Skocz do zawartości

Adventure HD


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale do jakiej trumny. Ich kasa ich cyrk. Nie podoba się to nie zamawiajcie. Proste, dali produkt do testów i oceny. Leje się fala krytyki za jakość (głównie), a nie zawartość. TVNy też obecnie lecą z wartością 4.5 Mbps i nikt nie podpala ich siedziby za to ;-) Trochę luzu, mam nadzieję, że do kabla poleci dobry przekaz >10 Mbps.

Hajs per gniazdko to dobra opcja dla nadawcy na zarobienie (patrz tv republika). Zobaczycie, że wyjdą z tym na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko ilu muszą zyskać chętnych z nc+ żeby im się to opłacało. Przecież z tego 1,99zł coś musi zostać w nc+. Zapewne ktoś dokładnie przeanalizował czy lepiej jest pójść na ilość widzów i być w jakimś pakiecie czy kosić po 2zł od chętnego. Jeżeli opcja pierwsza wiązałaby się z reklamami co 10 minut to ja wolę tą drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo będzie wyglądało.Była już informacja że to co nagrano w SD będzie upscalem a nowe odcinki programów będą w HD.Podobnie pisano gdy TVR przeszła na HD :D

Dodatkową opłatą kanał wbił sobie pierwszy gwoźdź do trumny.

Ale do jakiej trumny. Ich kasa ich cyrk. Nie podoba się to nie zamawiajcie. Proste, dali produkt do testów i oceny. Leje się fala krytyki za jakość (głównie), a nie zawartość. TVNy też obecnie lecą z wartością 4.5 Mbps i nikt nie podpala ich siedziby za to ;-) Trochę luzu, mam nadzieję, że do kabla poleci dobry przekaz >10 Mbps.

Hajs per gniazdko to dobra opcja dla nadawcy na zarobienie (patrz tv republika). Zobaczycie, że wyjdą z tym na dobre.

 

 

Akurat przypadek TV REPUBLIKA jest złym przykładem, bo nadawca cały czas ma problemy z kapitałem na działanie stacji - próbuje wszelkich metod, w tym sprzedaży akcji na giełdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bjmuri Wiesz dlaczego jest taka krytyka? Przedstawiciele stacji (Power TV) i sam nadawca Adventure HD rozbudzili w przyszłych widzach tyle nadziei i emocji, że każdy spodziewał się produktu luksusowego, niedostępnego dotąd na polskim rynku. Okazało się, że jest to produkt bardzo przeciętny, z jakością premium nie mający nic wspólnego. Wszyscy wiedzą, że w tej chwili kanał nadaje testowo i za friko dla wszystkich abonentów nc+. Gdyby Adventure HD był od samego początku zakodowany dla klientów nc+, nikt by się nim nie zainteresował, ponieważ nie kupuje się kota w worku (a nie dlatego, że stacja przeprowadza właśnie testy).

Wracając do jakości HD (właściwie to jakości Full HD, gdyż o tym zapewniał nas Power TV) jest kiepsko i nie wierzę, że w tej kwestii coś się zmieni. Kanał premium (za dodatkową kasę) powinien mieć bardzo bogatą i starannie wyselekcjonowaną zawartość programową, pochodząca od najlepszych gigantów telewizyjnych oraz najlepszą jakość techniczną (minimum 10 Mbps, dźwięk 448 kbit/s Dolby Digital z polską i oryginalną ścieżką dźwiękową). To byłaby jakość premium, zasługująca na dodatkową opłatę. Dlatego każdy teraz wylewa pomyje na stację, gdyż rzeczywistość okazała się inna od tej z bajkowej reklamy (a wystarczyło na samym początku napisać prawdę, a nie wypisywać w mediach i na forach głupoty - lub dosadniej brednie). Zobaczcie w jaki sposób Power TV odpowiada na zadane pytania (nie tylko w dziale Adventure HD, ale i w Power TV). Jego odpowiedzi oraz wpisy są pokrętne i zawiłe. Wzorem dla mnie na prowadzenie kontaktu z widzami jest STARS.TV. Nikt inny jak STARS.TV tego nie robi i już chyba nie zrobi.

 

@elitepremium W kablu Adventure HD leci tylko z jakością 8 Mbps (pochwalił się tym wczoraj Power TV). Wolne żarty, prawda? Co do jakości TVN-ów, to od poniedziałku nadają w lepszej jakości (doszło kilka Mbps).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka jest IMHO przesadzona. 10 Mbit/s? Eurosport HD (ten międzynarodowy, o polskiej mutacji szkoda pisać) tyle nie ma obecnie... Z polskich kanałów HD tyle przepływności (średnia ponad 10 Mbit/s) to ma może z 5 stacji. TVN-y HD po podkręceniu bitrate kilka dni temu mają średnią tylko ~0,6 Mbit/s większą niż Adventure HD (Adventure HD ma średnią 6,5 Mbit/s, max jest w okolicy 11,5 Mbit/s), zresztą i tak nawet po podniesieniu bitrate TVN-y są nadawane o wiele słabiej niż były (co wg techników nie ma znaczenia, bo nowe enkodery/multiplekser radzą sobie lepiej z kompresją). Naprawdę jak na bądź co bądź początkującego nadawcę, gdy się go przyrównuje od strony czysto technicznej do takich potentatów to nie wypadają źle. Osobną kwestią jest jakość zakupionych materiałów, ale trafiłem raz na jakichś siłaczy i wyglądało OK.

 

Poza tym to w ogóle nabycie kanału jest opcjonalne, jeśli ktokolwiek uważa, że jakość/zawartość nie są warte opłaty - nie kupuje i tyle. Nawet nie bardzo rozumiem skąd to zdziwienie, bo ja, jako osoba obserwująca rynek medialny od lat nie jestem zaskoczony ani zawartością, ani jakością. Trudno się spodziewać, żeby nadawca startujący od zera był w stanie fiknąć "na dzień dobry" do BBC, czy NGC, to jest oczywiste. IMHO w Adventure robią najlepsze co da się zrobić przy warunkach i możliwościach nowego nadawcy.

 

Kanał premium (za dodatkową kasę) to także np. Redlight HD. Ofertę wiadomo jaką ma, z pewnością nie od gigantów, jakość też :> Nie wiem, czy History HD jest nadal ekstra płatny, ale jeśli tak, to jakość ma słabszą (średnia ok. 0,6 Mbit/s niżej), a treść też nie urywa czterech liter.

 

Krytyka, żeby miała sens, musi być jakoś umocowana w rzeczywistości medialnej w Polsce, a tu widzę żądania na poziomie bajkowym. Aż takich obietnic nie było jak czytam wątek. Wiadomo, że by się chciało mieć 10 Mbit/s i AC3 5.1, ale takie rzeczy to w UK, albo w Niemczech... Ja wiem, że to brzmi brutalnie, ale ja jestem realistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że chodzi o "dodatkowo płatny". Gdyby kanał był w pakietach , większość zaakceptowałaby jakość i zawartość. Nowy kanał, większy wybór itp.

Problem w tym, że cześć widzów (niestety mała cześć) czuje, że nadawcy traktują Polaka jak idiotę. Byle co, najlepiej ze znaczkiem HD ( nie mylić z jakością HD ) a będzie bulił kasę, skakał z radości i całował dobroczyńców po nogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita Taki bitrate, o którym piszesz to Adventure HD miał tylko 1 września. Aktualnie do TVN-ów HD w/w stacji trochę brakuje ;-) Sam przyznasz, że HD to HD, a nie produkt HD-podobny. Należy równać do najlepszych (wspomnianych przez Ciebie 5 stacji), a nie do przeciętnych (pozostałych kanałów z jakością zbliżoną do HD). Tym bardziej, jak się trąbi o jakości nie HD, a Full HD :-)

Zgadzam się z Tobą, że TVN-y prezentują się aktualnie dużo gorzej (przesadzono z obniżeniem dla nich bitrate obrazu), ale nie o tym temat. Zgadzam się też z tym, że kanał nie jest obowiązkowy i wykupi go ten, kto będzie tego chciał (albo kolekcjoner kanałów - ważne, aby ich miał jak najwięcej). Tylko proszę, nie nazywajmy Adventure HD kanałem premium, jedynie dodatkowo płatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trudno się spodziewać, żeby nadawca startujący od zera był w stanie fiknąć "na dzień dobry" do BBC, czy NGC, to jest oczywiste. IMHO w Adventure robią najlepsze co da się zrobić przy warunkach i możliwościach nowego nadawcy.

....

 

No właśnie a BBC czy NGC są w pakiecie więc tym bardziej będzie trudno konkurować.Ale faktycznie jak ktoś wspomniał ich kasa.Darmowy TVR HD nie przetrwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nadawcy traktują Polaka jak idiotę"? Nie zgadzam się. Nadawcy oferują Polskiemu widzowi tyle, ile są w stanie. Mało któremu opłaca się wynająć 10 Mbit/s na tp, bo ciężko będzie się utrzymać. Nawet tak duża ogólnopolska TV Puls otwarcie mówi, że ich nie stać. To co dopiero nowi nadawcy jak Adventure HD? Polska to nie Niemcy - nie jesteśmy na razie w stanie utrzymać takiego poziomu usług na rynku TV. Będzie większa zyskowność z rynku, to i jakość kanałów HD się podniesie. Chociaż, osobiście uwaźam, że Polskie kanały i platformy powinny przenieść się na tańśzego satelitę, np. Astrę.

 

I jeszcze sprawa, o której wiele osób zapomina: HD oznacza głównie większą rozdzielczość, a nie bitrate. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli w takich granicach utrzymywal by sie, to dobrze dla stacji, moga starac sie nalapac abo., tylko jeszcze trzeba, caly czas dobry poziom ramowkowy utrzymac.

Edit: dzis 05.09 widze ze jakosc bardzo dobra, pewnie faktycznie dostrajaja urzadzenia/ i ida na jakis kompromis z tvn'ami bo w tym samym czasie tragiczna jakosc na "dzien dobry tvn"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerTV dlaczego wasz kanał Adventure HD nie pojawił się w ofercie NC+ jak cześć pakietu np. Extra+ tylko jako opcja dodatkowa? Wg. mnie to zły sposób dystrybucji. Ja mam NC+ i tak samo jak opcja History HD za 1,99 zł której nigdy nie zamówiłem i nie zamówię tak samo z waszym kanałem. Dystrybuowanie kanały pay TV jako opcja dodatkowa to niepewny sposób a tak przy obecności w wyższym pakiecie byście mieli sporą liczbę widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerTV dlaczego wasz kanał Adventure HD nie pojawił się w ofercie NC+ jak cześć pakietu np. Extra+ tylko jako opcja dodatkowa? Wg. mnie to zły sposób dystrybucji. Ja mam NC+ i tak samo jak opcja History HD za 1,99 zł której nigdy nie zamówiłem i nie zamówię tak samo z waszym kanałem. Dystrybuowanie kanały pay TV jako opcja dodatkowa to niepewny sposób a tak przy obecności w wyższym pakiecie byście mieli sporą liczbę widzów.

 

"może" kanał i tak będzie za jakiś czas dodawany za 0zł dla przedłużających umowę, tak jak jest z np history hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie wygląda na wybór nc+, tylko brak pojęcia w sferze negocjacji na linii nadawca-operator, ze wskazaniem na błąd ze strony nadawcy. AdventureHD nie oferuje kontentu premium, czegoś wyjątkowego, czego nie zobaczy się w innych stacjach telewizyjnych. Plusem jest jedynie HD, które jak sam wspominał @PowerTV jest dla nich standardem - trzeba jednak wiedzieć, że nie tylko dla nich. To wyglądało także podejście TV Republika przy włączaniu się do ofert operatorów kablowych i satelitarnych - tam kazali sobie płacić za nic nawet 5zł miesięcznie, a dzisiaj notują udział niemalże równy zeru w grupie komercyjnej. Normalny śmiech na sali. A podobne programy można zobaczyć we wszędzie dostępnym TVN Turbo, Travel Channel, Viasat Nature, National Geographic czy Nat Geo Wild. Dla przykładu widzowie niektórych sieci kablowych każdy z tych kanałów mają dostępny w HD, z czego dwa z nich nie nadają reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...