Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2023 o 07:57, sebagit napisał(a):

TV jest słaba, ale w pakiecie z internetem jest tanio. Już pisałem wcześniej. Internet 600 mega i TV ponad 100 kanałów za 50 zł to dobra cena. Biorę pod uwagę darmowe miesiące. Jak zależy ci na TV bierz innego operatora. Jak TV to dodatek, Netia jest dobrym wyborem.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka


 

A jaką realną prędkość po WIFI można uzyskać na tym łączu 600 mega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką realną prędkość po WIFI można uzyskać na tym łączu 600 mega?
W pomieszczeniu gdzie stoi router było ok 500 mega. W pomieszczeniu ok 6-7 M dalej, do tego dwie ściany było ok 200 mega. Zmieniłem router na To link AX 72 w każdym pomieszczeniu jest maksymalna prędkość. Więc router od Netii nie zachwyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na umowie napisane, że cena wzrasta o 10 zł. Ale to dopiero po 2 latach. W takiej Vectrze cena może wzrosnąć w każdej chwili. Żałuję trochę, że nie wybrałem internetu 1 gigabit. Bo....z umową na czas nieokreślony mogę zostać długo. Jak będzie taka tendencja do wzrostu cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 16:06, sebagit napisał(a):
W dniu 26.05.2023 o 10:00, Ralfin napisał(a):
A jaką realną prędkość po WIFI można uzyskać na tym łączu 600 mega?

W pomieszczeniu gdzie stoi router było ok 500 mega. W pomieszczeniu ok 6-7 M dalej, do tego dwie ściany było ok 200 mega. Zmieniłem router na To link AX 72 w każdym pomieszczeniu jest maksymalna prędkość. Więc router od Netii nie zachwyca.

Co takiego robisz że potrzebujesz 500 Mbps? U mnie spokojnie ~90Mbps wystarcza, bo korzystam z własnego routera który nie ma gigabitowych portów i zastanawiam się nad wymianą na mikrotika ale nie ze względu na prędkość, a na większe możliwości zarządzania siecią np. podsieciami, VPN itp. czego na routerach tego operatora nie da się osiągnąć. Nawet był problem z ustawieniem innej maski sieciowej, bo soft routera na to nie pozwalał. Dlatego ten ich "wspaniały" router nie jest używany w mojej sieci kosztem niższej prędkości. ;)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał dzieci, które pobierają gry mające 100 i więcej gigabajtów to byś wykorzystał takie łącze. Ogólnie trochę żałuję , że nie dopłaciłem 5 zł do łączą gigabit. Była taka opcja jak przedłużyłem umowę. Widząc co się dzieje na rynku ( podwyżki, klauzule waloryzacyjne) to przy obecnej umowie mogę pozostać długo. Bo po dwóch latach podwyżka o 10 zł to może być najtańsza opcja na podobny zakres usług.

Do tego we własnym routerze zmieniłem DSN ( nasz NieRząd blokuje część stron internetowych np. Najwyższy Czas), jest opcja dysku sieciowego FTP i SMB. Można ustawić VPN. Są same zalety posiadania własnego routera.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do klientów Netii, czy jest obecnie jakaś promocja na okno otwarte ? Od około 3 miesięcy mam w pakiecie M kanał Fox i Paraomount. A wg listy powinny być dopiero w L.

 

Czy nie ma nikogo co by miał pakiet S lub M i sprawdził czy te kanały też im świecą ? Nie zadzwonię na infolinię, bo jak to ich błąd to jeszcze go naprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 22:15, sebagit napisał(a):

Jakbyś miał dzieci, które pobierają gry mające 100 i więcej gigabajtów to byś wykorzystał takie łącze.

Skoro nie potrafisz znaleźć alternatywy tylko non stop pobieranie gier, to faktycznie jedyne rozwiązanie. To że będziesz miał łącze gigabitowe nie zawsze oznacza że będziesz szybciej pobierał. Nie wiem na jakie strony wchodzisz że Ci standardowy internet nie wystarcza. U mnie nikt niczego nie blokuje, ta którą wymieniłeś też działa. Własny router to dla mnie od dawna standard chociażby dlatego że mam rozbudowana sieć o dodatkowe podsieci i standardowy router dostawcy łącza tego nie ogarnia o innych opcjach takich jak np. VPN nie wspominając chociaż do tego nie jest potrzebny router z taką opcją.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opensource napisał(a):

Skoro nie potrafisz znaleźć alternatywy tylko non stop pobieranie gier, to faktycznie jedyne rozwiązanie.

Ale co Ci przeszkadza, że jego dzieci pobierają gry po 100GB?

To nie komuna, każdy robi/kupuje to, co na ma ochotę :)

To, że Ty nie potrzebujesz, nie znaczy, że inni mają takie same potrzeby i nie potrafią uruchomić Steama czy innego OneDrive'a :)

Różnice w dopłatach do szybszego łącza są tak niewielkie, że np. ja wolę dopłacić 20-30 zł do łącza 1Gbps zamiast 300Mbps, tylko po to, żeby 2-3 razy w miesiącu móc szybciej pobrać premierową grę o wielkości dziesiątek GB, czy wysłać na szybko backup filmów z kamery 4K do chmury.

Szczególnie w czasach wysokiej inflacji te dopłaty wydają się małe, ale oczywiście każdy dysponuje swoim budżetem jak może.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, opensource napisał(a):

Skoro nie potrafisz znaleźć alternatywy tylko non stop pobieranie gier, to faktycznie jedyne rozwiązanie. To że będziesz miał łącze gigabitowe nie zawsze oznacza że będziesz szybciej pobierał. Nie wiem na jakie strony wchodzisz że Ci standardowy internet nie wystarcza. U mnie nikt niczego nie blokuje, ta którą wymieniłeś też działa. Własny router to dla mnie od dawna standard chociażby dlatego że mam rozbudowana sieć o dodatkowe podsieci i standardowy router dostawcy łącza tego nie ogarnia o innych opcjach takich jak np. VPN nie wspominając chociaż do tego nie jest potrzebny router z taką opcją.

Będziesz pasywną agresją mówił komuś obcemu, jaki internet potrzebuje? Nieźle. Tak jak kolega wyżej napisał - różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi prędkościami są dla większości osób naprawdę niewielkie. Sam mam teraz do wyboru albo 300 albo 1000Mbps i chętnie dopłacę te 20zł do wyższej prędkości (błagam, nie atakuj mnie z tego powodu).

Edytowane przez adnage
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adnage napisał(a):

Będziesz pasywną agresją mówił komuś obcemu, jaki internet potrzebuje? Nieźle.

Nie atakuję i nikomu nie mówię jaki ma mieć internet, to ty sam wymyślasz takie głupoty, nie chodzi mi o żaden z tych tu przypadków tylko śmieszą mnie tacy którzy dopłacają żeby mieć 1000Mbps a w rzeczywistości internet wykorzystują do facebooka albo sprawdzania poczty, a znam takie przypadki - łykają jak pelikany.

@sebagit jeśli chcesz politykę uprawiać i to jeszcze na zasadzie domysłów że ktoś Ci blokuje strony, to chyba pomyliłeś fora.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie śmieszą ludzie co przepłacają 20 zł za szybszy internet, bo używają go tylko do Facebooka... A mnie nie, nic mi do tego na co wydają swoje pieniądze. Jeden wyda na Internet a drugi na inną glupptę co mu szkodzi. Kupi za te 20 zł paczkę fajek. Albo zje dwie gałki lodów, na trzecią to już mu zabraknie.
 

Edytowane przez Kiler
Usunięto część niezwiązaną z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

skusiła mnie lokalna oferta Netii znaleziona w skrzynce pocztowej. Zdecydowałem się i wziąłem światło 600 + TV pakiet L z evoboxem.

Net działa świetnie, ale z TV mam 2 niespodzianki, jedna miła a druga mniej.

 

Zamiast 189 kanałów w ramach pakietu L mam full - wszystko, łącznie z premium HBO, C+, Polsaty, 18+ itd... nie jest to normalne, nie zamawiałem tych kanałów a z handlowcem umawiałem się na L.

Czy mam dzwonić do Netii i wyjaśniać sytuację, żeby nie dostać faktury na 200zł za czyiś błąd?

Druga niespodzianka to nagrałem film, dzień później chciałem obejrzeć i co kilka minut odtwarzanie przeskakiwało o jakieś 20 - 30 minut do przodu. Co chwilę trzeba było się cofać o ten przeskok co piekielnie irytuje. Czy da się temu łatwo zaradzić samemu czy zgłoszenie na infolinię?

Dzięki i pozdrawiam!
Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Łukasz89 napisał(a):

Zamiast 189 kanałów w ramach pakietu L mam full - wszystko, łącznie z premium HBO, C+, Polsaty, 18+ itd... nie jest to normalne, nie zamawiałem tych kanałów a z handlowcem umawiałem się na L.

Czy mam dzwonić do Netii i wyjaśniać sytuację, żeby nie dostać faktury na 200zł za czyiś błąd?

Jestem pewny, że to jakaś promocja na pierwszy miesiąc, w której masz odblokowane wszystkie kanały. Dla pewności zadzwoń na infolinię, ale wątpię, żeby był powód od niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...