Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w czym problem, jeśli dostanę nowe dwa moduły z kartą na których będą odbierać moje TV z tunerem sat. nie będę robił żadnych problemów.

Myślę że nie będą chcieli stracić klienta który płaci prawie 200 zł miesięcznie.

W tym problem, że nie dostaniesz 2 modułów. Chyba, że na 2 umowy, ale nie do MR. :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito kup dekoder na E2 odpowiedni oscam. Podłącz Arivy po lan i zaświeci.

 

To nie dla mnie a dla znajomego. Ciekawe ile to podziała na tym sprzęcie, czy tego również nie ukrócą?

 

Kolega mówi, że NC+ dała mu do tej karty Kameleon jakiś dekoder chyba Sagemcom DSI87 ale go sprzedał. Czy na tym dekoderze by ruszyła ta karta Kameleon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zadzwonił do mnie kolega z zapytaniem dlaczego nie może odbierać kanałów z oferty NC+ na karcie Kameleon, która współpracowała ze spliterem Smart Wii. Sygnał był dzielony na 3 dekodery Ferguson Ariva 103. I nastała ciemność, czyżby wynikało to z wprowadzenia na karty Kameleon tzw. FEDC?

 

Idzie to jakoś obejść?

Widzę ze jadą z tematem blokowania dalej pewnie codziennie już wysyłają FEDC do wybranych (dzień bez blokowania to dzień stracony heee) nie wiem czy opłaca sie inwestować w dekodery z Enigma i wstawiać oscam jak do końca 2019 roku mają całkowicie wyłączyć kameleony , jest krótka piłka albo bedzie sie bawił w inwestycje albo weźmie od Nc+ multiroom ja wybrałem drugą opcje jak u mnie nie dawno nastała ciemność już nie chciało mi się kombinować.

To nie dla mnie a dla znajomego. Ciekawe ile to podziała na tym sprzęcie, czy tego również nie ukrócą?

 

Kolega mówi, że NC+ dała mu do tej karty Kameleon jakiś dekoder chyba Sagemcom DSI87 ale go sprzedał. Czy na tym dekoderze by ruszyła ta karta Kameleon? 

Tak w tym dekoderze o którym piszesz ruszy ta karta bo do niego ją przypisali na stałe , pewnie nie dawno lub pare miesięcy temu przedłużał abonament bo zauważyłem ze blokują kameleony jakiś czas po przedłużeniu abonamentu ale to pewnie nie reguła.

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem właśnie szare - bo jak są moduły barwy granatowej też Moduł CI HD Cyfra+ ( NC+ ) Cameleon SECA oryginalny

 

 modu%C5%82-ci-cyfra.jpg

 

- to te działają  SECA które jest usuwane ??

 

Ten moduł działa w oparciu o tunelowanie Nagra - Seca i po niespodziance od operatora nie będzie w nim karta działać. Ważne stwierdzenie : nc+ obecnie utrudnia, nie usuwa obsługi Seca z kart, karta pod E2 działa dalej z tunelem Seca, a nie w czystej Nagrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zadzwonił do mnie kolega z zapytaniem dlaczego nie może odbierać kanałów z oferty NC+ na karcie Kameleon, która współpracowała ze spliterem Smart Wii. Sygnał był dzielony na 3 dekodery Ferguson Ariva 103. I nastała ciemność, czyżby wynikało to z wprowadzenia na karty Kameleon tzw. FEDC?

Idzie to jakoś obejść?

Tak idzie obejść. :) Wystarczy tuner z E2 i odpowiedni OSCam, lub tuner z czytnikiem z Nagra MA (na przykład Technisat Digyboxx HD C+). :)

Zdaje się dla splitterów, modułów CAM z włożonym Cameleonem (np. w telewizorach) jest jeszcze opcja sprzętowego blokera.

Ale czy to zadziała dla każdego splittera/modułu - nie wiem. Ślady w tym wątku: posty #1711, #2259, #2319.

 

Tak w ogóle chyba warto przypomnieć ten artykuł Satkuriera nt. parowania kart, Cameleonów, FEDC, itp. Link pewnie tu już był, ale trochę ciężko przejrzeć prawie 2,5k postów ;)

https://satkurier.pl/news/162395/czy-nc-wprowadzi-parowanie-kart-seca.html

Zwracam na datę artykułu (08.2017), ale jak widać większość przewidywań się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego nie robi to hurtowo tylko małymi partiami?

Ponieważ robi to sukcesywnie małymi partiami by dzwoniących klientów przekonać do siebie na wymianę kart i dekoderów a także na Multiroom , załatwią temat z jednymi biorą następnych , chcą jak najmniej klientów stracić po tych zabiegach najlepsze jest to że blokadę wstawiają też po krótkim czasie od przedłużenia umowy u mnie po dobrym miesiącu  od przedłużenia i albo zostaniesz na jednym dekoderze od nich lub będziesz kombinował dalej z oscamem na dekoderach z Enigmą ale nie wiem czy opłacalne jesli podobno karty kameleon mają wyłączyć z końcem 2019r lub też weźmiesz od nich multiroom jak to sie mówi opcji do wyboru do koloru.

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak NC+ wszystkim puści FEDC na karty Cameleon to będzie mogła wygasić tunelowanie Seca 0100 na sat. i nie pomoże Oscam na FEDC bo kodowania Seca na sat. już przy kanałach poprostu nie bedzie. NC+ może dojść do wniosku że pora wygasić po 15 latach tunelowanie Seca i system na sat. przy ich kanałach. To wtedy Ci co nie mogą odbierać na dekoderach z wolnego rynku wróca do dekodera od NC+ z szafy który dostali w najem nawet za te 0 zł i karty przełączą się w czysta Nagrę i po problemie. Karta działa? Działa! Kanały są odbierane. Kto nie ma od nich dekodera doślą za 0 zł i dalej odbierac będzie oferta NC+. Ci co z tym się nie bedą mogli pogodzić odejdą do np. Smart HD+ nieparowanej karty Conax jak jeszcze będzie.

Karty Cameleon u abonentów zostaną ale użyć ich do odbioru na niezależnym sprzęcie w tunelowaniu Seca już nie bedzie po co skoro brak 0100 na sat. przy kanałach. Tylko dekoder na czystą Nagrę i włożenie do niego Camela by się przełączył w czystą Nagrę. I dalej kanały bedą świecić. Ja myślę że to wszystko do tego zmierza. Przymusić poprzez FEDC abonentów powrót do ich dekoderów z tej "szafy" i potem Seca out z satki. Tak posprzatają odbiór na niezależnym sprzecie. Parowanie witaj w NC+. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ robi to sukcesywnie małymi partiami by dzwoniących klientów przekonać do siebie na wymianę kart i dekoderów a także na Multiroom , załatwią temat z jednymi biorą następnych , chcą jak najmniej klientów stracić po tych zabiegach najlepsze jest to że blokadę wstawiają też po krótkim czasie od przedłużenia umowy u mnie po dobrym miesiącu  od przedłużenia i albo zostaniesz na jednym dekoderze od nich lub będziesz kombinował dalej z oscamem na dekoderach z Enigmą ale nie wiem czy opłacalne jesli podobno karty kameleon mają wyłączyć z końcem 2019r lub też weźmiesz od nich multiroom jak to sie mówi opcji do wyboru do koloru.

Mogą sobie wyłączać, camele, mogą sobie parować - niech parują z modułami i niech w MR dadzą 2 moduły - mogą być sparowane, spawane, zgrzewane, sklejane, lutowane i jakie tam techniki łączenia znajdą itd.

 

Ja (podobnie jak wielu przedmówców przede mną) w dzisiejszych czasach - czasach telewizorów kalibrowanych z THX z tunerami DVB-S ostatniej wersji kodeków z dwoma gniazdami CAM oczekuję możliwości oglądania natywnego sygnału a nie kompresowanego/filtrowanego przez tani dekoder NC itp., zatem oczekuję w ofercie dwóch (może być więcej za opłatą) modułów CAM - czy to tak dużo??? Dodawanie dekodera do TV skalibrowanego za kilkanaście tysi - to jak trampki z bazaru do smokingu. Tu logiki nie znajdą - chcą być premium - to niech nie dodają śmieci do oferty. Problem z tym że klient / odbiorca zawsze znajdzie jakiś dostęp do oferty - kwestia determinacji i odpowiedniego forum - pytanie czy operatorowi chodzi o to aby klient szukał "jakiegoś dostępu", czy żeby mu dał taki jak klient oczekuję.

 

 

A jak wygląda sytuacja TV na androidzie (prawie linux) i odbioru TV SAT - jest jakiś progres np. w aplikacjach o analogicznych funkcjonalnościach do aplikacji z tunerów sat opartych na linuxie?? są jakieś "oscamy" (cokolwiek to jest) lub inne analogiczne oprogramowania które mają tą samą funkcjonalność - ułatwiają życie odbiorcom?? - coraz więcej jest TV z androidem na rynku mających tuner SAT i odpowiednie gniazda CAM.

Moją intencją jest wyłącznie wykorzystanie w pełni funkcjonalności TV - oglądania TV SAT przez TV (moduł) a nie dekoder - co nie jest łatwe w dzisiejszych czasach. A może jakieś inne TV z popularniejszym software SMART mają ciekawsze - bardziej użyteczne rozwiązania - niekoniecznie zrobione przez producenta TV ale przez jego fanów??

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21

Karty Cameleon seca/nagra z CAID 0100 provid 000068\000000 działają też w nagra CAID 1813 provid 000068 . Więc jak "skasują" seca ,to zostanie jeszcze nagra 1813 .

No tak! Dlatego karty zostaną jak dostaną wszystkie FEDC od NC+. To zmusi abonentów do przełożenia ich w sprzęt zgodny z Nagra od NC+ jaki mają w najmie. Jak nie mają to dostaną dekoder od NC+ za 0 zł by dalej działało to i mogli oglądać. Po tym wszystkim Seca out z kodowania na sat. i nie będzie nic dawało zabawa w Oscam pod FEDC w Linuxie. :sad: Nie będzie co dekodować bo Seca na sat. nie bedzie tylko Nagra czysta i Conax. Oba systemy - karty są parowane ze sprzętem. To czego chcą dostawcy kontentu i na co naciskają NC+ będzie spełnione. Wszystko sparowane. :sad:

To tylko moje przypuszczenia ale oby tak się nie sprawdziło. Oby Camele jak najdłużej nam działały. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito kup dekoder na E2 odpowiedni oscam. Podłącz Arivy po lan i zaświeci.

 

To zmartwienie mojego kolegi. Nie jest biegły zbytnio w E2. A czy mógłby kupić np. na wolnym rynku jakiś dekoder od NC+ np. Sagemcom DSi87 i włożyć do niego swoją kartę Cameleon?

Będzie to tak działać? Przecież ta karta nie jest sparowana z żadnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe...bo mam dwa astony 2.26 i w nich karty cameleon i przedłużyłem właśnie [miesiąc temu] umowę do końca października 2020 roku.

Dlatego właśnie od miesiąca jestem na umowie bezterminowej. Powiedziałem że przedłużenie wchodzi w grę tylko jeżeli mi zapewnią w umowie że przez całą umowę będę mógł oglądać na własnym sprzęcie. Nikt nie był w stanie. Jeden konsul w przypływie szczerości powiedział wprost że w każdej chwili mogą mi kartę zablokować i kazac odebrać ichni dekoder.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tej umowie co mam do końca przechodzę na czas nieokreślony i czekam na niespodziankę od NC+ jak mi puszczą na karte Cameleon bo mam gołą kartę na umowie od ponad 10 lat jeszcze z czasów C+.

Puszczą prezent na karte to szybka ewakuacja od nich. Myślę że dużo osób co sobie ceni odbiór na własnym sprzecie tak się zabezpieczy. Na umowie na czas nieokreślony będę płacił tylko 4 zł wiecej abonamentu.

W zamian spokój i komfort że w każdej chwili bez kar bezproblemowo moge wypowiedzieć umowe i odejść. Nie zmusza mnie do odbierania ich oferty dalej na ich szrocie. :sad:

NC+ trochę się zmniejszy wkrótce baza abonentów.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...