Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o jakich dekoderach mowa ale u mnie po zmianie na MediaBoxa widzę najlepszą jakość jaką kiedykolwiek miałem. Nie pamiętam jak się nazywały te co miałem wcześniej ale złom to nie był, brałem przeważnie z (wtedy) Nki porządne dekodery, nie najtańsze. Zadziwia mnie zatem to co piszecie, a wzrok mam przecież niby idealny :D (telewizor też 42 cale 1080p więc aż tak nie pomaga w ukrywaniu niedoskonałości obrazu chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem z Philipsa C+ na mediabox i zachwalałem ten tuner to na tym forum niektórzy sie oburzali, że mam słaby wzrok (choć przede wszystkim chwaliłem funkcjonalność, brak zawieszania się, EPG itp) Później się wyjaśniło w toku dyskusji, że mediabox ma gorszy obraz ale tylko jesli chodzi o kanały SD. Tylko kto się dzisiaj tymi kanałami przejmuje ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poczytałem trochę i wychodzi, że są (lub były) felerne MediaBoxy z gorszą ostrością i kolorami. Na jednym forum np.

 

Od paru miesięcy posiadałem mediaboxa i obraz był wyraźny, ostry, byłem bardzo zadowolony. Ostatnio zaczął się sam resetować,zawieszać więc postanowiłem go wymienić na inny egzemplarz. Po uruchomieniu okazało się że w porównaniu do poprzedniego obraz jest rozmazany, nieostry, kolory mało intensywne .

 

Może zatem stąd te odmienne opinie o tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Osobiście nie mam mediaboxa i też się zastanawiam czy go brać

mam w poblizu dwa swoje tunery jeden pace drugi mediabox. a teścia dekoder z czasów nki .. to nie ot żebym chwalił swoje obraz na media jest najlepszy zarówno na kanałach SD jak i HD.. Dodam na nowych telewizorach LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem w jednym z wątków że to Pace ma najlepszy obraz , ale za to wolniej śmiga , mam turbo recordera i od dwóch lat fajnie chodzi zastanawiam się czy walczyć przy przedłużeniu umowy o mediaboxa czy trwać z turbo - w dobie chińszczyzny ciekawi mnie żywotność tego typu sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeforTime ja narzekam i będę narzekał na media boxa ma słaby obraz na SD I HD nie zobaczysz tego na 42 calach niestety, u matki jest 42 calowy telewizor podłączyłem media boxa i aż sam się zdziwiłem obraz rzyleta piękny normalnie chce się oglądać a u mnie 47 cale i kicha obraz nie ostry kolory wyblakłe przeklamane, oba telewizory z tego samego roku LG mój jest parę modeli wyżej niż matki i z tunerem sat a obraz z tunera sat czy YouTube jeszcze lepszy niż u matki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie z reguły wygląda to tak: aktywacja 79 (w trakcie umowy) 49 (przy aneksie i zawieraniu nowej) zarówno przy Mediabox i Turbobox i opłata za najem Media 10 zł miesięcznie (5 zł przy aneksie i zawieraniu nowej na 24 m.) i Turbobox 5 zł miesięcznie - można też zapłacić jednorazową opłatę aktywacyjną - Mediabox 199, Tutbobox 149 - w tym wypadku sprzęt jest już cały czas w bezpłatnym użytkowaniu nawet przy kolejnym aneksowaniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dekodery mediabox są wydawane tylko w najem a nie na własność, w nc+ mix są dekodery tylko na własność. Mediaboksa możesz dostać podpisując normalną umowę z nc+ i wtedy masz kartę sparowaną z dekoderem. Druga sprawa jest taka, że nie dostaniesz w nc+ mix samej karty, tylko razem z dekoderem i ta karta nie zadziała z żadnym innym dekoderem niż z tym, do którego jest przypisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

W menu dekodera jest funkcja oszczędzania energii - która wprowadza dekoder gdy jest wyłączony "w głęboki sen" - to taki kompromis by pobierały się biblioteki VOD (dekodersam się wybudza na czas pobrania filmów VOD) i żeby dekoder nie pobierał za dużo prądu - tej funkcji nie można włączyć gdy ma się multiroom - gdyż uprawnienia do slava nie będą wysyłane - tylko każde uruchomienia dekodera trwa całą wieczność, chyba że pobiera w tym czasie film z VOD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem mediaBox+ i mam 3 pytania:

 

1) jak w EPG przerzucić na następny dzień? bo póki co żaden przycisk nie przerzuca mnie o +1 dzień i muszę całą listę przerzucać, by zobaczyć program na następny dzień...

 

2) jak mogę nagrać przewinięty materiał?

 

3) mam CANAL+ VOD za darmo (niektóre filmy płatne), w jaki sposób mogę zamówić bezpłatny film? na liście VOD są tylko płatne...

 

proszę o dokładne opisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...