Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, wystarczy sensownie pogrupować tematycznie te kanały, np. muzyczne są rozkopane po całej liście, usunąć duble, żeby chociaż ta lista wyglądała jak kiedyś w Cyfrze+. Jak jakiś kanał ma małą oglądalność, to nawet pierwsza pozycja mu nie pomoże, a tylko to wkurzy abonentów bo będą szukać tych kanałów co oglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam , porządek by się przydał.

 

Zwłaszcza w kontekście nowych kanałów. Ktoś chyba celowo chce pogorszyć oglądalność Stopklatki , Universali czy CBSów. Logiczne byłoby przysunięcie ich bliżej.

W sferze marzeń jest własna lista . Oby to marzenie kiedyś stało sie faktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam , porządek by się przydał.

 

Zwłaszcza w kontekście nowych kanałów. Ktoś chyba celowo chce pogorszyć oglądalność Stopklatki , Universali czy CBSów. Logiczne byłoby przysunięcie ich bliżej.

W sferze marzeń jest własna lista . Oby to marzenie kiedyś stało sie faktem

 

Marzenie nierealne na sprzęcie operatora !

Sprzęt operatora nigdy nie będzie miał możliwości zrobienia swojej listy, ponieważ po pierwsze operator promuje swoje kanały na najlepszych pozycjach - np. NC+ daje tvny na pierwszych pozycjach oraz swoje kanały tematyczne najbliżej jak sie da, po drugie dobry numer na liście kosztuje i ma swoją cenę, po trzecie firmy powiązane z operatorem też mają umowy na dobry numerek i w efekcie otrzymujemy listę ściśle określoną bez możliwości żadnych modyfikacji użytkownika. Wszyscy operatorzy robią to samo, konkurencja także robi to samo.

Dla mnie to jest nie do przyjęcia, mam swój sprzęt, wiem co mam i układam listę kanałów na komputerze, później wgrywam do odbiornika przez pendrive, nigdy nie zgodził bym się na listę kanałów operatora bo to jest katorga komercyjna a nie komfort oglądania czy poruszania się po kanałach. Mam tak ustawione jak chcę czyli pierwsza paczka TVP, później paczka Polsat, paczka TVN, paczka ogólnopolskich pozostałych i paczki tematyczne czyli wszystkie filmowe koło siebie, to samo z dokumentalnymi , itd. nawet niekodowane sobie posegregowałem, na komputerze robi się to bardzo szybko i komfortowo, później tylko chwila i mam wgrane na pendrive i wgrywam sobie do dekodera.

Stopklatka to tylko jeden przykład z bardzo wielu - jest daleko na liście kanałów bo nie mają układów, nie zapłacili za dobry numerek na liście i są konkurencją dla płatnych kanałów filmowych np. Alekino+, więc muszą być daleko, takie są prawa listy kanałów operatorów czyli jeden wielki bałagan komercyjnie ustawiany, ich lista nie trzyma się niczego, wszystko jest rozrzucone i ciężko to ogarnąć..

Duble swoich kanałów np. Domo+ czy Kuchnia+ dają specjalnie żeby zwiększyć oglądalność oraz wirtualnie zwiększyć liczbę kanałów polskich na swojej liscie w odbiorniku, ta komercja jest chora, dobrze ze mam swój sprzęt, filmowe rozrzucone po różnych numerach, jeden wielki nieład..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam możliwość tworzenia własnej listy a robie to na bazie nc+. Oczyszczam duble hd, wywalam duble sd, jakas kosmetyka i nie jest źle . Najbardziej mnie drażnią porozrzucane filmowe ale nie ma miejsca żeby je przenieść. Mogę przesunąć wszystko +10 ale przyzwyczaiłem się już do numerów kanałów np dokumentalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla NC+ za dynamiczny rozwój oferty, pierwszym krokiem było poszerzenie oferty o kanały SD które były u konkurencji i w kablówkach a drugim jest zwiększanie udziału kanałów HD w ogólnej liczbie kanałów. Faktycznie wraz z rozwojem oferty na liście robi się coraz ciaśniej i coraz większy bałagan, powoli mam wrażenie że w moim domu tylko ja wiem, gdzie są jakie kanały (bo jestem na bieżąco ze zmianami), natomiast rodzinka zdecydowanie nie nadąża za nowościami i jestem pewien, że nie wiedzą nawet, że kanały UNIVERSAL są w ofercie albo np gdzie szukać kanału VOX Music TV. Ja zaczął bym od wy[beep]a dubli na liście TOP 100, przecież jak chcę oglądać kanały muzyczne to przełączam się z przyzwyczajenia na kanały 130+, jak chcę dokumentalne to 70+ itd. Nie szukam nigdy np. VIVY w dziale Kultura Nauka Świat. Dobrym przykładem jest Kuchnia+ którą i tak zawsze oglądałem na 130 mimo że byla na 9. Gdyby np. przesunąć kanały własne na pozycje 180+ a kanał filmowe stamtąd dokleić do działu Filmy i Seriale, HBO można by dać na pozycje 40 a pozostałe filmowe za nimi. można by też wyciąć zdublowane VIVA, MANGO, TVN 24 SD i od razu by się zrobiło luźniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększanie udziału kanałów HD w ogólnej liczbie kanałów

Czy okrzyknięcie, że dotychczasowy kanał będzie nadawany w technologii HD lub doklejony znaczek HD do wyświetlanego obrazu będzie tożsamy z tym, co rzeczywiście zobaczymy. Czy będzie to, jak zawsze obraz okaleczony?

Nikt nie zwraca uwagi, że są kanały SD! I kanały SD? Ale o tych jakoś specjalnie się nie mówi.

I tych drugich najpierw bym się pozbył, bo to z racji "nowoczesnej europy" - tak już nie przystoi - nadawać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nc+ mam multiroom po cyfrze+ . na Arivie200 mogę układać kanały do woli . na telewizorze z modułem jak ustawiam, żeby szukał cyfra+ to znajduje nc+ tylko że do kanału chyba 1000 nie mogę zmieniać kolejności kanałów. podobnie mam jak dam moduł polsatu i ustawiam żeby szukał polsat.

ale jak dodaję po tr. kanały to je w tedy mogę ustawiać do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększanie udziału kanałów HD w ogólnej liczbie kanałów

Czy okrzyknięcie, że dotychczasowy kanał będzie nadawany w technologii HD lub doklejony znaczek HD do wyświetlanego obrazu będzie tożsamy z tym, co rzeczywiście zobaczymy. Czy będzie to, jak zawsze obraz okaleczony?

Nikt nie zwraca uwagi, że są kanały SD! I kanały SD? Ale o tych jakoś specjalnie się nie mówi.

I tych drugich najpierw bym się pozbył, bo to z racji "nowoczesnej europy" - tak już nie przystoi - nadawać!

 

Tak racja. Pisałem już,że te kanały co teraz dodają..... to żadne nowości,tylko poprawa jakości......poza ABC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam , porządek by się przydał.

 

Zwłaszcza w kontekście nowych kanałów. Ktoś chyba celowo chce pogorszyć oglądalność Stopklatki , Universali czy CBSów. Logiczne byłoby przysunięcie ich bliżej.

W sferze marzeń jest własna lista . Oby to marzenie kiedyś stało sie faktem

 

Marzenie nierealne na sprzęcie operatora !

Sprzęt operatora nigdy nie będzie miał możliwości zrobienia swojej listy (...)

 

Informuję, że na skromnym Sagecomie od Cyfry można swoją listę utworzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że nc + dogadał się z cp w sprawie 2 nowych kanałów: polsta film 2 i p music?? Szkoda, że nie mogą się dogadac w sprawie viasatów. Czy one są na wyłącznośc w cp czy taka cena, że nie mogą sie dogadac??

Skoro bez problemu porozumieli się w sprawie dołączenia do oferty Polsatu Romans, Polsatu Film HD, Polsatu News HD i Disco Polo Music, to zaryzykować stwierdzeniem, że Polsat Film 2 czy P-Music są pewniakami w ofercie nc+. Jeżeli chodzi o kanały Polsat Viasat, to tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo za dystrybucję tych kanałów nie odpowiada Cyfrowy Polsat, a właśnie Viasat Broadcasting. Podobnie jest z Polsatem Food Network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta różnica powoli się zmniejsza. na satkurier piszą o tv republika w nc+. i w ten sposób polsatowi pozostaje kilka kanałów tylko co nie ma w nc+.

co do viasatów . to jak viasat będzie chciał powiększyć zasięg to polsat nie ma nic do gadania pomimo. podobnie jak jest z Polsat c+i. jak by dali Food network do nc+ to bym się nie obraził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się łączenie n i Cyfry+, zacznie tworzenie platformy Canal Polsat. :) CP może "oddawać" nc+ kanały bo CP teraz stawia na usługi łączone. Będzie zatrzymywał abonentów nie ofertą telewizyjną a telefonem, internetem, bankiem a pewnie i coraz częściej tańszym prądem. A patrząc jak się rozwijają to kwestią czasu są jakieś inne usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...