Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany w świadczeniu usługi wiążą się z aneksem do umowy. C+ tego nie robi tylko wprowadza abonetów w bład jak to opisał @AliAs99.

Znam taki przypadek osobiście - abonent został zmanipulowny przez konsutanta i poinformowany, że nie może zachować usługi multiroom na dwóch derkoderch, tylko musi przejść na dwie umowy. 

 

Jeżeli dla Ciebie poinformowanie abonenta w stylu "W związku z zabezpieczeniem treści musimy wyłączyć u pana usługę multiroom" jest równoznaczne z aneksem do umowy to nie mam więcej pytań. 

 

15 minut temu, PawelTSW napisał(a):

c+ może zrobić co chce 

naprawdę? To działa w dwie strony czy tylko C+ może? Jednak przy Tobie można się "czegoś" nauczyć...

 

  

15 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Zacytowałem ci regulamin z którego jasno wynika, że możesz mieć dwóch modułów CAM. 

Czego tu jeszcze nie rozumiesz? 

Tego, że na podstawie cytowanego regulaminu dostawca usług wydał mi dwa CAMy. Czego tu jeszcze nie rozumiesz?

 

15 minut temu, PawelTSW napisał(a):

A to jest Twoje subiektywna opinia. 

Absolutnie się, w tym przypadku, z Tobą zgadzam.

 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, meckbar napisał(a):

jest równoznaczne z aneksem do umowy to nie mam więcej pytań. 

Ale jakim aneksem? Od dawna obowiązuje ten zapis. 

 

10 minut temu, meckbar napisał(a):

naprawdę? To działa w dwie strony czy tylko C+ może?

C+ może od ciebie wyegzekwować multiroom po wifi (kontrola odległości) 

Więc co chciałbyś Ty od nich niby wyegzekwować? :D

11 minut temu, meckbar napisał(a):

na podstawie cytowanego regulaminu dostawca usług wydał mi dwa CAMy. Czego tu jeszcze nie rozumiesz

Zgodził się, ich sprawa, że się zgodzili na to, ale teraz zmienił zdanie i już się nie zgodzą, dlatego po 2 latach obowiązywania umowy się z tego wycofają

 

12 minut temu, meckbar napisał(a):

Absolutnie się, w tym przypadku, z Tobą zgadzam.

To wciąż tylko twoja subiektywna opinia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Ale jakim aneksem? Od dawna obowiązuje ten zapis. 

Jeżeli nie rozróżniasz pojęć umowa i regulamin to szkoda czasu na dyskusję z tobą.

 

@k05 Dziękuję, że postanowiłeś wejść w rolę mojego adwokata i odpowiadasz na pytanie skierowane do mnie.

Jak już Ci napisałem "poczekam na ofertę przedłużeniową i podejmę decyzję. Bez gorączkowania się."

Chętnie Ci wtedy odpowiem, ale musisz się jeszcze uzbroić w cierpliwość bo trochę to potrwa. 

 

A tak w ogóle to... Wesołych Świąt!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ wyłączając niektórym użytkownikom usługę multiroom złamie zapisy regulaminu i coraz więcej osób to zauważa, za chwilę wywiąże się z tego niezła draka. 

Ja też bardzo dokładnie przeanalizowałem swoją sytuację i regulaminy jakie były mi dostarczane. Posiadam na wyposażeniu sprzęt który dostałem od operatora, dekodery są na liście tych wspieranych i właściwie zabezpieczonych. Jedyne co mogą zrobić na tą chwilę to wypowiedzieć mi umowę bo jestem na czasie nieokreślonym. 

Byłem u rzecznika praw konsumenta który sam stwierdził że wszystkie telefoniczne żądania operatora do oddania jednej karty nie są w żaden sposób wiążące. 

CANAL + już od dłuższego czasu stąpa po cienkiej linie i wprowadza cześć swoich abonentów w błąd co pewnie wcześniej czy później zakończy się postępowaniem i kolejną karą za nieuczciwe praktyki. 

Ja cała korespondencję czy to mailową czy rozmowy z infolinią przechowuję i w razie potrzeby wykorzystam. 

Oczywiście cześć tutaj obecnych również wprowadza Was w błąd pisząc że MUSICIE oddać canal+ jedną kartę i zgadzać się na aneksowania umów na nowych mniej dla Was korzystnych warunkach, otóż nie musicie a canal+ co najwyżej może Wam wypowiedzieć umowę czego nie chce zrobić. 

Sprawa jest ciekawa i bardzo rozwojowa... Czekamy z niecierpliwością na ciąg dalszy 😁

Ja osobiście czekam na naliczanie mi kary za niezdanie karty w terminie do 1/04, będzie to kolejne złamanie regulaminu bo nigdzie nie mam takiego zapisu o takiej karze a konsultant wprowadził mnie w błąd na co mam dowód w postaci nagrania rozmowy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meckbar napisał(a):

Jeżeli nie rozróżniasz pojęć umowa i regulamin

Umowa jest podparta różnymi regulaminami, więc to ty nie ogarniasz. Szkoda dyskusji z takimi ludźmi. 

Godzinę temu, plockier napisał(a):

złamie zapisy regulaminu

Które? Sam to wymyśliłeś? :D

Bo regulaminu jak widać nie czytałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

... dlatego po 2 latach obowiązywania umowy się z tego wycofają

Po raz ostatni pokażę Ci jak bardzo nie wiesz o czym piszesz.

 

Umowa to porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Rozwiązanie umowy może nastąpić poprzez wypowiedzenie umowy, a nie wycofanie się z czegoś. Również zmiany w zawartej umowie wymagają zgody obu stron. 

Umowa z C+ po 2 latach przechodzi z okresu oznaczonego w okres nieoznaczony i jest wciąż tą samą umową z tymi samymi prawami i tymi samymi obowiązkami. Tylko okres wypowiedzenie zmienia się dla obu stron. Dlatego piszesz bzdury o wycofywaniu się z umowy - wycofać się, a właściwie odstąpić, to możesz w terminie podanym w umowie (zazwyczaj kilka do kilkunastu dni).

 

Tak więc C+ teoretycznie nie może włączyć multiroomu bo zmienia tym samym warunki umowy (zawartej bez przestrzegania lub z pominięciem regulaminu dot. multiroomu), natomiast może tę umowę wypowiedzieć lub zaproponować aneks, który wymaga akceptacji obu stron. Dostawca usług może jednakowoż przymusić klienta do wymiany dekodera lub karty w ramach zabezpieczenia treści. Mój sprzęt spełnia pod tym względem obecne wymagania (nie mam karty cameleon).

 

Tyle teorii. Jeżeli dalej to do ciebie nie dociera to cóż... żyj w swoim świecie i bądź szczęśliwy. 

 

Ja nie mam zamiaru nikomu się odgrażać co zrobię, jak nie zostanie mi przedstawiona satysfakcjonująca mnie oferta. Najzwyczajniej odłączę się od grona abonentów. A za czas jakiś być może pojawi się oferta, która wzbudzi moje zainteresowanie i ponownie podpiszę umowę. Czas pokaże...

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, meckbar napisał(a):

Umowa to porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Rozwiązanie umowy może nastąpić poprzez wypowiedzenie umowy, a nie wycofanie się z czegoś. Również zmiany w zawartej umowie wymagają zgody obu stron

Znowu bzdury wygadujesz 

 

Zaakceptowałeś umowę, która może wymagać od ciebie sprzętu z kontrolą odległości tylko nawet tego nie przeczytałeś na swojej umowie. 

 

Regulamin i umowę dostałeś do przeczytania i tam wyraźnie było napisane, że w dowolnym momencie c+ może ci wymienić sprzęt na taki, który spełnia wymogi techniczne dotyczące multiroom. 

 

4 minuty temu, meckbar napisał(a):

Tak więc C+ teoretycznie nie może włączyć multiroomu bo zmienia tym samym warunki umowy

Może, bo taki regulamin zaakceptowałeś 2 lata temu, czy ci się to podoba czy nie. 

 

 

 

@Mruczek coś w chcesz dodać w temacie? Czy musiałeś coś od siebie dodać? 

@meckbar żeby ci ułatwić zadanie, bo widocznie nie chce ci się czytać regulaminów, to spytam:

 

Czy 2 lata temu miałeś zapis w umowie o wymogu kontroli odległości? :) ano miałeś :)

 

 

 

Było napisane, że sprzęt musi spełniać wymogi i c+ może zażądać jego wymiany? 

Było. Więc nie odwracaj kota ogonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Czy 2 lata temu miałeś zapis w umowie o wymogu kontroli odległości? :) ano miałeś :)

Odpowiedź: Nie miałem. 

Rozwinięcie: Zapis taki widnieje w Regulaminie świadczenia usługi.

Uzupełnienie: Podobnie jak zapis "Abonent korzystający ze Sprzętu – typ Moduł CAM 4K, nie ma możliwości korzystania z Opcji dodatkowej Multiroom."
W umowie znajdują się zapisy o usłudze multiroom, modułach CAM oraz zapis: "Umowa po okresie oznaczonym przekształca się automatycznie, zgodnie z Regulaminem, w umowę na okres nieoznaczony."

 

To teraz oświeć mnie dlaczego zostały mi wydane moduły - wiesz przecież zawsze najlepiej. Ja (według ciebie) niczego nie czytam i niczego nie rozumiem.

 

26 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Znowu bzdury wygadujesz

Wskaż łaskawie dokładnie w którym miejscu. Chętnie uzupełnię moją wiedzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c+ stosuje manewr prawny, w razie kolizji zapisy promocji maja charakter nadrzędny wobec zapisów ogólnych, dopóki trwa promocja.

promocyjne świadczenie MR jest sztywne nie podlega zmianom w regulaminie MR,czekaja na 1 dzień umowy na czas nieokreślony i zaczynają sztywno przestrzegać regulaminu z dnia dziś a nie jaki był x lat temu.

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelTSW napisał(a):

Wyłączą, bo nie znasz regulaminu multiroom. 

Czasem trwa to kilka dni, więc się tak nie ciesz ;)

Minęło 8 dni, a usługa multiroom nadal działa.  Dziś zaktualizowałem uprawnienia.
Ile czasu powinno minąć?

Inaczej. Po ilu dniach, jeśli okaże się, że multiroom nadal działa, wycofasz się ze swoich stwierdzeń, przyznasz, że się myliłeś i że Cyfra+ jednak nie wyłącza tej usługi po okresie oznaczonym umowy?

I oczywiście przestaniesz rozgłaszać, że:

W dniu 24.02.2023 o 18:27, PawelTSW napisał(a):

umowa przejdzie na nieokreślony i zgaśnie jedna karta. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AliAs99 napisał(a):

wycofasz się ze swoich stwierdzeń, przyznasz, że się myliłeś i że Cyfra+ jednak nie wyłącza tej usługi po okresie oznaczonym umowy?

wyłącza wszystkim :) poczekaj cierpliwie 2 tygodnie :)

uprawnienia nie mają nic do tego, karta zostanie wyrzucona z systemu.

6 godzin temu, AliAs99 napisał(a):

"Karta w usłudze zostanie deaktywowana. Proszę zwrócić sprzęt (moduł i kartę) w ciągu 14 dni. W przypadku nieterminowego zwrotu będą naliczane kary umowne". Wkrótce się przekonamy.

sam widzisz, że już ci o tym wspominają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości kary są zapisane w regulaminie za każdy dzień nie zwracania karty i w którym miejscu proszę mi wskazać bo nie mogę się doszukać. 

No właśnie i w abo na kwiecień jest wskazana pozycja multiroom, czyli mam rozumieć że operator fakturuje fikcyjne pozycje, hmmmm a to już bardzo ciekawe będzie 😁

Robi się koło tego coraz większy syf.... Myśle że sprawa się jeszcze bardziej rozwinie 👌🔥

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z fakturami na których dalej rozpisują usługę multiroom? Mam rozumieć że fikcyjne pozycje na fakturze których nie mam w ofercie też są ok 🤣

Piszą mi na kwiecień multiroom którego oficjalnie nie mam i pobierają opłatę za dekoder do niego 😁 słyszysz jak to brzmi? 

Kryminał to mało powiedziane 🤣🔥

Z dnia na dzień roobi się coraz bardziej ciekawie 👏

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszy mnie podpisywanie dwóch umów - naprawdę strzał w kolano, 

po kilkunastu latach bycia tłustym kotem (SUPERPREMIUM na dwóch modułach CAM - notabene CYFRA+ a więc oryginalny sprzęt operatora który dostałem w pewnej szeroko marketingowo ogłaszanej promocji wraz z telewizorem pewnego japońskiego producenta - telewizor nawet miał certyfikacje pod CYFRA+, producent nawet ustawienia głowicy zmieniał na Polskę pod transponder 11411,  itd.) oddałem karty i podpisałem umowę dwie umowy z konkurencją (również moduł i szybko działająca aplikacja) przy czym jedna za 5 zł za 110 programów z E11, E11 1 4K, FILMBOX HD, FILMAX4K, SUNDANCE, i jeszcze kilka które mniej mnie interesują i cały czas dochodzą nowe, a za które trzeba dodatkowo płacić nawet przy SUPERPREMIUM,  

 

- przecież jak podpiszecie na 2 umowy, to chcąc wziąć jakiś dodatek sportowy np na jakiś okres rywalizacji itd to musicie dwa razy płacić? - czy godzący się na taki cyrograf w ogóle zaskoczyli, że uprawiają seks z operatorem,

Edytowane przez darlen
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to pokazuje jak traktuje swoich abonentów Canal+ ma nas za wariatów że zamiast jednej umowy podpiszemy 2 na gorszych warunkach i będą nas doić podwójnie. W dzisiejszych czasach ludzie się zastanawiają czy w ogóle płacić za tv a canal+ chce żebyśmy nie jedną a 2 umowy podpisali 🤦🤣💵💶

Oni naprawdę mają nas za wariatów 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darlen napisał(a):

śmieszy mnie podpisywanie dwóch umów - naprawdę strzał w kolano

A mnie nie śmieszny. Pakiet  za 99,99 z dekoderem 4k oddałem rodzince. Dopłacam im 2 dychy i mam HBO Max,  bo oni nie korzystają. Mam też ich C+ Online.  Wziąłem drugi abonament z modułem CI+ za 40 dychy. W ten sposób za 60 mam dostęp do E+, całej paczki C+ z C+ 4k, HBO Max i MP . To ma być strzał w kolano? 🤣🤣

Pokaż minlepsza ofertę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha i ty śmiesz nazywać ludzi z dwoma cameleonami oszustami i oskarżać ich że przez nich ta Platforma pada bo przecież prawa drożeją. 

Osiągnąłeś właśnie szczyt hipokryzji 🤦🤣

Kombinator expert level, takie historie to tylko u typowego Janusza, umowę za 100 zł na rodzinę a co niech płacą a ja cyk tańszą  za 40 zł wezmę sobie od nich dostępy do online i pochwalę się ludziom na necie jak mieć super tani canal+ 🤣🤣🤣🤣

Trzeba było im jeszcze netflix, viapley i Disney tak sprzedać miałbyś fula za 60 zł 🤣🤣🤣

Kończ waść wstydu sobie oszczędź 😂

 

Jednym słowem abonencie canal + jak chcesz mieć tanio to najpierw znajdź sobie debi.. w rodzinie co zapłaci za wysoki pakiet a tobie podaruje hasła do online i tańszy pakiet 🤦🤦🤦

Edytowane przez plockier
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii 2 abonamenty są dla jednego użytkownika (zamiast multiroomu). Jeżeli w praktyce oddajesz drugi abonament komuś to inna bajka. 

Jeżeli nie będę miał możliwości przedłużenia umowy na dwóch modułach to w moim przypadku dwa abonamenty nie są lepszą ofertą niż ta, którą mam obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...