Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Dzis bylem u tesciowej ktora ma UPC i taki sam tv jak ja. Wniosek? Z koncem umowy podziekuje platforma cyfrowym z pseudo hd. Roznica jakosci jest ogromna. Do tego np. MtvRocks w SD w UPC w porownaniu z tym w nc+ to roznica jak BD do vhs.

Poza tym Canal+ praktycznie nie istnieje. Po fuzji nie obejrzalem tam nic przez pol roku. Tylko C+ sport z oferta pilkarska daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, co nas to obchodzi? :) roznica jest ogromna!!! Niech sobie nc+ swoje hd w buty wsadzi. Z reszta juz minal hajp na HD i pobieranie dodatkowej kasy "bo jest w hd" jest smieszne. To juz standart w cywilizowanym kraju.

Tutaj można krytykować za jakość tylko konkurencje.Ale jak napiszesz coś złego na NC+to już wielkie halo.Jak to można krytykować NC+przecierz tam wszystko naj.Mam możliwość sprawdzania jakośći w Multimedii na plażmie 50 cali.I powiem że szału nie ma wolę tą z NC+u siebie ale na LCD 40 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki biorą przeważnie sygnał po świadłowodzie, i tam przeważnie jest jakość lepsza, choć nie zawsze

I co z tego, że po światłowodzie. Skoro do samego mieszkania prowadzą już zwykły drut.

Nie zawsze a poza tym chodzi o to, że kablówki mają dosył sygnału po światłowodzie, czyli nie muszą przycinać jakości z powodu braku miejsca na transponderze. Chociaż i tak wydaje mi się, że większość kanałów biorą z satelity, więc mają to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upc na pewno nie dostaje sygnału mtv rocks światłowodem, więc nie opowiadaj bajek. Lepszy sygnał może wynikać jedynie z tego że pobierają go bezpośrednio z astry z paczki MTV.

Nie odnosiłem się do MTV Rocks a do tego, że ktoś wyżej pomylił dosył sygnału światłowodem do mieszkania z dosyłem od nadawcy kanału do "siedziby" kablówki. Akurat MTV to nie dotyczy, ale część kanałów jest w lepszej jakości właśnie dlatego, że nie jest ściągana z satelity tylko dosyłana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wraz z nowym rokiem zaprzestały nadawania na HotBird niemieckie kanały RTL i RTL2, ciekawe kiedy wreszcie nc+ zacznie w standardzie sprzedawać zestawy z zezem/monoblokiem na Astrę.

Ideałem by było przeniesienie wszystkich kanałów polskich na te satelity, bo coraz więcej nadawców rezygnuje z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy rezygnuje..??

 

Moim zdaniem Niemcy wyłączają duble.. Po co trzymać identyczne kanały na dwóch satelitach .. Co do monobloku.. niech operator zajmie w tym przypadku się czym innym niż sprzętem Każdy kto ma już HB może dokupić zeza na Astre .. Nowy użytkownik nc+ i czy CP niech sam wybiera czy chce monoblok czy inne rozwiązanie np. wspomnianego zeza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem przygodę z cyfrą to nie było nawet opcji montażu gratis jak teraz. Jak już wprowadzili montaż do kupna nc+ to by mogli dawać wybór twin czy zez-twin oraz dodać opcję dotychczasowym użytkownikom montażu zezo-astry pod patronatem nc+ doliczając usługę do rachunku.

 

RTL i RTL2 Schweiz usunęli właśnie z listy kanałów... szkoda. Czeka mnie kiedyś wydatek ok. 140zl by móc je oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy jest możliwe założenie zeza w moim przypadku:

Antena 70 - konwerter twin - jeden kabel do jednego telewizora a drugi do sąsiedniego pokoju (multiroom jeszcze Cyfra). Dekoder pace oraz Strong.

Co mam zrobić aby odbierać Astre na jednym tv?

Jest to możliwe. Zakładałem zeza mojej mamie na Astrę na antenie 70 cm od N (z powodu TV Trwam) ;) . Było ciężko, bo na tak małej antenie główki konwerterów są blisko siebie.

U ciebie problemem będzie założenie uchwytu na zeza na twinie, pewnie ma krótką szyjkę i nie zmieści się uniwersalny uchwyt do zeza. Inne uchwyty pewnie się do plastikowego ramienia anteny nie nadają, chyba, że masz ramię metalowe (rurkę).

Musiałbyś poszukać Twina z długą szyjką, dodatkowo dokupić drugi konwerter single z małą tubką i przełącznik diseqc 2/1 i uniwersalny uchwyt do zeza.

Twina z długa szyjką zakładasz w miejsce starego (starając się nie poruszyć anteny i ustawić taki sam skos konwertera), montujesz uchwyt do niego i do drugiej obejmy pojedynczy konwerter. Jeden kabel zostawiasz od tego telewizora, na którym ma być tylko Hot Bird i podłączasz do jednego ze złączy Twina, dodatkowo łączysz drugie złącze Twina z przełącznikiem diseqc (1) a od drugiego konwertera (single) kabel do złącza (2), do 3 złącza (wyjście) podłączasz kabel idący do drugiego dekodera. Teraz tylko ustawiasz odpowiednio dekoder do obsługi diseqc i ustawiasz konwerter by był jak najlepszy sygnał, skręcasz wszystko i wyszukujesz kanały z Hot Birda i Astry.

Ale jeśli masz możliwość to lepiej zmienić antenę na większą 90 i zastosować 2 konwertery Twin, diseqc 4/2 i miałbyś Astrę na obu dekoderach, dodatkowo stabilniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...