Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Canal+ w Polsce schodzi, moim zdaniem, na dno. Coraz gorsze i coraz bardziej wykastrowane dekodery (nowe dekoderki jak Dualbox pod względem możliwości są uboższe niż Ultrabox lub stary Turbodekoder z n-ki). To co robią ostatnio to jest jakaś kpina. Wyłączyli dwa transpondery, na domiar złego wycofali z oferty trzy kanały. Lepiej by było jakby idący do przodu Polsat Box przejął upadający Canal+ i byłaby w Polsce jedna platforma cyfrowa z prawdziwego zdarzenia. Orange też mógłby wycofać ofertę DTH i zostawić tylko IPTV, bo kilenci DTH stanowią tylko 10-15% wszystkich kilentów Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dr.STech napisał(a):
I to jakiś problem, że trzeba instalacje zmieniać? Ten dodatek nie jest obowiązkowy, bo można ustawić tylko jeden kanał, czego nie mogłem w premiumboxie.

Czasami duży zwłaszcza jak instalacje masz schowaną w ścianie i suficie pod regipsami.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto podpis z Tapatalk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dr.STech napisał(a):

...nie wpłynie na konieczność zmian w instalacji...

 

2 godziny temu, Dr.STech napisał(a):

I to jakiś problem, że trzeba instalacje zmieniać? Ten dodatek nie jest obowiązkowy, bo można ustawić tylko jeden kanał, czego nie mogłem w premiumboxie.

To zdecyduj czy trzeba czy nie trzeba niczego zmieniać.

 

Skoro nie widzisz różnicy pomiędzy działaniem unicable na ultraboxie i  dualboxie to niestety nie pomogę.

Jeśli inwestuje w konwerter unicable, to raczej nie po to by potem korzystać z jednego kanału tego konwertera.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

 

To zdecyduj czy trzeba czy nie trzeba niczego zmieniać.

 

Skoro nie widzisz różnicy pomiędzy działaniem unicable na ultraboxie i  dualboxie to niestety nie pomogę.

Jeśli inwestuje w konwerter unicable, to raczej nie po to by potem korzystać z jednego kanału tego konwertera.

Czytaj ze zrozumieniem. Pytałem czy montaż splittera przy dekoderze to jakiś problem, że trzeba aż instalacje zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że trzeba "bawić się w dodatkowe rozgałęźniki. Ty napisałeś dokładnie to samo.Nie wiem o jakie czytanie ze zrozumieniem Ci chodzi.

Tak. Dla kogoś nieobeznanego z tematem może to stanowić problem. Nie każdy sam dłubie przy instalacji.

Edytowane przez Pawel
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oprator chce utrzymać sprzęt jak najtańszym kosztem. Najwyraźniej koszty produkcji i utrzymania Ultraboxów stały się za wysokie więc wypuścili słabsze dekodery. A to, że jeden czy drugi klient sobie ponarzeka najmniej ich w tym interesuje. Większość i tak korzysta z dekodera tylko do oglądania TV. Czy ma on więcej czy mniej funkcji to dla nich bez znaczenia. Nawet niektóre osoby pracujące w salonach zdają się ignorować uwagi dotyczące np dziwnie działającego viaplay czy innych przypadłości nie powiązanych z oglądaniem kanałów SAT. 

 

U mnie np. na Dualboxie dość dziwnie działa Viaplay i Replay TV. Jakość ewidetnie wchodzi na najwyższy profil ale po sekundzie następuje jakby przestawienie co drugiej linii pikseli. Literki na banerach są lekko poszarpane, numery na koszulkach też nie są naturalne. Nawet jak włączę kanał 90 (Viaplay) gdzie jest plansza to ta ona początkowo wygląda normalnie a po sekundzie literki się "szarpią".

Podobnie na replay TV, np mecze na Eleven czy C+ z odtworzenia wyglądają nienaturalnie, da się to oglądać ale widać, że obraz jest jakby poszarpany.

Zawitałem z tym problemem do salonu C+ zapytać, czy to tylko mój egzemplarz tak ma (i wtedy proszę o wymianę) czy każdy Dualbox na to cierpi. Pan sprawdził i stwierdził, że on nic nie widzi, wszystko jest w jak to ujął "świetnej jakości obrazu" i szukam problemu tam gdzie go nie ma. I co mu zrobisz?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym AXN Spin HD powraca na stare śmieci bo na tym tp był od startu swoje za czasów n-ki a potem NC+. Potem była wędrówka po innych tp C+ oraz tp 10,911 V Polsatu. Teraz "powrót do macierzy". :-) Jakość pozostałych kanałów na tp 10,719 V się poprawi w tym paczki BBC bo jest teraz kiepska przy średnim bitrate ok 3 Mb/s. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...