Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak można chwalić EPG w MHW które nie dość że było pisane dużą nieczytelną czcionką (co widać w końcu się zmieniło) to było wolne jak muł.Załadowanie czegokolwiek czy wyszukanie trwa wieki.

 

Nie wypisuj bzdur. Same dane nie maja nic do szybkosci aplikacji. Nie myl oddzielnych kwestii. Uzywanie tylko duzych liter mialo jedna korzystna ceche - dane lepiej sie kompresowaly.

Inna sprawa to realizacja maszyny wirtualnej. MHW jest w rekach NDS Group i jest wykorzystywane w ich sprzecie NDS doprowadzil do jednakowej funkcjonalnosci w bajerach z MHP.mozna porownac do Javy. Wydajnosc ograniczaly procesory

Canal+ zdecydowal sie na wlasy standard bo wczesne DVB nie oferowalo tej funkcjonalnosci.

 

Ciekawe że przez kilka lat istnienia N było wszystko dobrze a teraz nagle sprzęt ADB ma problemy z obsługą EPG.

Bo enka oderowala ubogie EPG w porownaniu z C+

 

Ja piszę o fakcie jak to działa na sprzęcie Cyfry.Kwestie techniczne jako użytkownika końcowego mnie mało interesują.Co z tego że dane się fajnie kompresują jak wszystko chodzi mułowato ?W sprzęcie Cyfry wciskam EPG czy tam Program jak to się zwie i mam komunikat proszę czekać a w sprzęcie ADB wciskam EPG i mam program na cały tydzień w pół sekundy.

Enka oferowała ubogie EPG ?Bzdura.Opisy na 4 podstrony to jest ubogie EPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszzz ale ważne ze opisy filmów sa w pełnym EPG a nie okrojonym jak w ADB (mam CLRA i 4 sekundy mam na przeczytanie 3 stron opisu bo póżniej zmienia mi się w jedno zdanie i mówię tu o aktualnym EPG na dany program KPINA !!! )

 

To ze wiekowe oznaczenia sa nie spójne z rzeczywistością to nie tylko tak jest na TechniSat ale na ADB tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow no to sam widzisz kolego ze dużo jest rzeczy które jednych denerwują innych nie bo mnie np. radio z deka ''ani ziębi ani parzy'' (sam tak napisałeś o EPG+) a EPG dla mnie to podstawa i dodam tylko ze po MHW na moim TechniSat-cie mam EPG pełne przynajmniej jak sprawdzałem dziś rano na 7 dni do przodu ;-)

 

Zadam Ci pytanie czy ''poprawiło działanie'' Twojego MediaBox+ okrojenie EPG + ??? Wątpię a prądu i tak Ci mniej czerpać nie będzie ;-)

 

Powiem Ci tak ... Ja z EPG korzystam tyle żeby nastawić dane audycje jakiś film i ta obecna forma EPG mi w zupełności wystarcza .. Jak chcę poczytać o nagrywanym filmie (zazwyczaj robi to żona ) to włącza NC Go + i tam jest dokładniejszy opis danej audycji .

 

Z resztą nawet wadliwe EPG to nie jest wada sprzętu a nadawcy EPG..

Pewnie gdyby wgrano inny soft do media nie ustępowałby tym indywidualnym tunerom o podobnej specyfice sprzętowej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że przez kilka lat istnienia N było wszystko dobrze a teraz nagle sprzęt ADB ma problemy z obsługą EPG.

Bo enka oderowala ubogie EPG w porownaniu z C+

EPG za czasów Nki na dekoderach ADB było dokładnie takie samo jak jest teraz. Wcześniej wszystko śmigało, teraz nagle wykastrowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszzz ale ważne ze opisy filmów sa w pełnym EPG a nie okrojonym jak w ADB (mam CLRA i 4 sekundy mam na przeczytanie 3 stron opisu bo póżniej zmienia mi się w jedno zdanie i mówię tu o aktualnym EPG na dany program KPINA !!! )

 

 

Odczekaj parę sekund i reszta opisu wskoczy ponownie ;)Na innych dekoderach ASB znika całkowicie i dlatego podobno podjęto krok o jego skróceniu tylko ciekawe że przed fuzją wszystko działało sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel tu kolega sie myli nie wskoczy bo po paru sekundach sie ''kastruje'' jak to kolega ujoł wcześniej a powróci jak zmienię kanale i załączę na nowo EPG ;-) Mam CLRA i własny dekoder i tam nie mam tych problemów owszem dłużej ciagnie EPG tuner własny ale nie jest ''wykastrowane'' do jednego zdania jak na CLRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel tu kolega sie myli nie wskoczy bo po paru sekundach sie ''kastruje'' jak to kolega ujoł wcześniej a powróci jak zmienię kanale i załączę na nowo EPG ;-) Mam CLRA i własny dekoder i tam nie mam tych problemów owszem dłużej ciagnie EPG tuner własny ale nie jest ''wykastrowane'' do jednego zdania jak na CLRA

 

po kastracji juz nie znika...wczesniej owszem bywalo tak czasami...wiec nie pluj jadem tylko sprawdz chlopie najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel tu kolega sie myli nie wskoczy bo po paru sekundach sie ''kastruje'' jak to kolega ujoł wcześniej a powróci jak zmienię kanale i załączę na nowo EPG ;-) Mam CLRA i własny dekoder i tam nie mam tych problemów owszem dłużej ciagnie EPG tuner własny ale nie jest ''wykastrowane'' do jednego zdania jak na CLRA

 

Nie mylę się.Przed kastracją faktycznie sporadycznie znikał pełny opis ale przynajmniej u mnie (też mam CLRA) nie trzeba było niczego przełączać tylko wystarczyło chwilkę poczekać i pełny opis pojawiał się ponownie.Wyglądało to tak jakby były dwa strumienie danych - z krótszym i dłuższym opisem.Tuner najpierw odbierał te dłuższe a po chwili nadpisywał krótszymi dlatego opis częściowo znikał.Po czym ponownie ciągnął te dłuższe.To są oczywiście moje teoretyczne rozważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiecie coś więcej. U mnie na niektórych kanałach też tak się dzieje. Na początku jest tylko długi opis, ale po chwili coś mrugnie i na górze jest ten krótki, dwa odstępy i drugi dłuższy się zaczyna (z takim samym początkiem). Ale np. na kanałach Polsatu mam jeden, przyzwoity opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co za pusty łeb odpowiedzialny jest za ukłąd kanałów na tej platformie???? Nowy kanał naukowy DA vinci wstawili koło programów dla dzieci, nie mówiąc jak rozpiepszyli kanały muzyczne. Gdy było w Cyfrze wszystko było ułozone tematycznie. Nie no takiego roz[beep]olu, to na żadnej platwormie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty łeb to mało powiedziane......, mistrzostwem dla mnie jest pozycja Puls2 (między kanałami premium i tematycznymi od Canal+), podublowane i porozrzucane kanały w SD od TVN, kanały filmowe umieszczone "blisko siebie" pozycje ok 50 i 180 - szczyt c h a m s t w a. Co ciekawe na każdą uwagę odnośnie listy dostaje odpowiedzi, że jest ona tematyczna. Średnio rozwinięte małe dziecko by to zrobiło lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do powtórzenia =- czego brak:

 

- brak stacji radiowych (internetowe g**** to niech sobie w żyć wsadzą).

- brak tematycznych usług muzycznych (znowu - internetowe.... ), porządne platformy to mają

- brak kanałów muzycznych (to co jest trudno nazwać kanałami muzycznymi)

- poziom kanałów tematycznych C+ stacza się w dół.

- najpierw jakość a nie ilość- czyli mniej kanałów ale o dobrym contencie

- zmuszanie do dedykowanego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacyście oświeceni medialnie panowie...a nie wiecie, ze listą rządzi KASA. Za numerek się płaci albo świadczy się coś na rzecz operatora.

Listą rządzi kasa, ale po dodaniu nowych kanałów w grudniu lista jest nielogiczna i należy zrobić nową listę, którą może też będzie rządziła kasa, ale Polsat Romans i Fashion TV nie będą między kanałami muzycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym, żeby ograniczyć część kanałów. Posiadam nc+ (chociaż dotyczny to również CP) i wiele kanałów jeszcze nigdy nie oglądałem dłużej niż czas przełączania kanałów. Ograniczenie ilości kanałów oznaczałoby polepszeniem jakości technicznej, programowej oraz merytorycznej. Przecież na tych kanałach (90%) nic nie ma do oglądania oprócz reklam, a jakość jest naprawdę fatalna. To samo dotyczy DVB-T.

 

np. Jeden dobry kanał Discovery HD, zamiast discavery sd, historia, turbo, science. Albo zwarcie zawartości programowej Polsat: Play, 2, CI, Cafe, TV4, TV6, ATM Rozrywka do jednego kanału, zamiast 10 śmieciowych.

 

Ale czy przypadkiem komuś nie zależy żeby emitować reklamy na 5 kanałach w tragicznej jakości. Teraz cały czas dodają jakieś nowe kanały, a tam zupełnie nie ma co oglądać. Lista kanałów to jakieś monstrum. Chciałbym mieć 30-40 kanałów dobrych zamiast 140 słabych. I tak kiedyś już było, w czasach TV sAT analogowej. Na jednym satelicie było około 100 kanałów (w świetnej jakości) i nie było miejsca na szmirowe kanały. A można było zobaczyć np. RTL7, MTV czy Eurosport.

 

 

Oto lista kanałów niepotrzebnych, w przeciągu ostatniego roku nie oglądałem ich dłużej niż czas przełączania kanałów, propozycja do kasacji:

* - kanał wg mnie do natychmiastowej eliminacji,

 

tvn siedem

tvn style

tvn turbo

ttv*

tv4

kuchnia

polsat2

tvp rozrywka

tv puls

tvn24 biznes

bbc entertiment*

 

canal+film

canal+film2

 

teletoon

domo

puls2*

hbo2

foxlife hd

axn spin hd

Romance HD*

SudanceHD

AXN White*

AXN Black*

Comedy Central

Comedy Central Family*

Viacom Blink*

 

History HD HD

BBC Knowledge HD

77 Discovery Historia*

78 Discovery Turbo Xtra*

79 Discovery Science*

80 Animal Planet sd*

81 Religia.tv*

TV Silesia*

86 VIVA Polska

87 Travel Channel

88 Mango 24*

 

kanały dzicięce: tu sie nie znam, ale myśle że 3-4 w zupełności by wystarczyły

 

TVN Turbo HD

Polsat Play*

Extreme Sports*

Motowizja TV*

Zest TV*

 

BBC Lifestyle*

Polsat Cafe*

TLC HD*

ID Investigation Discovery*

CI Polsat*

VIVA Polska

MTV Polska

Fashion TV*

Mango 24*

Polsat Romans*

Trace Urban*

E! Entertainment*

 

Filmbox Extra

Filmbox Family

Filmbox Action

FightBox*

 

juz nie bede wspominał o takich gniotach FTA jak polonia1.

 

W dvb-t jako zapchajdziury traktuje:

MUX 1: ATM rozrywka*, TTV*

MUX 2: tvn7, tv4, tv6*, puls, puls2*

MUX 3: tvp rozrywka, tvp polonia

 

To daje około 60 kanałów. Wniosek jest prosty. Połowa kanałów nadaje się do likwidacji, a z pozostałych zostawionych można uzyskać kanały ciekawe merytorycznie w ŚWIETNEJ jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...