Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiedziałem tego. Powiedziałem, że mają taką możliwość, i nie Vivendi, a Groupe CANAL+, ale znając życie! to pewnie dokupią sobie te procenciki i kanały Grupy TVN oraz już wkrótce byłego CANAL+ Cyfrowego będą pewnie w jednym worku, tj. portfolio.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mniejsza o szczegóły. Vivendi/Canal+ to jedno. Francuzi będą rządzić nc+/Canal+/iti/tvn. Jedna duża firma, może i dobrze.

Coś Ci Francuzi słabo rządzą, od kiedy powstało NC+ zostałem pozbawiony Mezzo i paczki France TV...ale co tam Disco Polo króluje (wstyd i ręce opadają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
.......ale co tam Disco Polo króluje (wstyd i ręce opadają).

 

Co się dziwisz podobno ten program "must be the music" wygrał zespół disco polo :lol2:

a kto go wybrał :?: widzowie dzwoniąc i głosując na nich ...

kocham cię polsko :lol2::brawo:

ps. choć to nie moja muzyka ja byłbym za "Trace UrbanHD" lum "MTV Base" szkoda ze już w Polsce nie ma tego kanału :/

Trudno jednak nie zauważyć że w momencie kiedy wygrał zespół disco polo...... słoneczko uruchamia nowy kanał z taką muzyką....

Przypadek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mniejsza o szczegóły. Vivendi/Canal+ to jedno. Francuzi będą rządzić nc+/Canal+/iti/tvn. Jedna duża firma, może i dobrze.

Jeżeli wszystkie sprawy formalne ogarną, to może to być całkiem spory koncern na polskim rynku. Choć od tego też zależy podejście do klienta i jego 'wysłuchanie'.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz podobno ten program "must be the music" wygrał zespół disco polo :lol2:

a kto go wybrał :?: widzowie dzwoniąc i głosując na nich ...

kocham cię polsko :lol2::brawo:

ps. choć to nie moja muzyka ja byłbym za "Trace UrbanHD" lum "MTV Base" szkoda ze już w Polsce nie ma tego kanału :/

 

O tempora, o mores!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@ircios,przecież w cyfrze nigdy nie można było układać listy według Twojego widzi mi się.Chyba że miałeś dek nie dedykowany przez cyfre.

 

Mylisz się. Od samego początku Mediasaty miały dwie opcje skanowania satelity: pierwsze lista wg wybranego (z providerów na karcie) operatora - podział 1 - 499 lista narzucona i 500 - 999 - reszta dowolnie edytowana - przez dość długi czas można było mieć listę operatora i dowolnie poukładane kanały np. z Astry; zaś druga to swobodnie edytowalna lista 999 kanałów.

 

Tunery Wizji TV nie pozwalały na włąsne listy - głownie z wymuszenie skanowania wg NIT oraz ograniczenia do 299 kanałów. Za to niektóre z wczesnych tunerów Cyfrowego Polsatu (np. Samsungi - niezbyt stabilne....) również oferowały w pełni własną listę kanałów.

 

Problemem było to że że do Polski trafiło sporo dość starych terminali z mała liczba pamięci RAM i gdy liczba zeskanowanych serwisów zbliżyła się do tysiąca to zamiast wzorem francuskiego, hiszpańskiego czy włoskiego C+ zwiększyć pojemność listy kanałów do 1999 to wybrano proste i najtańsze rozwiązanie lista operatora ładowana - była szybko ładowana podobnie szybciej niż w Wizji TV skanowanie mas 299 kanałów wg NIT.

Od samego początku zaś była lista ulubionych.

 

Nie było oparcia bowiem jedni chwalili że nie trzeba długo czekać na zeskanowanie satelity (bo w Wizji TV szybciej) zaś na Mediasaty zaczęło wychodzić alternatywne firmware a w nim najpierw 199 kanałów a potem sprytny pomysł na 3999 kanałów.

 

Ponadto zawsze mogłeś wybrać sprzęt innego producenta ale przez wiele lat istnienia Cyfry+ to było nieopłacalne (mniej więcej 500 kontra 2000-2500 PLN), wtórny rynek wyłudzonych Mediasatów zrobił swoje, dopiero tanie Fergusony to zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob, ktore nie sa zadowowlone z jakosci obrazu (dzwieku rowniez) z Mediabox'u.

Czy polecacie zakup innego sprzetu, ktory oferuje przyzwoity obraz (czytaj conajmniej taki, jaki oferowal Pace PVR), a jednoczesnie nie zajdzie niebezpieczenstwo, iz stanie sie bezuzyteczny, kiedy NC przeprowadzi jakas rewolucje?

Jakosc obrazu/dzwieku Mediaboxa jest tak slaba, ze dojrzalem do checi wymiany go na cos we wlasnym zakresie. Kwota nie gra roli, byle sprzet byl sensowny i rozwojowy. Acha, i jeszcze dostepny w Wielkiej Brytanii. Z gory dziekuje za ewentualne sugestie i zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hobbysta wielkiego pola do popisu nie ma karta parowana do dekodera trzeba z logów obliczać klucz RSA żeby wpisać do enigmy2 a wybór na amazonie jest spory tylko problem czy sam lub ktoś wyciągnie logi z karty możesz próbować a enigma nie ma ograniczania do conaxa

Oczywiście najbardziej jest polecany vu+ ale on kosztuje

vu jest najbardziej sensowny i rozwojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio jest tak zle?

Empy, zdecydowanie mnie przerasta to co mowisz, wiec zakladam z gory, ze nie bede w stanie tego wszystkiego wykonac.

Mikolaj, jakikolwiek tryb probowalem, Mediabox oferuje duzo gorsza jakosc zarowno obrazu, jak i dzwieku od poczciwego Pace'a. Wlasciwie jedyne pola, na jakim jest od niego lepszy, to szybkosc wlaczania, relatywnie cichszy dysk i ...to chyba na tyle.

Na 50' calowym telewizorze obraz z Mediabox'a jest nie ostry, jakby sie chcialo, wrecz troche rozmyty. Pytasz sie w duszy, gdzie jest ten zachwyt, ktory wywolywal obraz HD na duzym ekranie plazmowym, po pierwszym podpieciu Pace'a...Kolory przypominaja troche zdjecia robione kodakiem, czytaj wszystko wpada w zolc, a dzwiek na sensownym kinie domowym Marantz'a, podpietym pod zestaw glosnikow B&W to kompromitacja. Rozumiem, ze nie mozna oczekiwac jakosci BluRay'a, bo tam jest 1080p, ale toz to zwyczajnie przepasc. Jestem juz tym obrazem zwyczajnie zmeczony. Rozczarowanie, to delikatnie powiedziane. Kombinowalem nawet z kablami, tzn kupilem hdmi-hdmi za 50 funtow, ale na tym [beep]ie jakosci zwyczajnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hobbysta ja mam takie samo odczucie co do media boxa choć mam tylko 47 cali dlatego czekam na koniec umowy żeby tylko go oddać mam tv z ci i dvb-s2 i wezmę z Polsatu moduł za 1 zł a nie jak w nc+ za 199 już raz dla nc zapłaciłem 199 za media i to jak bym wywalił pieniądze do śmieci nie mam za miaru dalej ich sponsorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re hobbysta ja mam podpiętego u siebie media do telewizora 48 cali Sony córka ma podpiętego do 50 cali LG i nie ma żadnych różnic !! w jakości obrazu czy to na peace PRV czy na media sprawdzany pace jak i inne dekodery media . Kwestia ustawienia telewizora. i tunera .. Pogrzebać w opcjach . Na telewizorach tych tańszych do tysiąca złotych widać minimalną różnice na korzyść peace i nie są one istotne..

No chyba że masz telewizor leciwy który sobie może nie radzić z wersją HDMi z Mediaboxa-.

Py

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4 letnia plazme Panasonica, ktora w swoim czasie kosztowala 1500 funtow, wiec ani droga, ani tania, ale na okreslonym, srednim poziomie jakosci (jakies 6 tysiecy zlotych). Z Blu Ray'a obraz zachwyca, wiec tv jest w porzadku.

Rzecz w tym, ze na Pace'ie obraz byl fantastyczny, a na mediaboxie jest ... hmm bez ostrosci, bez wyrazu.

 

Mediabox oferuje duzo gorsza jakosc zarowno obrazu, jak i dzwieku od poczciwego Pace'a. Wlasciwie jedyne pola, na jakim jest od niego lepszy, to szybkosc wlaczania, relatywnie cichszy dysk i ...to chyba na tyle.

Na 50' calowym telewizorze obraz z Mediabox'a jest nie ostry, jakby sie chcialo, wrecz troche rozmyty. Pytasz sie w duszy, gdzie jest ten zachwyt, ktory wywolywal obraz HD na duzym ekranie plazmowym, po pierwszym podpieciu Pace'a...Kolory przypominaja troche zdjecia robione kodakiem, czytaj wszystko wpada w zolc, a dzwiek na sensownym kinie domowym Marantz'a, podpietym pod zestaw glosnikow B&W to kompromitacja. Rozumiem, ze nie mozna oczekiwac jakosci BluRay'a, bo tam jest 1080p, ale toz to zwyczajnie przepasc. Jestem juz tym obrazem zwyczajnie zmeczony. Rozczarowanie, to delikatnie powiedziane. Kombinowalem nawet z kablami, tzn kupilem hdmi-hdmi za 50 funtow, ale na tym nedzaboxie jakosci zwyczajnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pytanie do wszystkich którzy mówicie że obraz z media boxa jest ok do czego to porównujecie?

dla przykładu ojciec mój kupił camcorder za 800 zł nie jest to najwyższa półka szczerze mówiąc ale jakość obrazu kolory ostrość detale które można było zobaczyć to niebo a ziemia w porównaniu do media boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...