Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak nie o tym, kiedy właśnie dokładnie o tym, bo niniejsza sprawa dotyczy KAŻDEGO dekodera CP, który jest podobno PVR Ready, czyli w tej masie i HD3000 ?!

 

Rozwiązaniem jest tu poprawka oprogramowania dekodera, która pozwoli na implementację oprogramowania szyfrującego CP na dowolny podłączony do dekodera dysk HDD/SSD, czy pen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to powinno wyglądać.

Z tego, co pamiętam, Sagemcom od CYFRY+ szyfrował cały pendrive w jakiś tam "swój" sposób, że nie był on w ogóle odczytywany przez komputer. Aby ponownie używać go w kompie, trzeba go było w nim ponownie sformatować.

Dlatego też fakt, że w tych dekoderkach CP można używać tylko ich jednynego słusznego dysku mocno mnie zaskoczył i zadziwił... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , zamówiłem multiroom do CP i od wczoraj mam ten dekoder [ wcześnie miałem Technisat z TVK Vectra ] , i po zmianie zauważyłem że programy w których są nadawane napisy dla osób słabo słyszących jak i sama telegazeta nie są dostępne , lub nie wie jak je włączyć , czy jest możliwość włączenia telegazety z CP ?? , za wszystkie porady dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programy w których są nadawane napisy dla osób słabo słyszących jak i sama telegazeta nie są dostępne , lub nie wie jak je włączyć , czy jest możliwość włączenia telegazety z CP ?? , za wszystkie porady dziękuję.

Przez HDMI teletekst nie zadziała, a sam tuner nie ma wbudowanego dekodera teletekstu. Tunery produkcji CPT nie obsługują napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie działa, bo mając podłączone pod HDMI, opcja dźwięku jest tylko auto albo stereo. W modelu wyższym z SPDIF jest opcja HDMI albo SPDIF. Chyba że się nie zmienia w opcjach, że dźwięk ma iść przez EURO (co jest dla mnie trochę dziwne). Pytam dlatego że mam monitor z HDMI który nie ma głośników i chciałbym puścić dźwięk na wierze audio. Robił ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programy w których są nadawane napisy dla osób słabo słyszących jak i sama telegazeta nie są dostępne , lub nie wie jak je włączyć , czy jest możliwość włączenia telegazety z CP ?? , za wszystkie porady dziękuję.

Przez HDMI teletekst nie zadziała, a sam tuner nie ma wbudowanego dekodera teletekstu. Tunery produkcji CPT nie obsługują napisów.

 

jeśli żaden z tych tunerów CP nie obsługuje teletekstu to oni niezłe się z tym przejechali , a już z tym parowanie kart do dekoderów to niezła kicha, choć lepiej żeby już przestali się tym zajmować i dali ludziom wolność wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność wyboru to tylko w Netii. :P

A tak serio to jak dla mnie niech sobie i parują karty z dekoderami, byleby tylko była możliwość wzięcia też takiego "sparowanego" modułu CAM do swojego własnego tunera. W Cyfrowym Polsacie, w przeciwieństwie do nc+, taka możliwość na szczęście jest. :)

A skoro dekodery produkcji CPT nie obsługują ani napisów, ani teletekstu to rzeczywiście straszna kicha! Ja na szczęście z tego, pożal się Boże, "sprzętu" nie korzystam. :)

Cyfrowy Polsat raczej nigdy nie zaoferuje kart nieparowanych z dekoderami i modułami CAM, gdyż korzysta z systemu Nagravision, którego jedną z właściwości jest właśnie parowanie kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gupik

Dokładnie tak. :) Karta jest sparowana z modułem i taki "komplet" wkładamy do gniazda CI swojego tunera. :) Sama karta (bez modułu CAM) nie zadziała.

Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest w tzw. trybie "legacy", dzięki czemu działa także w tunerach ze "zwykłym" tylko CI (bez "plusa"), np. w popularnych Fergusonach, czy Opticumach. Niektóre modele Technisat'a wspierają też "natywną" obsługę CI+, co pozwala na instalację modułu CAM CI+ nie posiadającego tryb legacy. Takim tunerem jest np. Technisat Digyboxx HD C+. Jest to jednak swego rodzaju połączenie dekodera dedykowanego platformy nc+ i tunera niezależnego. :) Jest też droższy od Fergusonów.

Więcej informacji na temat modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu znajdziesz w tym oto temacie: :arrow:viewtopic.php?f=7&t=321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 2.10.2013 r. na grupę 10 000 dekoderów HD 3000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Aktualizacja dotyczy ograniczonej partii dekoderów, których numery modułów zawierają się w przedziale od 1775995373 do 1776081830.

 

Nowa wersja oprogramowania dla powyżej wymienionych dekoderów to: 2.30.1.18.

 

Pozostałe dekodery powinny mieć nadal wersję softu 1.122.1.18.

 

Zmiany w porównaniu z wersją aktualną dostępną dla Klientów:

 

- udostępnienie możliwości korzystania poprzez dekoder z płatnych materiałów w Serwisie IPLA,

 

- poprawki do braku EPG,

 

- poprawki do „czarnych nagrań”,

 

- funkcjonalność ECO AUTO OFF – automatyczne wyłączanie dekodera po 3 lub 6 godzinach, gdy nie jest używany.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 3000:

 

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam ten dekoder HD 3000 i co miesiąc znikają mi kanały i muszę dzwonić do CP i zgłaszać awarie miał ktoś coś podobnego?

No tak, ja też już drugi raz dzwoniłem (dekoder dodatkowy MR)

Ja tak dzwonię co miesiąc. To jest minus. Plusem jest to że nie muszę przekładać kart co miesiąc (dekoder dodatkowy MR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...