Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, plockier napisał(a):

Hahaha i ty śmiesz nazywać ludzi z dwoma cameleonami oszustami i oskarżać ich że przez nich ta Platforma pada bo przecież prawa drożeją. 

Osiągnąłeś właśnie szczyt hipokryzji 🤦🤣

Ty to do mnie piszesz? Chyba od pisania bzdur osoby Ci się pomyliły. 

Więc jak to do mnie , to zjedź z tych bzdur.

12 minut temu, plockier napisał(a):

za 100 zł na rodzinę a co niech płacą a ja cyk tańszą  za 40

Widzisz....sami chcieli,  bo nadal 80 to tanio. 

14 minut temu, plockier napisał(a):

Trzeba było im jeszcze netflix, viapley i Disney tak sprzedać miałbyś fula za 60 zł 🤣🤣🤣

Z tego akurat sam korzystam. Nie dziele się. Taki wredny jestem 🤣

16 minut temu, plockier napisał(a):

Jednym słowem abonencie canal + jak chcesz mieć tanio to najpierw znajdź sobie debi.. w rodzinie co zapłaci za wysoki pakiet a tobie podaruje hasła do online i tańszy pakiet 🤦🤦🤦

[beep] to szukaj w swojej rodzinie. Mają bardzo dobry pakiet w dobrej cenie, a co w nim jest...to nie jeden by chciał. 

17 minut temu, meckbar napisał(a):

W teorii 2 abonamenty są dla jednego użytkownika (zamiast multiroomu). Jeżeli w praktyce oddajesz drugi abonament komuś to inna bajka. 

Punk widzenia, zależy od punktu siedzenia. 2 umowy w jednym budynku, którego to ja jestem właścicielem 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak tak ..... bo jak wyłączą cameleony to oscam się skończy :P

Nowy system jest już dawno dziurawy i lata w oscam do tego jest jeszcze conax tak samo dziurawy, opcji jest dużo.

Cameleon jest dla tego tak ceniony że daje możliwość używania we własnym dekoderze i posiadanie niezależnego multiromu bez ciągnięcia dodatkowych kabli ethernet.

Wywalenie camela nic nie da operatorowi w zabezpieczeniu sygnału linijki i tak będą latać, Ci co to robią już dawno zamienili camela na nowe karty i wydłubali z nich dane, teraz robią sobie niezależny multirom ale po całym świecie i bez limitu 2 kart :P więc nie gadaj mi proszę głupot że cameleon to całe zło tej platformy.

Canal+ online dają do laysów i piwa za 10 zł i każdy sobie ogląda, albo tak jak kolega wyżej Ci napisał dzielą konta na kilka osób wśród znajomych a operator traci na tym dziesiątki razy więcej, ale to cameleon jest źródłem zła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zło [ no prawie ] tej platformy zaczęło sie kilka lat temu jak potracili prawa do lig, a ludziom którzy mieli platformę dla np. Serie A pokazali wała nie obniżając abo, nie dając nic w zamian.

Nowych kanałów w miarę sensownych to nie widziałem dawno, a w samej EU na innych platformach jest tego od groma.

Wystarczy chcieć, pomyśleć, podpisać stosowne umowy i tyle.

Ale po co, tłuszcza nie pyskowała za bardzo po stracie lig to i w tym temacie nikt nie pojęczy nie licząc kilkunastu osób na forum takim czy owakim.

Platforma C+ razem z CP to chodzą od masakrycznie długiego czasu na li.nijk.ach, CP nawet parowanie nie pomogło.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LorDx napisał(a):

Skoro się przyznałeś oglądasz na własnym, to wymiana. :D

od robienia w [peep] to my a nie ty nas :D

 

 

 

a gdzie to napisałem ?

czytaj ze zrozumieniem napisałem czemu ludzie cenią cameleona ale to nie znaczy że ja go za to cenię

Dla mnie dużym plusem jest niezależny multirom, czyli jadę na działkę i biorę sobie dekoder z kartą a w tym czasie żona z dziećmi zostaje w domu i oglądają sobie bajki.

Jakąś opcją zastąpienia tego jest canal+ online ale nie w moim przypadku bo na działce nie mam internetu, a sieć GSM jest w tym miejscu jest na tyle słaba że stream odpada.

Zresztą tak jak pisałem wyżej jak ktoś chce piracić to już dawno przeszedł na nowy system i gwiżdże na camela

 

ale w sumie to co Ci przyznam rację i bardzo dobrze to ująłeś "od robienia w [peep] to my a nie ty nas" to hasło idealnie pasuje do canal+ bo właśnie tak traktują swoich abo poczynając od konsultantów infolinii a kończąc na osobach decyzyjnych za posiadane prawa i pakiety

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak każdy będzie mocno chciał to zabierze, nawet bez camela ;)

 

Do UOKiK na tą chwilę nie mam co iść bo operator jak się okazuje oszukał mnie co do konieczności zmiany umowy(i na to mam nagrania rozmowy z konsultantem), sprawa jest na etapie rzecznika praw konsumenta.

Moja umowa na czas nie określony trwa nadal a operator świadczy dalej usługi bez zmian, więc na tą chwilę nie mam co reklamować, czekam spokojnie na dalszy rozwój sytuacji, wyłączą multirom to będziemy działać, na tą chwilę wszystko działa po staremu :P

Rzecznik praw konsumenta kazał się zgłosić jak coś się zmieni w mojej umowie, wtedy będziemy to konsultować no chyba że operator wypowie mi umowę ale tego nie chce zrobić niestety ;)

 

Innym których szantarzują tak jak mnie radzę to samo, na nic się nie zgadzać podczas rozmowy przez telefon, kazać im przesyłać wszystkie wiążące decyzję w formie pisemnej na adres korespondencyjny a z ewentualnym dokumentem udać się do rzecznika praw konsumenta w Waszym miescie i konsultować czy jest to zasadne.

Nie musicie podejmować decyzji na gorąco i przez infolinię, macie prawo z tym się zapoznać na piśmie na spokojnie w domu 

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadza-

nia aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku
zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organiza-
cyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca
usług każdorazowo poinformuje Abonenta.

 

Szczegółowe Warunki udostępniania Opcji dodatkowej Multiroom
z dnia 22.12.2014 r.

6. Korzystanie z Opcji dodatkowej Multiroom ograniczone jest wyłącznie do lokalu Abonenta, jak w Roz-
dziale II ust. 5 niniejszych Szczegółowych Warunków oraz w Rozdziale III ust. 5 niniejszych Szczegó-
łowych Warunków. Sprzęt wykorzystywany w ramach Opcji dodatkowej Multiroom wyposażony jest

w funkcjonalność kontroli odległości Sprzętu.

Rozdział II. Postanowienia szczegółowe Multiroom Standard

 

5.Możliwość korzystania z Opcji dodatkowej Multiroom Standard ograniczona jest wyłącznie do lokalu
Abonenta i celów wprost określonych w Regulaminie. W przypadku stwierdzenia przez Dostawcę usług
korzystania z Opcji dodatkowej Multiroom Standard w sposób nieobjęty niniejszymi Szczegółowymi
Warunkami zastosowanie będą miały postanowienia Regulaminu w zakresie możliwości obciążenia
Abonenta karą umowną z tytułu nieuprawnionego korzystania z usług Dostawcy usług

 

to tyle jeśli chodzi o zabieranie karty na działkę :D :D

 

 

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, plockier napisał(a):

macie prawo z tym się zapoznać na piśmie na spokojnie w domu 

Bo przy przedłużeniu umowy dostałeś całą papierologię więc nie udawaj, że nic nie wiesz. 

1 minutę temu, LorDx napisał(a):

Sprzęt wykorzystywany w ramach Opcji dodatkowej Multiroom wyposażony jest

w funkcjonalność kontroli odległości Sprzętu.

Dziękuję dobranoc - tyle można by było napisać i zakończyć dyskusję nad "sprzętem na działkę" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, koniec dyskusji, multiroom działa tak jak działał, jak będą chcieli coś zmienić to proszę o pismo oficjalne do domu, przez telefon nie prowadzę dyskusji na temat umowy bo nie chce być wprowadzony w błąd na to mnie uczulał rzecznik praw konsumenta. 

 

A co do cytowanego regulaminu multiroom to właśnie canal+ się do niego nie stosuje bo nie wymienia sprzętu czy kart a każe podpisać 2 umowy na mniej korzystnych zasadach i każe przejść z umowy bezterminowej na 2 lata. 

 

Oszuści są i tyle w temacie, radzę uważać na ich konsultantów i na nic się nie zgadzać, nie ulegać żadnej presji że musicie już teraz się na coś decydować przez telefon tylko prosić o wszystko na piśmie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, plockier napisał(a):

jak będą chcieli coś zmienić to proszę o pismo oficjalne do domu

Dostałeś już dawno, zgodnie z regulaminem. 

1 minutę temu, plockier napisał(a):

nie wymienia sprzętu czy kart a każe podpisać 2 umowy

Nieprawda, sprzęt czeka w punkcie. 

1 minutę temu, plockier napisał(a):

na mniej korzystnych zasadach

Za 0 multiroom to gorsze warunki? ;)

Aaa bo jest kontrola odległości :)

Czyli ty nie masz multiroomu skoro nie masz kontroli odległości. Masz sprzęt który nie spełnia wymagań. 

Zobaczymy po 14 dniach jak umowa wejdzie w życie. Wtedy zgaśnie, tak to widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie w życie to będziemy się wtedy tym zajmować, wyłączą, zrobią co chcą... Wtedy ja też będę miał prawo do działania w obszarze który ja uznaje za zasadny i odwoływać się do regulaminów, faktur VAT i innych rzeczy, pamiętaj że firma bez klientów nie będzie istniała, natomiast klient bez firmy da sobie radę.

Niesmak u ludzi jak widać tutaj na forum już jest i z każdą taką decyzją tylko grono niezadowolonych się powiększa. 

Jak dany operator nie potrafi właściwie obsłużyć swoich klientów to są inni którzy tylko czekają żeby ich przejąć i dają możliwości oglądania na działce 😉

Narazie to widzę że to Ty nie trzymasz ciśnienia, a ja sobie spokojnie czekam na pismo rozwiązujące moją umowę i naliczenie mi kar umownych za nieoddanie karty w terminie do 1.04 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PawelTSW napisał(a):
17 minut temu, plockier napisał(a):

nie wymienia sprzętu czy kart a każe podpisać 2 umowy

Nieprawda, sprzęt czeka w punkcie. 

Już ci pisałem (ale jak już często udowodniłeś czytanie ze zrozumieniem kuleje u ciebie), że znam osobiście przypadek, w którym konsultant zabawił się skutecznie w "łowcę jeleni" i przekonał abonenta posiadającego dwa dekodery, że musi je zmienić na dwie umowy. Najzwyczajniej trafił na osobę, która wyszła z błędnego założenia, że jak dzwoni ktoś z infolinii to przecież mówi prawdę i nie wprowadzałby w błąd. 

Tak więc jeżeli oczekuje się od kogoś przestrzegania zasad to należy je najpierw samemu przestrzegać.

 

24 minuty temu, PawelTSW napisał(a):

Czyli ty nie masz multiroomu skoro nie masz kontroli odległości. Masz sprzęt który nie spełnia wymagań. 

To oświeć mnie co ja mam? W umowie napisane jest, że multiroom, a ty, "forumowy autorytet" twierdzisz, że nie multiroom...

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym o żadnych zmianach operator mnie nie poinformował, nie dostałem żadnego maila (może trafił do spamu 🤣 nie wiem nie czytam spamu), w skrzynce pocztowej też pusto, pani konsultant po 20 min szantarzowania mnie na informacje że rozmowa jest nagrywana powiedziała że nie wyraża zgody i się rozłączyła. Więc jak dla mnie to oszustka i informacje przez nią przekazane nie są dla mnie nie prawdziwe. 

Wszystko działa po staremu, to wytłumacz mi po co ja mam chodzić do punktu? Bo Ty mi tak każesz? 

Czekam na pismo informujące mnie o tym że dalszy odbiór nie jest możliwy i jakie mam wyjście z sytuacji i z tego co wiem to tutaj też mam prawo i czas ustosunkować się do tej sytuacji. 

Jak podpisywałem umowę to dekodery dostałem kurierem do domu a teraz mam sam jeździć i głowę sobie tym zawracać? 

Mogą przysłać kuriera z nowym sprzętem a stare karty kazać oddać zgodnie z regulaminem ale nic takiego się nie dzieje. 

Ja sam to nigdzie się nie wybieram, jestem inwalidą ♿ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię konkretne odpowiedzi na zadane pytania. Na większość zadanych przeze mnie w ostatnim czasie nie odpowiedziałeś.

Nieśmiało sugeruję ci, żebyś brał przykład z @LorDx. W jednym napisanym przez niego zdaniu jest więcej treści niż w kilku twoich postach. Ale możesz robić jak uważasz, jesteś wolnym człowiekiem. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze na dokładkę, kto mi podłączy te nowe dekodery, czy wystarczy je podpiąć w miejsce tych starych? Czy trzeba dokupywać jakieś dodatkowe rzeczy? Ja już raz płaciłem za instalacje i przyszedł pan monter i wszystko podłączył. 

Kto teraz poniesie te dodatkowe koszty, o których mnie operator w umowie nie informował? 

Wyślą do mnie technika co to zrobi bo ja się na tym nie znam a już raz im zapłaciłem za podłączenie i aktywację? 

Problemy się nawarstwiają, trzeba o to wszystko dopytać, uregulować w jakiś sposób. 

Jak operator wymyślił sobie nową technologię to ma do tego prawo ale musi pokryć wszystkie koszty z tym związane a nie przerzucać je na abonenta 

15 minut temu, LorDx napisał(a):

masz zgody komunikacji na @, wystarczy potwierdzenie ze strony operatora ze wysłał, nie odpowiada za twoją skrzynke.

 

A gdzie taka informacja że mam taką zgodę? Włączyli ją za mnie? Ja dostaje rachunki papierowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, plockier napisał(a):

kto mi podłączy te nowe dekodery,

W regulaminie jest zapis, że po stronie klienta leży podłączenie, znowu się nie czyta regulaminów? 

 

12 minut temu, plockier napisał(a):

Kto teraz poniesie te dodatkowe koszty, o których mnie operator w umowie nie informował? 

Czyli jakie? :) dojazd do punktu po nowy sprzęt? 

23 minuty temu, meckbar napisał(a):

Na większość zadanych przeze mnie w ostatnim czasie nie odpowiedziałeś.

Bo udajesz że do ciebie nie docierają regulaminy operatora ;) udajesz że ich nie ma:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie mam, mam internet w telefonie i to mi wystarcza. 

Moi drodzy, ja bym zrozumiał tą walkę operatora o cameleony jakby od tego zależało bezpieczeństwo platformy, ale wycofanie ich z rynku niczego nie zmieni i operator powoli się kapuje że to walka z wiatrakami i jak skończy z camelami to cała historia zacznie się na nowo z conaxem 🤣

Lekiem na to miały być nowe karty które i tak już są dziurawe i załatanie dziury z cameleon em i conaxem też nic nie da. 

A na koniec tego wszystkiego to zostanie tylu wqrw... ludzi że nie będzie co zbierać. 

Polsat już dawno dał sobie z tym spokój i ma się bardzo dobrze 

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...