Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja porównywałem do innych dekoderów i urządzeń po hdmi .. Na przykład na jednym hdmi mam podłączony pejsa PVR na drugiem wejściu HDMI media empirycznie kiedyś dokonywałem takiego porównania i identyczny materiał HD. Na obydwu dekoderach /.. I tak z resztą by trzeba testować takie dekodery..

 

4 letni telewizor panasonic może obsługiwać tylko HDMI 1.2 ale gorzej odtwarza wersje 1, 3 czy wersję HDMI 1, 4.. A chyba już nawet wersja HDMi 2.0 ( tej nie sprawdzałem tej to nie wiem) . To że blue.. chodzi dobrze to niczego nie udowadnia .. Ja osobiście nie mam zastrzeżeń co do jakość obrazu z mediaboxów.. Media.. mają wady o których tu też pisałem.. ale samego obrazu bym się nie czepiał.. W niczym nie ustępuje on pozostałym dekoderom ze stajni nc+ Ba spotkałem się z opiniami w realu ,że na nowych tv do roku obraz l jest nawet lepszy od pozostałych dekoderów nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie godunow porównywałeś z pozostałymi dekoderami z nc+ ja porównuje obraz z media do obrazu z wewnętrznego tunera sat w tv lg47ln570v tu różnica jest zauważalna dalej ojciec kupił sobie camcorder za 800zł nie jest to górna półka ale obraz z niego był o niebo lepszy od tego z media boxa

ten telewizor co mam to model z roku 2013 to niewiem na jakiej podstawie ktoś wydaje takie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie polemizowac na temat roznic w wersjach hdmi, natomiast zastanawia mnie, ze jesli czteroletni tv Panasonic'a nadaje sie juz tylko na wysypisko, to dlaczego obraz z Pace'a byl subiektywnie doskonaly? Takie sa moje odczucia i one sa inne od Twoich, co zrobic.

W HiFi jest takie powiedzenie, ze twoj sprzet jest tyle wart, co jego najslabsze ogniwo. Mam wraznie , graniczace z pewnoscia, ze w moim systemie tym ogniwem jest mediabox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie nie było prądu. Po włączeni prądu dekoder zaczął rozruch :mrgreen: Wyskoczył ekran aktywacyjny i następnie jak zwykle BRAK KARTY. Poczekałem z 10min. Znów pojawił się ekran ekran aktywizacyjny. Znikną sygnał z pierwszego wejścia antenowego i po chwili w cudowny sposób kanały zaczęły świecić. Cały proces trwał ok 15 min. Dość długo ale przynajmniej obyło się bez wyjmowania karty.

Dzisiaj moja kobieta sprzątała mieszkanie i powyłączała wszystko z sieci(a jak :mrgreen: ) . Dekoder był pozbawiony prądu ok 20min. Załączył sie w parę chwil. Czyżby sam się naprawił :?: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stać cię na takie drogie zabawki to dlaczego nie wziąłeś nc+ Mixa z modułem i własnym odbiornikiem? :-8 Zawsze można wziąć nawet teraz Mixa z modułem, zakupić własny tuner a abonament z Mediaboxem cierpliwie płacić do końca umowy a ewentualnie wstawić go do drugiego pokoju czy gdzieś indziej. No przecież stać Cię na przeprowadzenie takiej operacji :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo polskie to jest zachowanie jak wyżej. Nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ale i tak krzyknę bo tak już mam. Na temat, nie na temat byle sie chalapało jęzorem. Ad rem. Ja po krótkim użytkowaniu stwierdzam, że mediabox w stosunku do CP to niebo a ziemia. Ładniejszy obraz, dużo lepsze granie na kinie domowym. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany sprzętu. Skoro żona mówi, że coś ładniej gra ten tv to chyba coś w tym jest, jeśli już zwykły ignorant w tym zakresie zauważa zmiany. Koledze wyżej radzę zmienić lekarza, albo brać połowę bo niestety dawka nie służy.

 

No tak lepiej pisać to samo po tysiąc razy jak wyżej :lol2: Btw na koniec błysnąłes żartem godnym całej wypowiedzi.

 

Sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobserwowałem trochę jakość kanałów nadawaną poprzez mediabox+ i napiszę tak:

 

Gdybym tutaj nie poczytał narzekań i nie uprzedzili mnie co do jakości byłbym mocno wkurzony. A tak jestem...delikatnie rozczarowany. Tak porównując Mediabox+ do HD3000 z CP właściwie jakość kanałów HD jest podobna, natomiast kanały SD o dziwo troszkę gorzej Mediabox wyświetla (tu pewnie trzeba będzie trochę zmodyfikować ustawienia obrazu w tv pod ten konkretnie dekoder).

 

Natomiast faktycznie to o czym pisali poprzednicy, kolory są jakby trochę wyblakłe, mdłe, musiałem odrazu podkręcić w ustawieniach tv opcję "kolor" oraz "ostrość". Tak, że w tym aspekcie o dziwo HD3000 lepiej się spisuje.

Tak czy siak porównując Mediabox+ do Turbo dekodera z n-ki, Turbo prezentował jednak lepszą głębię i jakość obrazu, nie mówiąc już o mydelniczce-tam to już spora przepaść. Cóż, może wynagrodzi mi to bezproblemowe bezawaryjne działanie i nagrywanie dekodera. A za 15 miesięcy pomyślimy, może wejdzie coś innego:)

 

Jakość siadła na obu wejściach antenowych na 75% bez modyfikacji po użytkowaniu CP. Na tą chwilę nie będę się męczył z dalszą regulacją anteny, może wystarczy.

że przypomne

 

@emarti wiesz dzisiaj czy wczoraj wpadłem na taki pomysł tylko od nc+ nic kupować nie będę przypomniałem sobie że u ojca w szafie leży biała karta od Orange i kupię sobie moduł viaccess i media box wyląduje w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empy jak już łaskawie cytujesz moje wypowiedzi to doczytaj proszę temat do końca i również późniejsze moje wypowiedzi, a nie wyrywaj jednej z kontekstu. Cytuję dalszą odpowiedź:

 

Podstawowa zasada, dobre właściwe ustawienie parametrów obrazu w swoim tv pod kątem danego dekodera.

Ja pod poprzedni dekoder (HD3000 od CP) miałem w ustawieniach obniżony kontrast bo wówczas najładniej to wyglądało.

Po przejściu parę dni temu na Mediaboxa trochę kręciłem nosem, bo obraz faktycznie pozostawiał dużo do życzenia.

 

Ale posiedziałem dzisiaj z godzinę, zatrzymując obraz i próbując różnych ustawień parametrów obrazu biorąc też pod uwagę własne osobiste preferencje (zarówno na kanałach HD jak i SD), pozmieniałem parametry (wyższy kontrast, obniżenie jasności, podkręcenie kolorów) i obecnie obraz jest naprawdę bardzo dobry, powodów do narzekań nie mam.

 

Jeszcze raz okazuje się, że dane ustawienia obrazu dobre przy jednym dekoderze, są zupełnie nie trafione przy innym.

 

U mnie najładniej (nie mdło, ale też naturalnie nie przejaskrawiony) wygląda obraz w trybie Normalnym, Konstrast 43, Jasność -1 (-2), Kolory 33, Ostrość 8, balans bieli: normalny (plazma Panasonic). Ale oczywiście co telewizor to inny obraz, więc i potrzeba ustawień innych parametrów.

 

Obecnie nic nie mogę zarzucić jakości obrazu z tego dekodera po odpowiednich ustawieniach parametrów obrazu w tv, a ogólnie biorąc pod uwagę takie czynniki jak szybkość działania, wygląd menu, uniwersalny pilot, bezgłośność działania bez zacinania się- z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że z dekoderów dedykowanych przez platformy cyfrowe nie znajdę obecnie lepszej propozycji na rynku.

 

Jeśli ktoś tak hejtuje ten dekoder, że to nie działa, tamto nie działa albo coś działa nie tak jak trzeba, to ruszyć cztery litery i wymienić dekoder w punkcie- prosta sprawa. A wieczne utyskiwania w dziesiątkach postów na to i na tamto wyglądają po prostu na celowe działania nie wiadomo z jakiego powodu. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rem empy ja też i porównywałem do innych źródeł HDMi np z bluray czy innym dekoder. a wcześniej niejako pokazałem że na moim sprzecie różnica w obrazie między pejsatym a mediabox praktycznie nie istnieje.. Ze sprzętem elektronicznym to bywa czasami tak że nie zawsze dobrze współpracuje z innym sprzętem .. nap. odbiorniki nc+ wcześniej nki miały problem z niektórymi konwerterami i też miały mają problemy ze współpracą z niektórymi modelami telewizorów.. Ba może nawet się okazać ,że inny mediabox podłączony do tego czteroletniego tv będzie o niebo lepiej się spisywał jak poprzednik.. Dlaczego tak się dzieje mam swoje przemyślenia na ten temat .. ale może o tym innym razem.. W żadnum wypadku czteroletniego tv nie należy złomować..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w porównaniu do CP jest różnica ale mogę się założyć że jest jeszcze większa różnica między media boxem a dekoderami z wolnego rynku i pewnie to jest powód dla którego nc+ paruje karty żeby nie wyszło że sprzedają hałe tak nie ma porównania i nikt tego nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego? Nie oszukujmy się, ilu jest takich "maniaków" w pozytywnym tego słowa znaczeniu którzy chcą i są w stanie wydać przynajmniej te kilkaset złotych za dekoder niezależny? Może kilka procent wszystkich osób odbierających tv, nie więcej.

Pozostałym zostają dekodery dedykowane a tu nie ulega wątpliwości, że mediabox jest jednym z lepszych jeśli nie najlepszym obecnie oferowanym dekoderem dedykowanym przez platformy. Pomijając Turbo którego już nie oferują.

A odnośnie parowania wiadomo platforma ma w tym interes, nic w tym dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważmy, że ARPU (które ponoć jest ważnym wyznacznikiem) ciągle rośnie... kwartały ( II-III 2013- 64,1 IV 2013 ponad 66, a I 2014 już 67,1 zł) a ceny pakietów spadaja. Wiem, ze odpadło wielu abonentów Startu ale nie spotkałem człowieka, który migrowałby z wyzszym abonamentem... nawet sposród osób średnio zorientowanych w możliwościach. Może zatem ktoś wyjaśni: co to jest ARPU i jak operator je liczy? (Moje ARPU spadło z 61 na 49 w tym okresie).

Tak się składa , ze przewidziałem opisane w raporcie trendy (Chwalimy nc+). W raporcie szefowie grupy "kadzą" sobie nazywając nc+ wiodacą platformą w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat jak zauważyłeś przedłużyłeś umowę i mogę się założyć że na umowie wcale nie ma 49zł tylko wyższa kwota tylko ty sobie obliczyłeś że masz średnią 49zł a co to ma do ARPU? tylko tyle że płacisz 70 zł a nc+ daje ci bonus przez ileś miesięcy tylko ARPU tego nie obejmuje bonus księguje się jako wydatki na reklamę albo stratę i to jest kreatywna księgowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ARPU jest jak ze średnią pensja w Polsce. Teraz dochodzi już pod 4 tys. złotych. Przypuszczam że większość osób które znacie zarabia do 2 tys. no może 3. Większość może mieć niski abonament ale średnia ciągnie do góry niewielki procent płacący bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Porażką dla mnie jest likwidacja kanału hyper którego pamiętam od najmłodszych lat jeszcze jak był przed nim game one. Nie chce mi się wierzyć że te parę godzin dziennie nie miało oglądalności.A chwytem poniżej pasa dla mnie jest brak możliwości wypowiedzenia umowy z tego powodu że kanał znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...