Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie w międzyczasie znalazłem listę kanałów w necie i powinny oba kanały być w HD. Sprawdzę jak wrócę do kraju po urlopie, ale wygląda na to że zainwestuje w montaż sygnału z astry i mistrzostwa będą za darmo- bo już pierwsze ceny się pokazują i Polsat sobie życzy 99zl za połowę mistrzostw ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na głównej liście masz te kanały z Astry zanim zeza zamontujesz . Sam sobie nie wyszukasz. Tylko kanały co operator Ci w łasce da.

Dopóki nie zamontujesz zeza na liście głównej nie zobaczysz kanałów z Astry.Te pojawiają się dopiero po wykryciu poprawnej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Zobacz czy na głównej liście masz te kanały z Astry zanim zeza zamontujesz . Sam sobie nie wyszukasz. Tylko kanały co operator Ci w łasce da.

 

Coś Ci się pomyliło, na dekoderach ADB nie ma listy kanałów z Astry dopóki nie podłączysz zeza z DiseqC i nie ustawisz konfiguracji portów w menu -> instalacja -> antena... Dopiero wtedy dekoder załaduje listę kanałów z Astry, zawsze tak było i to nie jest żadna nowość. Jeśli nie ma sygnału z Astry dekoder ADB nie ma na liście kanałów z tego satelity.

 

Stała lista Astra + Hotbird (oraz stałe przypisanie portów DiseqC) jest zainstalowana tylko w dekoderach Sagemcom.

 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak moi rodzice dawniej mieli "n'kę" i Turbodekoder to kiedyś podłączyłem ten dekoder do mojej anteny (antena z układem "zeza" Hot Bird 13°E + Astra 19,2°E) i dopiero wtedy załadowała się do tego dekodera także lista kanałów FTA z Astry. Potem, gdy dekoder ten podłączyłem z powrotem na dole w salonie (antena z pojedynczym konwerterem typu Quad) to po jego włączeniu załadowała się już tylko lista kanałów z Hot Bird'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na turboboxie możliwe jest oglądanie kanałów z astry? Zastanawiam się nad zamontowaniem zeza lub monoblocka z uwagi na nadchodzące mistrzostwa i czy ten dekoder bez problemu wylapie Zdf i Ard w HD? Czy coś trzeba będzie konfigurować ?

Witam.

 

Aktualną listę kanałów z satelity Astra 19,2E dla tego dekodera znajdziesz na stronie internetowej nc+:  http://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta (kanały z tego satelity znajdują w dolnej części). Tekst nad drugą tabelką informuje, że kanały te pojawią się w dekoderze dopiero po uruchomieniu i skonfigurowaniu zastawu antenowego z typu ZEZ lub konwerterem monoblok. Konfiguracja polega ustawieniu odpowiednich sygnałów DSIEqC (zgodnie z instalacją antenową) w menu ustawień dekodera (INSTALACJA / ANTENA).

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomyliło, na dekoderach ADB nie ma listy kanałów z Astry dopóki nie podłączysz zeza z DiseqC i nie ustawisz konfiguracji portów w menu -> instalacja -> antena... Dopiero wtedy dekoder załaduje listę kanałów z Astry, zawsze tak było i to nie jest żadna nowość. Jeśli nie ma sygnału z Astry dekoder ADB nie ma na liście kanałów z tego satelity.

 

Stała lista Astra + Hotbird (oraz stałe przypisanie portów DiseqC) jest zainstalowana tylko w dekoderach Sagemcom.

 

Zgadza się. Nie doczytałem, że chodzi o Turbo. .. :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj robi się tak, że antena ustawiona jest na Hot Bird'a, a konwerter "zezujący" skierowany jest na Astrę. Dlatego też, jeśli dotąd antena była ustawiona na Hot Bird'a to nie trzeba jej przestawiać. Wystarczy tylko zamontować uchwyt "zeza", dołożyć do niego konwerter na Astrę, pociągnąć kabel, podłączyć do przełącznika DiSEqC, sam przełącznik zaś do dekodera i gotowe. :)

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy dekoder od nc+ ma taką możliwość (na bank Wifipremium Box, mediabox, Turbodekoder), wybierając w EPG pozycję jest coś takiego jak nagraj cyklicznie - co tydzień, co dziennie itd. i możesz wybrać ile odcinków ma nagrać - ale jak odcinki lecą nieregularnie to nie zadziała - bo dekoder nie wyszukuje w EPG tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy dekoder od nc+ ma taką możliwość (na bank Wifipremium Box, mediabox, Turbodekoder), wybierając w EPG pozycję jest coś takiego jak nagraj cyklicznie - co tydzień, co dziennie itd. i możesz wybrać ile odcinków ma nagrać - ale jak odcinki lecą nieregularnie to nie zadziała - bo dekoder nie wyszukuje w EPG tej pozycji.

no wlasnie patrze w EPG i opcje nagrania i niestety nie ma nigdzie takiej opcji, instrukcja obslugi tez nic o takiej funkcjonalnosci nie wspomina, UPCowe czy Evobox od CP to maja a NC+ to niby TV premium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, konczy mi sie umowa z nc+ i mam takie pytanie. Posiadam dekoder turbobox iti-5720sx ,czy jest mozliwosc zostawienia jego na wlasnosc? Chcialbym na nim odbierac astre lub hotbird kanaly fta.?

Musisz go zwrócić. Jeśli chcesz odbierać kanały fta po odejściu z nc, kup sobie tuner sat. Koszt to ok 150 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie patrze w EPG i opcje nagrania i niestety nie ma nigdzie takiej opcji, instrukcja obslugi tez nic o takiej funkcjonalnosci nie wspomina, UPCowe czy Evobox od CP to maja a NC+ to niby TV premium...

W wifi premium box klikasz info, później ok i tam pokaże się opcja "nagraj według czasu" i tam sobie ustawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. 4k? Te dekodery nie mają takiej rozdzielczości więc dawanie takich kanałów to nieporozumienie. A w 3D jeszcze coś nadaje? ;-) Zapomniałem ... RedLight 3D HD jest na liście, ale w 3D jeszcze tam nic nie widziałem.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ircions

Mam propozycje wymiany Pacea na Turboboxa , czy warto , będzie to dodatkowo 5 zł do abonamentu, a nie mam bladego pojęcia w czym jest lepszy, a pada mi jak juz kiedys wspominałem jeden Pace więc poradził mi konsultant, takie rozwiązanie. 

 

Bardzo dziwne że z Pace proponują  przesiadkę na Turbo.Raczej wszyscy zmieniający Pace informowali że proponują im Wifi Premiumboxa.Turbo to tez stary dekoder po N a do tego karta sparowana z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...