Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kilku APS-sach w których ostatnio byłem wymienić HD3000 twierdzą że za zawieszanie odpowiedzialny jest zasilacz, a właściwie użyty do jego produkcji wadliwy kondensator. Nie chciano mi zatem wymienić dekodera a jedynie zasilacz. w 4 APS-ie zaproponowano mi wymianę na dekoder HD6000. Postanowiłem więc wymienić na ten HD6000, ponieważ uważam ten dekoder za najbardziej udany z fabryki CPT. Mam już jeden taki i od nowości nie ma żadnych zacięć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten system CP. Jednym da radę wymienić na HD6000 a innym nie. Mi na jednej jak i drugiej umowie system taką wymianę bez problemowo i za pierwszym razem przepuścił. Mam dwie umowy na pakiet Mini HD. Wcześniej miałem dekodery Mini HD2000,które się także zawieszały,potem te nieszczęsne HD3000 a obecnie HD6000.

Osobiście uważam że HD6000 jest według mnie najbardziej dopracowany niż pozostałe dekodery HD od CPT.

PS. Dekodery HD3000 były na własność.Dekodery HD6000 także pozostają na własność po takiej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wymiany, a mianowicie czy zgłaszacie wcześniej te usterki na infolinie, czy bierzecie dekoder pod pachę i idziecie od razu do APS?U mnie wszystko grało ok, do ostatniej zmiany oprogramowania, od tej pory albo się wyłącza i sam za moment włącza, albo niknie obraz i wyskakują paski na ekranie. Wszystko to dzieje się na kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekoder bierzesz do APSU. Nie dzwonisz wcześniej bo i tak na infolinii nie pomogą. Standartowo powiedzą że ustawienia fabrycne należy wykonać lub dekoder z prądu wyciągnąć i po chwili włączyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze coś takiego. Dekoder może grać na kanale 111 czyli Polsad HD nawet kilka godzin i nic się nie dzieje. Natomiast jak tylko przełączę np. na 112 lub inne HD (pakiet MINI HD) to zaraz się wyłącza i zaczynają się szopki z wieszaniem. Dwukrotne próby to potwierdziły. A jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni jestem posiadaczem tego dekodera i zauważyłem że można utworzyc liste ulubionych wciskając niebieski przycisk na pilocie z gwiazdką.Ale spytam was moze mi pomożecie w pokrewnym temacie.Zrobiłem skan tzn przeszukanie Hot birda,wywaliło mi z 600 programów i zapisało na końcu listy od 1000 w górę.Chciałybym zrobic z tym porządek i poprzenosić np. rebel na 1001 stars na 1002 itp.jak to zrobić? na pilocie najwyraźniej nie ma przycisku przesuń!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w APS-y i zawieszający sie dekoder HD 3000 wymienili na HD6000, przy pakiecie MINI HD. Gościu nie robił żadnego problemu.Włączył dekoder,a ten po paru minutach restart. Więcej już nic nie czekał, tylko do magazynu i przyniósł 6000. Zobaczymy jak ten będzie się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kanałach HD działa ok, mam natomiast niewielki problem z kanałami Fox i Foxlife (w SD, jak i HD). Czasami daje się zauważyć jakby "przeskoki" obrazu. Dźwięk jest ok. Dodam, że instalację sat mam sprawną. Teraz testuję na Foxlife HD i niby jest ok, ale parę minut temu sprawdzałem FOX, w SD, i były jakby takie "przeskoki" obrazu. Miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak ten tuner pracuje z monoblockiem na Astrę ?. Czy można zamienić porty LNB , żeby LNB1 był na Astrę , a LNB2 na Hotbird ?.

Ja mam Monoblocka Twin na Astrę i mam właśnie dokładnie takie samo ustawienie, czyli Port DiSEqC A na Astrę i Port DiSEqC B na HotBirda. Wszystkie kanały odbierają bez żadnych problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem ten dekoder (od razu po zainstalowaniu ściągnęło się nowe oprogramowanie) i nie obserwuję żadnych zwisów.

Natomiast jest problem z dźwiękiem, pojawia się na wszystkich programach ze sporym opóźnieniem do wizji o kilka sekund

(najpierw po 2-3 sekundach wizja, przy kanałach HD po 4-5 sekundach, natomiast na dźwięk trzeba czekać do 6-7 sekund).

Dekoder mam podłączony do TV przez HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dekoder HD 3000 jako ten multiroomowy i ogólnie jak działa to działa, ale powiedzmy co 6-10 włączeń zawiesza się, jest czarny ekran lub taki ledwo widoczny. Nie reaguje na pilota i tak stoi. Nie czekałem nigdy więcej niż minutę dwie - zawsze wyjmuje i wkładam wtyczkę zasilania i pomaga.

 

Czy takie coś mogę zareklamować? Czy dostanę nowy zasilacz czy może dekoder? Najlepiej brać HD 6000 w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę podpisac nową umowę (pakiet Familijny MAX HD). Dowiedziałem się dzisiaj, że HD 3000 wraz z zewnętrznym dyskiem miałbym bez żadnych miesięcznych opłat. I pytanie brać go, bo trochę straszycie a wiadomo nie chciałbym problemów. Z drugiej strony czy da się uzyskać w takim abo lepszy sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...