Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Pewnie chodzi o to że nie kandydują, ale sympatyzują. Ale to trzeba by autora wykresu spytać. Co nie zmienia sedna że wielu z tzw. niezależnych komentatorów okazuje się teraz jawnie kandydować z list tego ugrupowania. Zatem ich obiektywizm jest zerowy.

W takim razie większość dziennikarzy, publicystów i komentatorów m.in. GW i Onetu też nie są wogóle obiektywni, bo bardziej lub mniej popierają partię tworzące obecny rząd

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Na końcu przygotowaliśmy też wykres, by pokazać Wam jak wygląda pluralizm tych komentatorów-kandydatów.

Ale sam podałeś to źródło i cytowałeś ich posta właśnie o tym wykresie.

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie poruszałem sprawy grafiki i nie wiem co oznacza.

Wspomniałeś cytując ich post.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10I co z tego że zacytowałem cały post. W swoim komentarzu się do tego nie odnosiłem więc nie wiem o co Ci chodzi :) Zadaj pytanie autorowi na FB w komentatzu. 

Dla mnie ważne jest jak wielu komentatorów staruje w wyborach z list partii. To pewien ewenenmt. Takiego przypadku jeszcze nie wiedziałem na taką skalę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie trafiłem z tą nazwą 😉 - nowy program Adriana Klarenbacha będzie nazywał się "Agora Klarenbacha"

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po-9-po-10-agora-klarenbacha-telewizja-republika-jak-odbierac-mux-naziemna-telewizja-cyfrowa

Nie do końca podoba mi się ta nazwa, bo po pierwsze jest spółka o takiej nazwie mająca poglądy lewicowe, a po drugie brzmi to trochę jak "agonia" albo coś z ugorem.

Wg mnie mogli wybrać lepszą nazwę.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Nie do końca podoba mi się ta nazwa, bo po pierwsze jest spółka o takiej nazwie mająca poglądy lewicowe, a po drugie brzmi to trochę jak "agonia" albo coś z ugorem.

Akurat tutaj nie chodzi o podobieństwo do firmy, która od 30 lat ma taką nazwę. Tu skojarzenie jest z nazwą "Forum" - w Cesarstwie Rzymskim tak określano główny plac i rynek, obecnie określa się tak miejsca dyskusji i taką nazwę ma najstarszy obecnie nadawany program publicystyczny w TVP. Odpowiednikiem forum w starożytnej Grecji była agora, która pełniła dokładnie taką samą funkcję. I to słowo też jest używane do programów dyskusyjnych, bo "Agora" jest nadawana we włoskiej Rai Tre w dni powszednie o 8:00.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, TV Republika będzie brylowała do końca roku a później wróci do starej oglądalności?

Cytat

Zdaniem naszych rozmówców PiS chciałoby w wersji optimum pozyskać do inwestycji w "TV PiS" nawet 100-150 milionów dolarów. W wersji budżetowej, jeśli inwestor skrewi, może się skończyć na rozbudowaniu telewizji wPolsce braci Karnowskich, której finansowe zaplecze ma w rękach senator PiS Grzegorz Bierecki. Nowogrodzka woli nie inwestować w TV Republikę.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30809081,najtajniejszy-projekt-pis-na-nowa-telewizje-chca-zdobyc-ponad.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał(a):

Nie do końca podoba mi się ta nazwa, bo po pierwsze jest spółka o takiej nazwie mająca poglądy lewicowe, a po drugie brzmi to trochę jak "agonia" albo coś z ugorem.

Jednak program publicystyczny a w szczególności jego prowadzący powinien być neutralny poglądowo i przyjmuję tak jak napisał @Kirk że jest to forum publicystyczne tak jak mówi o tym definicja słowa agora, a nie ukierunkowanie na światopogląd programu.

8 minut temu, G2000 napisał(a):

To co, TV Republika będzie brylowała do końca roku a później wróci do starej oglądalności?

 

Dwie rzeczy w artykule są ciekawe

Cytat

Wedle naszych informacji rozmowy z potencjalnym inwestorem prowadził Adam Bielan (poseł do Parlamentu Europejskiego), ekipa byłego premiera Mateusza Morawieckiego, a także Michał Adamczyk

Prezes TVP jak o sobie mówi, prowadzi rozmowy w sprawie inwestycji w telewizję niepubliczną? ;)

 

I druga

Cytat

Tu pada nazwa funduszu Alpac Capital - powstałego w Portugalii, ale silnie powiązanego z premierem Węgier Viktorem

Fajne towarzystwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, G2000 napisał(a):

PiS chciałoby w wersji optimum pozyskać do inwestycji w "TV PiS" nawet 100-150 milionów dolarów

Jeżeli jakiś kapitał zechce zainwestować w "TV PiS", to Nowogrodzka powinna zrozumieć i pogodzić się z tym, że nikt nie da setek milionów dolarów bez możliwości wpływu na treść i formę jej przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał(a):

To co, TV Republika będzie brylowała do końca roku a później wróci do starej oglądalności?

Do poziomu oglądalności sprzed 20 grudnia to raczej nie wrócą, natomiast są blisko pewnego sufitu, powyżej którego nie przeskoczą z racji ukierunkowanego do konkretnej grupy przekazu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Dwie rzeczy w artykule są ciekawe

Prezes TVP jak o sobie mówi, prowadzi rozmowy w sprawie inwestycji w telewizję niepubliczną? ;)

 

I druga

Fajne towarzystwo :)

Udział Adamczyka ma sens skoro TV Republika staje się powoli TVP Info sprzed 20 grudnia z racji kopiowania programów.  Wszak programy Klarenbacha to nic innego jak nie tylko „Forum" ale także i „Minęła 8" oraz „Minęła 9".  

Ze śniadaniówką nie wróże Republice sukcesu skoro zapchanie ramówki przez publicystykę pozwala tylko na jej emisje w weekendy. Nie zdziwię się zatem jak „TV PiS" będzie powiązane z Republiką ale w formie osobnej, bardziej ogólnej stacji telewizyjnej. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił gdyby dla większości z nich była to swego rodzaju mówiąc kolokwialnie "przechowalnia", zwłaszcza jeśli te plany na nową telewizję okażą się prawdziwe i znajdzie się inwestor.

50 minut temu, K63 napisał(a):

Jeżeli jakiś kapitał zechce zainwestować w "TV PiS", to Nowogrodzka powinna zrozumieć i pogodzić się z tym, że nikt nie da setek milionów dolarów bez możliwości wpływu na treść i formę jej przekazu.

Dlatego pewnie jedyny kapitał który może być zainteresowany udziałami ze wzgl. na zbieżną linię jest kapitał powiązany z Orbanem. Powinno to być bardzo zastanawiające dla sympatyków takich mediów, bo wiadomo komu Orban sprzyja i w jakim kierunku poszły zmiany w mediach na Węgrzech. Swoją drogą ciekawe jakby z tego dziś wybrnęli, gdyby udało się przeprowadzić ustawę o ograniczeniu kapitału zagranicznego w mediach w Polsce ;) Jak widać teraz obcy kapitał już nie przeszkadza.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekawe, czy Viktor Orbán wodzi nas za nos, czy coś z tego wyjdzie - mówi jeden z naszych rozmówców

Zdarzało się już, że Orban wykorzystał naiwność polityków PiS, by załatwić swoje interesy w UE. Niestety, ale okazało się że wbrew powszechnemu przekonaniu, Nowogrodzka ma słabego stratega. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zwolnieni prezenterzy "Pytania na Śniadanie" nie pojawią się w śniadaniówce Telewizji Republika

 

Cytat

Cichopek i Kurzajewski w śniadaniówce TV Republika?

 

W mediach pojawiły się doniesienia, że wśród gospodarzy nowego formatu Telewizji Republika mieliby się znaleźć zwolnieni gospodarze "Pytania na śniadanie" TVP2. Wskazywano tu m.in. Katarzynę Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Para rozkręca obecnie własny podcast "Serio?", który zadebiutował w sieci w czwartek 21 marca o godz. 20. Oboje zabrali głos w sprawie doniesień o pracy w śniadaniówce.

 

– Zaprzeczam. Jestem aktorką serialu "M jak miłość" – podkreśliła Cichopek w rozmowie z Wirtualną Polską.

 

– Nie mam takich planów. Jestem dziennikarzem TVP Sport – odparł z kolei Kurzajewski.

 

Podobne pytanie zadano również Aleksandrowi Sikorze, który stanowczo zaprzeczył.

 

– Czy można sobie wyobrażać, że gość, który jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne, legalizacją małżeństw jednopłciowych i aborcją jako kwestią leżącą jedynie i wyłącznie w gestii kobiety, będzie prowadził poranny show w Telewizji Republika? – stwierdził wymownie, pytany o pracę w TV Republika, Tomasz Kammel.

Cytat

Doniesieniom o rzekomych planach na przejście do prawicowej stacji zaprzeczyli także inni eksprowadzący „PnŚ”. Kasia Cichopek oznajmiła, że jest aktorką, sugerując, że nie zamierza porzucać Telewizji Polskiej. Jej partner, Maciej Kurzajewski, zaakcentował swoją wierność TVP Sport, a Aleksander Sikora stwierdził, że informacje o swoim możliwym angażu w Republice to „tylko plotki”. 
 

 

 

Edytowane przez Adrian96
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michael112 napisał(a):

Zobaczymy czy Klarenbachy, Rachonie i Holeckie będą zainteresowane przejściem do nowej TVPiS, czy postanowią zostać w Republice...

Pan Rachoń raczej w "Republice" zostanie, zwłaszcza że wkrótce ma ruszyć 3 sezon "Resetu" który chyba "Republika' pokaże. Co do państwa Klarenbacha i Holeckiej wszystko jest możliwe

18 godzin temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Niezdziwiłbym się gdyby nazywali się

INFO 24

Albo TV Publiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adrian96 napisał(a):

Wygląda na to że zwolnieni prezenterzy "Pytania na Śniadanie" nie pojawią się w śniadaniówce Telewizji Republika

No chyba nie pytano wszystkich po na przykład Ida Nowakowska ma mocno konserwatywne poglądy czyli na bank by do śniadaniówki pasowała. 

Mnie tymczasem ciekawi czy coś trafi na slot 18:00 - 18:20 który to był zajmowany w dawnej TVP przez „Panoramę" zwłaszcza że można by nawiązać rywalizacje z TVP2 także w obecnym czasie emitowania jej serwisu informacyjnego czyli o 22:30. W tym przypadku transfer Pana Gizy byłby TV Republice na rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...