Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2023 o 20:41, cidik napisał(a):

No widzisz. Ja mam w mieście w bloku UPC/Play na miedzi, Multimedia/Vectra na miedzi, Orange, Netia i operator lokalny na światłowodzie. Na wsi 2 światłowody od lokalnych operatorów i miedź Orange
 

Mam podobny konfig upc/vectra koncentryk, orange jest gotowy wymienić kabel w mieszkaniu na światło. Czy netia w takim razie też wymienia? Rozmawiałem jakiś czas temu z infolinią i z rozmowy wynikało że nie, chociaż w sumie to raczej nie wiedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny konfig upc/vectra koncentryk, orange jest gotowy wymienić kabel w mieszkaniu na światło. Czy netia w takim razie też wymienia? Rozmawiałem jakiś czas temu z infolinią i z rozmowy wynikało że nie, chociaż w sumie to raczej nie wiedzieli
Netia w jakiej technologii świadczy usługi ? Jak FTTH to połozy nową instalację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po ethernet, to wiadomo, że zrobią nową instalację. Chyba, że masz poprowadzony kabel w domu. Ja ogromnie żałuję , jak robiłem generalny remont, że nie puściłem w ścianach kabla. Przynajmniej gigabit do wszystkich pokoi. Niby mam dobry router i te 700 megabitów jest w każdym pomieszczeniu, ale taki Xbox Series X u syna może tylko po Wi-Fi lecieć . A ma kiepskie Wi-Fi maks 250 mega wyciąga. Jak jest większe ściąganie i zależy na czasie to trzeba go przenieść i do routera podłączyć. Takie średnio wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sebagit napisał(a):

Skoro po ethernet, to wiadomo, że zrobią nową instalację.

 

Niekoniecznie. Netia obrała strategię, która zakłada, że sieć ma być zdolna do dostarczenia klientowi przepustowości 1 Gbps.

Jeśli infrastruktura na skrętce/hfc na to pozwala, to raczej nie ma planów na modernizację.

Pamiętajmy kto jest właścicielem Netii :)

Jak nie ma potrzeby wydawania kasy to się tego nie robi, zostanie więcej dla akcjonariuszy(a) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem kupiłem córce internet i tv oraz Disney+ w Netii, ale dziś na mejlu nieoczekiwanie pojawiło się zaproszenie do skorzystania z HBO Max. Jako że mam ten serwis, to zadzwoniłem na infolinię i okazało się, że to taka dziwna forma reklamy i zachęty. Nieładna praktyka z ich strony, bo powinno to być napisane, że to nie jest prezent, ale dodatkowo płatna opcja. Nawet w Vectrze z takimi praktykami się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz upc, wiele osób pisze że jakość tv w netii jest bardzo słaba. A ktoś może ma/rozważał net z netii + tv od innego dostawcy np smart tv vectry?

Edytowane przez tikiriki
korekta błedu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest trochę taniej, pakiet M kosztuje 15zł. Jeśli konkurencja miała by coś podobnego za np 20zł mógłbym rozważyć, vectra akurat ma ale to tylko przykład bo sama oferta kanałów nie bardzo do mnie przemawia. Na plus to android tv i ma optyka

Jeszcze pytanie: czy na dekoderze netii mogę odpalić apki netflix i amazon na własnym koncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebagit napisał(a):

Tylko czy ktoś potrzebuje aplikacji na dekoderze ? Dali by porządną aplikację z pełną funkcjonalnością dekodera. Z nagrywaniem, oglądaniem wstecz 7 dni.

Jeżeli ktoś potrzebuje oglądać vod np wspomniane netflix albo prime na tv to tak potrzebuje. A jeżeli tego nie ma chociażby chromecasta

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sebagit napisał(a):

Znajdź mi nowy TV bez smart. Wystarczyła by aplikacja na Android TV, Tizen, Web OS. To jest 90 % obecnie sprzedawanych TV. A jak ktoś potrzebuje niech będzie dodatkowy dekoderek.

tv to wymienia się jak pralkę, rzadko. Ja nie mam smart tv, mam jeszcze starą plazme pioneera kuro i jak porównuję z lcd w rodzinie to absolutnie nie widzę powodu wymieniać. Dalej, wielu użytkowników smart tv pisze że po 2 latach ich tv przestaje wspierać apki więc i tak trzeba się przeprosić z dekoderem.

Kolejna rzecz przecież taki dekoder od operatora ma w środku androida czy webos lub inny popularny system, po co mi drugi praktycznie taki sam dekoder? Jakoś duzi gracze typu upc czy vectra potrafią dać możliwość instalacji apek z play store

Ale podsunąłeś mi nowy pomysł mógłbym kupić własny dekoder + instalka netia go, nie będzie pewnie tak wygodne ale nie chce mieć dwóch dekoderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mialem ta myśli ten nowy dekoder play tv, horizon fakt jest ograniczony, aktualnie właśnie taki posiadam. Jakby miał chociaż chromecasta to pewnie nie myślałbym o zmianie

Na początku też sprawdzałem :)  teraz nie testowałem ale wydaje mi się że nie ma, a jakby pojawiło to miałbym pretekst do wymiany; kuro w tamtym czasie były uznawane za najlepsze plazmy w historii więc może to dopracowali

Edytowane przez tikiriki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ofertę:

TV S (77 kanałów) i Internet 1Gb, do tego Tidal
1 m-c za 0 zł, 11 mcy po 30 zł, 12 mcy po 70 zł.

 

Dzwonili tylko z ofertą płaskie 70 zł. Jak im mówiłem o tym że co chwilę ph wrzuca ulotkę z tym samym za 53 zł "to musiał być błąd" itd. Proponowałem nawet że mogą mi e-mail podać to im zdjęcie wyślę. Złożyłem wypowiedzenie ale nie dzwonili więcej. W ubiegłym tygodniu wysłałem im przez strefę abonenta pytanie czy mam sobie nowego operatora szukać bo oni nie chcą przedłużyć i wysłałem im zdjęcie tej ulotki. Zadzwonili w sobotę i taka oferta:

 

TV S (77 kanałów) i Internet 1Gb, już bez Tidal

3 m-ce za 0 zł, potem 60 zł

 

Średnio wychodzi 52,5 zł i może być jak dla mnie. Proponowali jeszcze zwiększenie TV o 10 zł, ale TV mam w C+

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kończy mi się umowa z UPC i prawdopodobnie będę musiał rozejrzeć się za czymś innym, więc jednym z pomysłów jest Netia. W stronie widziałem, że mają pod moim adresem ofertę za 85 PLN z internetem 600 Mb/s oraz TV - pakiet M, Polsat Sport Premium i Eleven Sports. W związku z tym mam dwa pytania.

 

- Czy jest możliwość dołożyć do tego pakietu jakieś usługi dodatkowe np. HBO z HBO Max? Przy zamówieniu przez internet nie widzę takiej opcji.

- Parę lat temu miałem ofertę Netii i pamiętam, że wtedy na kanałach Eleven nie działała Giganagrywarka i można było te kanały oglądać tylko live. Czy coś się zmieniło w tym względzie?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach Eleven nagrywarka działa, można też je cofać do 7 dni.  Kanały Eleven będą również w aplikacji Netia go. 

Można dokładać pakiety m.in. HBO z HBO Max za 20 złotych dodatkowo.

Musisz posprawdzać na stronie co wychodzi taniej bo można od razu wziąć pakiet kinomaniaka z hbo i canal + i dobrać za 20 zł pakiet Eleven + Polsat sport premium.

Wiem, że teraz mają promo na pakiet Canal + prestige, Polsat sport premium + Eleven za 50 zł, ale nie wiem czy dla wszystkich, czy tylko dla przedłużających umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...