Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki problem, a właściwie moja ciotka, która podpisała umowę z Netią na TV+internet, a zaraz po podpisaniu tej umowy zadzwonił do niej konsultant z Vectry z jeszcze lepszą (tańszą) ofertą. Moja ciotka ma obecnie internet z Vectry a okablowanie jest też z Vectry w mieszkaniu.

No ale umowa z Netią już jest podpisana i stąd moje pytanie. Czy można ją anulować do 14 dni, bo Netia twierdzi że tylko umowa zawarta telefonicznie może być anulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy umowa była zawierana przez internet / telefon - czy w salonie oraz czy wyraziła chęć uruchomienia w dniu podpisania umowy.

Czy zrezygnowała z możliwości odstąpienia w terminie 14 dni od jej podpisania czyli ją od razu aktywowała.

 

Zgodnie z prawem z umowy zawartej zdalnie - przez internet / telefon - można zrezygnować do 14 dni.

Chyba ze świadomie się z tego prawa zrezygnowało.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciotka ma więc problem teraz bo podpisała umowę ale nie byli jeszcze u niej technicy z Netii z montażem, może to przemawia na jej korzyść?

Umowa była podpisana w salonie ale nie wyraziła chęci uruchomienia w dniu montażu.

Czy można teraz zrezygnować z usług Netii - moja ciotka jest teraz na 100% przekonana do oferty Vectry.

Edytowane przez arkady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podpisała umowę w punkcie to nie. Wiedziała na co się pisze. Chyba, że Netia nie może świadczyć usługi ze względu na warunki techniczne. Ale odnośnie Vectry ... oni mają śmieszne klauzulę inflacyjne. Dwa razy do roku dadzą podwyżkę. Ja bym się trzymał daleko od oszustów z Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam nowy na grupie, wczoraj był serwisant z Netii i montował mi TV pakiet S oraz Internet 1GB/s pobierania 300mb/s wysłania i mam taki problem, że o ile po wifi zarówno laptop jak i komórka działają dobrze, nie osiągam oczywiście pełnej prędkości ale to z powodu wifi kategorii 5 zarówno na fonie jak i na lapku ale działa, problem mam z netia player jak dałem ustawienia fabryczne by wyszukał mi resztę kanałów poza tymi testowymi to zresetował się pojawiło się okno połączenia z siecią wybrałem odpowiednią i nie zależnie czy wybiorę 2.4 czy też 5Ghz po poprawnym wpisaniu hasła dekoder nie może połączyć się z siecią wifi i trzeba kilka łączyć go z wifi by mógł się połączyć a jak już się połączy i przechodzi do kolejnego okna to wyskakuje napis nie może połączyć się netia player i trzeba robić to samo co powyżej i dopiero działa po wifi, co robiłem to resetowałem dekoder, czekałem 5 minut po kolejnym resecie i nic to nie dało, posiadam router Huaweia od nich jedyne co z nim to zalogowałem się na stronę routera i wyłączyłem sieć 2.4 GHz celem testów na 5Ghz a po testach zalogowałem się ponownie i włączyłem spowrotem 2.4 GHz ?

Edytowane przez Mac91
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku VPNa jako server na łączu Netii nie zauważyłem żadnych problemów. Łącząc się z internetu mobilnego jako klient wszystko działa stabilnie.

Telefon -> VPN(Netia)->VPN(łącze radiowe). Działa stabilnie nawet dostęp z Internetu mobilnego do hostów które są na łączu radiowym.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, biguslogus napisał(a):

Korzystal moze ktos z Netia Go za granicą w Unii? U mnie swieca tylko 2 kanały a mam pakiet M. Powinny być wszystkie dostepne?

W teorii powinny być te same kanały na Netia Go co w pakiecie TV, ale kwestie licencyjne powodują braki wielu kanałów w aplikacji. Nie mają na to zgody.  Tak samo zależy na jakim urządzeniu się ogląda Netia go np.  kanały 4k są dostępne w apce pobranej na Tv z androidem, a nie ma ich w apce na telefonie.  W Uni dostępne są te same kanały co są w apce na tererorium Polski. Najwięcej kanałów jest w pakiecie L. Mam w aplikacji ok 100 kanałów i wszystkie działały w Uni oraz przez vpn poza unią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Rozważam zamianę INEA na NETIA. Priorytetem jest dla mnie Internet, TV jest dodatkiem. Rozważam pakiet 1Gb/s + Pakiet TV - M.

Chciałbym podpytać o parę spraw jak wyglądają w NETIA w praktyce.

 

  • Czy otrzymujemy publiczny adres IP? Jak często się zmienia w praktyce? (Nie potrzebuję stałego, pytam z ciekawości)
  • Czy można przełączyć router Netii w tryb Brigde? Jak to wygląda w praktyce - sami klikamy czy przez infolinię?
  • Jak wygląda prędkość w praktyce bo znalazłem w dokumentach na stronie Netii załącznik do umowy "Parametry jakościowe usługi dostępu do internetu" i  dla 1Gb/s mają określone - prędkość maksymalna: 1000 Mbps / 300 Mbps, zwykle dostępna: 640 Mbps / 210 Mbps i minimalna: 180 Mbps / 60 Mbps? Rozumiem, że jak będę miał zamiast 1Gb/s ciągle tylko 200Mb/s to nie będzie to podstawą do reklamacji?
  • Czy faktycznie dla 1Gb/s wartość uploadu to 300Mb/s?
  • Jak wygląda obsługa na infolinii? Są prawdziwi ludzie czy już tylko boty? Jak są ludzie to czy maja wiedzę techniczną czy jedyne porady to: "proszę wyłączyć i włączyć. Nadal nie działa? To przyślemy technika ale jak technik nie stwierdzi awarii to obciążymy Pana opłatą za wizytę"?
  • Czy w umowie mają zapis podwyżek w trakcie trwania umowy promocyjnej w zależnych od inflacji?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres IP, zależy na jakich łączach to jest wykonywane. W mojej okolicy otrzymuje się stały adres ip, bez dopłacania do niego. Do budynku dochodzi światłowód, a po budynku rozprowadzana jest skrętka.

Rutery Netii nie trzeba zmieniać w brigde, wystarczy zastąpić go swoim i wpisać mu adres MAC rutera Netii.

Prędkość w praktyce jest zbliżona do deklarowanej. Nie używam łącza z tak dużą przepustowością, bo osobiście uważam że są już prędkości marketingowe na dziś, ale przy łączu rzędu 300Mb, czy 600Mb otrzymuje się przepustowość górną maks 10% mniej.

Zaletą łącz Netii jest wysoka przepustowość w wysyłania, nawet przy mniejszych prędkościach, dochodząca do 50% wartości przychodzącej.

Infolinia do tej pory spotykałem się z osobami, a nie botami, ale to się wszystko zmienia ;)

Zapisu podwyżek zależnych od inflacji nie mam, ale dość dawno umowę podpisywałem.

Wadą Netii są awarie. Średnio raz w roku coś się dzieje. Ale generalnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Wadą Netii są awarie. Średnio raz w roku coś się dzieje. Ale generalnie działa.

Co do internetu to dla mnie jest w porządku i nawet raz na rok awaria jest jeszcze do zaakceptowania natomiast nie do zaakceptowania jest marnej jakości telewizja i ponad 30 sekund opóźnienie sygnału co mi przeszkadza podczas transmisji na żywo. Plusem jest że nie muszę przedłużać umowy na telewizję. W ostateczności naziemna dvb-t2 wystarczy.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.


Podłączenie bezpośrednio światłowodem do mieszkania więc albo musiałbym mieć własny media konwerter lub router z wkładką światłowodową lub właśnie na urządzeniu operatora Bridge. 
W tej chwili mam Inea i tam jest symetryczne 1/1 Gbs i faktycznie tak jest. Szukam alternaty bo ostatnio miałem dwie dziwne awarie związane z nieprawidłowo przydzielaną adresacją IP na routerze i na infolinii jest bot, który potrafi tylko wysłać technika do domu.

 

Problemem większości IPTV jest opóźnienie transmisji i jakoś to przeżyję. W tej chwili w INEA mam najniższy pakiet TV i brakuje mi niektórych programów grupy Polsat choć potrzebuję ich rzadko. Choć Puchar Polski od przyszłego roku w TVP Sport więc może nie warto zmieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wątkach dla tv sat tego pełno a tu raczej cisza... Wiecie jak wyglądają oferty antychurn? Dzisiaj niestety stałych klientów traktuje się gorzej niż nowych i jedyna opcja żeby wgl coś ugrać jest wyslanie wypowiedzenia. Aktualnie oferta na pakiet Internet 600/100 + TV Pakiet L + PSP + ES + Cinemax za 110zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzeba będzie zapłacić wtedy za aktywację dekodera  oraz za pakiety premium, multiroom od 2 miesiąca bo one do darmowych 3 miesięcy się nie wliczają. Jedynie cała oferta za free przez miesiąc, a od 2 miesiąca tylko internet i pakiet podstawowy S, L, M.

Edytowane przez pirat890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...