Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy raz uruchomiłem godzinę temu mediaBOX. Na początku zaczął się software upgrade... wolno bo wolno, ale te procenciki leciały jakoś... no i w pewnym momencie zawiesiło się na: Collecting 99%, Total [1/5] 39 %... i tak sobie trwa i trwa, zero znaku życia...

normalne? czekać? czy coś nie halo?

połączone dekodery kablem mam, na drugim się robi również aktualizacja w tej chwili... procenty lecą... zestaw multiroom standard, drugi dek to sagemcom dsi 83

proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze kilkanaście minut. Zwykle jest tak , że jak aktualizacja stoi przez np. 20 min. , to nie oznacza wcale, że dekoder zawiesił się . Po prostu trzeba czekać na zakończenie aktualizacji.

 

Total 1/5 oznacza tyle , że pobierana jest pierwsza z pięciu pomniejszych poprawek do aktualizacji . Musisz czekać aż będzie napisane : Total 5/5 i 100 % Collecting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow,

 

przede mna parafowanie nowej umowy z nc+, zmiana warunkow etc. Jednak tym, co najmocniej spedza mi sen z powiek jest sprzet firmowy nc+. Aktualnie posiadam Octagona 1008 SE+. Nabylem go jeszcze w zamierzchlej erze - przed turbo/mediaBOXAMI - kiedy to operatorzy raczyli nas przasnym, zawieszajacym sprzetem o... hmm, dosc przecietnej charakterystyce obrazu, ktory dla mnie stanowi kluczowy parametr w wyborze sprzetu. Oczywiscie, telewizory wplywaja na ostateczny ksztal przesylanego obrazu, istnieje kalibracja, podobnie jak subiektywne odczucia. Niemniej jednak, da sie obiektywnie stwierdzic, ktory sprzet posiada bardziej zaawansowany procesor obrazu(potrafie odnalezc dokumentacje techniczna, nistety nie znam gradacji sprzetu), posilkujac sie specyfikacja badz obrazem w naturze(jesli ktos podobne testy przeprowadzal). Stad moja prosba do zaawansowanyc uzykotnikow tego forum - czy ktos jest w stanie stwierdzic o roznicy w jakosci obrazu miedzy mediaboxem a wifiboxem? Przyznam, ze nie jestem zainteresowany funkcjami multimedialnymi, jakie oferuje mediabox, a sam wifibox nawet bardziej pasuje mi przez wzglad na karty cameleon(wiem, ze to nie zagra ze splitterem i bede zadany na firmowy multiroom). Jesli jednak mediabox oferuje lepszej jakosci obraz, to bez wahania jestem w stanie zaopatrzec sie wlasnie w niego. Jesli ktos ma rowniez pojecie na ten temat, prosze o prognozy, czy czeka mnie odczuwalny zjazd(i czy w ogole czeka?) w jakosci wyswietalnego obrazu wzgledem mojego Octagona. Pzdr!

PS. Temat powielony z watku o wifibox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę zależy ci na jakość obrazu nie pakuj się w sprzęt dedykowany jak masz kartę cameleon to kup sobie dekoder z wolnego rynku warto od żałować 500 czy 600 złotych na dekoder jeżeli chcesz multi room to można nawet teraz kupić 2 karty w jednym abo dostępne są w cardspliter sklepie online chyba że teraz coś się zmieniło i można dobrać drugą najlepszym i najwygodniejszy według mnie rozwiązaniem jest tv z wbudowanym tunerem sat i wejściem na modół ci ale to już kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie obejrzy? Żona zabroni?

nie nc+ w swojej nie omylności zapomniało dodać wsparcie dla tego formatu

Jesteś pewny? Bo u mnie działają pliki .avi bez problemu. Chyba, że działają tylko pliki .avi z bajkami świnką peppą i Barbie, bo takie przed momentem testowałem :jupi:

Nie jestem pewien i nie zabardzo chcę sprawdzać istnieją lepsze odtwarzacze niż mediabox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie? Ja nic takiego nie zauważyłem. U mnie nawet obraz ma bardziej jaskrawe kolory niż na Philipsie było.

No zwłaszcza na Twoim CRT-ku ;) .

 

Właśnie przesiadłem się z Philipsa na Mediaboxa.

 

- chyba gorsza jakość obrazu przez SCARTa niż to było w Philipsie, widać to zwłaszcza w menu u EPG, które "miga i się trzęsie"

 

Nie testowałem jeszcze nagrywania i VOD, ale pomijając obraz (domyślam się, że po HDMI będzie znacznie lepszy, jak już wymienię TV) wygląda na to, że jest to o wiele lepszy sprzęt.

 

Będzie znacznie lepszy, ake kanałach nadawanych w HD. Jeśli zobaczysz obraz kanału sd na tv HD to się za oczy złapiesz. Będzie gorszy niż na CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pace też jest słaby obraz na kanałach SD, przy tych ze słabszym bitrate robi się pikseloza. Pikselozy nie mam na module, mimo że nie mam TV z wyższej półki, kupiony w zeszłym roku za 2 tysiące, odkąd go używam uważam, że pod względem obrazu każdy oferowany teraz dekoder to szajs. Może te z wolnego rynku są lepsze, wiadomo, że dekoder oprócz wad ma też swoje zalety (np. dwie głowice), ale wymienianie starego dekodera na nowy żeby mieć lepszy obraz to niestety nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem wątek od początku i musze powiedzieć, że cała masa osób podkreślała, że są rozczarowani jakością obrazu, że jest wyraźnie gorszy niż na ich poprzednich tunerach. Może ktoś miał CRT ale myślę, że zdecydowana większość jednak ma już LCD/plazmę. Jest więc coś na rzeczy z tą jakością. Osobiście nie mam mediaboxa i też się zastanawiam czy go brać bo nie chcę później zamiast przyjemności z oglądania mieć skwaszony humor. Dla mnie jakość obrazu to podstawa. Nie po to przecież kupiłem TV z wysokiej półki, żeby później oglądać kaszanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...