Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LM to nadal mocna karta przetargowa przy kupowaniu klientów. Z drugiej strony jednak masz rację.

Włoska, Hiszpańska, Liga Europy to też były kąski dla których ja po prostu żyłem w nc+

Czasu już brakowało na oglądanie ale przynajmniej był wybór.

Teraz raz na 2 tygodnie mecze LM i angielska (w sumie bardzo ciekawa).

Niby się cieszę, że olałem przedłużenie umowy w nc+ i mam w d***, że tyle piłki odchodzi ale trochę mi szkoda n`ki z którą zrobili po prostu roz[beep]ziel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem stawiam na LL w Eleven, ale LE w nc+ :)

 

Wszystko zostanie na jednej platformie, bo jak dla mnie niedługo 11 dołączą, a taka stacja z taką ilością praw na pewno nie odpuści dwóch głównych platform nc+ i CP, a już w szczególności nc+, gdzie klientela jest nie ma co ukrywać zamożniejsza.

 

NC+ zrobi na tym świetny biznes, bo za prawa nie zapłaci grosza, za komentatorów też, a mecze i tak będą w jednym miejscu i to jeszcze w większej ilości (patrz francuska ile spotkań!).

 

A wy dalej o honorze...pomylście biznesowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven to fundacja carritas i będzie prawa do lig rozdawać za friko.

 

 

Na pewno nc+ wyjdzie taniej włączenie 11, jeśli będzie dodatkowa opłata niż jakby kupiło prawa i robiło oprawę. Ponadto nie sądzę, że 11 ograniczy się tylko do nc+ więc wpływy będą z innych źródeł.

 

Natomiast abo nie pozbędą się nc+, bo główne karty przetargowe, czyli LM, polska i angielska pozostały, więc kibic z tego nie zrezygnuje...powtarzam ubiją na tym złoty interes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @bart miał pewnie na myśli układ programów. Ktoś kto układał, oczywiście nie mógł napisać konkretnego zestawu pary meczowej, ALE przewidująco mógł ZOSTAWIĆ miejsce na ewentualność zmiany. I tak ułozyć ramówkę, ze w razie pojawienia się meczu "wylatuje" 1 inny program.

Teraz wprowadzenie transmisji będzie zwiazane ze zburzeniem opublikowanego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale La Liga ma pewnie 5 krotnie większą oglądalność od włoskiej i 10 krotnie większą od francuskiej. To są liczby które muszą dawać do myślenia. Real i Barcelona to magnes i myślę, że posiadanie na wyłączność hiszpańskiej ligi jest tak samo ważne jak angielskiej czy polskiej. Mi na francuską i włoską czasu brakowało ale hiszpańską oglądałem często, może nawet częściej niż angielską, która gra w dziwnych godzinach.

Czy od tego sezonu LM nie będzie środowego meczu w otwartej tv? Bo chyba do teraz UEFA wymagała by jeden mecz środowy i skróty można było zobaczyć odkodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyznaje się wątku nie śledzę, przeczytałem 3 ostatnie strony. Mam pytanie zbliża mi się koniec umowy z nc+ (koniec sierpnia) interesuje mnie Liga Mistrzów,angielska i wybrane hiszpańskiej. Krótkie pytanie -do czego prawa na 100% przez następny rok ma NC+? ;)

 

Więc tak:

 

  • UEFA Champions League na wyłączność przez trzy sezony (od 2015/16) w nc+,
  • Barclays Premier League na jeszcze jeden sezon (2015/16) w nc+ (Canal+),
  • Liga BBVA aktualnie brak danych do posiadania przez kogokolwiek praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - niby to glupie, ale jednak prawdziwe - prawdziwym czynnikiem jaki trzyma Canal+ przy zyciu jest ... Ekstraklasa. Najwieksza ogladalnosc, zdecydowanie bije na glowe reszte lig. To po prostu baza abonentow. Dopoki bedzie Ekstraklasa, dopoty beda sie trzymac.

 

Liga Mistrzow owszem - jest wazna, ale z drugiej strony jest rzadko rozgrywana, jakos przed polaczeniem Cyfry+ i n w zeszlym roku Canal+ dawal rade bez przez te cale 19 lat istnienia. Podobnie Liga Europy, ma do tego jeszcze mniejsze znaczenie prestizowo.

Ligue 1 i Serie A to po prostu byly dla nich ochlapy od jakiegos czasu, bylo to widac po tym jak do tego podchodzili, stwierdzili, ze nic sie nie stanie jak nie beda transmitowac i juz.

Premier League i Primera Division - wazne, w sumie najwazniejsze rozgrywki po Ekstraklasie (w sensie liczby abonentow oczywiscie). Strata jednych albo drugich rozgrywek spowodowalaby z pewnoscia odejscie liczby abonentow, ktora bylaby odczuwalna dla Canal+, jednak nie bylaby to jakas tragedia, trzeba o tym pamietac. Jedynie "jakies tam" straty.

 

To wszystko brzmi absurdalnie, niemniej tak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ludzie zarządzający nc+ myślą inaczej i La Liga jest dla nich ważna, co zresztą pokazują badania oglądalności. W samej lidze hiszpańskiej jest co najmniej 5 wspaniałych drużyn, a w lidze angielskiej!? Chelsea i długo nic, a i drużyna Mourinho gra piłkę, delikatnie mówiąc, niespecjalnie atrakcyjną. Sorry, ale MU opuścił właśnie Di Maria, do odejścia szykuje się De Gea, Liverpool dokonuje jakichś dziwacznych hurtowych zakupów, a MC przedłuża kontrakt z przegranym w zeszłym sezonie Pellegrinim i kupuje rozkapryszonego Sterlinga. Arsenal pewnie jak zwykle zadowoli się miejscem na podium i tradycyjnie szybko odpadnie z europejskich pucharów Zaiste wielka liga, że już nie wspomnę o blamażu drużyn angielskich w LM. Ja lubię ligę angielską, ale nie ma porównania poziomem do hiszpańskiej. I nie piszcie, że jest tylko Real i Barca, bo łupnia drużynom z Anglii dałyby też Atletico, Valencia czy Sevilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech te durne Eleven zamiast ładować kasę w nowe prawa zainwestuje w porządne serwery. Nie dość, że ich nie ma w żadnej tv to jeszcze jakość "hd" ( o ile można to w ogóle tak nazwać) zacina w necie.

 

Jeśli nc+ odpuści La Ligę to aż boje się pomyśleć jak to będzie wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...