Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2023 o 12:08, Azar napisał(a):

Jeśli mam umowę do 30 listopada to kiedy najlepiej z nimi negocjować nowe warunki? W nowych umowach jest klauzula inflacyjna? 

Mam obecnie pakiet M+ net 1 GB/s za 60zł i w zasadzie to wolałbym zejść na net 150Mb/s i do tego tv M lub L w zależności od ceny i czy da się wymienić ten biały dekoder evobox na coś innego czy to już jest najnowszy sprzęt?🙂

Hej, ja mam od nich taką ofertę (pierwsza umowa):

TV S, Net 1Gb/s
1szy miesiąc 0 zł

2-12 m-c 30 zł

13-24 m-c 70 zł

 

Do tej pory dzwonili tylko z ofertą to samo za to samo, ale płaska oferta 70 zł. Powiedziałem żeby zadzwonili z taką ofertą jaką miałem, bo jakoś co chwilę przedstawiciele handlowi mi wrzucają ulotki z tą ofertą za 53 zł (uśredniona zapewne dokładnie to co sam kupiłem 2 lata temu +49 aktywacja).

 

Jak się Netia nie opamięta to pójdę do Play, tam mają ofertę na rok dla swoich abonentów (mam u nich komórkę) gdzie wychodzi średnio 50 zł (6 m-cy 35 zł, 6 m-cy 65 zł). Szkoda trochę Tidala, bo w Netii jest w cenie, ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dobrze wiedzą że telewizja to dno czyli powtórki z reklamami. Co najwyżej mogą za darmo najniższe pakiety dodawać do oferty internetu. W przeciwnym razie telewizja w takim wydaniu nie jest mi do niczego potrzebna i nie warta żeby cokolwiek za nią płacić.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę wam jeszcze o Netii. Potwierdzać się ich niekompetencja. Zmieniłem dekoder na 4K. Przedłużyłem umowę o dwa lata od daty podpisania. Zgodne z rozmową ze sprzedawcą poprzednią umowa miała być anulowana. I nowa miała być do 22 lipca 2025 r. Oczywiście na umowie było zaznaczone, że umowy się kumulują. Czyli tak nowa by się kończyła w czerwcu 2027 r. Trochę długo..... Złożyłem reklamację, w międzyczasie dostałem informację na infolinii, że wstrzymali umowę ze względu na reklamacje. Zaczęli mi wciskać kit, że ja się mylę itd. Więc złożyłem drugą reklamację gdzie domagałem się w ramach rekompensaty podwyższenia internet z 600 na gigabit. Pierwszą reklamację mi uznali. Nowa umowa jest do lipca 2025 r. Ale na drugą nie było odpowiedzi. Poczekałem miesiąc, nie upominałem się, bo i po co. Jeszcze by mi wysłali odpowiedź negatywną ( najpewniej tak by było). Minął miesiąc i napisałem do nich jeszcze jedna reklamację, z zastrzeżeniem, że z racji braku odpowiedzi poprzednia jest już uznana zgodnie z prawem. I takim o to sposobem , mam TV M 4k i internet 1000 megabitów za 65 zł. Tyle co mój przedmówca kilka postów powyżej. Obecnie to świetna oferta. Trudno o coś lepszego. A internet.... Nigdy nie jest zbyt szybki. Jak się ma sporą rodzinę. XSX, trzy PC, kilka TV, smartfony. Nawet upload 300 mega się przyda. Dodam tylko, że w kwietniu przedłużałem umowę na 2 lata. Tylko nie mogłem wybrać dekodera 4K bo wtedy by mi nie mogli dać 3 miesięcy za 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam router własny. Ich sprzęt faktycznie jest słaby. Mój router to Tp link AX72. Mam do niego podłączony dysk USB. Prędkość jest naprawdę ok. Dwie ściany od routera jakieś 7-8 m jest ok 800 megabitów. W pokoju gdzie stoi router ponad 900 megabitów. Prędkość jak na kablu ( na kablu mam ok 940 mega).

A cena jest naprawdę dobra w Netii. UPC po zmianie marki na Play, ceny poszły do góry. Wcześniej były promocje lokalne , obecnie nie ma nic. Ok mają w UPC było do ugrania abonament średnio 105 zł. W tym full pakiet TV z Canal +premium, Eleven, Viaplay premium, Netflix standard ( 1 ekran) internet gigabit. Obecnie o takiej ofercie można zapomnieć. Vectra zawsze się ceniła a jeszcze obecnie podwyższa bo tak chce.... Orange też tani nie był nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UPC pakiet Max możesz zamówić z netem za 95 zł. Pokaż mi taką oferte w Netii pod względem stabilności i jakości telewizji. Jak chcesz samą TV, to ten sam pakiet masz za 60 zł, a jak jesteś klientem Play to nawet za 40 z umową na 12 miesięcy. I mówie o ofercie dla nowych w starym dobrym UPC, a nie o pakietach od Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Córka przeprowadziła się do mieszkania gdzie jest tylko Netia i mimo że to miasto wojewódzkie nie ma światłowodu, więc prędkość neta tylko max 20. Jako nowy abonent dostała ofertę 40 zł net + tv oraz 15 zł za Disneya. Na takim internecie da się pracować online(wykłady na studiach) i oglądać streaming?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Córka przeprowadziła się do mieszkania gdzie jest tylko Netia i mimo że to miasto wojewódzkie nie ma światłowodu, więc prędkość neta tylko max 20. Jako nowy abonent dostała ofertę 40 zł net + tv oraz 15 zł za Disneya. Na takim internecie da się pracować online(wykłady na studiach) i oglądać streaming?

to mogę ci napisać że wymienia miedz na światłowody netia no i kładzie nowe światłowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiadomo kiedy. Mimo wszystko dla mnie to szok, bo w moim bloku mam do wyboru 3 światłowody- Vectry, Playa i Orange. Myślałem że taka sytuacja to bardziej jakaś malutka wieś, a nie miasto wojewódzkie. Tak przy okazji jak się rejestruje do Disneya przez Netię i czy są jakieś ograniczenia, bo córka mieszka w innym mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkon napisał(a):

Córka przeprowadziła się do mieszkania gdzie jest tylko Netia i mimo że to miasto wojewódzkie nie ma światłowodu, więc prędkość neta tylko max 20. Jako nowy abonent dostała ofertę 40 zł net + tv oraz 15 zł za Disneya. Na takim internecie da się pracować online(wykłady na studiach) i oglądać streaming?

Max 20 oznacza pomiędzy 11 a 20. Wiesz jakie są parametry linii?

Konsultant w skantarku albo netgraphie może to sprawdzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kfm877 napisał(a):

przy przewijaniu itp muli albo się zacina i jakość się zniża.

Przez wiele lat miałem 6 mbps, oglądałem Netflixa, Amazona i nie było żadnych problemów. Mogłem przewijać, włączać, wyłączać i profil 1080p działał cały czas. 4K oczywiście było nieosiągalne. Problem był też z dawnym C+Sport Online. 

 

 

17 godzin temu, Arkon napisał(a):

Mimo wszystko dla mnie to szok, bo w moim bloku mam do wyboru 3 światłowody- Vectry, Playa i Orange. Myślałem że taka sytuacja to bardziej jakaś malutka wieś, a nie miasto wojewódzkie.

 

Teraz często zdarza się, że na malutkiej wsi masz światłowód w ramach POPC a w miastach sporo miejsc ma tylko miedź. Pewnie kilka lat jeszcze poczekamy zanim światłowód dotrze wszędzie. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 12:55, mingo napisał(a):

Pewnie kilka lat jeszcze poczekamy zanim światłowód dotrze wszędzie. 

Myślę że nie kilka a kilkanaście, a i tak będą miejsca gdzie nie będzie się opłacało lub inne jakieś dziwne problemy związane ze zgodami pośredników na instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...