Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marcelnorbert. Co to ma wspólnego z przesiadką,jak to właśnie ADB podobno sobie nie radzi.?

 

Żle kolega zrozumiał mój post :D Napisałem tak bo zawsze to ADB było cudo techniki i pamiętam jak userzy na oficjalnym forum nc+ chwalili sie i śmiali z tych dekoderów po Cyfra+ HD i innych tunerów z wolnego rynku :D

 

Dla mnie jedynym argumentem jeśli ''nc+'' mnie nie zmusi wcześniej do przejścia na ADB będzie uwolnienie listy a przynajmniej jej układanie według widzimisię no i brak parowania z dekiem bo tak jak pisałem w maju mój CLRA pójdzie do ''rebrandingu'' do Skymax-a we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo szukasz dziury w całym.Mam konto na oficjalnym forum nc+ i wiem jak wyśmiewano tam sprzęt po Cyfrze+ i własny a jak ''gloryfikowano'' ADB i co teraz dostają oni okrojone EPG i nie mówi mi ze na ADB możesz edytować nagranie,wycinać i przycinać jak ja mogę na moim TechniSat-cie a ''wodowtryski'' z ADB mnie nie podniecają i dopóki dekoder sat służy do oglądania pay-tv do puty nie podłączę dekodera do netu dla śmiesznych serwisów które maja na celu wmawiać mi to co powinienem oglądać.Do internetu służy komputer a nie dekoder z ''wodowtryskami'' i moga nawet za free byc serwisy HBO GO czy HBO OD i tak nigdy z nich nie skorzystam bo nie wiedze potrzeby

 

@ircios coraz więcej znaków na niebie wskazuje ze ADB wymrze bo APS-y będą prowadziły sprzedaż na portalu sprzedażowym po Cyfrze+ HD i to już może być sygnałem ze Conax i ADB pójdzie w odstawkę a przynajmniej mam taka nadzieję bo jak będą na siłe chcieli Cameleony ''wytępić'' to nie skończy sie to na 300 tys ''uciekinierów'' jak w zeszłym roku tylko podejrzewam ze dużo więcej by uciekło po przymusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelnorbert chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, bo ja ani o "innych" z oficjalnego forum nie pisałem ani nie gloryfikowałem ADB ani też nie szukam dziury-toteż niepotrzebnie się denerwujesz :mrgreen:

 

Powtórzę, dekodery N-ki dają trochę lepszy komfort działania od dekoderów z Cyfry i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymrze, już teraz można migrować i wymieniać dekodery ADB na systemie C+ i część klientów z dekoderami ADB została przeniesiona do systemu C+. Docelowo wszyscy ze sprzętem ADB bedą w dawnym systemie informatycznym C+ :D

 

@ircios coraz więcej znaków na niebie wskazuje ze ADB wymrze bo APS-y będą prowadziły sprzedaż na portalu sprzedażowym po Cyfrze+ HD i to już może być sygnałem ze Conax i ADB pójdzie w odstawkę a przynajmniej mam taka nadzieję bo jak będą na siłe chcieli Cameleony ''wytępić'' to nie skończy sie to na 300 tys ''uciekinierów'' jak w zeszłym roku tylko podejrzewam ze dużo więcej by uciekło po przymusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo oficjalnie zbyt długo na forum pod nickiem @Kibo jesteś od tego samego czasu co na forum SK i nie pisałem tego do Ciebie tylko o userach a nie userze a to różnica ;-) Wiem jakie tam walki były z ma osobą i dlatego postanowiłem zakończyć postowanie na tym forum bo i tak to tam nie miało najmniejszego sensu z powodu ataków na mnie i jestem jedynie gościem nie udzielającym sie ;-)

 

@cyfra.tv owszem ''alfą i omegą '' nie jestem i pisałem ze może to wskazywać ze ADB i CONAX pójdzie w odstawkę no i teraz uświadomił mnie kolega ze jestem w błędzie co uważam ze jest dużym błędem ''nc+'' ze brnie w ADB a wierz mi ze nie każdy Camelony używa w sposób ''bolący'' bardzo '' nc+'' i jest to promil takich kumatych i siedzących w temacie (chodzi o sharing czy splitery lub dwie karty w innych domach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko że wszystkie serwisy w tym satkurier milczą na temat ograniczenia dostępu do usługi EPG przez nc+. Niektórzy przecież nawet płacą za wynajem dekodera ADB, a jedna z podstawowych funkcji została im ograniczona w stopniu znacznym. Śmiesznie brzmi te stwierdzenie na stronie internetowej nc+ o "Najlepszym dekoderze satelitarnym na rynku" czy "Nowoczesnym przewodniku po programach EPG+".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wpis moderatora Paweł_nc+ z oficjalnego forum ''nc+'' z dnia dzisiejszego

 

Witajcie,

 

obecnie pracujemy nad poprawką, dzięki której do krótkiego opisu zostanie dodany odcinek i numer sezonu. Natomiast sama zmiana formy wyświetlania EPG, została wprowadzona w konkretnym celu. Jest nim poprawa pracy dekoderów ADB. W związku z tym obecnie nie ma planów przywrócenia poprzedniej wersji EPG. Jeśli się to zmieni, oczywiście przekażemy odpowiednią informację.

 

Ujmę to tak ''dziękujemy'' :mrgreen: (pisze to z ironią) Teraz to ADB będą działać z prędkością światła i odpoczną kondensatory ;-)

 

@GoldSat serwis SatKurier poniekąd rozumie bo sami dali temu dekoderowi nagrodę na swoich targach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcelnorbertjakim to sprzętem ADB dysponujesz..??? Sądząc po Twoich wypowiedziach to chyba żadnym,,

Miałem pierwszy dekoder z nki tam też nie było możliwości edycji nagranego filmu możliwości edycji nagrania etc..

Co do umierania sprzętu ADB to kolejne bajki opowiadasz i tyle .. Nie słyszałem by NC+ wznowiła produkcję dekoderów z Lini PACE i to dedykowanych pod kodowanie dawnej cyfry .. Po prostu aktualny sprzęt po cyfrze jest technologicznie już sprzętem muzealnym..

Wszystko jak na razie wskazuje na to że sprzęt dawnej cyfry odchodzi do lamusa historii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow CLRA z softem Turbo z logiem ''n'' ;-) Także proszę Cie nie mów mi ze nie mam jak mam ;-) i to już zmigrowany do ''nc+'' z ''genderowskimi'' kolorami z pakietem z C+ GOLD & C+ PREMIERE & HBO & CINEMAX & H HD do maja br. i w czerwcu idzie do ''rebrandingu'' do Skymax-a we Wrocku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelnorbert zapewne nie masz przymusu bycia w NC+..?? Widziałeś EPG CP lub niektórych kablówek..???

Pewnie że można dać 2 tysiące za hiper super dekoder z kieszenią i mieć super EPG.. Tyle tylko ,że ja np. nie widzę potrzeby inwestowania w drogi sprzęt SAt bo mogę mieć za darmo od platform..

 

Co do EPG ani mnie ono ziębi ani grzeje.. bo jak chcę poczytać o danym wybranym programie to w aplikacji NC Go plus pod zakładką programy jest opis każdego programu..

Jeżeli miałbym narzekać na NC+ to na pewno z EPG..

Dla mnie niezrozumiałym kuriozum na dekoderach ADB ( i to wszystkich) jest opcja na dekoderach by aktywować stacje radiowe (utworzyć listę stacji radiowych) satelitarne dekoder musi być podpięty do Internetu.. Takiego rozwiązania nie ma n CP ani ni ema na dekoderach po Cyfrze an takiego rozwiązania nie ma i żaden tuner indywidualny .. Tych wad jest więcej no ale o tym innym razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow no to sam widzisz kolego ze dużo jest rzeczy które jednych denerwują innych nie bo mnie np. radio z deka ''ani ziębi ani parzy'' (sam tak napisałeś o EPG+) a EPG dla mnie to podstawa i dodam tylko ze po MHW na moim TechniSat-cie mam EPG pełne przynajmniej jak sprawdzałem dziś rano na 7 dni do przodu ;-)

 

Zadam Ci pytanie czy ''poprawiło działanie'' Twojego MediaBox+ okrojenie EPG + ??? Wątpię a prądu i tak Ci mniej czerpać nie będzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się o co spierać.jak ktoś ma zbędne kilkaset złotych to kupuje sprzęt na wolnym rynku.Tez miałem taki okres w życiu ze wolałem mieć swój dekoder.Teraz mam ważniejsze wydatki niż tuner satelitarny i dla takich jak ja oferowany jest sprzęt dedykowany.Ma swoje wady ale ma ogromny plus - nic mnie nie kosztuje.

 

To starsze serie dekoderów ADB miały podobno problemy z EPG i pewnie stąd podyktowane zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo szukasz dziury w całym.Mam konto na oficjalnym forum nc+ i wiem jak wyśmiewano tam sprzęt po Cyfrze+ i własny a jak ''gloryfikowano'' ADB...

I mieli rację. Sprzęt po Cyfrze od początku działał jakby chciał, a nie mógł, natomiast ADB działa bezproblemowo.

Żeby nie było, że nie wiem o czym piszę. Różne dekodery Cyfry miałem przez 15 lat, a ADB mam od połowy 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym by w związku ze zmianą działania epg zasypać ich reklamacjami.Płacę za dekoder 10 zł to skoro zabierają z niego przydatną i ważną funkcję z jakiej racji mam płacić za coś co nie działa tak jak powinno.

P.S.Wysłałem reklamacje przez formularz kontaktowy.Zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można chwalić EPG w MHW które nie dość że było pisane dużą nieczytelną czcionką (co widać w końcu się zmieniło) to było wolne jak muł.Załadowanie czegokolwiek czy wyszukanie trwa wieki.

 

Nie wypisuj bzdur. Same dane nie maja nic do szybkosci aplikacji. Nie myl oddzielnych kwestii. Uzywanie tylko duzych liter mialo jedna korzystna ceche - dane lepiej sie kompresowaly.

Inna sprawa to realizacja maszyny wirtualnej. MHW jest w rekach NDS Group i jest wykorzystywane w ich sprzecie NDS doprowadzil do jednakowej funkcjonalnosci w bajerach z MHP.mozna porownac do Javy. Wydajnosc ograniczaly procesory

Canal+ zdecydowal sie na wlasy standard bo wczesne DVB nie oferowalo tej funkcjonalnosci.

 

Ciekawe że przez kilka lat istnienia N było wszystko dobrze a teraz nagle sprzęt ADB ma problemy z obsługą EPG.

Bo enka oderowala ubogie EPG w porownaniu z C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Zadam Ci pytanie czy ''poprawiło działanie'' Twojego MediaBox+ okrojenie EPG + ??? Wątpię a prądu i tak Ci mniej czerpać nie będzie ;-)

 

poprawiło działanie białego z MR...wyświetla normalnie EPG,wcześniej był z tym duży problem,głównie brak informacji...

poza szukaniem dziury w całym to pewnie większość nawet nie zauważyła że coś w EPG się zmieniło...chyba że jacyś dewianci zamiast tv oglądać śledzą program TV :)

 

mimo wszystko jest to duży minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...