Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Oficjalnie dekodery są wycofane już od jakiegoś czasu, nie powinno się ich wydawać (ani nowym, ani z wymian), ale system tego nie blokuje. Co dziwne jeden z HD3000 chodzi u mnie w APSie już ponad miesiąc jako DEMO i nie ma problemów z kanałami HD nawet po 12h ciągłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś pobrała się ta nowa wersja softu, jaki ma numer, na partyline sami nie bardzo wiedzą, według nich nie wszyscy dostaną od razu nowy soft , czyżby różna elektronika w tych złomach?

Edit: już wiem ta nowa wersja to 1.92.1.5 i taka jest na moim, ale przy aktualizacji wywaliło uprawnienia i dalej nic nie wiem , sprawdze jeszcze ipla. :(

Edit: ipla sypie się jeszcze szybciej :cry:

Edit 25.09.12. wygląda, ze nowy soft poprawil stabilność, dekoder na kanalach hd nie wywala, natomiast ipla jak nie działała, tak nie dziala, wiesza sie po paru sekundach, konieczny twardy reset. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, czy ktoś z Was ma problem z tym dekoderem polegający na ograniczonym działaniu pilota tzn żeby niego korzystać trzeba dosyć precyzyjnie celować w dekoder. Czytałem, że był taki problem w HD2000 ale w tym wątku nie znalazłem takiej informacji.

Dekoder ma wyjście na zewnętrzny odbiornik podczerwieni ale wg informacji jakie uzyskałem na infolinii gniazdo jest nieaktywne.

Czy ktoś ma podobny problem i czy próbował podłączyć do tego gniazda zewnętrzny odbiornik IR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja póki co nie narzekam za bardzo na ten dekoder bo korzystam z niego sporadycznie, a raczej z przymusu - drugi dzień. Przedłużyłem umowy Mini HD i Familijny HD, i mam też komórki z Cyfrowego Polsatu więc przynajmniej taka korzyść że jest TV i komórka. Tylko że teraz pojawił się problem tej natury że HD 3000 jest dla mojej mamy, póki co korzysta z dekodera Mini który ma na własność i sygnał na razie jest, ale łatwiej dla mamy jest obsługiwać tamten dekoder mimo że SD i nie da się ułożyć kanałów, a tu zauważyłem problem przy przełączaniu na Astrę dopiero jak wejdę w ustawienia pojawia się sygnał z Astry, na Mini od razu łapie. Odnawiałem umowy w APS brałem dekoder i moduł CAM CI+ - o którym pisałem już w dziale o modułach, że "lipa". Dzwoniłem do CP że chcę zwrócić ten dekoder, a niech mama korzysta z Mini do chwili aż padnie, ale konsultant powiedział że nie ma takiej możliwości chyba że wystosuję pismo. Czy ktoś też miał takie problemy z przełączaniem na innego satelitę? A jutro udaję się do APS i oddaję CAM CI+ i dostaję HD 5000 ciesząc się tym że mam TV z DVB-S2 z którego nie mogę korzystać jak należy bo CAM CI+ z CP ma problemy - to po co oni to udostępniają skoro nowego softu nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moze mi ktos powiedziec co oznacza BŁĄD 01 PROBLEM Z KARTA? Karta jest wyjmowana tylko w celu aktywacji multiroomu HD3000 mam jako dodatkowy. W trakcie ogladania wylaczyl sie po ponownym uruchomieniu pojawil sie BŁĄD 01. Oczywiscie wszystko co w mojej mocy sprawdzilem : sygnal z anteny ustawienia fabryczne przywrocone itd. Wyslalem uprawnienia do karty chociaz nie wiem jaki ma to sens jesli kanaly nie odbieraja i widnieje ten blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder nie widzi karty. Możesz prawdzić w menu w informacjach powinien być wyświetlony nr karty, a jeśli go nie ma to znaczy, że coś nie tak z kartą. Sprawdź czy po włożeniu karty z drugiego dekodera wyświetli się jej nr. Oczywiście dekoder będzie na niej działał. Przeczyścić styki, a jeśli to nie pomaga to tylko wymiana na nowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem na party line. Oczywiscie podpowiedz to co juz zrobilem. Wyczyscic przetrzec wyłączyć włączyć itd. Czeka mnie zatem wymiana. Czy jest mozliwosc zeby wymienili tego zloma na jakis inny HD5000 ? Czy tylko na na HD3000 czy tez HD2000?

Kolego sprawdź jeszcze taka metodę. Wloz mu kartę z dekoder głównego wylacz go z prądu po kilku sekundach wlacz ponownie wyciagnij kartę główną i wloz ta od MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem na party line. Oczywiscie podpowiedz to co juz zrobilem. Wyczyscic przetrzec wyłączyć włączyć itd. Czeka mnie zatem wymiana. Czy jest mozliwosc zeby wymienili tego zloma na jakis inny HD5000 ? Czy tylko na na HD3000 czy tez HD2000?

Tylko na taki, na inny system nie puści wymiany, a przynajmniej jak jeszcze pracowałem tam to nie puszczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 01 może również oznaczać źle włożoną kartę (powinna być chipem w dół), ale rozumiem, że to wyeliminowałeś ;). W dekoderach jako Multiroom Błąd 01 pojawia się również przez uszkodzenie czytnika od przekładania kart. Ogólnie z dekoderem do APS-u i do wymiany na HD2000/3000 w zależności od stanów w APS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nowe oprogramowanie dla wybranych dekoderów MINI HD 2000 oraz HD 3000

 

Aktualizacja dotyczy tylko ograniczonej partii dekoderów, których numery modułów zawierają się w przedziale:

 

MINI HD 2000:

1775433284 – 1775478547

 

HD 3000:

1776163874 – 1776251870

 

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:

- wyeliminowanie przypadków pojawiania się czarnego ekranu podczas odtwarzania nagranego wcześniej materiału audiowizualnego,

- dodanie w Strefie Abonenta komunikatu: „Zachęcamy do realizowania opłat poprzez bankowość elektroniczną…”,

- dodanie ikony Dolby Digital Plus przy kanałach, które zawierają taką ścieżkę audio,

- dodanie opcji blokowania nagranego materiału audiowizualnego na liście nagrań,

- wprowadzenie drobnych zmian w Blokadzie Rodzicielskiej,

- wyeliminowanie przypadków zawieszania się dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po zmianie softu dekoder zaczął się sam wyłączać, tzn. gra i jest ok, nagle się sam wyłączy (dioda zmienia kolor na czerwony ) i po sekundzie sam się włącza. I tak co 10/20 min. Do tej pory nie było problemu. Pracował bez problemu. Zobacze czy da coś przywrócenie ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...