Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego uważacie monsterboxa za gorszego od media ?Softwarowo są niemal identyczne po ostatnich aktualizacjach a 500 giga większy dysk to jednak duży plus dla kogoś kto sporo nagrywa.

Większy pobór energi i zabytek

 

Z informacji z forum wynika ze mediabox pobiera 14W natomiast turbobox 24

a zatem: pierwszy zużyje 122,64 kWh drugi 210,24 kWh rocznie razy 0,60gr(1kWh tauron) wychodzi

73,58 pln rocznie za za prąd - mediabox

126,14 pln rocznie za prąd -turbobox

Podsumowując mediabox jest o 52,56pln tańszy w utrzymaniu rocznym w stosunku do turbacza.

Osoby posiadające mediaboxa muszą dołozyć do abonamentu chcąć nie chcąc 6 pln miesięcznie natomiast turbacza 10,50 pln amen

Cene można obniżać gasząc dekodery listwą . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to słyszałem. :wink:

To ja powiem od siebie media box ogólnie ma problem z sygnałem na tej samej antenie przekładając tylko kabel tv radzi sobie bardzo dobrze media box tnie i wyświetla komunikaty o braku sygnału dla tych co uważają że wszystko da się załatwić kablami i antena: nie da się jeszcze trzeba mieć dobry tuner a tego brak w dekoderch od nc+ dlatego takie wymagania co do rozmiaru anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważacie monsterboxa za gorszego od media ?Softwarowo są niemal identyczne po ostatnich aktualizacjach a 500 giga większy dysk to jednak duży plus dla kogoś kto sporo nagrywa.

Większy pobór energi i zabytek

 

Z informacji z forum wynika ze mediabox pobiera 14W natomiast turbobox 24

a zatem: pierwszy zużyje 122,64 kWh drugi 210,24 kWh rocznie razy 0,60gr(1kWh tauron) wychodzi

73,58 pln rocznie za za prąd - mediabox

126,14 pln rocznie za prąd -turbobox

Podsumowując mediabox jest o 52,56pln tańszy w utrzymaniu rocznym w stosunku do turbacza.

Osoby posiadające mediaboxa muszą dołozyć do abonamentu chcąć nie chcąc 6 pln miesięcznie natomiast turbacza 10,50 pln amen

Cene można obniżać gasząc dekodery listwą . :lol:

 

Informacje na forum są błędne.Ja mam turboxa i nie pobiera 24W tylko około 20.

Jak doliczysz koszt najmu mediaboxa to różnica na poborze prądu zostanie zniwelowana.

 

@Ircios piszesz że to zabytek.W jakim sensie ?Czym ustępuje w porównaniu z media ?Funkcjonalność jest dokładnie taka sama nie licząc wbudowanego tunera DVB-T.

Na dodatek mediabox jest "wykastrowany" z wyjść audio czy component więc nie wiem jak to jest z tymi zabytkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mam mediaboxa i konczy mi sie umowa czy jest szansa na wymiane go na wifiboxa z racji ze tam jest karta cameleon i mozna by sobie wlasny dekoder podlaczyc

 

Nie masz szans.......

 

@Pawel. Jest to stary i wysłużony sprzęt..... po renowacji..... Tak jak inne dekodery od nc z wyjątkiem wifi box na dzień dzisiejszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udostępniłem jak tu http://www.jimasek.elektroda.eu/index.p ... -windows-7 w ustawieniach dekodera sieci konfiguracja automatyczna, robię test i pisze, że sieć lan skonfigurowana, ae nie udało się nawiązać połączenia z internetem :(

 

Portal działa ?Stacje radiowe internetowe działają ?Jeśli tak to znaczy że połączenie z internetem jest tylko usługa netVOD jest niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...