Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy uważają tą polską Ekstraklasę za okręt flagowy NC+ i że bez tej ligi wszystko straci sens. Bardziej bym się zmartwił gdyby stracili ligę hiszpańską. Tu niestety katarski beIN sports robi koło pióra centrali Canal+ i dlatego wciąż nie wiadomo czy w przyszłym sezonie będzie można to oglądać w NC+.

A co ma beIN Sports do praw w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o ile sie nie mylę arabowie nie wchodzą do polski kolego masz rację, sieją zamętu w centrali C+ ale nie u nas tylko we Francji.

Wszystko zostanie przedłużone troszkę cierpliwości jak już to martwiłbym się tylko ekstraklasę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Canal+ nie kupował samodzielnie praw do ligi hiszpańskiej tylko odkupował je od centralnego Canal+ z Paryża. Jeśli centrala ma problem to i nasz swojski NC+ tez ma problem z tymi prawami.

 

Canal+ kupował wraz z centralą z Paryża, ale Ligę angielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Canal+ nie kupował samodzielnie praw do ligi hiszpańskiej tylko odkupował je od centralnego Canal+ z Paryża. Jeśli centrala ma problem to i nasz swojski NC+ tez ma problem z tymi prawami.

Już nie kupuje razem bo francuskiemu mało co zostało.

 

Dystrybutorem na świecie Ligue1 jest Al jazeera więc musieli się dogadać osobno bo C+ France kupuje te prawa z wyprzedzeniem tak jak np w tym roku.

Sytuacja z Premier League ma się podobnie w ostatnim przetargu najpierw kupili na Francję bo bali się katarczyków a kilka miesięcy temu później w Polsce zgodzę się zakupili razem ale tylko raz, w 2010 roku mam stosowany link. ;-)

 

Pozostałych praw już nie mogą kupować na kilka rynków bo nic już u siebie nie zostało zmienili strategie i kupują najlepsze prawa ale w niniejszej ilości albo razem z BeIN Sports stali się takim Polsatem kupują niszowe sporty abonentów ubywa jedyne pocieszenie to że ubywa ich coraz miniej.

Nawet ostatnim czasie stracili prawa do Serie A i Bundesligi które wspólnie pokazywali z beIN a teraz ci drudzy będą mieli je na wyłaczność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale PPV od KSW w nc+ nie masz. Jeśli liga trafi do kogoś innego niż nc+ to będzie tragedia. Tragedia, bo nikt tego lepiej nie zrobi, a jak się wezmą za to goście z ulicy to już w ogóle 3/4 spotkań nie będzie się dało obejrzeć.

Goście z ulicy wzięli się w 2009 za MotoGP i efekt był wręcz odwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie pojmuję po co im w trakcie meczów te wszystkie twittery ?! Prawdziwy porządny dziennikarz sportowy powinien OGLĄDAĆ MECZ, a nie tweetować w tym czasie. Ostatnio w jakimś wywiadzie nawet Borek tak stwierdził (chyba ten słynny wywiad na weszło ) że przez interakcję na twitterze nie wie co w meczu się dzieje. Niech ludzie się ogarną wreszcie.

Sam nie lubię jak mi ktoś pisze smsy w trakcie meczu itp, np wczoraj przy finale LM odpisywałem dopiero w przerwie bo mnei to irytuje jak piszę smsa, a tutaj nagle akcja wyskakuje.

Ja muszę mecz obejrzeć w całości, uważnie od dechy do dechy. Dlatego mnie też nie jarają żadne Multiligi itp, bramki to sobie potem w skrótach mogę obejrzeć i podsumowaniach, a mecz to mecz. Większość dziennikarzy niestety o tym zapomina...

 

Niektórzy mają podzielną uwagę. Trochę racji masz oczywiście, ale to zależy od konkretnej osoby. Ja osobiście oglądam dużo meczów, w ogóle dużo sportu. Ale nie siedzę przez 90 minut bez mrugnięcia okiem, bo dla mnie dobry mecz, to także okazja do spotkania się ze znajomymi, do wypicia kilku piw, do wymiany sms-ów z kumplami itp. Przy okazji lubię sprawdzić komentarze "na gorąco". I nie uważam, żeby mnie coś przez to ominęło. Od tego jest podzielność uwagi. A multiligi są świetne. Ale oczywiście nie chcę Cię przekonywać, bo to zależy od konkretnej osoby. A gdybym był dziennikarzem i musiałbym np. zrobić jakąś analizę meczu, to na pewno warto byłoby go obejrzeć dokładnie, tutaj się po części zgadzam. Kiedyś też któryś z publicystów Weszło pisał o tym, że przed erą Twittera mecze oglądało się dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że porównywalne jeśli chodzi o klasę drużyn mecze na głównym C+ czy C+ Family notują 1/4 oglądalności z C+ Sport.

Albo widzowie są nierozgarnięci, albo badania są źle robione ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...