Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj po uruchomieniu dekodera Turbobox+ pojawiły się dziwne obrazki. Wszystko na okrągło się resetuje. Próbowałem odpinać kable od anteny, wyciągać kartę, wyłączać zasilanie. Wszystko bez skutku. Istnieje jakiś inny sposób, czy tylko serwis ?

 

201603221_swanhrp.jpg

 

201603221_swanhrx.jpg

do serwisu z nim ,miałem to samo wymienili na nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam pytanie. Posiadam dekoder Sagemcom dsi83 i zawiesza mi się co jakiś czas. Moje pytanie jest takie,czy wymienią mi ten dekoder na nowszy bez żadnych problemów? 

 

wymienią na ten sam model, jeśli w ogóle usterka zostanie stwierdzona, bo "co jakiś czas się zawiesza" to każde urządzenie :P 

 

a jest szansa że Sagemcom wymienią na Pace?

 

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Sagemcom dsi83. Standardowo wiesza się co jakiś czas, dodatkowo gubi listę ulubionych. W punkcie obsługi poinformowano mnie, że te typy tak mają i mogłem wybrać wyższy model.

Wymiana na ten sam szmelc jest możliwa tylko jeżeli w punkcie obsługi są w stanie naocznie stwierdzić usterkę.

Ten dekoder to jedna wielka padaczka. Nie polecam nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem na żaden, bo nie jestem w stanie im udowodnić na miejscu, że gubi listę ulubionych (dzieje się to średnio co tydzień), wymiana na trochę lepszą padaczkę wifibox (też bodajże sagem) to koszt 150,00. Trzeba się przyzwyczaić i mam nadzieję, że może padnie niedługo całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia ma Sagema i nie sprawia jej kłopotu, dokupiłem jej pilot SEKI Easy Plus i ma duże klawisze (zero na dole!) i obsługę dekodera i TV w jednym :) Oczywiście sprzęt jest dobry jak ktoś ogląda 3 kanały i zmienia je 2 razy dziennie. Dziadostwo NC+ nie zna granic, mydelniczki to mega BOXy dla nie wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - w związku z tym, że czekam na rozpatrzenie reklamacji ws. awarii dekodera i muszę sobie tymczasowo radzić, podłączając nc+go z laptopa do TV :)

Otóż kolega powiedział, że ma gdzieś w garażu stary dekoder Thomson TS3. Czy on zadziała, czy też nie będzie możliwy odbiór kanałów w HD (mam kartę Cameleon)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - w związku z tym, że czekam na rozpatrzenie reklamacji ws. awarii dekodera i muszę sobie tymczasowo radzić, podłączając nc+go z laptopa do TV :)

Otóż kolega powiedział, że ma gdzieś w garażu stary dekoder Thomson TS3. Czy on zadziała, czy też nie będzie możliwy odbiór kanałów w HD (mam kartę Cameleon)?

 

 

Kanałów HD nie odbierzesz na tym dekoderze, jedynie SD i nadawane w DVB-S.

 

Podłączyłem ten dekoder i nawet sporo odbiera, na te kilka dni się przyda. Wyświetlają się kanały od 1-8, później niektóre z TVP, nsport+, kuchnia+, alekino+, planaete+, minimini, teletoon, domo, comedy centrale, alekino, pulsy, kilka bajkowych, tvpsport, tvn turbo, spora część muzycznych i jeszcze trochę innych kanałów. 

 

Czyli one są w DVB-S?

 

Obraz z tego dekodera nie mieści się w całości w TV - są obcięte boki, nawet jak zmienię proporcje w TV. Nie widzę w opcjach dekodera możliwości żadnego przestawienia.

 

Ponadto nie wyszukuje mi wszystkich kanałów. Nie ma np. na liście kanałów Eleven, Eurosportu1, C+Sport2, czy kanału 38. Robię wyszukiwanie szybkie i znajduje ponad 300 kanałów tylko. Nie wiem jak wywołać wyszukiwanie inne niż szybkie?

 

Próba aktualizacji oprogramowania kończy się niepowodzeniem.

 

Pilot deka trochę niedomaga i mam wrażenie, że nie wszystkie przyciski działają, ale udało się dekoder skonfigurować z magic pilotem TV LG.

 

Ogólnie przyda się na czas rozpatrzenia reklamacji, bo nie trzeba podłączać tak często nc+go z laptopa do TV. Żona i dzieci mają to co im trzeba :)

 

A u mnie zostały przywołane wspomnienia sprzed prawie 20 lat i oglądania meczów i walk bokserskich z kumplami, jak zobaczyłem szatę graficzną tego dekodera i pilota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ten sposób podany kikanascie postów wcześniej

Wyłącz dekoder i odłącz dekoder bez kabla antenowego i karty dekodującej - potem podłącz dekoder bez kabla antenowego i karty,  dzięki temu najprawdopodobniej wejdziesz normalnie w menu - potem przywróć ustawienia z pilota - kable i kartę włóż dopiero jak pokaże się ekran pierwszej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...