W przypadku umowy bezterminowej wymieniają kartę na zestaw operatora lub wypowiadają umowę w trybie regulaminowym.

Sposób odbioru oferty tylko za pomocą karty nigdy nie był i nie jest gwarantowany w dokumentach klienta.

Trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować, że karty Camel będą działać do końca 2019 roku. To termin bezwzględny. Dlatego przy posiadaniu samej karty nie warto przedłużać umów, lepiej zapłacić kilka złotych więcej, w zamian za możliwość szybkiego rozwiązania umowy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowanie i nie gwarantowanie odnosi się do sprzętu który pojawia się na rynku i może być nie kompatybilny i tu operator nie gwarantuje że jego usługi będą działały bez jakikolwiek dodatkowych czynności - i to jest moim zdaniem zrozumiałe. 

 

Co innego gdy np. podpisujesz umowę, wszystko działa i przez widzimisię operatora przestaje działać - ten sam sprzęt który świetnie działał, bo operator intencjonalnie uwala sprzęt - to nie ma nic wspólnego z gwarancją tylko z działalnością na szkodę odbiorcę, abonenta  - bo naraża go bezpośrednio bez uzasadnienia na dodatkowe koszty i za to powinien się wziąć co najmniej UOKiK lub Trybunał w Strasburgu - działanie na szkodę abonentów - dodatkowe opłaty których wcześniej nie trzeba było uiszczać, ograniczanie konkurencyjności sprzętu innych producentów - modułów bez jakikolwiek przesłanek - gdzie jest wolny rynek o którego tak wszyscy bronią na tym forum - jeżeli nie można korzystać z dekoderów które się chce - ta sama analogia jak spółdzielnie mieszkaniowe ograniczały montaż anten i przegrały o brak konkurencyjności i swobody dostępu,- tu jest miejsce dla prawników i ochrony konsumenta - jak dostanę dodatkowe koszty z tytułu ich sprzętu od razu kieruję je do UOKiK i namawiam każdego - a wtedy UOKiK musi to z urzędu zbadać.

 

Miałem podobną kwestię z serwisem Panasonic, gdy nie odbierał mi 11410 - serwis stwierdził, że nie używam odpowiedniego sprzętu, akurat pokazałem im artykuł że Aston wygrał proces z Canal + bo ten też ich oskarżał że moduły Aston są nieodpowiednie - serwis przyjechał ponownie grzecznie przeprosił i naprawił TV.

Mnie nie interesuję czy to będą Camele czy Caymany, miałem dwie niezależne karty które mogłem włożyć do dwóch modułów - do dwóch TV, i za to płacę, i tego oczekuję, w przypadku gdy mi to specjalnie psują bo chcą dodatkowo zarobić, no cóż to już ich problem nie mój - zawsze mogą mi dać 2 moduły w MR i będę miał to co mam obecnie i nie będzie problemu - to oni robią problem, że nie chcą dać 2 modułów do MR tylko dodatkowo płatne dekodery - to już jest zmiana umowy.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta

 

1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. Abonent zobowiązuje się używać Karty dekodującej w sposób określony w Umowie, Regulaminie, Cenniku, niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji oraz odpowiadający właściwościom Karty dekodującej i jej przeznaczeniu. Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

 

A oto ta lista:

 

Lista kompatybilnych dekoderów:

  • ADB 5800S/SE 
  • ADB 5800SX/SE 
  • ADB 5810SWX 
  • ADB 5720SX/SE 
  • ADB 3740SX 
  • ADB 2849ST/2850ST 
  • ADB 2851S 
  • Pace HDS7241
  • PaceHDS7241CD
  • Sagemcom DSI83
  • Sagemcom DSI87
  • Sagemcom DSIW74
  • ADB NCP-4740SF
  • Technicolor USW4001NCP
  • Moduł CAM CI+ nc+

Warunkiem koniecznym dla spełnienia wymagania technicznego jest korzystanie z dekodera z zainstalowanym, oryginalnym oprogramowaniem operatora.

 

No i teraz załóżmy, że kupuję dekoder 5800SX w prepaid, który spełnia wymagania "zainstalowane oryginalne oprogramowanie operatora", wyrzucam kartę Conaxa i wrzucam Cameleon. Zadziała? Nie. A wg regulaminu tak...  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...